Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1450 - Nosálov


Popis

Nosálov, položený na východní straně Vrátenské hory je připomínán již ve 14.století. Obec ležící severovýchodně od Mšena je uváděna jako příklad gotické vsi složené z "franckých dvorců". Jedná se o jedinečný soubor původních chalup z přelomu 18. a 19.století.

Mapa

Navštívil jsem Nosálov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Mrak FOOD občerstvení, Nosálov 78
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Vrátenská rozhledna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°28'31.46"N 14°39'58.2"E
Hodnocení:
2.388
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1450 - Nosálov


29.08.2021 - dostupná bez problému
16.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
03.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Nosálov
Pár pěkných roubenek zde najdete, ale to ostatně v této oblasti téměř v každé vesničce, jinak tu nic moc není. TZ zakoupena na rozhledně Vrátenská hora. Doporučuji auto nechat pod rozhlednou, projít se Nosálovem, dojít po modré do Lobče do pivovaru na prohlídku a výborné pivo či jídlo a poté zpět. Není to náročná, ani extra dlouhá trasa.
 
Klára Šimková
Klára Šimková
Nosálov
TZ jsme dnes sehnali na rozhledně na Vrátenské hoře. V kiosku nemají a mít nebudou.
 
Lukáš
Folauf
Neochotná pani v kiosku, známky nemá a nebude mít.
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
TZ No. 1450
Bistro zavřené, takže jsem známku k mému velkému zklamání nepořídil. Mají otevřeno ve všední den až od 15:00h, což je pro prodej TZ dost nepraktické.
Zkoušel jsem štěstí na blízkém obecním úřadu, ale tam měli též zavřeno.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Kde půjde TZ koupit?
V bistru Mrak Food měli pár posledních známek z loňska. Až dojdou, nebudou už prý objednávat další - nechce se jim vzhledem k nejistotě ohledně budoucího možného opětovného uzavírání gastro sektoru kvůli Covidu. Takových známkových míst bude bohužel jistě více.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dostupná za 40,- Kč v bistru MRAK FOOD vedle silnice vedoucí k Vrátenské rozhledně v Nosálově.Bistro je příjemná občerstvovna i pro cyklisty.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Mrak FOOD
Známka je dostupná v občerstvení, za čtyřicet. Za to káva výborná a levná. Zavírací den je středa. Občerstvení je dobře značené a nelze jej minout. Nachází se přímo naproti původních chalup, u rozcestníku Nosálov - U nás.
 
Tomáš Sysel
Tomáš Sysel
Ne zavřeno, ale zrušeno
Dle informací od majitelky občerstvení přes silnici od hospůdky U Nás je hospoda zrušená a známku v obci nelze nikde koupit. Budeme si jí muset nechat poslat.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
U Nás
Hospůdka je bohužel již delší dobu zavřená. Naproti je sice příjemný stánek s občerstvením, mj. s výbornou domácí limonádou - ananasovkou, ale bohužel TZ neprodávají. Škoda :-(
 
Petr Cejpek
Petr Cejpek
známka
hospoda zavřená,jiný prodej jsem nenašel,jedině si o známku napsat
 
Pavlína
hodnocení hospůdky
Do Nosálova jsme přijeli na kole, kolem páté hodiny.Dali jsme si pozdní oběd. Zelná polévka se smetanou byla výborná a i porce pro mě dostačující. Syn si dal vepřovou pečeni,tři plátky masa, červené zelí a pět knedlíků ani nemohl sníst.Manžel byl se směsí s rýží také spokojen.Obsluha byla rychlá a příjemná.Za naší rodinu mohu návštěvu této hospůdky doporučit.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Bez problémů
Známka bez problémů sehnaná v Hospůdce u nás, kde jich mají dostatek. Pravda, objekt vypadá odpudivě a silně je tam cítit plyn, ale obsluha celkem příjemná
 
Michal
Je to děsný
Je to hnus!!!Bída a klamavé cedule,které už nejsou platné.Po doptávání se u místních obyvatel jsme zjistili že TZ ani v jednom místě nelze koupit,jelikož jsou obě zrušená(zavřená)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Nosálov
TZ se prodává v takovém domáckém pohostinství, kde jsou spíš potlachy pro pár lidí a není a asi už ani nebude. Okolí je však nádherné! (Navíc se zdá, že s touhle známkou je problémů nějak víc, protože na mapě mi její značka srůstá s Vrátenskou horou...)
 
veverka
strašné!!
K NÁVŠTĚVĚ ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!!v nosálově jsem byl již podruhé. nejen, že vesnická rezervace není nikde zmíněná, ale i TZ je nedostupná v širokém okolí, jak v country cajda klubu (zrušen) tak v hospůdce "U nás", která mě velice zklamala. Ani po třech návštěvách ve třech dnech mě nedokázali uvařit jídlo a vrcholem byla trojka kofoly....
 
Josef
Hrůza!
S menšími problémy nakonec zakoupena taková olezlá chátrající TZ. Hold si jí dám k truhláří ošetřit, protože po páté už tam fakt nepojedu!
 
Libor
Takže,konečně vítězství. Po 2 letech a 4 návštěvě se nám podařilo sehnat známku. Ještě nám ochotně místní štamgasti poradili,jak se dostat k Suchému mlýnu. Mimochodem návštěvu tohoto místa mohu doporučit . Jedná se o skupinu skalních místností. Z Nosálova po žluté směrem do údolí je to asi 2,5 km.
 
Slávek Č.
Stále vaří.
Není pravda co píše Hanka.V hospůdce se stále vaří.Měli jsme skvělou bramborač-ku a nakl. Hermelín resp. utopence,měli i výběr hotovek,dokonce i sladké knedlí-ky.Obsluha je příjemná,rychlá a ochotná.Přišel návštěvník s bezlepkovou dietoua tomu ochotně vyšli vstříc.Prostě je tady jak má být:zákazník je pán a má se mupokud možno vyhovět ve všem.Samozřejmě,pokud je to slušný host.
 
Hanka
Známka dostupná v hospůdce "U nás", bohužel již nevaří a je otevřen pouze výčep. Známky měli a paní byla velmi ochotná
 
romik
Včera 14.5. ideální den na kolo ,v roubené hospůdce U Nás známky k dostání k tomu skvělá dršťková a pivečko ,ochotný majitel . Pár hezkých roubenek jinak nic zvláštního , ale na konci vesnice směr Lobeč zahrádka narvaná trpaslíky a podobným skvostem , užasné.
 
romik
Včera 15.5. ideální den na kolo ,v roubené hospůdce U Nás známky k dostání k tomu skvělá dršťková a pivečko ,ochotný majitel . Pár hezkých roubenek jinak nic zvláštního , ale na konci vesnice směr Lobeč zahrádka narvaná trpaslíky a podobným skvostem , užasné.
 
J. Hájek
Známka nelze získat, v budově s označním TZM přebývá sprostý majitel ...
 
Jonys
Musím jen potvrdit, co píšete přede mnou. Navštívili jsme Nosálov v rámci našeho vandru po Kokořínsku a bylo to bezkonkurenčně nejhorší místo. Cajda country club zavřený. Když jsem oslovil majitele, byl velmi vulgární a pochopil jsem, že zde vládne žabomyší válka mezi Cajdou a hospodou U nás. Nezbylo nám nic jiného než se vydat do hospody U nás. Zde známku nemají a moc je to nezajímá. Dali jsme si pivko. Obsluha byla neochotná a dokonce nás nakonec okradli. Fakt drsný. Myslím si, že takové místo nemá nárok na TZ a jak psal někdo přede mnou, je to ves, jako každá druhá.
 
Lenka
Dnes 30.7. jsme navštívili Nosálov. CountryClub již neexistuje, je to budova bývalého konzumu. Dnes je to soukromý pozemek, i když nám to nedalo a zeptali se pána, který tam byl. Neochotně nám řekl, že je to soukromý pozemek a že známky nevede - možná je to nový majitel této budovy. V hospůdce U nás také o známce Nosálova nevěděli. Sehnali jsme jen rozhlednu na Vrátenské hoře.
 
Silencer
My ten Countryclub ani nenašli :-) Je ale fakt, že jsme po něm ani zvlášť nepátrali. Ve vsi pár pěkných chalup, ale že by to bylo na TZ......Pokud už tu známka je, měla by spíš být umístěna v některé z fungujících hospod. Třeba U nás. Jinak jsem si všiml, že samolepku na sobě mělo i občerstvení vpravo od silnice směrem na Vrátenskou Horu, ale měli již zavřeno.
 
libor
dnes 9.5. 2010 jsme navštivily již potřeti country club nosálov v naději že už třeba konečně seženeme známku,a opět bez uspěchu.Takže jsme se rozhodli znamku radši nemít.Podle sdělení jednoho pana club je prakticky zavřen protože pán ktery ty známky prodává se tam vyskytuje velice sporadicky.Takže navštěvu tohoto mista ani nedoporučuji.Opravdu se divim že zástupcum obce,nevadi že i taková maličkost v době ,kdy se každý snaží přilákat turisty ,spoustu lidí timto odradi od navštěvy tohoto mista.Zda toto misto navštívíte nechám Vás.
 
lenzik
Nosálov jsme navštívili v sobotu odpoledne. V country clubu jsme známku nesehnali, z venčí to vypadalo, že není vůbec v provozu. Souhlasím s názory níže, známka by se měla prodávat jinde. V Hospodě u nás jsme si dali pivčo a prohledli si roubená stavení, jinak je to ves jako každá druhá.
 
vláďa
Prosím o změnu prodejního místa
Známka nedostupná. Podařilo se mi mluvit ze samotným panem Boháčkem. Řekl mi, že si místostarosta nepřeje, aby on prodával TZ, krám je zavřený a známku že seženu v hospodě U nás, která patří místostarostovi. V hospodě mi sdělili, že TZ neprodávají. Tak nevím, kdo určuje, kde se TZ budou prodávat, zda je to Rýmařov a nebo představitelé obcí. Asi by bylo nejlepší umístit známku do hospůdky U nás, a nebo na rozhlednu na Vrátenské hoře, která má pro turisty ideální otevírací dobu. Měli by mít otevřeno celoročně, od listopadu do dubna o víkendech a v sezóně dokonce každý den. Jinak abych jen nekritizoval. Roubená stavení v obci jsou fakt moc pěkná.
 
Ladislav P.
Lesk a bída Nosálova
V Nosálově jsem se ocitl před dvěma roky a opakovaně letos na konci října. Hlava mi nebere, jakým způsobem se dostala známka na takové prodejní místo (Cajda Country Club). Jediné, co je v obci známé je hospůdka "U nás". Na rozdíl od dost úděsného a vždy zavřeného obchůdku jsou v hospodě přítomni, obsluha je ochotná a je tam i co k vidění. Už se asi do těchto míst nevrátím a o známku si napíši do Rýmařova, ale pro všechny další by změna prodejce byla jistě přínosem.
 
libor
Nosalov
Souhlasim s nazorem aby se znamky č.1450 Nosálov a 940 Vrátenska rozhledna prodávaly v hospodě U nás,pokud by měli ovšem zajem.
 
Sony
Dnes jsme byli v Nosálově, známku v Country clubu neměli, prý až na Velikonoce. Tak nepříjemného a protivného člověka jsme dlouho nepotkali. Naše návštěva ho vyloženě obtěžovala,známky nemá, jen sluneční hodiny, a má zavřeno. Bylo by lepší, kdyby známku 1450 prodával někdo ochotnější a příjemnější.
 
Petr
Dne 29.8.2009 jsem byl na místě. TZ jsem sehnal v Country clubu. Pán se vrátil po 3 měsících z nemocnice a relaxoval před klube,. Velice příjemný pán a moc ochotný. I přesto, že měl ještě zavřeno mi známku prodal. Měl i známku se slunečními hodinami. Dění ve vesnici bych raději nekomentoval. Jedním slovem kocourkov.
 
Zbyněk
Druhý pokus
Tak ani na druhý pokus jsem s TZ č. 1450 neuspěl. Viz články dole. Pokud někdo z Rýmařova čte tyto zprávy, navrhuji zřídit prodejní místo v Hospodě U nás. Tam je otevřeno a sposta lidí tam jezdí právě kvůli této hospůdce.
 
Béďa
Známka se v obci nedá sehnat. Country klub zavřený, v hospodě "U nás"nevěděli vůbec o co jde, v obchodě u Boháčků - zavřeno. Dle informací od místních občanů je p. Boháček v lázních a až se vrátí tak obchod asi už neotevře.Takže - Rýmařov to jistí.Bylo by dobré dát prodej alespoň do hospody která má otevřeno.
 
Romana Frenclová
Nosálov
Známku nelze nikde zakoupit, prý v obchodě, který otevírá sporadicky a je předražená. Nelze získat žádné informace. Jinak v hospůdce velice příjemní lidé a jídlo výborné.
 
Zbyněk
Byť jsem na stránce www.mestomseno.cz našel, že rozhledna na Vrátenské hoře je otevřena denně do 18 h., není to pravda. Bylo 16:30 a rozhledna ve všední dny funguje jen do 16 h. Známku č. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře jsem chtěl zakoupit společně se známkou č. 1450 - Nosálov v Cajda Country clubu v Nosálově, ovšem od místního občana jsem se dozvěděl, že budou mít otevřeno až za 3 neděle. Takže s brekem domů! :-(Pozn.: otevírací doba rozhledny:Květen - ŘíjenPo zavřenoÚt - Pá 10 - 16 h.So, Ne 10 - 18 h.Listopad - DubenSo, Ne 10 - 16 h.Předpokladem pro otevření je dobrá viditelnost. Bude-li dobrá viditelnost až po 13 hod., rozhledna se již neotvírá.
 
Zbyněk
Byť jsem na stránce www.mestomseno.cz našel, že rozhledna na Vrátenské hoře je otevřena denně do 18 h., není to pravda. Bylo 16:30 a rozhledna ve všední dny funguje jen do 16 h. Známku č. 940 - Rozhledna na Vrátenské hoře jsem chtěl zakoupit společně se známkou č. 1450 - Nosálov v Cajda Country clubu v Nosálově, ovšem od místního občana jsem se dozvěděl, že budou mít otevřeno až za 3 neděle. Takže s brekem domů! :-(Pozn.: otevírací doba rozhledny:Květen - ŘíjenPo zavřenoÚt - Pá 10 - 16 h.So, Ne 10 - 18 h.Listopad - DubenSo, Ne 10 - 16 h.Předpokladem pro otevření je dobrá viditelnost. Bude-li dobrá viditelnost až po 13 hod., rozhledna se již neotvírá.
 
Pařez
Ahoj. 20.7. TZ koupena U Boháčků. Rozhlednu už vyprodali. Těch pár domů se ale nachází u hospody U nás. Trochu tu zdechl pes.
 
Petr.VF
Nedostupná známka
16.8.2009 country club zavřený. Dokonce jsme kolem něj procházeli 2x v 11 dopo a v 5 odpo a zavřeno. Takže známku nemáme. Nechápu jak můžou prodej známek umístit někam, kde je neustále zvřeno. Proč to nedat do hospůdky "U nás" kde mají denně 11:30 - 22:00 otevřeno??????
 
jirkacek
Hospůdka v Nosálově
..je velmi příjemná, ale trošku drahá....a tak jsme si prohlédli alespoň pár roubenek a jeli na rozhlednu na Vrátenské hoře. Známka U Boháčka k dostání v pohodě...
 
Tatík
Turistických známek dostatek v Cajda Country Clubu, i když hned u vchodu upozorňuje cedule, že vstup je jen pro členy. Potraviny na pultě vypadaly, že jsou tam od naší předlloňské návštěvy. Jinak těch pár roubenek roztroušených po vsi a nepřístupných je na TZ dost málo!
 
Stoupa
TZ Nosálov bez problémů v obchodě U Boháčků, možná uspějete i s TZ rozhledny...jinak ale sortiment potravin lehce jetý, takový předpotopní obchod už jsem dlouho neviděl :-D
 
Pavel a Bára
19.1.2008 po 11.hodině jsme navštívili Nosálov a také otevřený obchod U Boháčků. Pan Boháček byl celkem i příjemný (ale možná to vůbec nebyl on) a nabídl mi TZ rozhledny, skanzenu a výroční TZ. Všechny po 25,-Kč.
 
Jarda kolař
Světe div se!!!!!!!!!
Tak jsem opět navštívil obchod pana Boháčka,neděle 10,30 bylo otevřeno a nabídl mi i druhou TZ No 940.Obě normal po 25,-Takže napotřetí jsem pořídil.Kolu zdar
 
otto šleger
TZ Nosálov
TZ Nosálov je sice drahá známka (stojí 50 kč), ale je originální a každý rok je jiná. A navíc, platí jako vstupenka na cajdovo hudební léto.
 
Vilém Najman
Je možné, že známka bude až v září? Alespoň to tvrdil prodávající obchodník. Mohu si o známku napsat přímo vám?
 
Martin 1
Koncert
Byl jsem tam dnes a znamka neni za 25 ani za 50 .Bylo mi receno ze bude v prodeji az po 10.9. Navi je do patku zavreno .
 
Martina
předražená?
Jelikož známka, jak stojí v záhlaví je do 9.9. vstupenkou na koncerty, které jsou 1xtýdně a teprve od 10.9. se bude prodávat jako každá jiná, stojí v současné chvíli 50,- Kč. Kdo nechce vstupenku na koncert, musí si na známku počkat až do září, kdy bude za normální cenu tj. 25,- Kč. Takže do září se sami sebe ptejte: chci na koncert a k tomu dostat známku nebo radši počkám na normální uvedení známky na trh, tj. na září? Já si počkám na září :-))
 
Vašek
A kolik za tu známku chtějí?
 
Honza Pásler
Nutit zájemce o zakoupení TZ k využívání jakýchkoliv jiných služeb (v tomto případě návštěva Cajdova hudebního léta) je podle mého názoru neetické.Divím se, že to Rýmařov podporuje!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek