Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1917 - Nové Město nad Metují


Popis

Náměstí v Novém Městě nad Metují bylo v 50. letech 20. století vyhlášeno památkovou rezervací. Typické pro Nové Město nad Metují je panorama renesančních štítů ve tvaru „vlaštovčích ocásků“. http://www.novemestonm.cz/pro-turisty/nove-mesto-nad-metuji-a-jeho-okoli.html

Mapa

Navštívil jsem Nové Město nad Metují

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Husovo náměstí 1225, Nové Město nad Metují (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°20'39"N 16°9'4"E
Hodnocení:
2.903
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1917 - Nové Město nad Metují


05.08.2021 - dostupná bez problému
14.07.2021 - dostupná bez problému
05.12.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
5. 8. 2021
V infocentru mají všechny známky z okolí, tak jsme je koupili a jeli ta místa objevovat. Historické náměstí Nového Města nad Metují je jedno velké parkoviště s čímž by měli něco udělat, ať neztratí své kouzlo.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Nové Město nad Metují.
Dále zde mají k dispozici známky 253,768,1253,1326 a 1976.
Městečko moc pěkné, souhlasím s předchozími příspěvky. Škoda toho parkoviště, peší zóna by byla hezčí. Loubí jsou kouzelná, stejně tak spousta jiřiček, které zde hnízdí a poletují vám nad hlavou. :-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Nové Město nad Metují
Turistická známka koupena v bohatě vybaveném místním infocentru u příjemné obsluhy. V prodeji zde mají i TZ zámku a dalších několik z okolí. Na pultě pěkná památeční razítka. Ve městě jsme strávili celý den a musím napsat, že je to jedno z těch hezčích českých měst, obzvláště jeho historické centrum. Malebné uličky kolem hradem, nádherné výhledy z hradeb, celé centrum opravené, náměstí obklopují renesanční domy s podloubími. Jediné co zamrzí, že z tak nádherného náměstí je jedno velké parkoviště, ale to je problém skoro všech českých měst. Doporučuji v infu zakoupit poznávací dobrodružnou brožurku Tripper, která vás pomocí úkolu dostane na zajímavá místa ve městě. Za splnění úkolů dostanete v infu překvapení (kdo zná tak ví co dostane :)). Dále doporučuji procházku na nedalekou zříceninu hrádku Výrov a Juránkovu vyhlídku, ze které je krásný pohled na celé historické centrum. Obě místa se nacházejí hned vedle sebe a od centra je to krátká procházka. Sobotní výlet do Nového Města nad Metují se povedl, počasí také vyšlo, jedná se o krásné městečko.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Náměstí
Náměstí se neomrzí ani pravidelným návštěvníkům. Doporučuji pojíst těstoviny nebo pizzu v podloubí kousek vedle IC.
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
Krásné město,nebýt kamaráda co tady bydlí,vůbec bychom nevěděli o vyhlídce "Rajská zahrada",která je naproti restaurace U Broučků za budovama na náměstí.
 
David Brkl
David Brkl
renesanční klenot
Renesanční nádhera o které jsem neměl ani potuchy,byl jsem unešený krásou náměstí,hradeb,podloubí a hlavně zámku,TZ k dostání v Infocentru společně s mapami a ostatními průvodci,na poznání krás této renesanční perly nestačí jen jeden den...vřele doporučuji!!!!
 
Majka
Dneska bylo trochu rušno, nejen sraz starších aut a motorek, ještě nějaká akce s poláky... Město bylo trochu přeplněné, ale jinak je hezké a čisté :)
 
kgb
Známka zakoupena v informačním centru (nikoli na náměstí, ale v zatáčce při příjezdu do centra města). Sympatický mladý prodejce mi dal info i o dalších zajímavých místech v okolí, známka za normální cenu. Město je nádherné, lze jedině doporučit!
 
Honza Pásler
Tak zde se snad nedá pochybovat o tom, že vedle známky místního veřejnosti přístupného zámku má smysl i TZ v kategorii historická města. Náměstí si dochovalo svou podobu téměř tak, jak mu ji za svého panování vtiskli Pernštejnové. Na náměstí, resp. v jeho těsné blízkosti, najdeme hned dvě infocentra, v jednom (věž Zázvorka) TZ 1917 nemají, v druhém (vedle muzea) bez problémů k sehnání, stejně jako TZ z blízkého i vzdálenějšího okolí (např. 20 km vzdálený Utzův betlém v Olešnici). Takto zakoupená známka podle mě výrazně ztrácí svou hodnotu, když sběratel pro její získání nemusí příslušné místo vůbec navštívit. Ale jinak – Nové Město nad Metují je překrásné.
 
jerry720
Nové Město nad Metují.
Poslední návštěva města v pátek 01. 06. 2012. Krásný pohled na město se naskytne při cestě do Pekla, to panorama nemá chybu. TZ bez problémů pořízena v "Íčku" Zázvorka.
 
thief
náměstí
Takže mám první přípěvek. :-) Náměstí je pěkné, myslím že mají novou dlažbu. Okolní historické domy mají opravdu štíty ve tvaru "vlaštovčích ocásků". Na náměstí lze parkovat, ale lepší je parkoviště u vchodu do zámeckého parku. Jinak na zámek se jde i přímo z náměstí. V opačném rohu než zámek je Info, dobře vybavené TZ i z okolí. Obědvali jsme v restauraci "dům ě.14" a bylo to velmi chutné.TZ v Infu.Pozn. Včera tu měli na náměstí sraz motorkářů, takže bylo trochu rušno. Dokonce vystoupila i šermířská skupina.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek