Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2584 - Novomlýnská vodárenská věž - Muzeum hlavního města Prahy


Popis

Novomlýnská vodárenská věž je kulturní památkou. Expozice je umístěna v poprvé veřejnosti zpřístupněné Novomlýnské vodárenské věži. Multižánrová expozice představuje odvěké ohrožení Prahy ohněm. Prostřednictvím nových médií (videomapping, animace, videoart, virtuální realita) nabízí komplexní zážitek z kombinace dobových vyobrazení ze sbírek Muzea hlavního města Prahy se současným výtvarným jazykem. Seznamuje s úlohou vodárenských věží, ničivými požáry v průběhu staletí i příběhy pražského hasičstva. Imerzní instalace přenáší návštěvníka do nitra hořícího Národního divadla a odměnou za zdolání celé výšky věže je výhled z nejvyššího patra, a to jak do okolí, tak do blízké i vzdálené budoucnosti Prahy. www.muzeumprahy.cz/486-novomlynska-vodarenska-vez/


Mapa

Navštívil jsem Novomlýnská vodárenská věž - Muzeum hlavního města Prahy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Novomlýnská vodárenská věž, Praha (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'32.25"N 14°25'41.69"E
Hodnocení:
2.778
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2584 - Novomlýnská vodárenská věž - Muzeum hlavního města Prahy


17.08.2021 - nemají sběratelský předmět
12.08.2021 - nemají sběratelský předmět
17.07.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Holeček
Jan Holeček
TZ nemají
Od května, kdy jsem se tam ptal na TZ poprvé ji do dneška stále nemají. Pán u vstupu uvádí, že je (TZ) mají objednané, ale ještě jim je z výroby nedodali. Podle předchozích komentářů to opravdu vypadá, že ji snad ani mít nechtějí a možná ani objednány nejsou.
 
Petr Novák
Petr Novák
TZ nemají
Známku nemají. Na otázku, kdy jí budou mít říkala paní, že neví. Věž prý změnila vlastníka, už nepatří muzeu hl. m. Prahy a taky mi to přišlo, jako by jí prodávat snad ani nechtěli.
 
Jana Erdeová
Jana Erdeová
Potvrzuji neochotu prodávat
Ačkoliv sezona je už v plném proudu, známku na pokladně nemají. Na dotaz, kdy budou, řekla slečna , že s tím nemá nic společného. Na prosbu o razítko uvedla, že žádné nemá. proč má takové místo známku?
 
Tomáš Smejkal
Tomáš Smejkal
Neochota prodávat TZ
V Turistashopu známka k dostání již není. Na oficiálním prodejním místě (ve věži) známku nemají, prý se jim nevyplatí ji po sezóně objednávat. Na ostatních pobočkách Muzea hl. m. Prahy známku rovněž nemají (hlavní budova je kvůli rekonstrukci uzavřena). Nevím, proč v Praze musí mít známku každá muzejní instituce, když ani mají zájem o její prodej.
 
Martina
Známka momentálně není
Dnes známka na místě k dostání nebyla, prý jsou objednané a zatím nedorazily ... :-( Věž je zvenku krásná, expozice uvnitř na můj vkus až moc moderní. Výhled shora na Prahu moc pěkný :-) Vstupné s Lítačkou jsme měli za 50 Kč, mají pohled , vizitky i hezké razítko.
 
Tripper Go
Tripper Go
Novomlýnská vodárenská věž
Vstupné 100 Kč, pokud máte Lítačku 90 Kč. Moderní expozice je vzpomínkou na požáry v Praze a pražské hasiče. Na vrcholu krásná vyhlídka na Prahu. Za mne super.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Novomlýnská vodárenská věž
Zajímavá expozice o pražských požárech a pražských hasičích. V pokladně známek dostatek. Otevřeno Út-Ne, polední pauza 11,30-12,30.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
27.11.2019
TZ seženeš v pokladně ve vstupu do věže. Vstupné 100 Kč mne trochu zaskočilo v porovnani s jinými věžmi. Je tam sice i několik zvláštně modernich expozici, ale pro tuto historickou budovu bych čekal něco více dobového.
 
Tom Jelen
Tom Jelen
tz
v turistashopu
 
František Suda
František Suda
TZ
Zajímavá expozice, pěkný výhled, známky dosptupné, otevírací doba UT-NE 9-18 s polední pauzou 11:30 -12:30
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ 2584
Byl jsem zde v sobotu 21.9. a měli jak TZ,tak i TN a velmi podařené razítko. Expozice o požárech ve všech patrech velmi zajímavá,nahoře časová osa všech pražských požárů od 13 století po současnost a hlavně pěkný kruhový výhled na všechny strany Prahy.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek