Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 888 - Ostrov


Popis

Průmyslové město na úpatí Krušných Hor, severně od Karlových Varů. Barokní zámek s hodnotnou výzdobou je obklopen rozlehlým parkem, kdysi nejproslulejším v Čechách.

Mapa

Navštívil jsem Ostrov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Dům kultury, Mírové nám. 733, Ostrov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°18'15.65"N 12°56'23.61"E
Hodnocení:
2.797
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 888 - Ostrov


18.07.2023 - dostupná bez problému
09.07.2023 - dostupná bez problému
20.06.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Goláň
Jan Goláň
upravne mesto
Poměrně hezké město (v historické casti) s piaristickym klášterem (zde exteriérové zajímavá kaple nad schodistem) a hezkým opravenym zámkem, kde sídlí převážně městský úřad. V jeho atriu malá výstava místního porcelánu. Rozsáhlá zámecká zahrada.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Turistická známka rovnou na za mě moc super náměstí které už u nás jentak nikde jinde neuvidíte.
 
Pavel Mráz
Pavel Mráz
Dostupnost TZ
TZ dostupná v galerii na Staré radnici.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena ve čtvrtek 21.7.2022 v IC v domě kultury.
 
Pavla Veselá
Pavla Veselá
TZ
město krásné, klášterní a zámecký areál plný krásné architektury, nová část s domem kultury pěkná. Bohužel TZ 888 ani v jednom infocentru. IC v domě kultury po stěhování, ještě nevybaleno, chápu. IC na zámku odkazuje na IC v domě kultury. škoda. navštívili jsme dvakrát v týdnu a neuspěli. IC v klášterním areálu má jen svou TZ 1745.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Ostrov
Město, které nás mile překvapilo a to nejen svými historickými památkami, ale i přístupem k turistům a návštěvníkům. Ve městě fungují čtyři infocentra a všechna měla v sobotu kolem poledního otevřeno a ve všech bylo možno koupit TZ 888.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Ostrov
Turistická známka koupena v informačním centrum v domě kultury v novém Ostrově. Známka byla předražená, stála 35 Kč. Doporučuji tedy TZ koupit v IC na zámku nebo v klášterním areálu, kde TZ Ostrov mají také. Ve městě jsou čtyři infocentra, při naší návštěvě bylo to v té staré radnici zavřené. Nové město vystavěné pro horníky v 50. letech 20. století se chlubí unikátní architekturou zvanou sorela, za návštěvu stojí rozhodně výše zmíněný dům kultury. Staré město už je o něčem jiném, pěkně opravená stará radnice a hezky upravené náměstí. Musím pochválit chovaní pracovníků v IC, zejména na zámku. Vřelý a přátelský přístup se dnes vidí málokdy. Návštěvu města rozhodně doporučuji, obzvlášť té starší části.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 2. 2016
Známku jsem sehnal v infu Dům kultury, kde mi řekli, že v Ostrově jsou 4 ička a každé má svoji známku. A byla to pravda.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Zámecký park Ostrov
Známka koupena u pokladny klášterního areálu spolu s TZ 1745. Netušil jsem, jaký je v Ostrově nádherný a udržovaný zámecký park.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
TZ v Infocentru na náměstí nedostupná, íčko je nové, moc to ho tam ještě nemají...
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Město Ostrov
Návštěva ve čtvrtek 06. 02. 2014. TZ bez problémů pořízena v "Íčku" v Kultruním domě na Mírovém náměstí v Ostrově. Krásná ukázka architektury doby nedávno minulé.
 
Liborcito
Posvátný okrsek skvělý a obě paní průvodkyně velmi nadšené. Město se vůbec hodně snaží, prý i starosta má pro památky a jejich resuscitaci pochopení. Tak ať jim to vydrží i po dalších volbách.
 
Marcela
Ičko
Tak krásné město, ale co dělají turistům? Ve svátek (5.7.2010) zavřen Svatý okrsek, chlouba města, dokonce i infocentrum na náměstí ve starém městě. Ještě že sloužila ochotná paní v infocentru na Mírovém náměstí ( sídliště je z 50.let-zmiňuje i David Vávra v Šumných městech). Krásná zámecká zahrada. Doporučuji cukrárnu na náměstí (starém).
 
Libor
31.03. - TZ v obřím kulturním domě na sídlišti, za viděnou stojí zejména zámecký park a posvátný okrsek poblíž parku
 
Aleš P.
Město
Původní část města je moc krásná, letohrádek je hezky opravený, náměstí je čisté a je kde posedět. Na procházku jako dělané. Novější část je vystavěná jako typický socialistický realismus, ale má to své kouzlo...
 
Rosťa a Maruška
V pátek 5.7.2008 jsme návštívili toto město, kde jsme v infu zakoupili TZ. Slečna v infu nám doporučila navštívit nově zrekonstruovaný Klášterní areál - posvátný okrsek. Je to pěkné a zajímavé místo.
 
Štěpánka
Město je moc krásné.- samozřejmě jeho stará čast, ale i ta nová mě velmi překvapila. Vzhledem k tomu, že jsem z Mostu, vím, jak to vypadá, když město postihne těžba. Ostrov je ale opravdu velmi pěkný. V nové části hlavně náměstí s fontánami...teď v květnu vypadalo i mezi "moderními" budovami moc romanticky.Info ve stare radnici se nachází v patře (po schodech nahoru). Pokud budou dveře zavřené, zkuste zaklepat.Obě íčka mají razítka (každé jiné) a vážně moc pěkná. Také jsme poobědvali u čiňana kousek od náměstí v nové části. Ze začátku se nám dovnitř moc nechtělo, protože před restaurací sedělo několik romských spoluobčanů a jakési pochybné existence. Ale uvnitř bylo příjemně a za slušnou cenu jsme dostali porce, že jsme si je museli nechat zabalit ještě domu. Personál velice příjemný a ochotný.
 
Honza Pásler
strov je kromě historické části se zámkem (nepřístupný - škola) a krásným parkem, především obrovské "moderní" město někde z padesátých let, kdy v okolí (Jáchymovsko) byly uranové doly a v Ostrově se vyráběly trolejbusy. Nic z toho už není pravda. Stejně jako není pravdou železnice z Ostrova do Jáchymova, jejíž část donedávna sloužila jako velčka do zmíněné "trolejbusárny" a jejíž koleje dnes již nevyužité procházejí městem.
 
Pařez
Zajímavé město. Historické jádro bylo ponecháno a vedle vystavili město nové. Ne jako u nás v Jirkově, kdy zničili, co se dalo... V obou centrech najdete infocentra se slušnými lidmi. Město se opravdu snaží. Držím palce.
 
Edouš
Moc hezký městečko, zejména jeho stará část. Ochotná paní v íčku mi nechala známku vybrat a navíc zdarma přidala VTZ Novorolská walcha 2006 :-)
 
vendula
Stále mají i výrocní známku.
 
Shawadu
Velké překvapení. Krásné historické centrum města. Doporučuji.
 
Eda
Ostrov - jednička s hvězdičkou
V dobře zásobeém infocentru ve staré radnici (nyní otevřené po celý týden včetně sobot a nedělí) měli nejen TZ 888, ale také dvě místní VTZ. Jinak město mě velmi příjemně překvapilo. Většina památek je v dobrém stavu, v současné době probíhá i rekonstrukce klášterního areálu, o který se v minulosti "starala" naše lidová armáda. Potkali jsem tu spoustu milých lidí, kteří nelitovali času a zacházek, aby nám některé zajímavosti města ukázali. Na krásný den strávený v Ostrově asi do smrti nezapomenu.
 
Kikin
Pěkné fontány na náměstí. Najíst jsme se byli u číňana, vůbec je tu dost asiatů. Zrovna probíhala svatba,
neházely se ale ani lístky růže ani rýže, ale dělobuchy. Stará část města taky hezká. Super koupaliště.
 
Pirko
Radnice pekna, razitka taky, i hezke pohledy tam maj. Akorat to pocasi takhle na konci ledna neni moc
lidumilny. :-)
 
Ivo
Přesně tak, na staré radnici nikde o infocentru ani zmínka, pokud jsou zavřené dveře, bez šance se cokoli
dovědět. Údajně v Domě kultury bez potíží, já nakonec uspěl i na radnici (paní má krásná razítka)
 
Zavisse
Stará radnice je moc pěkná, ale nikde není napsáno, kde to infocentrum je a nechoďte tam dřív jak v 9:00 ráno.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2936 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek