Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1464 - Okrouhlá Staříč


Popis

Typizovaná multifunkční věž s rozhlednou z roku 2003. Nachází se na nevysokém kopci Okroulá, v blízkosti obce Staříč.

Mapa

Navštívil jsem Okrouhlá Staříč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad - knihovna Staříč (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna Okrouhlá Staříč (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Frýdek-Místek
Poloha:
49°40'50"N 18°16'39"E
Hodnocení:
2.765
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1464 - Okrouhlá Staříč


20.08.2023 - nemají sběratelský předmět
06.06.2023 - dostupná bez problému
16.04.2023 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Rozhledna
Rozhledna otevřená jen o víkendu, z kopce alespoň výhled jižním směrem. TZ bez potíží v knihovně v budově obecního úřadu, cena 35 Kč.
 
Bedřich Tesař
Bedřich Tesař
Znamka nedostupna
Bohuzel znamky na rozhledne nemaji a ani nevi jestli budou. Rozhledna pekna a vyhlet za jasneho pocasi uzasny.
 
Adam Křenek
Adam Křenek
TZ-1464
Ačkoli byl svátek práce(1.5.),rozhodli jsme se na rozhlednu Okrouhlou vydat.Rozhledna je známa tím že má otevřeno jen o víkendech od 12-16hod. Jenže ve zmíněný svátek měla rozhledna otevřeno! Od 13-16 hod. Vstupné je 10,- děti a 20,-dospělí.Známku nám prodal ochotný pán u rozhledna za 30,-. Je z ní vidět Frýdek-Místek,Beskydy,Ostravu,Mošnov a při dobré viditelnosti i Praděd. 8/10
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Rozhledna zavřená, koupeno na OÚ
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
známka zakoupena na rozhledně. Příjemný starší pán ji obsluhuje. Nálepky momentálně neměl. Odkázal na Oú. sám si však naplánoval nějaké převést na rozhlednu.
 
Martin Štverák
Martin Štverák
Okrouhlá
TZ zakoupena na rozhledně za 30 kč. Pán byl moc sympatický a pujčil nám i dalekohled. Měl už ale je pár TZ. Vstup na rozhlednu za 20 kč.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Staříč
TZ zakoupena v OU v knihovně.Neviděl jsem žádné značení,naštěstí knihovna je skoro hned u vchodu.Známek dostatek.
 
Miroslav Čulík
Miroslav Čulík
TZ
Krásný výhled, otevřeno jen o víkendu od 12 - 16 hod.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Okrouhlá
Známka získána na rozhledně, docela mi lepilo tam vylézt, ale výhled krásný.
 
František Trnovec
František Trnovec
TZ
TZ zakupena v OU a knihovna Staříč v cene 30Kc,obsluha mila,prijemna.TZ dostatok
 
Jiří Sís
Návštěvní doba
otevřeno:So+Ne+svátky 12-16.hod středa 13-16(pouze prázdniny výpravy nad 10 osob-objednávka u pana Gebla,tel.734534000
 
Jirka
15.8.2012...TZ zakoupena přímo na rozhledně. Sympatický pán nám zapůjčil dalekohled a za vstupné 10,-Kč jsme dostali pohlednice...pohoda.
 
Pepa
Opět zavřeno
Ano druhý pokus o zdolání rozhledny během zveřejněné provozní doby nebyl úspěšný, opět bylo zavřeno.
 
Pepa
Zavřeno
I když měla být rozhledna v provozu, tak bylo zavřeno.
 
Slávek Č.
Pohoda
K rozhledně sice vede silnička do kopce,ale proti Kaabátici resp. Panoramě(novýnázev rozhledny!) je to pohodová záležitost.V pokladně(vstupné 5Kč) vás přivításympatický pán,který vám nabídna dalekohled,prodá TZ,poskytně razítko a zadarmo podaruje brožurkou čili seznamem rozhleden náležících do systému telekomunikačních věží provozovaných firmou (teď nevím přesně,ale snad O2?!).Nakonecje to jedno.Všechno jsou to totiž rozhledny jednoho stylu: železo a vzduch.Roz-hodující je,že rozhledy jsou parádní a návštěvu rozhledny mohu doporučit. Nechápu,jak někdo může bloudit,když odbočka z hlavní silnice Příbor-Frýdek-Místek je zřetelná a než dojedete k obci Staříč,rozhledna je nad vámi.Hned u za-čátku silničky k rozhledně je malé parkoviště,kde můžete zadarmo nechat vaše auto a pak už jen k rozhledně,která odtud nabízí krásný záběr do foťáku.Tak ja-képak bloudění.navíc je vidět už zdaleka.Chce to jen lépěji koukat!!!
 
MARKOS
AHOJKY. V PONDĚLÍ KOLEM 15:00 JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL NA MÍSTNÍM OÚ. DALI MI POSLEDNÍ ZE STOJÁNKU,ALE PRÝ JEŠTĚ MAJÍ DALŠÍ V ŠUPLÍKU. OÚ MÁ OTEVŘENO KLASICKY PO,STŘ/8-11:30,12:30-17,ALE KNIHOVNA MÁ OTVÍRAČKU: PO/12-18:30,ÚT/8-14,STŘ/10:30-17,ČT/12-17,PÁ/8-14. JEDETE-LI AUTOBUSEM JE TO ZASTÁVKA STAŘÍČ-KOSTEL. OÚ JE ASI 50M OD ZASTÁVKY SMĚREM KOLEM HŘBITOVA. ROZHLEDNA JE DÁL STEJNÝM SMĚREM,ALE JESTLI JE JEŠTĚ OTEVŘENÁ,NEVÍM,NEJSPÍŠ UŽ NE. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
joshula
Známku mají v knihovně vedle kostela. Je to po cestě na rozhlednu, nebo cestou z rozhledny do obce. Mají zde i Suvenýr výročí obce.
 
Pavla
V obci Staříč není žádná upoutávka ani směrovka na rozhlednu, přesto jsme k ní kolem fotbalového hřiště dorazili. Je kovová, výhledy na Javorový, Lysou, Bílou Horu atd. Vstupné 5,- v podobě pohlednice. Ochotný pán nám půjčil i dalekohled. V neděli je otevřeno od 11 do 15 hodin.
 
Fox
Okrouhlá Stařič
Nevíte kde se nachází rozhledna zajděte na tento odkaz a to je rozhledna Okrouhlá.http://www.mapy.cz/#x=141964560@y=134664896@z=16@mm=F@sa=s@st=s@ssq=staric@sss=1@ssp=125031333_127649665_146068389_145508225
 
Richard
Neochota
Dne 2.9.2007 jsme se vydali na rozhlednu Okrouhlá. Dorazili jsme i s našimi malými dětmi ve 13:45, zaparkovali na parkovišti a vydali se do kopečka a těšili se na výhled, jelikož bylo po škaredé sobotě krásné počasí /sem tam sluníčko, bezvětří/. Bohužel brána byla zamčená, tak jsme zavolali na uvedené te. č. pana Šebesty a slušně se zeptali, zda může rozhlednu otevřít. Musíme konstatovat, že jde o velmi neslušného, až sprostého člověka. Odbyl nás s tím, že přece tam nebude čekat NA NÁS, pracovní dobu má do 14 hod, takže, co by tam dělal!!! A položil telefon. Podotýkáme, že ještě nebylo 14 hod. Asi se nemohl dočkat nedělního oběda.Škoda, obec mohla mít nějakou korunu za vstupné a my krásný výhled. Zároveň jsme přišli také o turistickou známku. Proto varujeme před nevrlím člověkem p. Šebestou, který neslušně odpálkuje návštěvníky.S pzdravem
 
Shawadu
Super výhled
Otevřeno je opravdu jen ve středu odpoledne a v sobotu a neděli. Myslím, že to ale úplně stačí. Lokalita není zrovna turistickým rájem. Výhled ovšem stojí za to. Doporučuji.PS: Pozor na slečny v BIC v Místku, přesvědčovali mne, ať tam nejzdím, protže je otevřeno v út a čt. Jel jsem a nelitoval.
 
Jan
Velice příjemný výlet, hodný pán na rozhledně, známka dostupná bez problémů.
 
petr
Příjemný výlet
Bydlíme nějakých 13 km od rozhledny,takže to byl fajn výlet na kole.Otevřeno však pouze středa od 12,00 do tuším 16,00 a pak sobota a neděle,to tam jsou dříve.Velmi příjemný pán nám půjčil svůj dalekohled,výhled super,známky byly a pohledy jako vstupenky -super.
 
Pavel OV
Překvapivě báječné výhledy, v sobotu otevřeno s polední pauzou do 16.00, v neděli od rána do dvou... známek spousta a vstupenka ve formě pohlednice za pět nebo deset korun. Určitě se tam koukněte...
 
K.p
Rozhledna má mít otevřeno od 9h.V 9:30 pusto a prázdo.Hrůza
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek