Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1361 - Naučná stezka Lužické a Žitavské hory


Popis

Stezka vede východní částí Lužických a Žitavských hor,  z části sleduje linii takzvaného lužického zlomu. Česko–německou hranici překračuje na hraničních přechodech Hrádek nad Nisou – Hartau a Petrovice – Lückendorf.

Mapa

Navštívil jsem Naučná stezka Lužické a Žitavské hory

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pension Sportturia, Polesí 59, Lužické hory (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hotel Jítravský Dvorec, Jitrava u Rynoltic 70 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
LUŽICKÉ HORY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°48'6.42"N 14°51'12.96"E
Hodnocení:
2.938
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1361 - Naučná stezka Lužické a Žitavské hory


22.06.2024 - dostupná bez problému
15.08.2023 - dostupná bez problému
02.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
V penzionu Sportturia v Polesí je nový majitel. O TZ nemají žádné informace, tudíž nevedou.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena v pensionu Sportturia v Polesí. Na bráně sice velká cedule ,,zavřeno,, ale zrejme pan majitel nas na zahradku pustil a krome znamky prodal i perfektne vychlazene Svijany. Za to moc díky
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Restaurace a hotel je jedna budova.Buď přijdete z boku do restaurace a nebo z hlavní cesty hned do recepce.Známku mají v obou případech.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Bílé kameny
Turistická známka koupena v restauraci U podkovy v Jitravě u Rynoltic. Z naučné stezky navštíveny jen bílé kameny, které jsou opravdu impozantní i z dalekého okolí. Návštěva kamenů při západu místa a i tak zde byla spousta lidí. Výhled z kamenů nádherný. Krásné místo.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Sloní kameny
Krásné místo. Nechápu, proč se TZ jmenuje tak hloupě, když jsme jeli loni okolo na výletě na Grabštejn a Lemberk, tak jsme tuhle známku přeskočili jako "jenom nějakou naučnou stezku" :-) (uznávám, že je to jen naše vlastní chyba, ale kdyby se známka jmenovala TZ1361 - Sloní kameny, tak by to snad pomohlo).
 
Milan Kudláček
Milan Kudláček
TZ
V Hostinci u Podkovy mají známek dost.Sloní kameny je krásné klidné místo
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka bez problémů zakoupena v Hostinci u Podkovy v Jitravě.
 
Pavla
bíle kameny
autem lze zaparkovat na opačné straně než je benzínka. Hotel Jitrava má na dolním konci vesnice zřejmě nově otevřenou samoobslužnou restauraci s dobrým jídlem za nižší ceny, než má hotel. Jmenuje se pivnice a na silnici jsou na ní žluté reklamy s namalovanou podkovou. Kameny jsou krásně vidět již z malého parkoviště, stojí za to vidět.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Sloni
Sloni na místě, známka v hotelu vedle pipy
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v restauraci patřící k hotelu Jitrava
 
jerry720
Sloní kameny.
Návštěva ve středu 29. 08. 2012. Auto doporučuji zaparkovat u benzínové čerpací stanice, která se nachází u odbočky do obce Jítrava, přejít frekventovanou silnici I/13, kde narazíte na turistický rozcestník a odkud vás turistická značka po necelém 1 km dovede ke Sloním kamenům. Při troše fantazie si lze představit, že do lesa skutečně zachází stádo slonů:-) TZ jsem bez problémů sehnal v Hostinci U Podkovy v Jítravě, kde jsem se i výborně najedl - gulášová polévka a telecí kostky na slanině s rýží neměly chybu.
 
Libor
Známku jsem koupil v hostinci u Podkovy. Jidlo tam sice není levné, ale za kvalitu se platí. Hostinec je součástí hotelu Jitrava.
 
black demon
V penzionu Sportturia seženete TZ bez problémů.Chata Polesí je otevřena ale bez TZ.Trochu divné když se honosí na štítu logem KČT.
 
Jirka
v chatě Polesí známku neprodávají
 
Zdeněk Smutný
Chata otevřena
Chata Polesí je od 1.3.2010 opet v provozu tešíme se na Vaší návštěvu
 
petr kl
Chata KČT Polesí je dle místních již delší dobu uzavřena. Známka koupena v penzionu Sportturia za 35 Kč.
 
Pařez
Omyl. Koupena 4.2.08. - v pensionu Sportturia, mají i svůj suvenýr. Naučná stezka hezká i v únoru (a potmě..). U Sportturie je hezká skalní vyhlídka Havran.
 
JirkaK
Sloní kameny jsou vidět ze silnice Jablonné - Chrastava. TZ jsem bez problému koupil v chatě Polesí i se suvenýrem 13.7.2007.
 
Pavel.S
Tz dne 15.9. se nepodařilo získat protože je vyprodána a dle paní provozovatelky další objednávat již nebude protože končí a stěhuje se na jinou chatu, neb se prý nedohodla s vrchními turisty KČT na nájemném. Jinak přestože tvrdila, že tento den nevaří, tak nabídla výtečné špekové knedlíky a zelňačku.Místo TZ nabídla suvenýr chaty Polesí, kterých má ještě dost a pohled s razítkem pro Rýmařov. Jinak potvrzuji nádherná příroda v okolí.
 
Vláďa
Chata v Polesí je přímo vzorovou, takto bych si představoval servis pro turisty. Příroda v okolí je kouzelná, všem doporučuji návštěvu tuhoto místa.
 
Keži
Polesí
Perfektní paní hostinská,usměvavá a ochotná,domácí strava jako od babičky,prima posezení a obsluha,vynikající jídla!Vřele doporučuji-právem ZLATÉ MÍSTO.Placek měli dost a dost.
 
Jana Kolářová
Jana Kolářová
Na chatě Polesí jsme se stavili náhodou,když jsme služebně projížděli Rynolticemi.Bylo 7 hodin ráno,když jsme zazvonili,ani jsme nedoufali,že nám někdo v tuto dobu a v tento čas otevře.A stalo se, mírně rozespalá,ale ochotná paní vedoucí nám otevřela,známku prodala a ještě kafe uvařila a snídani nabídla.To nebylo na kšeft,to byla obyčejná lidská ochota.Teď tam luxuje a nám umožnila přístup na net.DĚKUJEME
 
Honza Pásler
Stalo se před 5 lety...
K chatě Polesí se mi váže jedna úsměvná, 5 let stará vzpomínka: Tehdy jsem etapově putoval z nejnižšího místa (Hřensko) na nejvyšší (Sněžku). Noclehy jsem měl víc jak měsíc předem zamluvené. Když jsem 13. června večer dorazil na Polesí, nebylo jediné volné místečko. Paní zapátrala v rezervační knize a prohlásila: "Ale vy jste měl přijít 13. května - a nepřišl jste". Jestli jsem se při objednávání zmýlil já, nebo se přeslechla ta paní, bylo už jedno. Nakonec mě uložili (s velikou slevou) na gauč v kamrlíku za kuchyní, plném jakýchsi přepravek s láhvemi. Už tenkrát jsem si velice cenil jejich ochoty, snahy vyjít vstříc jedinému hostu, byť jen na jedinou noc, přestože měli chatu plnou a kšeft jistý. Mohli přede mnou přece zabouchnout dveře a poslat mě o dům dál.
 
SLÁVEK
DOSTUPNOST
V CHATĚ POLESÍ MAJÍ TZ OD RÁNA DO VEČERA ( DNES JSEM JI KUPOVAL V 7.30 HOD.) - PANÍ KŘIVÁNKOVÁ MOC FAJN.Z HLAVNÍHO TAHU LIBEREC - DĚČÍN ODBOČIT V RYNOLTICÍCH DOPRAVAA - SMĚR ČERNÁ LOUŽE A POTOM DOLEVA NA POLESÍ - PODLE CEDULÍB - NEBO MÍSTNÍ KOMUNIKACÍ Z RYNOLTIC - JE TO DALEKO BLÍŽC - NEBO Z HRÁDKU NAD NISOU NA TZ JSOU ZOBRAZENY SLONÍ KAMENY
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek