Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 961 - Nový Hrad - Jimlín


Popis

Obec jihozápadně od Loun, s barokním zámkem na místě původního gotického hradu. Po rekonstrukci zpřístupněn pro veřejnost.

Mapa

Navštívil jsem Nový Hrad - Jimlín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Nový hrad - Jimlín (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°19'11.09"N 13°44'53.7"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 961 - Nový Hrad - Jimlín


11.09.2020 - dostupná bez problému
29.08.2020 - dostupná bez problému
25.06.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Zámek pěkný i prohlídka prvního okruhu vstup na věž zdarma a na nádvoří jsme si dali i oběd.V tuto dobu přijela ještě před zámek pouť
 
Alena Kadavá
Alena Kadavá
Zámek Nový hrad
3 okruhy prohlídky, občerstvení na nádvoří, krásný výhled z věže, která je dostupná zdarma. Maximální spokojenost. Hezky udržované. Známka zakoupena na kase.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Zavřeno - Škoda
Je holt zimní přestávka, tak co se dá dělat. Alespoň jsme se prošli okolo.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
- v prodeji i výroční známka 550 let zámku Nový hrad - Jimlín
- krásné, příjemné a klidné prostředí
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
Dostupná v pokladně zámku, měli také výroční a spoustu upomínkových předmětů.
 
ZN
Zámek
Vřele doporučuji. Moc pěkně opravený zámek, šikovní a erudovaní průvodci. Po prohlídce zámku příjemné posezení v zámeckém šenku.
 
Jiří Fichtner
Jiří Fichtner
Novohradské slavnosti
Krásné vyžití, ideální pro rodinu s dětmi.
 
Rudolf Kožený
Rudolf Kožený
Jimlín
Bez problému.
 
alex
Jimlín
Návštěvu doporučuji, věž s dalekou vyhlídkou a podzemí je volně přístupné..
 
Gogol
Pesmo od Loun pres Citoliby jsme dorazili do Jimlina. Po ceste jsme potrebovali obcerstvit a senk na nadvori hradu mohu jen doporucit. Krasna a mila slecna ci pani Vam proda pivko, limcu, nanuka, ci na neco na zub za par korun. Pote jsme sli na prohlidku zamku. Ano, uz se tu provadi!!!! Prohlidka cca 40min dlouha ukazuje mistnosti, erby a hospodarske nacini. Bohuzel vse co melo z puvodnih vybaveni cenu a slo prestehovat, bylo v dobe socialisticke ukradeno..... Presto a nebo prave proto me zamek Novy hrad velmi chvatil. Miluji mista kam se vraci zivot a obdivuji lidi kteri se o to zaslouzi. Nadherne misto na kterem stale pokracuji rekonstrukce. Mimochodem do sklepeni a na vez vas pusti bez vstupenky - kde se vam to stane??? Rak se do Jimlina vratim bud na akci Regiment, nebo na advent. TZ dostatek a maji samosebou i dalsi suvenyry :-))
 
Milan
Hrad už je uzavřený kromě vyjímečných kulturních akcí - viz stránky obce. Podařilo se mi jen nakouknout dovnitř objektů, ve kterých pracovali zaměstnanci několika firem. Bude to chtít přijet na pouť 15.5.2011. TZ zakoupena na OÚ. Známek dostatek.
 
Pavel
Doporučuji k návštěvě, nádherný výhled z opravené věže. Bohužel mají otevřeno jen při význačných událostech a potom tuším každou první sobotu v měsíci. Jinak na hradě probíhají rekonstrukce.
 
KláraV
Tento pátek 28.9. 2007 je hrad naposledy otevřen pro turisty. Dokonce osoby se jménem Václav mají vstup zdarma...
 
Pavel
Nevím kdo tu psal tu otevíračku že je i 16.9. dnes jsem tam byl a nic tam nebylo
 
Exák
Otevíračka
Letos bude ještě otevřeno 15.9-16.9 (dny kulturního dědictví-vstup zdarma) a 28.9.2007
 
Tatík
Zámek krásný, příští rok po vyvezení metráků hnojiv od bývalých vlastníků se snad otevřou i podzemní stáje. Funguje kašna napájená 150 let starým dřevěným vodovodem, rodí se muzeum, restaurované jsou fresky ve velkých sálech. Mohlo by být otevřeno i častěji, ale asi by se návštěvníci pletli dělníkům. Bohužel dnes neměli turistické známky, jen pohledy.
 
zdena
Opravuje se, ale prohlídku udělají skoro hodinovou i pro jediného návštěvníka, to, co už je opravené je krásné, zbytek bude stát ještě spoustu peněz i práce
 
Jarda Hašek
Krasne odpoledne :-)
Nový Hrad je krasná historická památka, která jistě stojí za zhlédnutí..Měli jsme sice trosku větrno takže na věži pěkně foukalo, za to rozhled byl vinikající..
 
Vláďa
TZ dostupná ve všední den na OÚ. Pro všechny, kteří chtějí vidět zámek i zevnitř: Bude otevřeno tento týden a to od 5. do 8. července.
 
Honza
Známka se dá bez problémů sehnat od pondělí do pátku na obecním úřadě,kde mají i několik pohledů Jimlína a navíc jsem dostal od velice ochotné paní prospekty o obci a zámku.Problém je však se samotným zámkem,který je i pro rok 2007 otevírán jen příležitostně,takže o víkendu je známka naprosto nedostupná.
 
Keži
Zámek
Zámek je bohužel i nadále pro tuto sezonu z důvodů rekonstrukce pro veřejnost uzavřen.Otevřen bude tento rok asi 5x,poprvé hned 19.-20.5.2007,kdy tam budou slavnosti.V neděli navíc zavřený i OÚ Jimlín,takže TZ nelze o víkendu zakoupit.Zámek vypadá už teď moc hezky,ale potřetí se mi tam už nechce,loni byl také zavřený.
 
KUBA LEŠKO
ZÁMEK JE MOC KRÁSNÝ.BOHUŽEL KDYŽ JSEM TAM BYL TAK BYL ZÁMEK ZAVŘENÝ,TAK JSEM JEL NA OBECNÍ ÚŘAD A TAM BYLO TAKY ZAVŘENO BOHUŽEL,POJEDU TAM ZNOVU ZASE NĚKDY
 
Exner
Dnes byla na hradě prohlídka s moc fajn panem průvodcem. Letos bude otevřeno ještě 16.9 a 28.9 . Vstupné činí 10,- kč.Ynámku mají. Moc krásné.
 
Ondřej Fábera
Prohlídka zámku
Dobrý den!Zámek Nový hrad, který rozhodně stojí za návštěvu, byl mimořádně přístupný během svátků 5. a 6. července. Další nejbližší otevírací den bude během Evropských dnů kulturního dědictví v září.Pro ty, kteří na tomto místě začali zoufat, mám dobrou - byť neoficiální - zprávu od místního ochotného a velmi znalého kastelána: Od příští turistické sezóny (2007) by prý měl být Nový hrad přístupný trvale (podle mého názoru tomu ze stavebního hlediska nic nebrání).Turistickou známku jsem na hradě koupil bez problémů, ovšem v době jeho uzavření je asi její shánění dost obtížné (na obecním úřadě se úřaduje pouze v pracovních dnech a jinde v obci TZ nemají).Kromě Nového hradu v okolí stojí za návštěvu ještě další málo známé památky: zřícenina hradu Pravda, zámek v Líčkově (obě místa bez TZ, přestože by si ji bezesporu zasloužila) a Kounovské kamenné řady (TZ 932). Nový hrad a první a třetí dále jmenované místo je snadno dostupné také vlakem po železniční trati Rakovník - Louny (Džbánská dráha).
 
Štěpánka
Zámek nedostupný. Obecní úřad má do 20. srpna 2004 dovolenou. Tudíž naše cesta byla sice pěkná, ale bez kýžené
"odměny". Snad napodruhé budeme úspěšnější!
 
jarda
Na oú dostanete k TZ ještě pohled a leták o zámku. Doporučuju kouknout na úřední hodiny...
 
Wanbli
V pondělí se do zámku nedalo dostat nikde žádná cedule ani upozornění. Dle místních nikdo neví, kdy by se mělo
otevírat, ale zámek je v rekonstrukci asi 25 let, takže to ještě chvíli vydrží.
 
LL
V neděli 6.6.2004 ObÚ zavřený. Zavřený je i zámek, protože je od 70.let v rekonstrukci. A ještě nějakou dobu
bude. Kastelán TZ nemá, ale slíbil, že si nějaké objedná. LL
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek