Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1603 - Ostré - barokní poutní místo


Popis

Poutní areál byl vystavěn v letech 1703 – 1707 jezuity, za autora stavby je považován známý barokní stavitel Octavio Broggio. K místu vede křížová cesta, která ústí na spodní terasu objektu. Na vrcholové plošině se nachází skupina tří kaplí.

Mapa

Navštívil jsem Ostré - barokní poutní místo

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Statek Pod kalvárií, Ostré 22
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Chata Milešovka
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Úštěcká Šatlava
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Víno dárky čaje, 1. máje 5, Úštěk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Mírové náměstí 47, Úštěk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Galerie U brány, Úštěk
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°35'15"N 14°22'21"E
Hodnocení:
2.872
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1603 - Ostré - barokní poutní místo


29.01.2022 - dostupná s menšími problémy
26.08.2021 - dostupná bez problému
08.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Úštěku.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Ostré - kalvárie
Místo je sice v pobořené, kapličky v šíleném stavu, ale ono to tak trochu má něco do sebe. Alespoň si návštěvník dokáže představit, co někteří dokážou s památkami, kort církevními udělat. Právě se stahovala mračna a občas prosvítlo sluníčko, což zvláštní, ale za mne v žádném případě ponurou, atmosféru tohoto místa jen podtrhlo. A ten úžasný výhled do okolí? Odcházela jsem plná zvláštně pozitivní energie a pocitu, že i "škaredé" místo může být vlastně krásné. TZ zakoupena v Úštěku v íčku. Parkoviště vyhrazeno na poli kousek od kalvárie, navádí k němu značka.
 
wenzel
Ostré
Poutní místo je v dosti žalostném stavu, ač nějké práce na záchraně již zde v minulosti proběhly. Schody zarostlé plevelem, poškozené sochy, opadaná omítka na kaplích, vymlácená okna... Je ještě dost toho, co opravovat. Ponurost místa navíc podtrhla zamračená obloha. Pevně věřím, že z tohoto místa bude jednou nádherný turistický cíl. Z vrcholku i vyhlídkové terasy pod kaplemi hezký výhled na okolní krajinu, hezky je vidět i na úštěcké náměstí a kostel. Z obce Ostré to kekaplím tvrá pěšky několik málo minut. Na konci obce rovněž možnost občerstvení nebo parkování. TZ jsme sehnali v IC Úštěk.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Úštěk. Poutní místo poznamenané časem , fasáda pěkná ale otevření pro veřejnost bez dozoru je vidět. Krásné výhledy na okolí.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Ostré
Známka v Úštěku pravděpodobně na všech uvedených prodejních místech, určitě v IC nebo v galerii.

Při zvolení paďourské cesty autem až k penzionu Pod Kalvárií je výstup úplně v pohodě, poctivě od vlaku z Úštěka by to asi bylo jiné kafe. :-) Po vystoupení z auta nás přivítala překrásná vůně kvetoucích lip a samotné poutní místo a výhled od něj je naprosto špičkový. Jen nás trochu překvapilo a zklamalo, že vůbec není vidět Helfenburk.
 
Lucie Růžičková
Lucie Růžičková
Statek Pod kalvárií
Známka zakoupena dole pod kopcem v penzionu/občerstvení Statek Pod kalvárií - I když to bude vypadat, že je zavřeno, zkuste zaklepat na dveře kavárny vpravo za vraty - jestli tam někdo bude, určitě vám známku prodá, mají ji na baru.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Poutní areál Ostré
Tur. známka koupena v úštěckém infocentru, v prodeji ji mají i v galerii u brány v Úštěku a taky by měla být v prodeji na statku pod kalvárií, alespoň to mají vyvěšené na dveřích. Ke kalvárii jsme se dostali autem do obce Ostré, tam jsme ho také nechali, šli se posilnit do kavárny statek Pod Kalvárií a poté nenáročný výstup na místo. Podle fotek zde byla před několika lety jen zpustlá ruina, dnes krásně opravený poutní areál s luxusním výhledem na České středohoří. Opravdu nádherné, hojně navštěvované místo, které stojí za návštěvu
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
Dostupná bez problému v Galerii u Brány, v neděli už od 9:00.
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
TZ
V infocentru TZ dostatek vč. TZ 1375.
 
Anna Šmídová
Anna Šmídová
ostrý
velmi pěkné místo, krásný výhled do okolí. V kavárně Pod Kalvárií moc milý mladík, měl TZ a ochotně poskytl informace o dalších památkách v okolí.
 
David Brkl
David Brkl
barokní poklad
...naposledy před šesti lety jsem navštívil Ostré a nemohu uvěřit jakou obrovskou proměnou toto místo prošlo,je to ozdoba Úštěcka...TZ k mání na infocentru i obecním úřadě...
 
jerry720
Poutní místo Kostelíčky.
Návštěva v sobotu 01. 09. 2012. Pěkné poutní místo, ke kterému vede znovuopravená křížová cesta, z terasy pod schodištěm a ze shora od kapliček je pěkný výhled do kraje. TZ bez problému pořízena v "Íčku" v Úštěku.
 
sokoj
Úžasné místo. Památka, která vstala z popela. Je zde vidět veliké penzum odevzdané práce a všem lidem, kteří se o to zasloužili patří Velký Dík.
 
Rychloběžka
Pěkné poutní místo, jen to asi bude ještě něco stát, než se podaří památka opravit. Je odtud i pěkný výhled do kraje.
 
Tatík
Ještě zbývá mnoho práce na všech třech kaplích, ale již je opravená křížová cesta a schodiště, výhled byl dnes parádní. Turistických známek dostatek v galerii U brány v Úštěku, prodával ale dědeček. Otevřeno i v neděli od 9,00 hodin! Kavárna a penzion Pod kalvárií dnes zavřené.
 
David Havel
Až půjdete kolem...
Doporučuji stavit se v kavárničce hned vedle cesty. Kavárnu zde vybudovali moc milí lidé a je zde příjemně. Káva ve velikých hrnečcích a "speciality" lahodící jazyku ;) Navíc, TZ tu mají také ;)
 
Jana Čtveráková
velmi působivé místo, nádherný výhled do okolí, zejména na Úštěk a jezero CHmelař. TZ naprosto bez problémů v Galerii U brány, již tedy za novou cenu 30,-, ale velmi příjemná paní pokladní :-)
 
Honza Pásler
Už se začíná s opravou schodiště, takže snad časem dojde i na opravu kaplí, které zatím chátrají. Jinak krásné místo s úžasným výhledem na Úštěk, jezero Chmelař i do širokého okolí.V galerii U brány v Úštěku známka nového provedení (se samolepkou) za starou cenu (25,- Kč).
 
Adam Slezák
TZ koupena v infocentru. Na ostrém jsme byli několikrát, ale určitě se tam ještě dostaneme při cestě k opičí hlavě.
 
vláďa
Potvrzuji předchozí příspěvek, známka je k dostání v galerii Pod branou v Úštěku. Ještě před jejím zakoupením jsme si prošli bezvadný okruh touto krásnou krajinou na pomezí Českého středohoří. Z Úštěku jsme vyrazili po červené na Loukov, odtud po žluté okolo vyhlídky Opičí hlava ke kostelíkům v Ostré. Z Ostré jsme šli po hrádecké stezce přes hrádecké údolí na zříceninu hradu Helfenburk a odtud zpět do Úštěku po žluté. Super výlet, který měl cca 13 km.
 
raf
Již není pravda že v Galerii U Brány tuto TZ nevedou. Dnes jsim ji koupil právě tam. Samotná galerie je zajímavá také tím ,že zde vystavují známé osobnosti naší kultury - Jan Saudek(obrazy ne fotografie), Jan Kanyza(jeho díla jdou na dračku), František Ringo Čech(ten mě překvapil že maluje) ad. Letos se sem chystá např. Adolf Born, Ema Srncová s dcerou Bárou ad. Takže galerii v Úštěku určitě nevynechávejte.
 
David B.
Barokní perlička
Krásné poutní místo,nádherný výhled do okolí,nenáročný výstup,škoda jen té drastické devastace,ale výhled vše vynahradí.TZ k zakoupení na náměstí v Úštěku bez potíží.
 
Keži
Poutní místo OSTRÉ
Toto místo znám velmi dobře,jezdím často okolo,proto všem,kdo o baroko jeví zájem,tento výlet doporučuji.Vše již popsáno od jirkacek.Musím pouze opravit Luboše,protože IC je přímo na náměstí a to přímo ve stejném vchodě jako Policie ČR,vlevo hned pod kostelem.U pracovní doby došlo k malé změně a to v polední pauze,která je od 11.30 do 12.30,začátek a konec prac.doby souhlasí.Mj. na náměstí super vaří v restauraci se zahrádkou.V galerii Pod branou tuto TZ zatím nevedou.
 
jirkacek
Kostelíčky
Dne 29.6. jsme během dovolené navštívili i toto kouzelné místo. Jedete-li od Úštěka směr Dubá , v zatáčce jeďte rovně - pokračujte mezi domy cca 200 m až dojdete k pěšině , která vás zavede nahoru ke kapli. Z kopce je nádherný výhled, zejména na Úštěk. Najdete zde klid, torza soch, rozpadající se schodiště a kapli. Občas se zde koná pouť , ostatní dny je kaple zavřená. Chtělo by to renovaci soch, schodiště a kaplí....přesto je tu krásně a nenáročný výstup nahoru doporučuje celá naše rodina.....Známku koupíte v infocentru na náměstí v Úštěku , které je přes prázdniny otevřeno každý den, zbytek roku jen Po - PÁ. V den naší návštěvy TZ neměli v Galerii U Brány ....nepomohla nám ani kouzelná babička , která v galeriii pracuje.Infocentrum Úštěk:Pondělí 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. Úterý 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. Středa 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. Čtvrtek 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. Pátek 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. Sobota 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. (v letní sezóně) Neděle 8,00 - 11,00 hod. / 12,00 - 17,00 hod. (v letní sezóně)
 
Luboš
IC Úštěk
IC není přímo na náměstí, ale o něco níže v galerii...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek