Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1422 - Odolena Voda, Vítězslav Hálek z Dolínku


Popis

Město Odolena Voda se rozkládá nedaleko od Prahy směrem na Teplice. Mezi hlavní zajímavosti v Odolené Vodě patří krásný kostel Svatého Klimenta, renesanční zámek a rodný dům Vítězslava Hálka, velkého českého básníka.

Mapa

Navštívil jsem Odolena Voda, Vítězslav Hálek z Dolínku

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městský úřad - podatelna, Odolena Voda (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rodinný dům V. Hálka, Odolena Voda (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městská knihovna Odolena Voda (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
50°13'40"N 14°25'17"E
Hodnocení:
2.25
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1422 - Odolena Voda, Vítězslav Hálek z Dolínku


15.05.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
27.08.2020 - dostupná bez problému
12.03.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ 1422
Od 1.7.2021 rekonstrukce,zavřeno.Není napsáno do kdy.
 
Tripper Go
Tripper Go
Dostupnost TZ
Rodný dům byl zavřený a nikde nebylo ani uvedeno, kdy mají vlastně otevřeno (navštíveno v sobotu). IC na náměstí má otevřeno pouze dva pracovní dny v týdnu. Naštěstí je zde zde cukrárna s velkým výběrem zákusků, zmrzlinou, kávou a příjemnou obsluhou :-)
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena na náměstí v infu jinak sem budeme muset určitě zavítat jindy muzeum má celoročně ale jen v neděli.Aspoň jsme se vedle muzea dobře najedli.
 
Tomáš Moravec
Tomáš Moravec
TZ
V rodném domku V. Hálka sehnána i TZ 2371 - Kostel sv. Klimenta
 
David Štáfek
David Štáfek
1422
Dnes jsem byl v Odolená Voda.A zjistil jsem že na horním náměstí zrušil tu cukrárnu
 
Petr a Šárka Möllerovi
Petr a Šárka Möllerovi
Otevírací doba
Rodný dům Vítězslava Hálka je otevřen jen v neděli od 13:00 do 16:00 hodin.
 
Miroslav Frodl
Miroslav Frodl
Známka
V Hospůdce na dolním náměstí bez problému, ale na Horním náměstí v cukrárně dlouhodobě nemají, stánek na Školní ulici prý neexistuje :-)
 
Jakub Pátra
Jakub Pátra
:)
Stojí za zhlédnutí. Máme ji! :)
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Známka
Takže zkrátka: známku nemají ani v cukrárně na Horním náměstí, ani v Hospodě na náměstí, infocentrum otevřeno jen ve všední dni - takže smůla. Kdy budou známky mít místní nevědí. Dům V. Hálka nalezen až po obtížích, protože směrovky nejsou nic moc a stejně byl uzavřen, otevírá se dle místních prý jen občas. Plusem cukrárna na Dolním náměstí - výborný výběr.
Nedoporučuji o víkendech.
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
TZ
TZ dostatek v infocentru na Dolním Náměstí i s turistickou nálepkou. Otevřeno ale pouze od pondělí do pátku :-(
 
Jarda
nové prodejní místo TZ
Známky dnes v cukrárně vyprodané, paní mi však ochotně poradila, že TZ je nově k dispozici v IC na Dolním náměstí, kde jsem ji opravdu získal.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známek dostatek v cukrárně Horní náměstí 248.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
zklamání
Musím říct, že Odolenou vodou jsem byl zklamán. Občané si z uříceného cykloturisty dělají srandu a posílají ho od čerta k ďáblu, když hledá místo prodeje TZ, načež je tam zavřeno nebo nemají. Nechám si známku poslat. Celkově nedoporučuju k návštěvě.
 
Václav Valenta
Dostupná v cukrárně Horní nám. 248 - Odolena Voda
Dostupná v cukrárně Horní nám. 248 - Odolena Voda, jinde jsme to nezkoušeli...
 
Martin Chmelík
Jediná teoretická šance kterou jsem objevil je rodný dům V. Hálka. Ten má otevřeno pouze v sobotu od 11.00 do 13.00. Já přišel v 13.15. Celkem pech. Jel jsem si pro ni na kole 40 km. Ne jenom pro tuhle měl jsem vytypovány po cestě tři, a nemám ani jednu.
 
Antonín Fegyveres
TZ nebyla ani v cukrárně na Horním nám., ani v hospodě (tam už ji nevedou stejně jako v Květince na Horním nám.) V trafice mi paní sdělila, že známky také nemá a že přes její několikeré urgence ji nebyly zaslány.
 
Honza Pásler
Kromě Hálkova domku v Dolínku naprosto nezajímavé město. V pátek po poledni městský úřad nedobytný, v hospodě u náměstí (dolního) TZ již delší dobu nevedou. Novinový stánek ve Školní ul. zavřený, takže to zachraňuje cukrárna na Horním náměstí.
 
Libor
20.03.2010 TZ bez problémů v cukrárně na Horním náměstí - což je v panelákové zástavbě (příjemná paní mi ji nabrala do igelitového pytlíku jako nějaké žužu :-)), rodná světnička Hálka byla přístupná, v domečku funguje též knihovna (bílý domeček u silnice v Dolínku), samotná Odolenka se nám ale bohužel fakt nelíbila
 
Doctor Fox
Hospoda na Dolním náměstí (Disco Santa Maria) sice označeno samolepkou prodejního místa, ale obsluha mi sdělila, že jí jen zapomněli sundat. Zřejmě tam už známky mít nebudou. Zakoupena bez problému v cukrárně na Horním náměstí.
 
mapix
Proč hrozný?
feli, podle čeho usuzuješ, že město Odolena Voda je "hrozná"? Náhodou to město je hezký.
 
feli
Odoleňáci promiňte,
................................ ale to město je hrozný. Kupovat TZ je asi nejjlepší v cukrárně.
 
Tatík
Dnes při třetí návštěvě (a po důkladném prostudování mapy v největším zvětšení) jsme nalezli Horní náměstí a cukrárnu, kde známky měli. Od pomníku V. Hálka v Dolínku se musí projet úzkou jednosměrkou mezi domečky a kolem parkoviště až mezi paneláky. Zákusky mají dobré!
 
JirkaS
V Disco Santa Maria na náměstí (naproti přes silnici od MÚ) známek dostatek. Opravdu to je typická hospoda IV. skupiny.
 
janisek
TZ dostatek v Disco Santa Maria,spíš hospoda,Hálkův dům pěkně opravený a skvělá cukrárna na návsi.
 
Danča
Prodejní místa
Známky zakoupíte na Horním náměstí v Květinářství od pondělí do soboty a v Hospůdce na náměstí, která se nachází v dolní části obce. Když najdete diskotéku Santa Maria, tak ve stejné budově jen vchod za rohem z hlavní ulice, od pondělí do neděle.
 
vláďa
Známka dnes zakoupena v trafice. Jinak nic moc kromě kostela, ke kterému se váže pověst o prstenu svaté Kláry z kláštera v Panenských Břežanech. V místní části Dolínek je možno si prohlédnout i pomník Vítězslava Hálka, který je vyobrazen na TZ.
 
DANČA
Souhlasím, přestože zde bydlím, ta toto místo si TZ nezasdlouží.
 
gerbera
TZ stále není a nebude !!!!!
Do Vodolky nejezděte, nemá to cenu, známky budou až na jaře !! Řekla paní ve stánku trafiky u školy. Dá Vám pouze razítko majitelel na kterém je obec Klecany. Nevím proč takové prodejní místo vůbec existuje, když nemají zájem o prodej. Od léta není známka k sehnání. Prý jich měli 200 ks, tak jsem jen řekla, že je to málo.
 
Pinďa
Ani na druhý pokus
Na první pokus jsem nenašel ani novinový stánek. Na druhý pokus ano, ale byl zavřený. Kdybych si před tím, než jsem se tam vypravil přečetl, co sem přispěvatelé píší, mohl jsem si ušetřit zbytečnou cestu. Přikládám návod pro bloudivce jako já. Škola je na kopci, mezi paneláky. Je to takovej divnej barák, sdělily mě pod kopcem u cukrárny místní děti. Mají pravdu. Asi tak jedna čtvrtina je luxferová a vypadá to opravdu divně. Tak jsem si v té cukrárně alespoň koupil větrník a punčový řez a až je doma sním, pošlu tácek na ústředí jako důkaz, že jsem tam byl. Snad mě to uznají.P.S. Tak jsem oba ty kousky během psaní snědl. Návštěvu cukrárny doporučuji, známkové místo jako takové, mě moc nenadchlo.
 
carli
Odolená Voda
známka na dost nedostupném a nepřehledném místě stále ji nemají už od října a prý nebudou až příští rok prej je po turistické sezoně
 
Luděk
Odolena Voda
TZ již prý nemají od začátku října. Stánek u zastávky příměstského busu z Prahy - Kobylis linka č. 370, 372, 373, zastávka U školy
 
Romana
Na známce to dobře je, známka je i hezká. Já jenom nepochopila, proč na známce Odoleny Vody je V. Hálek z Dolínku. Myslím, že je to docela matoucí a hlavně mě to jako rozenou Dolíňačku docela štve. Vždyť Vodolka má jako symbol kostel sv. Klimenta a najednou se na turistické známce objeví toto.
 
Michal
Na znamce je to dobre. Je to tam napsano kratce.
 
miloš
Trafika je otevřená Po-Pá 5:35-11:00 13:00-16:00a je hned u školy v horní části Odolky na sídlišti.
 
Martin H.
Jen taková poznámečka na okraj, nevím jak je to napsáno na TZ, ale název města se píše s krátkým "a" - Odolena Voda, je to odvozeno od jména Odolen.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek