Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 582 - Nové Hrady


Popis

Výstavný rokokový zámek hraběte Chamaré jižně od Vysokého Mýta, nazývaný též "České Versailles".

Mapa

Navštívil jsem Nové Hrady

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Nádvoří-expozice, cukrárna, restaurace, Nové Hrady (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Nové Hrady u Litomyšle (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Chrudim
Poloha:
49°51'10.4"N 16°8'44.98"E
Hodnocení:
2.924
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 582 - Nové Hrady


08.06.2024 - dostupná bez problému
10.05.2024 - dostupná bez problému
25.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Nové Hrady
Zámek zvenčí opravdu nádherný, celkově i s upravenými zahradami jeden z nejkrásnějších u nás. vstup do areálu je zpoplatněn, ale na druhou stranu v ceně tohoto vstupného je možno navštívit muzeum motokol, klobouků, prohlédnout si oboru s vysokou zvěří, především děti ocení pořádné bludiště, a celkově je toho v objektu k vidění víc než dost. Prohlídka zámku se platí zvlášť a nabízí především sbírku nábytku. Na nádvoří je cukrárna s kavárnou a samoobslužná restaurace. V obci tři parkoviště, to nejblíže zámku za páďo, ostatní dvě zdarma. TZ zakoupena v muzeu motokol v budově nad zámkem, na pokladně rovněž dostupná.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka zakoupena v pokladně u parku. Bohužel samostatná prohlídka zámku (placená) je prý možná pouze po zaplacení vstupu do parku, který je sice také nádherný a určitě také stojí za prohlídku, ale přišlo nám to jako by nás kasírovali dvakrát. Zámek je nádherný a klobouk dolů před rodinou Kučerových, která jej zvelebuje. Sbírka nábytku skvostná a celkově úžasný dojem ze zámku a okolí. Fajn cukrárna, restaurace samoobslužná s běžnými českými jídly.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Zámek jsem navštívil již dříve a prolezl ho všemi směry. Jako uzavřená společnost jsme se dostali všude, kam jsme chtěli. Špýchar s muzeem cyklistiky byl zrovna nově otevřený. Jedním slovem paráda.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na pokladně zámku.
 
Marián Valovič
Marián Valovič
Ozn
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Nové Hrady
Po dlouhé době jsem byl nadšen z místa a zakoupené TZ. Smekám všem lidem, kteří dokázali tento kdysi zanebaný skvost uvést do provozu. Milovník přírody a historie si příjde na své - nádherný zámek, úžasné zahrady, trošku zbytků starého hradu, koně, vysoká zvěř, muzeum cyklistiky a klobouků, nádherná krajina, vodní prvky - rybníky, fontány, jezírka. Jestli to nemáte daleko - jistě zajeďte! A kdo si chce posedět v klidu a dát si oběd, relax, či přespat, tak asi 1,5 km od obce leží chata Polanka - doporučuji!
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krásné
Je tu opravdu moc pěkně. Zámek,bludiště,park,obory s daňky, prostě nádhera. Na křížové cestě kolem nás pobíhaly srny a dokonce jsme se lekli i jelena který na nás vykoukl zpoza stromu,naštěstí byl krotký. TZ v pokladně na zámku. Jediné minus,restaurace na zámku kde jsme seděli dlouho bez povšimnutí tak jsme se zvedli a šli jinam. Navštíveno v září 2016.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupená v boudičce před hlavní branou, v samotné pokladně je mají taky. K místu samotnému není co dodávat, už to bylo řečeno v mnoha předchozích komentářích. Jen mě překvapila socha Stalina uprostřed bludiště, význam toho mi poněkud uniká. :-D
 
Milan Eliáš
Milan Eliáš
razítko
Škoda, že majitelé jsou tak "chudí" , že jim nezbylo
trochu peněz na výrobu razítka.
 
Lenka
Nové Hrady
Nádherný zámek,skvělé muzeum cyklistiky,dančí obora,bludiště,park,zahrady.Klobouk dolů před majiteli.
 
Libor Marek
Libor Marek
09/05/2014
TZ zakoupena v pokladně zámku. Interiéry jsme neviděli, ale zámek je moc hezký, stejně tak jako zámecké zahrady, bludiště, křížová cesta a obora s daňky (vše zdarma). Moc příjemné místo, byli jsme velmi mile překvapeni a děti se vyřádily.
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Krásné s příjemným
Krásný zámek v soukromých rukou,výstava jízdních kol, a na závěr lahodný pokrm který jsme si sami udělali na lávových kamenech v místní restouraci, ceny mírné, obsluha vzorná.....
 
Jaroslav Šulc
Jaroslav Šulc
TZ
Zámek z venku vypadá honosně a krásně.Není se čemu divit je v soukromých rukou zbohatlíka z Prahy, peníze nabyl černým způsobem. Vybavení strohé čekal jsem teda vice. Cena o trochu větší než na státních. Je okolo něj více reklami než jeho skutečná kvalita.
 
Oprava
Re: TZ
Jen pro upřesnění. Když majitel prodá své osobní restituované pozemky, aby si z těchto peněz pořídil zámek, tak to osobně tedy nepovažuji za peníze nabyté černým způsobem. Pan Jaroslav by si měl nejprve zjistit okolnosti,než tato slova vůbec předává dál. Dále vybavení samozřejme odpovídá tomu,že si je majitelé museli shánět samostatně a cena mi nepřijde vyšší když za ni vidíte celý zámek,zatímco na státních jeden okruh. Já se o informace zajímala a nepíšu pouze své domněnky pěkný den Tereza
 
OGGY
Areál soukromého zámku je opravdu nádherně zrekonstruován a zahrada je jako z časů dam s paraplíčky. Zahradník je rozhodně kabrňák. Za zámkem se buduje zámecké bludiště, což bude zajisté velkým lákadlem nejen pro děti. Absolutní pecka nás ovšem čeká ve staré sýpce za zámkem. Předně je nutno sdělit, že výstavba je datována společně se zámkem, tudíž je přes 200 let stará. uvádím to proto, že jestli se do sýpky vydáte, budete šlapat po originálních 200 let starých stropech a trámech. V sýpce se nachází unikátní a z mého pohledu nepřekonatelné, soukromé muzeum cyklistiky v čechách. Věřte, že je mnohem zajímavější než-li samotný zámek. Na závěr prohlídky se dokonce můžete vyfotografovat jak jedete na originálním obřím bicyklu s malým kolem vzadu a děti si můžou zařádit na bicyklokolotoči. Doporučuji vydat samostatnou turistickou známku.
 
Radka
Známku jsme bez problému zakoupili v pokladně zámku. Zámek je moc pěkně zrekonstuován a zahrada je také pěkně upravená. Prohlídku zámku jsme sice nestihli, ale určitě se sem ještě vydáme!!!
 
Zdeněk
Zámek v Nových Hradech je moc hezký a za podívání stojí i expozice v zámku. Když už tam budete, nenechte si ujít i prohlídku cyklistického muzea, které se nachází hned za zámkem.
 
yety
Na zámku jsou pěkné průvodkyně.Zámek je taky hezký.ale lepší je muzeum cyklistiky .Známka koupená bez problému
 
Josef Eder
Pěkný zámek, určitě stojí za prohlídku i zadní zahrada a špýchar. Kdo si bude chtít udělat hezkou pohlednicovou fotku, tak ať neváhá vylézt na kopec naproti zámku, stojí to za to.
 
Zdenka
Na zámku Nové hrady jsem byla před dvěma lety, když ještě nebylo otevřené muzeum cyklistiky. Dojem ve mně zanechal upřímně dost rozpačitý - prohlídka mi přišla povětšinou jako reklama na svatby u nich, expozice nábytku ušla, ale místnosti mohly být poskládané lépe - působilo to místy jako každý pes jiná ves:-( Restaurace na zámku dobrá, nápaditá jídla, cenově přijatelná, jen za tu otrávenou nepříjemnou servírku bych dala jednu hvězdičku dolů. Známku měli, pán v pokladně byl sympaťák, nabídl i pohlednice a razítko.
 
Leni
Zámek je krásný, průvodce byl výborný a první muzeum cyklistiky velmi zajímavé.
 
Barbora
Nové Hrady
Je to krásný zámek.
 
Cycli
Zámek v cajku akorát známka bude dostupná asi až od 1.5 2008 až znovu zahájí sezomu. Jinde v městečku jsem známku nesháněl. Možná je dostupná jinde.
 
Jája a Ráďa
Zámek pěkně rekonstruován,majitelům všechna čest,po tom co tu hospodařilo "JZD",skladovalo tu krmení a chovalo prasátka.Prohlídka nás ovšem trochu zklamala,slavnostní sál a jinak pár menších místností se zapůjčenou výstavou nábytku z Prahy.Možná to bylo průvodkyní,možná i několika rodiči s asi ročními dětmi,které řvaly už při vstupu na prohlídku:-))Zvenku zámek ovšem nádherný,včetně zahrad a muzea cyklistiky.
 
Ujunka
Nádherně opravený... Jop a super cukrárna :D
 
Zdenda
Zánek, pěkně opraven, i když poněkud chudá expozice (pouze nábytek zapůjčený z jiných hradů a zámků), celkově velice pěkný výlet.
 
kamila
Opravdu,
Francie po Česku,vůbec jsem netušila,že se v naší republice najdou lidé,kteří nechtějí bohatnout na obyčejných turistech.To co nám naskytly prostory zámku,za padesát korun vstupného je obdivuhodné.Držím majitelům palce,aby je neodradil žádný úřední šiml.Jsem moc ráda,že jsem tam byla.
 
Jirka
turistickou známku mám pro Tomáška,zámek ,zahrada a cukrárna vynikající.
 
Mirka
zámecká prohlídka
Nádhera jak zámku tak zahrady.
 
gerbera
Skvělá zmrzlina a poháry.
 
Lukáš a Martin
Jelenovi dáváme za pravdu, nově opravený zámek, je to opravdu nádhera. Pavlovi a Strašidlům dáváme taky za pravdu. Od lidí z vesnice co chcete taky čekat. Ale není to žádná urážka.
 
Strašidla
Taxme se tam byly juknout,, noio zajímavý,, naprosto šílenej komerční zámešek,., kde Vám velice přčíjemná lehce nesmělá pani průvodkyně neopomene sdělit cenu vystavovaných exponátů, (snad aby případným lapkům usnadnila jejich výběr)JINAK EXPOZICE,,, ZÁLEŽÍ NA VKUSU KAŽDÉHO,, OSOBNĚ NÁS ALE TENTO ZÁMEČEK SILNĚ SKLAMAL,, PRE SE DOMNÍVÁM ŽE PODOBNÝ STYL PREZENTOVÁNÍ KULTURNÍ PAMÁTKY NEMUSÍ PROBÍHAT JAKO POUTACÍ REKLAMA NA TÝDEN STEAKŮ mc..
 
Pavel
Dojem zkažen neochotnou obsluhou v restauraci a jeho neschopností vůbec podat jídelní lístek natož celý oběd.
 
Jelen
Nádherný zámek, mohla by se tu točit nějaká pohádka. Doporučuji všem!!!!!!
 
Romana
Zámek jsme viděli i zevnitř, je zařízen vkusně a dobově a opravdu stojí za podívání.
 
Eva K.
Navštívili jsme Nové Hrady o velikonocích . Zámek je z venku inpozantní, parková úprava také.Interiery nám
bohužel zůstali utajeny, byl březen .Zámecká restaurace je moc příjemná , mají zde dobrou kávu a jiné
laskominky. Přestože byl zámek zavřený TZ jsme získali právě v restauraci. Škoda že nikde na dveřích neměli
označení že zde TZ jsou. Ten kdo se nezeptal tak nic neměl.
 
Jirka
Krásný zámek, ochotná slečna (?) u vchodu, otevřeno i v pondělí.Mohu jen doporučit.
 
Tomáš
Zámek je moc nádherný a provázel nás sám majitel a tak nám ukázal i něco co běžně k vidění není. Doopravdy to
stojí za to! V areálu zámku je i restaurace a cukrárna, takže super.
 
D.Košková
Výlet
Byla jsem s rodiči na zámku v Nových Hradech a moc se mi zámek líbil.V takovém zámku bych chtěla bydlet a
věřím až bude zámek celý dokončen bude to nádhera!!! Opravdu návštěva tohoto zámku stojí za to.
 
Klarinka
Opravdu stoji za navstevu,je nadherne upraveny jeho majiteli a ti musi byt snad miliardari,protoze od statu
nedostali nic.Prohlizeci mistnosti se stale doplnuji o exponaty,takze je se stale na co divat!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek