Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1479 - Orlické Záhoří


Popis

Orlické Záhoří se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, v kraji Královéhradeckém.  Rozkládá se v Orlickozáhorské brázdě, na pravém břehu řeky Divoké Orlice, při státní hranici s Polskou republikou. Do Orlického Záhoří vede Naučná stezka Historie tavení skla, na které je 7 informačních panelů, které najdete na místech spjatých s historií sklářství v této oblasti. Dočtete se na nich o životě sklářů, o zpracování skla a další zajímavosti. Orlické Záhoří a údolí Divoké Orlice je skvělým výchozím bodem pro cyklistické expedice i pěší výlety. www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=orlick%C3%A9+z%C3%A1ho%C5%99%C3%AD


Mapa

Navštívil jsem Orlické Záhoří

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Turistické informační centrum, Orlické Záhoří (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ORLICKÉ HORY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Rychnov nad Kněžnou
Poloha:
50°16'43.19"N 16°28'29.74"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1479 - Orlické Záhoří
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1479 - Orlické Záhoří


08.07.2024 - dostupná bez problému
14.06.2024 - dostupná s menšími problémy
05.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Orlické Záhoří
V Orlickém Záhoří je infocentrum mimo sezónu o víkendu uzavřeno.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nedobytné IC
Tak jsem doufal, že změna TZ z chaty Perla na obec Orlické Záhoří je změnou k lepšímu - doufám, že moje zkušenost je ojedinělá a že to bude lepší. Ale: v sobotu mají mít polední přestávku od 12.30 do 13.00, leč v pravé poledne infocentrum nedobytné. Hodinu čekat (s nejistým výsledkem) se mi nechtělo.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Mno nevím, zda je nahrazování tur. známek šťastné řešení. Na jednu stranu chápu, že si místo určitě tur. známku nezaslouží, ale na tu druhou tím vzniká pěkný zmatek ve sbírce...Nehledě na to, že člověk utratil peníze za něco, co se pak stává bezcenným... A k tomu všemu, zůstává místo na mapě, takže pak tam bude mít sběratel červené místo.... Osobně se přikláním k názoru tyto známky nadále prodávat v nejbližším infocentru. Je to nejmenší zlo
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Nové místo
Tak, chata Perla o svoji známku přišla!
Nově je známka (číslo) přiděleno Orlickému Záhoří.
 
tls
Re: Nové místo
To vidíme sami, číst umíme...
 
František Daněk
František Daněk
Re: Re: Nové místo
Hlavně že kdysi napsali,že za zrušené se nebudou jiné známky dělat.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Re: Re: Nové místo
A teď tam píšou:
ZRUŠENÉ známky - Známkové místo zaniklo, případně se proměnilo natolik, že přestalo být turistickým cílem. Tato čísla budou přiřazována k novým místům.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
TZ
Tak na tohle místo, jako většina ostatních v této diskuzi máme také negativní názor. Nechápeme, proč má vůbec tato chata známku a navíc nebyla vůbec dostupná. V hotelu Říčky jí nemají a obchod nebyl otevřený a ještě ke všemu je tam otevírací doba hrozná, o víkendu se sehnat nedá.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku jsem sehnal v hotelu Říčky.Možná byla poslední.
 
Tomáš Oppolzer
Tomáš Oppolzer
TZ je
Vážení,

četl jsem o problémech sehnat tuto TZ, presto jsem dnes navštívil obchůdek na obecním úřadě a k mému překvapení TZ mám. Paní tam měla I TZ 26 Říčky. Dokonce měla i vizitky! Takže naprostá spokojenost.
 
Martin Horáček
Martin Horáček
Není
Nepříjemná paní v obchodě se smíšeným zbožím řekla, že minulý rok měly známek dost a nikdo je nechtěl, proto je letos neobjednávali a teď je každý chce. Na otázku kdy budou řekla, že neví.
 
Renáta Malá
Renáta Malá
PROČ?
Nechápu, proč má UZAVŘENÁ a PRÁZDNÁ chata Perla tur.známku. I kdyby tato byla dostupná v uvedeném obchodě (ani jsem ho nehledala), tak nemá žádný význam a je to vyhozených 35Kč.
 
Agi
Perla - proč má známku?
Stejně jako mnoho sběratelů před námi se divime, proč má tohle místo známku.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
Taky nic
Perla je stále mimo provoz, obchod za obecním úřadem má velmi špatnou otevírací dobu, na obecáku nemají.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Tz
Špatná situace trvá.
 
Lucie Koukalová
Lucie Koukalová
Známku nikde nemají
CHata je zavřená už pěkně dlouho, Známku nikde nemají. Udajný obchod, který jsme stejně nenašli byl zavřený, jak nám místní řekli že má otevřeno jen dopoledne. Nechápu proč má tohle místo známku
 
Bína Jan
informace
Dle sdělení Policie ČR je tento objekt již dva roky mimo provoz a v dohledné době v provozu nebude je na prodej.
 
Petr Bílek
Petr Bílek
znamka neni
je pry ale objednana
 
Jindřich Černý
Jindřich Černý
TZ dostupná
Chata sice uzavřena, ale v malém obchodě se smíšenýn zbožím v budově obecního úřadu u kostela TZ k dostání spolu s TZ Říčky.
 
libor
Druhý pokus a zase nic. Chata se prý prodává. Jenom se divím že Rýmařov nenechá hlasovat sběratele známek o zrušení některých prodejních míst. Toto místo by bylo podle mě jeden z adeptů na zrušení. Asi to Rýmařovu navrhnu.
 
johny
Obchod za obecním úřadem.Otevírací doba - dopoledne.Víkendy - nula.
 
jerry720
Kde je ten obchod?
09. 03. 2012 jsem se toulal v okolí Rokytnice v Orlických horách, takže jsem se opět zastavil v Říčkách s nadějí, že konečně uspěji s touto TZ. Bohužel jsem prodejní místo této TZ (Obchod se smíšeným zbožím, Říčky v O.h.) nenašel a ani místní mi neporadili. Pokud jsou tímto místem myšleny "Potraviny U Martiny", tak toto je nesmysl, protože ty jsou od 01. 05. 2011 s definitivní platností uzavřeny. Poradí někdo, kde toto prodejní místo v Říčkách najít?
 
romik
27.7 chata navštívena kolem poledne při cyklovýletě po okolí , chata nefunguje moc jako klasická restaurace ale spíš jako ubytovací zařízení pro zajezdy či školy takže otvírací doba náhodná, my měli štěstí a ochotný správce či majitel prodal obě známky i pivečko a limonádu natočil + dobrá informace o letním provozu lanovky takže ušetřeno spoustu nastoupaných kilometrů na hřebeny
 
jirkacek
Zbytečná známka
U chaty jsme se zastavili během dovolené v Orlických Horách. Měli jsme štěstí, že pán zrovna přijel a prodal nám známku chaty a Říček. Také jsme zde dostali pěkné razítko. Zdá se mi ale celkem zbytečné, aby zde TZ byla. Takových chat je spousta. Jak je vidět, může být i dostupnost TZ docela problém.Fotky a další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
jerry720
Neuspěl jsem
U Chaty Perla jsem se zastavil ve čtvrtek 26. 08. 2010 okolo 14.15 h, když jsem se vracel z Mezivrší. Chtěl jsem si tam dát něco k jídlu a k pití, ale neuspěl jsem, chata byla uzavřená a tudíž nepřístupná, i když vevnitř zjevně hrála televize. Známku jsem nesehnal, udělal jsem alespoň fotku a pokračoval dál.
 
Karel
kdyz je zavreno, staci zazvonit. Pan byl hned venku a jak mistni, tak znamky Ricek byly k mani :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek