Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1407 - Nový Falkenburg


Popis

Dnešní vzhled zámku je z poslední pseudobarokní úpravy provedené na začátku 20. století. Zámek je tvořen jednokřídlou dvouposchoďovou budovou obdélníkového tvaru. V průčelí nad hlavním vchodem je trojúhelníkový štít zdobený vázami. Nad mansardovou střechou zdobí zámek nevelká věžička.

Mapa

Navštívil jsem Nový Falkenburg

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí Míru 23, Jablonné v Podještědí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Cukrárna, náměstí Míru 17, Jablonné v Podještědí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°45'48.16"N 14°45'15.82"E
Hodnocení:
2.673
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1407 - Nový Falkenburg


06.05.2021 - dostupná bez problému
27.11.2020 - dostupná bez problému
28.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka již v infu jinak zámek zákaz vstupu tak aspoň vyfotit.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V IC bez problému
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ Nový Falkenburk
Na zámek jsme nakoukli přes plot z venku jinak moc pěkný zámek škoda že v něm je děcký domov. TZ už mam z dřivějších dob jinak dostupná bez problémů v cukrárně s TZ Jablonného v Podještědí a okolí.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Kde koupit
Známka je v prodeji v cukrárně v Jablonném na náměstí, naproti morovému sloupu.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Dostupnost a návštěva
K dostání je v IC a ve vyhlídkové věži (doporučuji koupit zde, abyste udělali slečně v pokladně radost :-))
Zámek je sice možno prohlédnout jen z venku za plotem, ale stojí za to. Aspoň navštívíte mokřady okolo něj.
 
Iveta Houzarová
Iveta Houzarová
TZ
mají v cukrárně na náměstí. Ve smíšeném zboží nemají ani tušení co to je.
 
Pavla
mokřady
zámek je sice nepřístupný, ale okolo je udělaná naučná stezka přes mokřady i s dřevěnými lávkami. Moc hezky uděláno, z cesty pěkné výhledy na zámeček a na Jablonné.
 
Libor Marek
Libor Marek
03.07.2016
Opravuji: TZ v cukrárně poblíž IC.
 
Libor Marek
Libor Marek
03.07.2016
Pěkný, ale bohužel nepřístupný zámeček, obdivovat ho lze jen od brány, pěkný pohled je i z boku přes rybníček s lekníny (mokřady). TZ v IC v Jablonném.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena ve smíšeném zboží v Jablonném. Otevřeno od devíti hodin
 
jerry720
Zklamání.
Zastávka na tomto místě ve čtvrtek 30. 08. 2012. Objekt zámku je využíván jako dětský domov a z tohoto důvodu je nepřístupný. Jen co jsem se přiblížl k bráně, tak na mě personál koukal jako na zloděje, snad abych jim tam něco neukradl. Zámek vypadá zvenčí pěkně, ale je to prapodivné známkové místo. TZ byla bez problémů dostupná v "Íčku" v Jablonném v Podještědí.
 
stochovak
Po prohlídce památek, jsem TZ zakoupil v prodejně Smíšeného zboží na náměstí.
 
petr kl
Známku mají také na zámku Lemberk.
 
Tatík
Také jsme s prohlídkou skončili u brány s přísným zákazem vstupu. Nejlépe byl zámeček vidět z vyhlídkové běže v Jablonném, kde také měli turistické známky (i na Lemberku, smíšené zboží a penzión jsme nezkoušeli). I přes krásně opravený exteriér je umístění této známky sporné.
 
Keži
Jak zde již bylo řečeno,zámek-dětský domov je nepřístupný.Rovněž vyhlídková věž byla zavřená i když bylo hezky,otvírat budou 12.4.2008.Placka ke koupi v restauraci Venezia za náměstím.
 
JirkaK
Zámek je již z dálky viditelný při příjezdu do Jablonného z Mimoně. TZ jsem koupil 13.7.2007 ve smíšeném zboží na náměstí asi 50m od infocentra. Prodávají také TZ Zdislavina studánka, Lemberk, Bredovský letohrádek a Jablonné.
 
Verča
V neděli 5.8. jsme navštívili všechna místa v okolí Jablonného v Podještědí a samozřejmě jsme se vydali i na Nový Falkenburg. Musím říct, že jsme měli opravdu štěstí, jelikož před areálem jsme potkali bývalého odchovance z dětského domova, který zde vyrůstal a vzal nás na prohlídku okolo celého Falkenburgu a dokonce nám i povídal něco z historie a taky nám ukazoval, co kde bylo a povídal o tom, jak to vevnitř vypadá. Takže my si opravdu z návštěvy Falkenburgu něco odnesli díky tomu, že jsem se rozplývala nad tím, jak je ten zámeček hezký.
 
Jableska
TZ
Zámeček skutečně vypadá velmi pěkně, škoda že se nedá jít dál než k bráně.TZ mají také na zámku Lemberk
 
Honza Pásler
Zámeček vč. přilehlého parku nepřístupný, účelově využitý. TZ ke koupi v infocentru a v cukrárně na náměstí v Jablonném. Více u No 626
 
Netopýr František
Nový Falkenburg s otazníkem
Pokud nemůžete sehnat nějakou TZ z Jablonného v Podještědí či blízkého okolí, pak je tutovkou krámek Smíšené zboží paní Ludmily Svobodové v Jablonném na náměstí. Mimo TZ1407 Nový Falkenburg též TZ626 Jablonné v Podj., TZ268 Lemberk, TZ1319 Zdislavina Studánka a TZ1287 Bredovský letohrádek (jak výhodné pro „supersběratele“, kteří všude nakoupí po 20 známkách a památky či přírodní pozoruhodnosti je vlastně ani moc nazajímají…). Mimo TZ též pohledy a suvenýry, základní potraviny, aby jste na výletě např. na Lemberk nezahynuli hlady, teplá polévka, studené pivo i nealko, cukrárna, zmrzlina a ochotná obsluha navrch. A především otevírací doba mimo pondělí denně (tj. včetně sobot a nedělí) od 9 do 17 s hodinovou přestávkou v poledne. Člověk je v pokušení udělit „Zlaté místo“. Ale…Ale nehodnotí se krámek, nýbrž vlastní známkové místo. A tady jsem na velkých rozpacích. Zámeček Nový Falkenburg je sice docela pěkný na pohled, tedy pokud se vám podaří jej zahlédnout. V zámku je dětský domov, vstup nejen do zámku ale i do parku je cizím osobám přísně zakázán. Když jsme chtěli požádat, zda bychom si mohli alespoň zvenčí udělat několik fotek, chovanci ústavu před námi hbitě zavírali hlavní bránu. A potajmu prolézat do parku dírou v plotě se nám nechtělo, je to nedůstojné a neslušné.Pokud má být něco vybráno jako známkové místo, měli bychom mít možnost si to prohlédnout alespoň zvenčí. Napadá mne spousta objektů, které by si TZ zasloužily daleko víc, než Nový Falkenburg.
 
Šarka
Nový Falkenburg je historická budova a nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí.Myslím,že si svoji pozornost zaslouží.Není v ní pasťák , ale dětský domov.Jsou tam děti lepší i horší(jako všude).Kéž by takových rekonstrukcí budov bylo víc.
 
Keži
Nový Falkenburg
V neděli TZ dostupná v zastrčené restauraci Venezia za náměstím,cesta k ní je z náměstí značena.Nechápu proč není TZ prodávána u vstupu na Vyhlídkovou věž,která je stále otevřená.Jo a na zámek se nedostanete,je tam pasťák-pardon-ústav pro převýchovu mládeže.Že už by Rýmařov nevěděl,kam placky sázet?!?
 
Zdeněk
známku mají v penzionu Venzia je to asi 200 merů za náměstím měli jich dosti
 
RIS
Známka je v pondělí v penzionu Kafe nedostupná, a tak mi přijde škoda, že ji nemohou prodávat v místním IC, kde mají otevřeno téměř celý den...
 
Miloš
Známky by měl zástupce Rýmařova dodat na prodejní místo během dneška.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2707 Turistických známek
2571 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek