Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 793 - Netolice


Popis

Městská památková zóna východně od Prachatic, jedno z nejstarších českých měst v krajině rybníků v šumavském podhůří.

Mapa

Navštívil jsem Netolice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum JUDr. O. Kudrny, Mírové Nám. 248, Netolice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
49°2'55.86"N 14°11'45.37"E
Hodnocení:
2.677
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 793 - Netolice


09.09.2021 - dostupná bez problému
22.07.2021 - dostupná bez problému
15.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena bez problémů v íčku v muzeu na náměstí.
Dále mají archeopark a Lomec.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Netolice
Klasické menší město s pěkným náměstím. Muzeum jsem navštívila již dříve a určitě stojí za návštěvu, co mne však zaujalo, jsou mříže na oknech z boku muzea - nádherné kování. Vydali jsme se rovnou pro další TZ - Archeopark, ten je na kopci a kromě výhledu na město toho zde moc vidět není. My nakonec autem dojeli k autocampu Podroužek, kde se dá přímo před ním bezplatně zaparkovat a vydali jsme se po žluté na zámek Kratochvíle. Dá se tam samozřejmě jet i autem po hlavní silnici, ale my si chtěli spolu s hafany udělat pěknou procházku.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Netolice
Samotné město mě moc nenadchlo,ale muzeum pěkné a paní v IC moc sympatická.Jinak dobře jsme se najedli v restauraci rychta.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v muzeu
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC Netolice.
 
Alena Kosťunová
Alena Kosťunová
TZ
Známka koupena v IC v Netolicích.
 
wenzel
Netolice
Známka spolu s magnety a dalšími suvenýry v IC v budově muzea. V eměstě jsou 2 kostely, na náměstí (které slouží jako parkoviště) je menší parčík s posezením a kašnou.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Netolická paráda
V Netolicich a okolí lze strávit prijemny den. IC ma otevřeno, muzeum je plné místních předmětu a představuje i zvyky okolní, koňské trhy zde musely byt obrovské, ostatne o nich Klostermann psal uz v Mlze na blatech. Příležitostná výstava kol a motokol, sympatická pani v IC ráno a ta odpoledne zrovna tak. Oběd v pizzerii ve Václavské ulici 68, kousek od namesti- výborná pizza, nekuřácké prostředí. Do Netolic kdykoliv zas a znovu!
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
V infocentru bez problémů, mají tam i další známky.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Netolice
Známka zakoupena v IC v muzeu.
 
Pavla
Netolice
TZ města a archeoparku dostupná v IC. Paní v muzeu velice příjemná a ochotná. Svíčková v restauraci V Podloubí vynikající. Procházka po zelené turistické značce do archeoparku i v podzimním počasí neměla chybu.
 
Vratislav Stříbrný
Vratislav Stříbrný
Zavřeno
Ani teplý duben zdejší muzeum ani íčko neotevřel, nápis zněl jasně, otevřeno od května..., tedy si napíši do Rýmařova.
 
magipriba
Netolice
Známka bez problému zakoupena na náměstí v infocentru/muzeu. U vstupu jsme museli i v otevíracích hodinách zazvonit, ale bzučák nám otevřel okamžitě. Vsuvenýrů, ochotná obsluha.elký výběr pohlednic i dalších
 
Tatík
4.9.2010
Otevírací doba muzea od května do září denně mimo pondělí 9-12+13-16 hod., jinak pondělí-pátek 9-12+13-15 hod. (v říjnu do 16 hod.). Vstupné 40,- (20,-) Kč, za dalších 20,- (10,-) Kč v přízemí výstavka Klubu železniční historie. V expozici je i téměř celý óbrfrk. Turistických známek (i archeoparku a Kratochvíle) dostatek.
 
Veru a Honzí
V infocentru v Netolicích jsme zakoupili bez problémů známku Netolice i známku Archeoparku. V Netolicích se nám moc líbilo. Až si půjdete koupit známku do muzea, dejte si pozor na nízké dveře....au :D
 
Lucka
Známku jsme si koupili v infocentru v Netolicích za 30,- novou. Na infu si můžete zakoupit i známky 1710 - Archeopark Netolice (25,-) a 302 - Kratochvíle (30,-)
 
Majda
Po mé zkušenosti funguje mimo pondělí i muzeum i infocentrum, takže známka dostupná bez problémů. Navíc mi nabídli i letošní novinku - turistickou známku ARCHEOPARKU v Netolicích. Expozice muzea krásná, vřele doporučuji k návštěvě!!!
 
AFIk 2811
Info a muzeum zavřené z technických důvodů, na náměstí navíc probíhali slavnosti...tak jsem se s TZ pomalu loučil, když to přišla paní z infa, a zeptala co potřebuju. Tak jsem oznámil, že TZ. Paní mi TZ bez problémů vydala a bylo to.
 
Markéta
Dokončení předchozího příspěvku:V Autocampu Pdroužek jsem spala s dětmi, mohu vřele doporučit. V sobotu večer nám v ubytovně i zatopili !! Teď na podzim to bylo příjemné, protože ikdyž byla obloha jasná, ráno se od rybníku táhla mlha..Všichni jsou milí a ochotní.TZ ovšem neměli už ani zde..
 
Markéta
Muzeum mají v Netolicích z technických důvodů zavřeno a IC je v sobotu zavřené. TZ nelze koupit v žádném jiném obchodě- Tabák, Knihkupectví,... Škoda!Jinak doporučuji Autocamp Podroužek. Spala jsem tam s dětmi
 
Petr
Známku mají i v autokempu Podroužek nedaleko Netolic.
 
Pinďa
Už funguje
Protože už je květen, jest můzeum otevřené i ve všední den. Expozice, zabírající celé první patro, určitě stojí za shlédnutí. V přízemí jsou dvě místnosti vyhrazeny starým fotografiím Netolic a stejnému záběru z nynější doby. Je zajímavé, že se podoba některých domu za téměř sto let, skoro vůbec nezměnila. Známku dostanete v pokladně, kde mají i několik razítek, která vám ochotně zapůjčí. Pokud bude zavřeno, zvoňte. Doporučují to na vývěsce vedle vrat. A funguje to.
 
renda
Náměstí nic moc. Zmámku jsem nesehnal. :-( Protože expozice zámku Kratochvíle je zavřená, zavítal jsem se svými ratolestmi do Netolic. Doporučuji zmrzlinu v boční ulici u náměstí. Ňam ňam ňam :-)))
 
Pinďa
I ve všední den jest můzeum zavřené
 
Iša
V sobotu i v neděli muzeum zavřené. TZ nikde neseženete.
 
Kocour
Městečko moc pěkné, hlavně domy na náměstí jsou opravdu nádherné. Muzeum, kde se dá koupit známka, je spojeno s infocentrem, prodává tam moc milá paní, známku dá i vybrat. Muzeum má velkou místní expozici a úžasnou sbírku starých pohlednic. Více se dozvíte na jejich internetových stránkách. Archeologický park jsem bohužel nenavštívil, škoda, že jsem se na poznámky ke známce nepodíval dřív. :(
 
Sawek
Známka patří podle mého názoru k nejhezčím vůbec, stejně jako domy na náměstí, které zobrazuje. Blízko městečka se rodí archeologický park - už dnes stopjí palisádová hradba za zhlédnutí. V Infocentru poradí, kudy se tam dostat, mají k tomu i materiál.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek