Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1819 - Národní technické muzeum Praha


Popis

V Národním technickém muzeu probíhala rozsáhlá rekonstrukce, která se týkala jak expozic, tak samotné budovy. V současnosti je otevřeno pět stálých expozic - Doprava, Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Tiskařství a Fotografický ateliér. http://www.ntm.cz/

Mapa

Navštívil jsem Národní technické muzeum Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Národní technické muzeum Praha, Kostelní 42
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'50"N 14°25'30"E
Hodnocení:
2.862
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1819 - Národní technické muzeum Praha


22.05.2021 - dostupná bez problému
18.02.2020 - dostupná bez problému
15.02.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea v Plasích.
 
Petr Hovad
Petr Hovad
TZ
15.07.2021
Byl jsem mile překvapen, jelikož se tz dá zakoupit také v Muzeu stavebnictví v Plasech, jež je součástí NTM.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
2. 10. 2019
Vstupné je 250 Kč/os. Přišlo mi to docela dost peněz. Ale prohlídka muzea tě vyvede z omylu. Naprosto unikátní exponáty. Jen mne mrzelo, že jsem už nestihl štolu, poslední vstup je v 16:30 hod.
 
Libor
Plasy
Zakoupena v Muzeu Plasy. Vřele doporučuji i pro rodiny s dětmi. Dnes jsem absolvoval se synem (2,5 roku) a užil si to víc,než jsem čekal
 
Lukáš Andrle
Lukáš Andrle
Plasy
K dostání i v Expozici stavitelství Plasy.
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Skvělá expozice
Návštíveno 25.3.2017 v rámci pochodu od Klubu českých turistů Za jarním sluníčkem. První návštěva kdysi v dětství. Expozice v hlavním sále skvělá. Jako cyklistu mě obzvláště zaujaly historická jízdní kola. Expozice v dalších sálech také užasné. Všechny jsme prošli, ale některým jsme nevěnovali tu pozornost, kterou by si zasloužili. V dohledné době se musím do NTM vrátit. Zvláště proto, že jsme nestihli doplatkovou komentovanou prohlídku rudného a uhelného dolu. Prohlídka NTM je na celý den a ještě Vám nebude čas stačit.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Muzeum
Známka zakoupena bez problému přímo v muzeu. Expozice je úžasná, byli jsme tam několik hodin :). Asi nejzajímavější je část dopravy, kde jsou k vidění stará auta, motorky atd.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Muzeum, které bylo oblečeno již v novém a moderním kabátě, jsme navštívili dne 14. června 2014 v rámci 11. muzejní noci. V nohách jsme však již cítili pochod Kozla (cca 10km) a také akci DEN KOZLA 2014 (pití a mnoho dobrot k jídlu). :0) Všechny kapacity naších fotoaparátů byly navíc již vyčerpány. ;) Po 2,5 letech jsem se do NTM podíval dnes, tj. 18.12.2016, při 5. výročí úmrtí Václava Havla. K vidění jsou opravdu nádherné exponáty z dopravy, tiskařství, fotografování, architektury, času nebo chemie. Probíhala zde i výstava ,,Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV." s velice poutavým komentovaným výkladem.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
NTM
Muzeum navštíveno během Pražské muzejní noci, kdy skoro všechna muzea v Praze mají vstup zdarma. Super expozice, TZ dostatek.
 
Zdeněk Chmelař
Zdeněk Chmelař
muzeum a tz
Naprosto úžasná expozice. Vřele doporučuji návštěvu. TZ dostatek
 
Martin
TZ 1819
Známka zakoupena v Turista shopu v Praze 2 na Bělehradské.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
TMZ
Popravdě jsem čekal víc resp různorodost exponátů.Kdo má rád kola,nebo motorky pro toho je toto určeno.Závěrem .. prima strávené odpoledne,ale druhou návštěvu již neplánuji.
 
Marek Konieczny
Marek Konieczny
24.9.2014
Národní technické muzeum Praha je velmi hezké a obrovské. Je to minimálně na půl dne, možná i na celý den. Jediná nevýhoda je placené focení, které stojí 100 Kč.
 
gallisek
Nic moc.................
Tak dnes jsem byl s rodinou zase v TM. Kdo tam nebyl před rekonstrukcí tak se mu tam bude líbit. Ale kdo tam byl už předtím tak je a to myslím opravdu vážně Zklamaný. Hlavní sál je ochuzeny o exponáty a ostaní sály jsou nic moc. Mluvil jsem tam s paní co tam pracuje a ona potrvdila, že ten názor jako já má hodně lidí a vedení to prý bude zase řešit. Jinak TZ mají hodně,ale suvenýrů jako šafránu. Tak promě je to zklamání a to velké.
 
hovnař
ZVLÁŠTNÍ
TZ Národního technického muzea mají i v Turistashopu v Bělehradské 63. Otv.: PO-PÁ 9:30-18:30, SO 8-12, NE ZAVŘENO
 
Tatík
9.6.2012
Turistických známek dostatek v pokladně, vstupné opravdu 170,- Kč. A mám stejný dojem jako předchozí pisatelé, exponátů je méně než před rekonstrukcí... Co se vlastně opravovalo, třeba luxfery na ochozech jsou rozpadlé jako předtím? Snad jen bufet s polévkou za 40,- Kč?
 
Simona
Tento víkend jsem se konečně po dlouhých 13-ti letech opět vypravila do technického muzea.Jako děti nás tam docela často brával táta,naposledy jsem tam pak byla se třídou ve 14-ti letech.Vedla mě sem z velké části nostalgie,kdy jsem se tu jako malý dvouletý capart bála těch velikých hodin,když odbíjely,parní lokomotiva mi přišla tak strašlivě ohromná a éra zavěšená pod stropem,které jsem nazývala kakako...O to větší bylo zklamání ze zjištění,že rozsah výstavních expozic se dost zúžil.Nebýt té části věnované letectví a vystaveného mého milovaného spitfira,odcházela bych docela zklamaná.Ale věřím,že nebýt všech těch vzpomínek na dětství a neznat muzeum před rekonstrukcí,asi by mi to nepřišlo.Ovšem,je tam spousta neotevřeného prostoru,tak uvidíme,čím nás nakonec ještě překvapí:) A každopádně návštěvu určitě doporučuji.
 
Petr
Muzeum jsem navštívil sice již nejméně podesáté,ale poprvé od "znovuotevření" a nemůžu se zbavit určitých rozpaků.Exponátů je méně,než bývalo,jsou prázdné kratší strany ochozů.Nejsem si jistý,zda všechny změny jsou k lepšímu.
 
Ondra
NTM
Dnes jsem navštívil muzeum a návštěvu vřele doporučuji !!! Obrovská budova je rozdělena do pěti částí : doprava, fotoateliér, architektonika, astronomika a tiskařství.... V muzeu jsme byli asi 3 hodiny, známky měli na pokladně, prostě supr prožitý den. Jedinnou věc, kterou bych upravil : málo suvenýrů. Prodávají zde jen TZ, 4 pohlednice a pamětní medaili........
 
stochovak
Dnes mají známek dostatek, známku jsem sehnal napoprvé. Velice ochotná paní v pokladně mi dala sama vybrat, jakou chci.
 
black demon
TZ mají ale jelikož je o tuto známku enormní zájem musíte mít štěstí.Já ji získal při své čtvrté návštěvě tohoto muzea.Tak vám přeju větší úspěch než jsem měl já.
 
Mirca
Paní v pokladně včera řekla, že známky ještě v prodeji nejsou!!!
 
Milan Neuman
Dnes Známky nejsouPaní na pokladně řekla že jsou bohužel vyprodány.
 
Libor
04.06.2011 - TZ dostatek na pokladně, ústřední expozici doporučuji i pro děti (do 6 let zdarma), ale vstupenka pro dospělého za 170 Kč a fotografování za 100 Kč je opravdu dost - jinak muzeum je moc pěkné, k dobré náladě přispívá i expozice Technického muzea v Brně (hrající orchestrion a obří ježek v kleci :-))
 
Petr
Ostuda!!!
Dnes opětovně známky nejsou bylo jich jem 200kusů....Ubohé na tak velké muzeum!!!!!
 
Bouma Jaroslav
návštěva
Dnes jsem získal známku v pokladně bez problému, paní byla velmi ochotná. Exponáty stojí za shlédnutí, až na vysokou cenu vstupného, to bylo prima.
 
feli
Petře a láďo
Napište na vedení NTM. Ať vědí, jak se někteří jejich zaměstnanci chovají k návštěvníkům. Tady si to asi nikdo od nich nepřečte.Nepletu-li se v kontaktech NTM by se měly emilovské adresy najít.
 
Petr
Stejná zkušenost ale mě řekla údajná paní vedoucí že nemá na nějaké známky čas není to její věc!!!!Už jsme opět zpátky v socialismu jsem vedoucí tak já tu velím a nic po mě nechtějte...Dám radu prodávejte známky v přilehlé hospodě alespoň bude mít kševt....
 
Petr
Stejná zkušenost ale mě řekla údajná paní vedoucí že nemá na nějaké známky čas není to její věc!!!!Už jsme opět spátky v socialismu jsem vedoucí tak já tu velím a nic po mě nechtějte...Dám radu prodávejte známky v přilehlé hospodě alespoň bude mít kševt....
 
láďa k.
Známky se o víkendu neprodávají
Když jsem si přečetl, že známky už v prodeji jsou, neváhal jsem. Ale jaké bylo mé překvapení, když mi paní pokladní oznámila, že ještě v prodeji nejsou. Když jsem podotkl, že včera už se prodávaly, dostal jsem neuvěřitelnou odpověď: No jo, ale včera byl všední den !!! Dnes jsem žádné známky nedostala !!!
 
Pes
Známky dnes už nejen na místě, ale bez problémů i v prodeji.
 
JaPer
Byla jsem v NTM 25.4.a tz v prodeji stále nejsou a pochybuju, že je v nejbližší době budou prodávat.Jediný suvenýr co prodávaj je jenom jedna jediná pohlednice a to za 15Kč.
 
láďa k.
administrativní šiml
Jarda Fredo má pravdu. Skutečně známky už na místě jsou, ale než je zapíšou do systému ... Myslíte, že je to práce maximálně na půl hodiny ? I s přemístěním, tedy do pokladny ? Jste na omylu. Prodej zahájí až "někdy" příští týden.
 
Jarda Fredo
Čím větší kolos tím složitější agenda
Mám informaci, že Rýmařov zveřejňuje vydání TZ, v nejbližším termínu týdenní aktualizace po vyexpedování známky. Je možné, že u tohoto místa je administrativní šiml zdlouhavější než dají známku na prodejní místo, tedy do pokladny.
 
láďa k.
Normální průběh
Známky ještě v prodeji nejsou. Ani se mi nepodařilo zjistit, kdy budou. Divím se, že je to takový problém, oznámit vydání, až bude zajištěn prodej.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek