Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1048 - Neštětická hora


Popis

Kamenná rozhledna s památníkem z roku 1927, vybudovaný ke 300 letému výročí selského povstání. Severovýchodně od Neveklova.

Mapa

Navštívil jsem Neštětická hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Náměstí J. Heřmana 333, Neveklov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°46'8"N 14°34'4"E
Hodnocení:
2.579
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1048 - Neštětická hora


05.06.2024 - dostupná bez problému
07.08.2023 - dostupná bez problému
27.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
když si tak čtu příspěvky, tak asi někdy do roku 2015 to ještě mohlo být super a bylo z rozhledny vidět, avšak cca od rou 2017 už je to špatné a vidět je sotva na jednu stanu, jinak výhledu brání vzrostlé stromy. Rozhledna by opravdu potřebovala generálku, více no comment. Cesta k ní po žluté od Neštětic - no v tom horku jsme přehlédli odbočku do lesa a šli po hlavní cestě až jsme narazili na žlutou z opačného směru a tam už jsme odbočku nepřehlédli, zpátky od rozhledny jsme šli tou správnou stranou - tedy na Neštětice, ale cesta byla příšerná - občas popadané stromy a cesta místy vypadla jak vyryté koryto potoka...takže ta zacházka dokola byla mnohem schůdnější.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Neveklově.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
TZ
Slečna v IC velmi ochotná, nabídla 3 TZ. Děkuji.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
rozhledna
Asi nejšerednější rozhledna na které jsem kdy byl.Je spíš zralá na zbourání.Zábradlí v patře je vyloženě nebezpečné.Dřívější cesta k rozhledně, dnes spíše koryto potoky vede do prudšího opce. Balvany, popadané stromy, rozhodně nevhodné pro cestu třeba s kočárkem.Okolí rozhledny zarostlé, neupravené.Když jsem dorazil nahoru, našel jsem ve vchodu kempující čundráckou rodinku se třemi dětmi, jsou tam prý už týden a každý večer se tam vrací přespat.Obsadili celý vstup do rozhledny, takže jsem musel chvíli počkat, než se sbalí, abych se vůbec dostal na rozhlednu.No, výšlap rozhodně nestál za to - rozhledna ruina a okolní stromy tak 2x vyšší.
 
Radek Berka
Radek Berka
Rozhledna
Rozhledna je v havarijním stavu. Pokud by na zdi nebyla pamětní deska, tak by zřejmě byla dávno stržena. Okolní stromy ji už dávno přerostly. Výhled z rozhledny je jenom jedním směrem na Benešov.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ koupena v cukrárně vedle infocentra.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
v infu, známek dostatek, nálepka poslední. INFO v Neveklově je za Flopem v pravo na náměstí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Neštětická hora
Turistická známka koupena v neveklovském infocentru, které v době letních prázdnin má otevřeno i v sobotu do 15:00 hodin. K rozhledně je v infu i pěkné razítko. Rozhledna sama o sobě je docela bizarní a poměrně neudržovaná. Výhled z ní bohužel jen jedním směrem, ostatní jsou omezeny přerostlými stromy. Přitom se jedná o poměrně zajímavé a klidné místo. K rozhledně se dá dostat od parkoviště u autobusové zastávky Neštěticích po značené žluté, výšlap chvílemi výživný, ale návštěvy nelitujeme.
 
wenzel
Neštětická hora
"Zapomenutá" rozhledna ukryta na vrcholku kopce v lesích. Rozhle nutně potřebuje opravu, nebo se časem zcela jistě rozpadne. Uvnitř rozhledny to vypadá strašidelně, vlhko, tma. Ochoz nahoře je ohraničen nestabilním pletivem. Je tam také sešitek, do kterého se můžete zapsat, a podle příspěvků se ale zavítá hodně lidí. Díky vzrostlým stromům výhled značně omezen. Známka s razítkem v IC Neveklov.
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
rozhledna
...za naši výpravu - docela velké zklamání z rozhledny ! poničená,znehodnocená stavba,při stoupání po schodech si připadáte jako v nějakém "doupěti". Nutně by potřebovala opravu - škoda, že je díky vzrostlým stromům výhled pouze na 1 stranu.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Otevírací doba Íčka v Neveklově
PO 13:00 - 16:00
ÚT - PÁ 7:30 - 11:00 11:30 - 16:00

červenec a srpen navíc SO 8:00 - 11:00

Rozhledna je volně přístupná a dostanete se k ní od autobusové zastávky Neštětice, kde je i parkoviště. Po žluté turistické značce je to cca 1 km. K samotné rozhledně už bylo řečeno dost, to snad ani nebudeme komentovat :-)
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Menší rozhledna
Malá rozhledna, ale za to malebná, jen ten výhled není moc velký.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Neveklově
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Přesně jak psal Vítek, íčko v Neveklově je zastrčené, na druhé straně budovy MÚ, za cukrárnou. Rozhledna je velmi smutná, nechápu, když se budují vyhlídky na kdejakém vysílači, na tuto se zapomíná. :(
 
Vitek
Nesteticka hora-znamka
Tato rozhledna by si zaslouzila opravu, vyhled jen na jednu stranu a jedna cesta zarostla,tz koupena v icku v Neveklove chvili jsme icko hledali ale nakonec jsme ho nasli.Pani v icku moc ochotna.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Neštětická hora
Známku jsme zakoupili v infocentru na náměstí v Neveklově, velmi příjemná obsluha a v nabídce spousta dalších suvenýrů. Dobře jsme se najedli a napili v nedalekém Café pizza baru s prímovou Ferdinandovou zahrádkou a skvostnou nefiltrovanou dvanáctkou Ferdinand z Benešova. Na volně přístupnou rozhlednu na Neštětické hoře jsme vystoupali nenáročnou cestou po žluté značce od obce Neštětice, kde lze zaparkovat na plácku u silnice nad obcí (křižovatka žluté a červené TZ, zastávka Neštětice - bus). Výhled z rozhledny směrem na Prahu je velmi pěkný, kromě Prahy a Cukráku lze spatřit i vrcholky Českého středohoří, my jsme viděli Milešovku a (asi) Lovoš.
 
Ruda
TZ
TZ zakoupena v IC v NEVEKLOVĚ, byla přítomná velice příjemná paní. V cukrárně vedle mají jenom samé dobrůtky. :-) příjemný zážitek a pocit z města i okolí.
 
Oldřich Vybíral
TZ
Zdravím všechny sběratele TZ. Navštívil jsem Neštětickou horu a její rozhlednu ve čt 13.6.2013 ve večerních hodinách.. O TZ jsem si následně napsal a s obrovskou vstřícností paní H. Povolé ji i obdžel. Držím palce, aby rozhledna došla opravy a mohu k návštěvě jen a jen doporučit.
 
Jakub Šavlík
Datum návštěvy: 16.6.2013 (neděle). TZ jsme zakoupili v Neveklově v místní cukrárně, kde nám jí prodala příjemná obsluha, ač to není oficiální místo prodeje TZ. Infocentrum je bohužel o víkendech zavřené.
 
Libor
29.03.2013 (pátek) - Na rozhlednu jsme šli od rozcestí od Neštětic (cca. 1 km), rozhledna je volně dostupná, lze se zapsat do "vrcholové" knihy. Snad polední sníh letošní zimy nám doslova roztával pod nohama. TZ zakoupena v hodinářství na náměstí v Neveklově (hned vedle v průjezdu je IC, ale zrovna byla polední pauza), v cukrárně TZ neměli, ale hned po naší návštěvě běželi do IC doplnit zásobu .-)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
zavřeno
V sobotu odpoledne je cykloturista bez šance. Otevřená cukrárna je bohužel "ta druhá", kde známku nevedou. Jinak hezké městečko i okolí! :)
 
s
Pokud je zavřeno infocentrum i hodinářství, lze zakoupit známku v cukrárně na druhé straně náměstí. Sic za 39 Kč, ale zas maj dobrou zmrzliu.
 
Štěpán K.
Pozor na hmyzáky
TZ zakoupena v Infocentru.Při výšlapu doporučuji míti u sebe galon repelentu na klíšťáky - enormní výskyt.Na rozhledně se se vyskytuje několiko vosích hnízd,dávejte si pozor.Jinak moc hezké místo.
 
Jan Lutrýn
Doplněk: v blízkém okolí vřele doporučuji návštěvu nově otevřeného zámku v Jablonné nad Vltavou (cca 7 km od Neveklova směrem k Vltavě) - expozice historického i nově vyráběného historizujícího nábytku. Nádherná symbióza starého a moderního.
 
Jan Lutrýn
Info v Neveklově od 9. do 14.8.2010 zavřené, náhradní prodej TZ v hodinářství v těsném sousedství, ve čtvrtek 12.8. jsme zakoupili poslední TZ, takže další až po znovuotevření infa.
 
plosín
Známku lze koupit v Infu v Neveklově, příjmná a velmi ochotná paní dá vybrat z plného šuplete. Na rozhlednu jsme šli od Neštětické křižovatky, protože od Chvojínku byla cesta zarostlá. Od silnice je to 750 m po žluté, ale na podpadky to není!!! Je to pěkný krpál. Stav rozhledny a knihy viz. níže.
 
mišák
Cesta z Chvojínku lehce zarostlá, ale zdolali jsme. Chtělo by to už novou knihu, tato od prosince 2008 už velmi popsaná.My jsme podepsali dne 29.7.09 Jinak hezký výhled.
 
Starý Drak
Známka v Neveklově v pohodě v infu. O stavu rozhledny platí viz níže. Výhled je od severozápadu přes sever na východ (tak zhruba). Na jih jen trochu mezi stromy.
 
alex
návštěva rozhledny
Z rozhledny je vidět na Posázaví,od asfaltové cesty,kde se dá nechat auto,je to tak 20 minut..Infocentrum v Neveklově je úplně super,mám projetou celou ČR,ale tady mají snad 300 druhů pohledů celých středních čech.Budete mít problém si vybrat:-))..A paní je moc ochotná.
 
AFIk
V infu v Neveklově známek dostatečný početNa rozhlednu jsem se bohužel nedostal
 
Tatík
Turistických známek plné šuple v infocentru v Neveklově, otevřeno bohužel mají jen ve všední dny a s polední přestávkou. Na rozhlednu jsme šli s Chvojínku po žluté značce, nějaké děti nás dole varovaly, že je to krpál a měly pravdu. Stavba podle předchozích popisů beze změny (plošina jen s pletivem), výhled pouze na severovýchod. Vrcholová kniha s třemi tužkami v pořádku ve schránce, ale bez nože nebo ořezávátka nic nenapíšete.
 
Pavel.S
Opět jsem asi po pěti letech navštívil tuto rozhlednu a byl jsem mile překvapen, neboť při poslední návštěvě byl kopec zarostlý stromy tak, že se rozhledna nedala ani vyfotit a nebyla téměř vidět. Teď je z jedné strany kopce paseka a tak je vcelku dobrý výhled na okolí Netvořic. Samotná rozhledna má vrcholovou plošinu alespoň obehnanou drátěným pletivem a to dává alespoň částečný pocit bezpečí, že nikdo nespadne. Tímto vzdávám dík všem, kdo se o to přičinili. Jinak vrcholová kniha už je téměř popsaná a je uložená v pěkné kovové schránce. Propisku si přineste vlastní.
 
Jirka
pro Netopíra Františka
O víkendu jsme navštívili Neštětickou horu. Okolí už není tak zarostlé, jak popisoval turista v dřívějším příspěvku. Šli jsme cestou od Neštětic. Cesta byla upravená a po značkách jsme došli až do cíle, kde si osamocený zřejmě vášnivý turista opékal buřta na ohni a zapíjel ho pivem. Skutečná pohoda.Na rozhledně jsme zanechali sešit a propisku se vzkazem. Tak jenom doufáme, že tento rok ještě někdo rozhlednu navštíví a na náš vzkaz nám odpoví :o)))
 
Netopýr František
Při návštěvě rozhledny na Neštětické hoře jsem zde posbíral PET lahve a sklo po "taky návštěvnícich" a dvě vrcholové knížky (či spíše sešity). Oba byly dopsány až do poslední stránky, sníh a vítr započal jejich likvidaci - některé stránky už volně poletovaly kolem rozhledny. Odevzdal jsem je v IC v Neveklově. Pokud někdo v dohledné době vyrazíte na Neštětickou horu, vezměte tam, prosím, jeden čistý sešit a případně i propisku (Já to mám z Liberce maličko z ruky). A nebylo by špatné, kdyby někdo např ze Sdružení obcí Neveklovska udělal na rozhledně na vrcholovou knížku nějakou dřevěnou či plechovou schránku.
 
Hanka
TZ koupena bez problémů u velmi milé a ochotné paní v Infocentru, v hodinářství ji měli také.Neštětická hora je zarostlá vším možným i nemožným, cestou nahoru jsme ztratili značku (směrem od Chvojínku), samotná rozhledna neudržovaná a vstup je na vlastní nebezpečí. Na druhou stranu mám dobrý pocit, že si tu známku zasloužím :-)
 
gerbera
TZ koupena v hodinářství, které má denně do 17 hod. a v sobotu dopoledne.Velmi ochotní lidé.
 
Lumča
IC je o víkendech zavřené. Známku lze koupit vedle v hodinářství. Ochotná paní říkala, že jim bylo líto
turistů, kteří známku shánějí a tak si je vzali k sobě.
 
Vladimír Kuchařík
Nedostupná známka
17.7.2005 nebylomožné zakoupit, od 18-20.7.2005 mají zavřeno, ale v pracovní den možno zakoupit v hodinářství
v budově
 
Luboš
IC v sobotu zavřené. V týdnu pouze do 16. Ve stejné budově jako IC se nachází i hodinářství kde se dá v týdnu
známka zakoupit do 17.00 a v sobotu dopoledne (jejich telefon 317741827). Bohužel tuto sobotu (18.6.) mělo
hodinářství zavřeno.
 
Michal57
Neštětická Hora
Stará,zchátralá rozhledna.Kvůli lesům těžko dostupna.Ale časem se prý bude rekonstruovat!!!Prodává se íčku
v Neveklově - dobrá obshluha
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek