Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1969 - Nejjižnější bod České republiky


Popis

Nejjižnější bod České republiky se nachází ve Vyšebrodském průsmyku, na trase bývalé solné stezky. http://www.treking.cz/treky/nejjiznejsi-bod-cr.htm

Mapa

Navštívil jsem Nejjižnější bod České republiky

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Vyšší Brod
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Lipno Info Point, Lipno nad Vltavou 124
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Prodejna suvenýrů - Nové Hrady
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°33'6"N 14°19'59"E
Hodnocení:
2.941
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1969 - Nejjižnější bod České republiky


18.09.2022 - dostupná bez problému
18.09.2022 - dostupná bez problému
16.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tereza
Cesta ze Studánky
Šli jsme z obce Studánky, kde se dalo dobře zaparkovat. Cesta je pěkná, dobře udržovaná a značená, cestou několikrát posezení. Dohromady lehce přes 12 km. Velmi příjemný výlet! :)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Nejjižnější místo ČR
Známek dostatek v IC ve Vyšším Brodě. Ideálně dostupné z rakouského Radingu. Za projití určitě stojí i kratičká naučná stezka na rakouské straně švédské šance.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Pěkné razítko
Vše důležité bylo řečeno v příspěvcích přede mnou. Snad tedy jen dodám, že by vzhledem k otvírací době íčka ve Vyšším brodě bylo dobré TZ prodávat i jinde. Není zde sice nic velkého k vidění, ale místo je to příjemné, minimálně si zde můžete sednout na lavičku a v klidu posvačit a odpočinout si. V kaslíku je zde moc pěkné razítko, zatím ho žádný Čech neukradl :) .
 
wenzel
Nejjižnější bod
Nemám co dodat, Pinďa v předchozím příspěvku napsal vše za mě (kromě PČR, ty jsem tam o týden dřív neviděl). Nemám tedy co dodat, snad jen to, že večer je obelisk slunečními paprsky zbarven do zlata. Známku jsem koupil v obchodním domku Rillich ve Frymburku
 
Pinďa
Z Rakouska
Přístup z Rakouska přímo ideální. Autem se dá dojet okolo restaurace k poslední chalupě, kde je zákaz vjezdu a posekaná tráva s cedulí parkoviště. Dále je to pěšky okolo švédských šancí, které mimochodem stojí za prohlídku, do dolního cípu lesa, kde se nachází obelisk, razítko na řetízku a opodál za potokem kýžený bod. Je tam dost blátivo a tak je obelisk postavený na sušším místě. Od nás se tam určitě dá dojet na kole po polní cestě. Nevím, kde se na ní odbočuje, ale sjízdná určitě je bez problému, protože tam parkovala Octávie PČR, jejíž posádka tam byla na pravidelně nepravidelné obhlídce, zda tam někdo po vedlejších cestách nepašuje lidi. TZ mají dostatek v sympatickém Íčku na náměstí ve Vyšším Brodě.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Jih
Ze Studanek po turistických značkách je přístup velmi stylový a zaniklý. TZ v IC ve Vyšším Brodě.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
vedro
My to dali pěšky ze Studánek po modré a žluté.V pondělí 3.8.ještě nebyla ta nejůmornější vedra ,ale byla to fuška motivovat děti k takovému výkonu.Nakonec ,ale byli nadšené z kličkování mezi hraničními patníky.Známka zakoupena v íčku na náměstí ve Vyšším brodě.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
jak píše Aleš - z rakouské strany super přístup, je to zajímavé místo. Známku jsme myslím zakoupili v trafice, která je u hlavní silnice mezi klášterem a náměstím ve Vyšším Brodě a měli tam spoustu dalších známek
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Super
Přístup od rakouské vesničky Rading je naprosto ideální. Zaparkuje se, kousek se projde hezkou krajinkou a poté stačí jen pozorně sledovat turistické značky, které vás nasměrují k onomu bodu :-) I tam to vypadá hezky a upraveně. Známka koupena v infocentru ve Vyšším Brodě.
 
Jiří Hovorka
Jiří Hovorka
Nejjižnější bod ČR
Místo je perfektně upraveno - posečená tráva, takže pohodové dojití na místo. Po turistické cestě z ČR minete zaniklé obce Radvanov a Brettenschlag, které zlikvidoval komunistický režim. Pro obě obce jsou u cesty malé památníky a odpočívky. Cesta z Vyššího Brodu a zpět 6 až 8 hodin dle zvoleného tempa a trasy
 
verovjan
Re: Nejjižnější bod ČR
Místo je od loňska velmi pěkně upraveno - kámen s plastikou, můstek, posezení.. a pohodlně přístupné z Rakouska
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nejjižnější bod ČR
Místo označené papírem vytištěným na počítači, ve folii, připevněným na kovovém sloupku. Na okraji lesa u potoka, hejna ovádů. Vede sem žlutě značená trasa z Vyššího Brodu, motoristé mohou jet do rakouského Radingu (první ves za hranicemi) a zaparkovat kousek od Švédských šancí. Odtud je to asi 0,5 km. Známka ke koupi v obchodním domku Rillich ve Frymburku.
 
KamPa
úterý
Nejjižnější bod jsme navštívili již 21.8.2012,tedy v době kdy TZ byla teprve odhlasovaná.Na doporučení zaměstnance infocentra ve V.Brodě,jsme se na toto celkem neupravené a neudržované místo vydali autem přes Studánky do rakouské obce Rading,na jejímž konci je parkoviště,odkud je to k bodu necelý kilometr.Mnohem zajímavější a udržované jsou Švédské šance poblíž.Jedná se o valové opevnění z období třicetileté války.Informační tabule jsou i v češtině.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek