Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 988 - Nymburk


Popis

Historicky výnamné město severozápadně od Poděbrad, osídlené od doby kamenné. Umikátně zachovaná část středověkého opevnění.


Mapa

Navštívil jsem Nymburk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí Přemyslovců 165, Nymburk
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°11'8.25"N 15°2'28.92"E
Hodnocení:
2.842
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 988 - Nymburk


11.01.2023 - dostupná bez problému
02.09.2022 - dostupná bez problému
30.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
z infocentra
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Pavla Veselá
Pavla Veselá
infocentrum
bohužel infocentrum zavřeno. ostatní prodejní místa také zavřeno. škoda. Město stojí za návštěvu, procházka podél Labe, zdymadlo, park kostel sv.Jiljí.... a další
 
Josef Bušek
Josef Bušek
Město Nymburk
Do Nymburka jsme přijeli 9.11.2019. Bohužel do centra města jsme nešli byli jsme jen na nádraží. Do centra jsme měli jít ,ale bohužel to nevyšlo tak někdy jindy.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ 988
TZ zakoupena spolu s TN č. 988 v IC přímo na náměstí. Doporučuji prohlídku města a návštěvu pivovaru!
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Nymburk
V Nymburku jsme udělali menší dopolední procházku a moc se nám líbil kostel sv.Jiljí,byli jsme i uvnitř a tam je to opravdu nádherné. Dále doporučuji moc krásné hradby a přes zdymadlo procházku parkem podél Labe až k přívozu.
TZ v IC na náměstí.
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka zakoupena v infocentru na náměstí u milých slečen za 35 Kč.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 988
TZ bez problémů zakoupena v infocentru na náměstí, kde ji mají za 25 Kč.
 
Eva a Honza Stejskalovi
Eva a Honza Stejskalovi
TZ
Známka zakoupena v IC Nymburk spolu s TZ 1193 ZOO Chleby :)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Nymburk
TZ koupena v IC Nymburk, které má i přes zimní sezónu otevřeno jak v sobotu tak i v neděli od 08:00 do 17:00 hod. V prodeji je i TZ 844 Pivovar Nymburk. TZ jsou v prodeji i ve vlastivědném muzeu. V IC mají krásné razítka :) Za návštěvu v Nymburku doporučuji hlavně zachovalé středověké opevnění, procházku kolem Labe při které projdete kolem staré rybárny až ke zmíněným hradbám. Krásný je i kostel sv. Jiljí a celkově náměstí s radnicí. Pravěká mohyla přístupná jen v sezóně, v chodbě IC je k vidění pouze její model. To samé i lavička B. Hrabala, která se na zimu sklízí. Po procházce Nymburkem doporučuji restauraci U Gregorů, kde vaří výborně a ochotná obsluha k tomu.
 
Robert Masaryk
Robert Masaryk
TZ
dostupná bez problémov, neskutočné majú TZ za 25 kč...veľmi šikovné a ochotné baby v IC
 
Pinďa
IC
TZ v IC stále za 25,- mají město a pivovar. Otevírací doba denně do 18 hodin. V zimě bude nejspíš o něco kratší, ale teď je léto a tak je to v poho. V cukrárně na rohu mají dobrou zmrzku.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
IC
Včera byla k dostání pouze známka pivovaru č. 844, město ne. Ve vlastivědném muzeu jsme už uspěli. TZ v IC stojí stále 25,- Kč i s nálepkou.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
zakoupeno v ic na náměstí, nymburk na to nevypadá, ale kostel a nábřeží s hradbami jsou náderný, když budete mít stěstí jako my, můžete nakrmit u břehu labe nutrii. co bylo teda tragický, byla pravěká mohyla, respektive její zakrytí...
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
ještě poznámka
Nymburské íčko by mělo být od dubna do září otevřeno denně od 9 do 18 hodin.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Nymburk
Známka zakoupena v infocentru na náměstí za starou cenu 25,-. Procházka při Labi kolem hradeb velmi příjemná, na hlavním náměstí naproti infocentru velmi dobrá pizzerie.
 
Petr
Známka zakoupena v IC na náměstí,sympatická a ochotná paní mi nabídla i známku pivovaru.Jinak při vší ústě-ne že by v Nymburce nebylo k vidění vůbec nic,ale je mnoho zajímavějších míst.Nymburáci,snad mě neukamenujete :-)
 
Roman82
Nymburk
má spoustu zajímavých míst, jen náměstí je spíš silnice než klidná hezká zóna pro pěší. Turistické známky a jiné materiály jsou v infocentru na náměstí. Slečna je příjemná a dá klidně vybrat, prý někdo chtěl TZ se sukem :-) a našel ji. TZ mají plnou krabici, mají ještě TZ 844.
 
pavel
spousta zajímavostí
IC má snad všechny propagační materiáli z celé ČR.Sympatická slečna,dobrá otevírací doba,cyklo mapa regionálních cyklo stezek zdarma,po stopách Bohumila HRABALA-je super nápad,je vidět velkou snahu IC a radnice o turismus a chtějí zde také řešit dopravu v centru-stojí o vaše nápady jak jí řešit-dotazník v nymburských listech v IC,naměstí Přemyslovcu je dnes spíše dopravní tepnou,než klidným historickým náměstím s pěší zonou,jako je tomu například v P ELHŘIMOVĚ-tam by mohl být návod na řešení-odvést dopravu na obchvat s novím mostem přes Labe,zrušit prujezd přes náměstí a na most-ten jen pro pěší,náměstí také pro pěší a cyklo,vjezd povolit jen obyvatelum přilehlych ulic a zasobování.To samé platí i o vedlejších směrech ve směru náměstí.Jinak historické centrum Nymburka je hezké-školy,nádraží,nádražní domky,secesní vodárna -byla by to pěkná rozhledna,romantické nábřeží naproti s kostelem Českobratrské církve evangelické,husovim kostelem,parkem kde má pomník mistr Jan Hus a realnym gymnasiem,krasnym mostem pres Labe az k postřižinskému pivovaru a jeho restauraci,pote po Labi az k opevnění hradbami NYMBURKA až ke kostelu sv.Jiljí a tím budete ohromeni-je z cihel a je to gotický chrám vysoký 45metru.TZ MĚSTA I PIVOVARU STOJÍ ZA TO-zde vyobrazení Bohumila Hrabala s nápisem postřižinské pivo.
 
HonzaB
Zážitky z prohlídky města
TZ dostupná za 25 Kč v infocentru (otevřeno i v neděli) nebo za 30Kč ve Vlastivědném muzeu. Všechny zdejší expozice jsou hodně malé a třeba ta věnovaná Hrabalovi se mi moc nelíbila. Železniční expozice by byla super, kdyby člověk mohl udělat nějaké foto. Z8kaz focení v dnešní době fakt moc nechápu. Za nejzajímavější považuji obraz od A. Muchy (originál). Jinak v případě samotného města moc doporučuji nejen procházku podél hradeb, ale i v parku Ostrov na druhé straně řeky (lze takto udělat pěkný cca 30 minut okruh). Smíšené pocity mám jen z náměstí Přemyslovců. Je zde hezká renesanční radnice, ale i několik staveb z doby reálného socialismu. V muzeu se můžete podívat, jak pěkně náměstí vypadalo dřív, než ho komunisti nenávratně poničili (zbouráním několika hezkých domů s podloubím).
 
K + E
TZ města Nymburk dostupná v infocentru na náměstí za 25 Kč. Také dostupná i TZ Pivovaru Nymburk také za 25 Kč. Možnost si vybrat jakou TZ chcete z opravdu velkého množství. Město velice čisté a udžované.
 
Stoupa
TZ bez problémů v infocentru za 25 Kč. Jinak určitě doporučím projít se k hradbám a kostelu sv. Jiljí, o kousek dál je i Turecká věž - historická vodárenská věž. A dále potvrzuji dobrou točenou zmrzlinu v cukrárně na náměstí ;-)
 
Tom a Pavla
TZ a zmrzlina
TZ zakoupena v IC. Hned vedle úžasná cukrárna s vinikající točenou zmrzlinou. Dali jsme si oba několikrát a doporučujeme :-)
 
Věra
Muzeum
vřele doporučuji,moc hezká expozice o Hrabalovi,známku měli bez problému,město i pivovar
 
nalim l.
Malá oprava
Správný název VTZ je Školní naučná stezka po památných stromech obce Hořátev.
 
nalim l.
Příjemné město, ochotná obsluha v infocentru, kde byla k dostání kromě TZ č. 988 a 844 též VTZ Školní naučná cesta Hořátev.
 
jan landa
Nymburk
Nymburk je hezké město.jeli jsme tam s babičkou vlakem z prahy.Známku jsme koupili v infocentru na náměstí přemyslovců. bili jsme i u Labe a Mrliny.v restauraci jsmed si dali jídlo a v infocentru půjčili klíče a já a babička jsme se vyčůrali.Zdrávy došli.
 
Miloslav
V Nymburce se nám velmi líbilo, hlavně vlastivědné muzeum, které jsme navštívili a hradby. Menší vítka by byla k náměstí, kde je více modernějších budov. Velmi pěkný je dochovaný městský úřad.
 
Radka
NOVÉ PRODEJNÍ MÍSTO
Známky je nyní možno zakoupit v nově otevřeném turistickém informačním centru, které sídlí v renesanční budově městského úřadu na Náměstí Přemyslovců 163 (je to budova s podloubím na rohu náměstí). Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.
 
Tatík
Turistických známek dostatek ve Vlastivědném muzeu v Tyršově ulici.Hezká je druhá expozice za rohem v bývalé synagoze-v přízemí staré železnice,v 1.patře archeologie.Samozřejmě nutná i procházka podle plánu kolem zbytku hradeb.
 
Jirka
Upozornění
Pro všechny, kdo navštíví Nymburk mezi 3.-22.6.2006, mám jedno upozornění: Knihovna v Palackého ul. je v tomto termínu z technických důvodů zavřena!
 
Radka
Jardo, klidně se ozvi (ozvěte se), ať se Tvoje (Vaše) sbírka známek může o tu naši TZ rozšířit... :o)
 
Jarda
klobouk dolů
No tedy Radko to opravdu smekám,s takovouhle ochotou jsem se tady ještě nesetkal.Sám pocházím kousek od NBK a
TZ Nymburka ještě nemám,a rád se ozvu.Jarda
 
Radka
PRODEJ TZ MIMO UVEDENOU DOBU
Pokud snad zavítáte do Nymburka v době, kdy bude na uvedených třech prodejních místech zavřeno a známku tudíž
nebude možno získat, zavolejte na v záhlaví uvedené tel. č. 737 374 369. Pokud budu doma nebo někde poblíž,
ráda Vám zakoupení známky umožním.
 
PavelS.
TZ získána při návštěvě Vlastivědného muzea, kde je velice zajímavá stálá expozice - památník Bohumila
Hrabala a v druhé polovině muzea byla rovněž zajímavá expozice Historické mapy, která ale koncem února končí.
Za vidění určitě stojí i městské hradby, které jsou symbolem města vyobrazeným na TZ samé.
 
Radka
ZMĚNA PRODEJNÍCH MÍST - přesídlení MěÚ
TZ je možno zakoupit v Městské knihovně (Palackého třída 1749 - otevřeno Po, Út, Čt 9.00 - 17.00, St 9.00 -
11.00 a Pá 9.00 - 18.00), ve Vlastivědném muzeu (Tyršova 9/174 - otevřeno Út, St, ČT, Pá, Ne 9.00 - 16.00 a v
oddělení propagace a cestovního ruchu na Městském úřadu (Náměstí Přemyslovců 163 - úřední dny Po, St 8.00 -
17.00 a Čt 12.00 - 16.00).
 
Jiří Pulda
Nymburk je skělej, vemte si sem kolo a zajeďte si třeba do Poděbrad, tam mají také TZ. Hezký výlet podél Labe!
 
Radka
PŘEHLED PRODEJNÍCH MÍST
TZ je možno zakoupit v Městské knihovně (Palackého třída 1749 - otevřeno Po, Út, ČT 9.00 - 17.00 a Pá
9.00-18.00), ve Vlastivědném muzeu (Tyršova 9/174 - otevřeno Út, St, ČT, Pá, Ne 9.00 - 16.00 a v oddělení
propagace a cestovního ruchu na Městském úřadu (Palackého třída 449).
 
Karel KUPKA
Známky prodávají i ve Vlastivědném muzeu 50 m od náměstí.
 
Dana
nejsou vyrobeny
Na dveřích u vchodu do knihovny je cedule, kde je napsáno, že TZ pro Nymburk nebyly ještě dosud vyrobeny :-(
 
Badys
Městská knihovna je v Palackého ulici - z náměstí cca 300m po levé straně. Knihovnice o existenci TZ nic
nevěděla (!), ale razítko jsem dostal.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek