Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1856 - Neumětely u Berouna


Popis

Neumětely jsou známé především pověsti o Horymírovi a jeho koni Šemíkovi. http://www.obec-neumetely.cz/

Mapa

Navštívil jsem Neumětely u Berouna

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Neumětely
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°51'11"N 14°2'16"E
Hodnocení:
2.633
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1856 - Neumětely u Berouna


10.09.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
26.04.2022 - dostupná bez problému
12.01.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z OÚ.
 
Jirka V.
TZ nedostupná
V sobotu 20.7.2019 odpoledne, kdy jsme místo navštívili, byla TZ nedostupná. V restauraci U Horymíra známku neměli. Slečna u výčepu nás odkázala na obecní úřad, kde jsou úřední dny PO a ST.
 
Martina
TZ nedostupná
V neděli 12.5.19 jsme místo navštívili, v restauraci U Horymíra neměli ani známku, ani vizitku, ani pohled. Prý už dlouho ... Ještě že nám ochotná slečna u výčepu dala aspoň hezké razítko. Prý si máme přijet v pondělí na úřad. Asi že většina výletníků jezdí v pracovní dny, že ... ? :-(
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
Ani na dvakrát v sobotu jsem nepochodil. OÚ zavřené a v restauraci U Horymíra bylo ještě v 11 dopoledne zavřeno a při druhé návštěvě odpoledne ji nikdo ze zmateně pobíhajícího personálu nenašel. Možná tam ale někde byla, ovšem ten kdo by o ní mohl vědět, nebyl přítomen.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
Restaurace u Horymíra má známky vyprodané.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Koupeno U Horymíra za 30,- ale na OU byla také a ještě pohlednice a razítko. Návštěva tak na půl hodiny.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena U Horymíra na náměstí, kde je otevřeno každý den od 14 do 22 hodin. Na OÚ by měla navíc být dostupná v po a st od 8 do 17, ale ve svátek to pochopitelně nešlo ověřit. Restaurace U Šemíka je už zrušená.

Zaujalo mě, že na náměstí u turistické mapy okolí byl vylepený symbol TZ a informace o všech (tehdy) třech prodejních místech s adresami a otevírací dobou. Tipuju, že to bylo vylepeno když se známka vydala poprvé, takže dnes už jsou informace neaktuální, ale kdyby to někdo udržoval, byla by to dle mého názoru skvělá věc pro nejedno známkové místo.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
moc hezké a udržované místo. Známka zakoupena v rest. U Horymíra, kde jsme si dali výborný oběd. Rest. U Šemíka evidentně již pár let nefunguje.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
TZ bez problémů v restauraci u Horymíra, hrob pěkný a udržovaný. Moc hezké místo!
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Neumětely
Hostinec U Šemíka uzavřen a opatřen cedulí Na prodej. Známka bez problému k zakoupení v hostinci U Horymíra, čepují Staropramen. Pro pěší doporučuji atraktivní cestu po červené a posléze po modré z Neumětel do Všeradic. Tam můžete získat další TZ a občerstvit se v místním minipivovaru se skvělou restaurací.
 
Libor
25.05.2013 (so) - TZ zakoupena v hospodě U Horymíra, U Šemíka jsme nebyli (tedy ne v hospodě U Šemíka, ale u hrobu mystického Šemíka ano)
 
vláďa
U Šemíka mají celý leden letos dovolenou, ale U Horymíra jsou TZ v pohodě k dostání. Otevřeno je zde každý den mimo úterý,v sobotu mají otevřeno od 11 hodin., více jsem si bohužel nezapamatoval. Pro vyznavače zimní turistiky doporučuji trasu ze Zdic po červené až do Neumětel. Cca 13 km, nenáročná trasa a nakonec bonus v podobě turistické známky.
 
Magda Homolková
U Horymíra známky uprostřed sezony vyprodány, u Šemíka ve čtvrtek zavírací den
 
Tatík
Turistických známek dosatek v restauraci U Horymíra, otevírací doba viz níže. Vedle pomníčku je také informační tabule.
 
Pinďa
Masopust
Nevím, jestli jsem TZ koupil u Šemíka, nebo Horymíra. Důležité je, že jí mám. Obecňák byl v sobotu samozřejmě zavřený. V Neumětelích, stejně jako blízkých Všeradicích byl právě masopust.
 
libor
Známku jsme koupili v restauraci u Horymíra. Měli jich dostatek. Otevírací doba po-ut zavřeno st.čt 14-22 hod pá.so 14-02 hod ne 14-22 hod.
 
jerry720
Neumětely.
Poslední návštěva v neděli 02. 10. 2011. Pomníček, který je motivem této TZ, najdete u boční části místního hřbitova, ten určitě nepřehlédnete, protože u něj stojí i kostel sv. Petra a Pavla se samostatně stojící dřevěnou zvonicí. Kousek od zvonice najdete objekt bývalé fary, tu rovněž nelze přehlédnout. TZ jsem bez problémů sehnal v Restauraci U Šemíka, tu najdete na protilehlém konci návsi než je Šemíkův pomník. Všimněte si v této restauraci krásné nástěnné malby, vztahující se k Šemíkovi a Horymírovi.
 
Honza Pásler
Ve středu odpoledne má mít restaurace U Horymíra otevřeno, restaurace U Šemíka zavřeno. 14. 9. je opak pravdou - U Horymíra zavřeno, U Šemíka (mimořádně ?) otevřeno. Není to ale takový problém, obě hospody jsou kousek od sebe.
 
Luboš
TZ k dostání bez problému v restauraci U Šemíka. Hostinec najdete na návsi, několik set metrů od kostela. U něj naproti OÚ je památník hrdinného koně Šemíka.
 
KamPa
TZ jsou!
TZ zakoupena dnes na O.Ú bez problému.Úřední hodiny jsou po.+st.8-17 hod.,ale pokud se tam zastavíte v jiný všední den,tak s prázdnou také neodejdete.TZ jsou prý již v prodeji v obou restauracích,nedaleko od úřadu.
 
Vladimír Kopp
TZ nejsou
Pozor, ačkoliv je na webových stránkách obce Neumětely TZ k sehnání v obou restauracích, Není to pravda. Dokonce ani prý neví o co se jedná. Jel jsem tam autem jen kvůli tomu abych jí měl a zbytečně jsem projel benzin. Na OÚ je otevřeno pouze sporadicky. Hrůůůůůza.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek