Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 299 - Nebílovy


Popis

Barokní zámek, zpřístupněný po dlouhé rekonstrukci v roce 1998.

Mapa

Navštívil jsem Nebílovy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Zámek Nebílovy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°37'48.02"N 13°25'50.35"E
Hodnocení:
2.855
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 299 - Nebílovy


01.06.2023 - dostupná bez problému
24.09.2022 - dostupná bez problému
10.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
MDD a otevřeno až 13.00, nevadí, na prohlídku jsme šly 3 holky a provázel nás pan kastelán Fiala. A bylo to něco!!! Supr výklad. A té práce. co je ještě čeká!!! Přeju ať se dílo daří a držím pěsti!! V pokladně TZ, ale TN nemají. Pohlednice a razítko-super!! Parádní výlet!!!
 
wenzel
Nebílovy
Nebílovy sice nejsou tak známé jako jejich slavnější kolegové, avšak zámek je to nádherný. Zvenku je opravena jedna polovina objektu, zadní část zatím čeká na finance. Velký taneční sál patří mezi nejúchvatnější místnosti, které jsem kdy na českých zámcích spatřil. TZ zakoupena na zámku, naproni přes cestu restaurace a místa na parkování jsou hned vedle zámku.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku měli na zámku.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
Doporučuji se také projít zahradou. Mají zde sbírku historických růží.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v pokladně zámku. Prohlídka byla úžasná, měli jsme báječnou průvodkyni, která jen neodvyprávěla text, ale všechny návštěvníky vtáhla do vyprávění. Návštěvu zámku doporučuji, stojí to za návštěvu.
 
Petr Novák
Petr Novák
Velikonocni vylet
Velikonocni pondeli jsme zavrsily vyletem na krasne zrekonstruovany statni zamek nebilovy,chceme timto podekovat prijemne a ochotne pruvodkyni.je az s udivem co lze za nekolik let tvrde prace z ruiny udelat.prejem mnoho stesti v dalsich rozsahlych opravach. Jinak vylet na tento zamek stoji za to TZ maji dostatek a prohlidka trva cca 45 min.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
zajímavé místo
z mého pohledu velmi zajímavá prohlídka - půlka zámku opravená a moc hezká, druhá půlka vypadá jako "ruina", ale v pracuje se na ní v rámci prohlídky vás provedu i tam a kupodivu jsou tam některé místnosti již opravené a zrestaurované a je to až neskutečné, co z toho dokázali udělat, nejúžasnější je asi taneční sál, který je právě v té neopravné části. Průvodkyně říkala, že i ta již opravená část původně vypadala podobně nebo možná spíš ještě hůř. Opravdu vřele doporučuji prohlídku zámku.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v pohodě. Zámek je na dvě poloviny, jedna opravená a zvláště přes fontánu a trsy levandule fotogenická, druhá půlka stále neopravená, vypadá jako oprýskaná ruina, s otevřenou mini kaplí a místnostmi s "uměním". Naproti zámku hostinec, kde nevaří.
 
Hynek Sladký
Hynek Sladký
Nebílovy
Sleva v akci NPÚ Neobjevené památky poskytnuta.Děkujeme průvodkyni za pěkný výklad.
 
magipriba
Zámek dnes otevřen, známka na pokladně v pohodě k zakoupení. Pro milovníky malých pivovarů mohu vřele doporučit cestu do nadalekých Čižic, kde v restauraci U BIZONA nabízejí několik druhů vlastních piv (skvělých!).
 
K + E
Zámek nádherný, jestli se opraví i ta druhá část, bude opravdu krásný. TZ dostupná na zámku v suvenýrech.
 
Petr70
Zámek je velice pěkný alespoň opravená část pro získání TZ bylo třeba počkat 40 minut příchodu průvodce
 
Standa
Krásný zámek, jen škoda, že přísun peněz na rekonstrukce je tak pomalý. Návštěvu tohoto zámku doporučuji spojit s prohlídkou zámku Kozel, který je o pár kilometrů dále, už proto, že oba zámky vlastnili stejní majitelé, tak se výklady na zámcích dobře doplňují.
 
JirkaK
Zámek se skládá ze dvou částí, ze starého zámku a nového zámku. Prohlídka je v obouch. TZ zakoupena bez problému v pokladně 18.7.2007. Jediné co se mi nelíbilo bylo to, že se vybírá parkovné. Když jsme přijeli nikdo nikde nebyl a když skončila prohlídka, již si paní "hlídačka" čekala na peníze.
 
noh jo
Re:Tak to není !
V Nebílovech jsem se narodil a žil tam 30let do roku 1978.Zámek je to jeden ,oba díly i stejně staré. Bývaly spojené dřevěnými chodbami v patře. Ostatně, vše se dá na internetu najít. Neměňte nám dějiny. Zdravím.
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně. Určitě se vrátíme po dokončení tanečního sálu s Tuvorovou výzdobou a vlastně celého zadního traktu. Nebílovy opravdu zachráněny v poslední chvíli, vstupné stále lidové 40,- (20,-) Kč.
 
Ivča
Opravdu nádhera a až bude hotová i zadní část a zahrada, bude to super. Kdy bude hotovo prý závisí na přísunu financí, tak snad se někde nějaké seženou. Ale i teď rozhodně stojí za návštěvu. Zajímavý a vtipný výklad, TZ dostatek,velké razítko.
 
Slávek Č.
Nádhera bez fasády
Potvrzuji Alexův názor,že rozdíl mezi předním a zadním je zřetelný,ale jen na prv- ní pohled.Kdo je vnímavý,tak i bez upozornění sympatické průvodkyně pozná,žev zadním zámku probíhá rekonstrukce a to docela slušným tempem.Takovým,žeuž se tam i provádí.Zatím jsou přístupny asi čtyři pokoje,ale nám se to s kamará-dem i ostatními návštěvníky ve skupině moc líbilo.Rodí se tu další klenot mezi českými zámky.A až se jednou opraví i arkády ........hmmmmm.To bude teprve krása.Ale to si ještě počkáme.Záleží také na nás návštěvníkách,jak to našimi ná-vštěvami podpoříme.Rozhodně to bude lepší,než podporovat tak nestydatě vy-soká vstupné,jako třeba na zámku Jemniště/140,-Kč !!!/.To půjdu raději 3x nazámek v Jaroměřicích n.Rokytnou/40,-Kč/.Tedy:vzhůru na zámek Nebílovy.Jinak TZ je v pokladně dost,můžete si vybrat a navíc mají i pěkné razítko.Rozhod-ně návštěva zámku Nebílovy se vyplatí!
 
alex
Nebílovy
Zámek je opravdu čarokrásný,kontrast mezi opravenou přední částí a zchátralou zadní částí je velký..Ojedinělá sbírka krásných benátských lustrů vás uchvátí..Do Nebílov je bez auta složité se dostat,šli jsme 2,5 hodiny z nádraží Zdemyslice přes zříceninu hradu Vlčtejna.Nazpět jsme čekali na bus do Plzně..Hospoda otvírá v 15.00,ale ochotný pan hostinský nám pivo natočil..
 
jarda
Známka bez problému dostupná v pokladně kde se prodávají vstupenky na prohlídku zámku.
 
Mc.cvok +adelait
Doopravdy krásně opravená část zámečku,jestli se takhle povede rekonstruovat víc památek,bude to u nás jako v
pohádce.
 
Míla
Krásně opravená přední část zámečku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek