Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2453 - Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha


Popis

Národní památník hrdinů heydrichiády v Praze je  muzeum spadající nyní pod vojenská muzea Vojenského historického ústavu. Muzeum funguje od roku 1995 na místě úkrytu sedmi československých parašutistů během druhé světové války v kryptě pod chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Na tomto místě byli schováni parašutisté, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, a dále pět dalších parašutistů z různých výsadků, kteří se k nim v úkrytu připojili. Všech sedm mužů zde pobývalo mezi 28. květnem 1942 a 18. červnem 1942, kdy byl jejich úkryt vyzrazen a obklíčen přesilou okupačních vojsk. www.vhu.cz/muzea/ostatni-expozice/krypta/


Mapa

Navštívil jsem Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také stamp medaili Toto místo prodává také nálepku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'33.41"N 14°25'2.74"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2453 - Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha


07.08.2019 - nemají sběratelský předmět
23.07.2019 - nemají sběratelský předmět
23.06.2019 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Kamila Podolská
Kamila Podolská
Tz
Zakoupeno v turistashopu, jak je níže psáno, v památníku mají zákaz prodeje všech suvenýrů
 
Jan Goláň
Jan Goláň
VHU
Dle vyjádření obsluhy byl prodej turistických znamek příkazem VHU zakazan.

Památník jinak značně impresivni.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ k dostání i v Turistashopu na Bělehradské.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
jsou aktuálně vyprodány. Prý jsou objednány a zatím nedorazily.
 
Adam Křenek
Adam Křenek
Na Kotaři?!
Známku jsem zakoupil na chatě na Kotaři v Beskydech. Nechápu vůbec proč,ale mám ji.Památník jsem navštívil v roce 2014 a jsem rád že dostal známku. Každopádně nerozumím tomu, že žnámka je k dostání na Kotaři.....
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Památník
Při čtení o osudech hrdinů až mrazí.. Moc pěkně udělané, zde by se měla dnešní mládež zastavit a povinně si to přečíst. Samotná krypta též pěkná. TZ u pokladny, kde je navíc vstupné dobrovolné. Určitě doporučuji navštívit.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Známka
Známku lze také koupit na chatě Na Kotaři v Beskydech :-)Asi omyl v zásilce :-)
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Památník
Hodně silný zážitek - toto místo by měl povinně navštívit každý!
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Krypta
Návštěva krypty umožňuje, pouhou přítomnosti v tom místě, to nejak prožít s nimi. Je to zážitek takové sily, ze jsem ho hodinu rozcházela po KN. Známka je udělaná perfektně, na pokladně i nálepka. Mimořádně misto.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Heydrich zemřel 4. června 1942 na následky atentátu, který provedli 27. května 1942 příslušníci československé armády ve Velké Británii Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Již v den atentátu bylo opět vyhlášeno stanné právo (trvalo až do 3. července 1942). Jako odvetu za atentát na Heydricha okupační správa nechala popravit několik tisíc obyvatel protektorátu, kteří se podle ní na útoku mohli podílet, nebo pomáhali odboji či jen atentát schvalovali (zhruba 540 z nich). Hned ten den gestapo s příslušníky SS prohledávali byty po celé Praze a hledali atentátníky, či stopy, které by je k nim mohly dovést. Byla srovnána se zemí obec Lidice s 503 obyvateli (bylo podezření, že někteří z obyvatel Lidic tehdy atentátníkům pomáhali), obyvatelstvo bylo popraveno, nebo odvlečeno do koncentračních táborů, část malých dětí byla určena k poněmčení. Po válce se vrátilo z koncentračních táborů jen 143 lidických žen a po usilovném pátrání z Německa 17 dětí.
Dne 24. června 1942, 14 dní po vyhlazení Lidic byla nacisty vypálena také obec Ležáky a její obyvatelé zavražděni, jako odplata za to, že v obci byla ukrývána vysílačka Libuše výsadku Silver A. Jedenáct dětí bylo transportováno do koncentračních táborů a dvě děti dány na převýchovu do Německa. Byly také na určitou dobu rozbity zbytky organizovaného domácího protifašistického odboje.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
Jsem rád, že toto místo má konečně vlastní TZ - zaslouženě. Památník doporučuji navštívit.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
návštěva
Silné a požehnané místo!
 
Richard Bayer
Richard Bayer
Re: TZ - aleŠnekovy cesty
Naprosto hezky jste to napsal. Plně s Vámi souhlasím. Konečně ji již také mám ve své sbírce.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Po neuvěřitelně dlouhé době se toto významné místo dočkalo turistické známky. A je pro mne jednou z nejcennějších. Provedení s podobiznami všech sedmi hrdinů je naprosto skvělé. Už jako malý capart jsem vždy nezapomněl zmínit, že projíždíme kolem ,,paratuštiček" a znal tak jejich příběh již od útlého věku. Jak už jsem několikrát zmínil, neuvěřitelné hrdinství sedmi statečných parašutistů a dalších desítek a desítek lidí v odboji. Navštíveno 9. 12. 2017 a TZ zakoupena na pokladně. :) Vstup je dobrovolný.
 
Hana Gloserová
Hana Gloserová
památník
Známka k dostání v památníku bez problémů. Po návštěvě ještě víc obdivuji statečnost všech parašutistů a jsem toho názoru, že toto památné místo by měl navštívit každý z nás.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Památník a kostel sv. Cyrila a Metoděje
Turistická známka bez problémů zakoupena přímo na pokladně památníku. Památník od letoška spravuje nová instituce, novinkou tedy je vstupné zdarma do památníku a krypty. Na pokladně dostatek informačních materiálu, map a brožur o operaci Anthropoid, vše samozřejmě zdarma. K místu nemá cenu něco psát. Rozhodně doporučuji navštívit. TZ bude v prodeji i v Turistashopu, ale zatím ji nemají.
 
František Zachař
František Zachař
aa
Jsem velmi rád za vznik tohoto konkrétního známkového místa. Po řadě "nevýznamných" známek se dostalo i na místo bezprostředně spjaté s naší státností.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2589 Turistických známek
2418 Výročních TZ
257 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek