Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1561 - Památník A. Heyduka v Písku


Popis

Památník se nachází v novorenesanční vile, kde je pracovna s velkou knihovnou, jídelna, salon, bývalá ložnice.Výstava je věnovaná básníkovu životu a dílu.

Mapa

Navštívil jsem Památník A. Heyduka v Písku

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Památník A. Heyduka, Tyršova 438/30, Písek (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Písek
Poloha:
49°18'41.75"N 14°8'57.09"E
Hodnocení:
2.619
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1561 - Památník A. Heyduka v Písku


29.07.2021 - dostupná bez problému
21.07.2021 - dostupná bez problému
05.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla koupena v památníku.
 
wenzel
Památník
Památník se nachází mimo historické jádro města, v úplně obyčejné ulici mezi ostatními domy. Uvnitř se nachází expozice věnována A. Heudukovi. SOučástí prohlídky je také cca 10 minutový dokument o básníkově životě. Památník velice pěkný, jen škoda, že se uvnitř nemůže fotografovat. Známka bez problémů u pokladny.
 
Obelix
Zavřeno
Zdravím,

byl jsem zde s rodinou ve čtvrtek, ale i přes otevírací dobu nebylo otevřeno a i přes čekání a snahu se někoho dozvonit jsme byli neúspěšní. Škoda
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Památník
Nádherné, zajímavé a poučné místo doplněné velmi zajímavým výkladem paní průvodkyně. Jen jsem koupil poslední TZ, co tam měli.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Básník
Památník za viděni stojí, nejak takto zrejme vypadala domácnost v básníkově době. V památníku množství různých turistických předmětu, známka take.
 
Libor
13.08.2011 (so) - TZ bez problémů v památníku = bytě A. Heyduka. Volná prohlídka bytu s cca. 13 min. zajímavým videopořadem o životě A. Heyduka.
 
Marcela
Památník
Díky TZ jsem i já navštívila velice zajímavé a milé místo.... Paní průvodkyně opravdu příjemná.
 
Jaroslav Brabec
Nádherné místo
Byli jsme mile překvapeni. Nebýt známky, nikdy by nás nenapadlo se na takové místo podívat. Celé místo na vás dýchne dobou ve které Heyduk žil. Průvodkyně moc milá a ochotná. Známek mají dostatek.
 
Exák
Pěkné
Muzeum-byt moc krásná expozice. Prováděla příjemná a krásná mladá slečna. Zajímavé. Známka bez problémů.
 
Jirka
Nechápu, proč v neděli během hlavní turistické sezony mají zavřeno a otevřou pouze skupinám nad 10 lidí na základě předchozí tel. domluvy. Je to škoda, neboť ne každý má volno PO--So...
 
JirkaS
V Sobotu jsem navštívil Písek - Kestřany - Protivín. Památník A.Heyduka najít není tak lehké jak by mohlo zdát. Bohužel v muzeu známku neseženete. Tam mi dali akorát plánek, který je hodně zjednodušený. Jediné co je na něm vidět je muzeum, Velké náměstí a Fügnerovo nám. Takže nejjednoduší cesta od IC je směrem dál k muzeu, pak zahněte do průchodu vpravo (má tam být solná jeskyně - nevím) a dojdete-li na menší plácek dejte se rovně k altánu a nahoru (Tyršova ul.) do kopce. Na vrcholu u semaforu je památník poznatelný zdáli. Otvírací doba o víkendu od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 .
 
Bumble-Bee
Jen bych upozornil,že známky v Písku (111;1322;1561) jsou dostupné jen v místě ke kterému patří.Znamená to,že známku 1561 Památník A. Heyduka nekoupíte v Muzeu a obráceně.Což je,ale v pořádku ;-) .
 
Tatík
Památník v Tyršově ulici 438 jsme chvílí hledali, místní značení šipkami nikam nevede. Naštěstí v infocentru měli plánek. Turistických známek a pohledů dostatek. Celý dům si Heyduk nechal postavil koncem 19. století včetně elektrifikace a splachovací malované porcelánové záchodové mísy. Prohlídka tří původních místností začíná zajímavým desetiminutovým filmem.
 
Nalim L.
Otevírací doba Prácheňského muzea
Březen-září: pondělí ZAVŘENO, úterý-neděle 9-18 hodŘíjen-prosinec: pondělí ZAVŘENO, úterý-neděle 9-17 hodV lednu a v únoru je muzeum uzavřeno.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek