Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1511 - Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra, Palackého 7, Praha 1


Popis

Památník najdeme v prvním patře rokokového Mac Nevenova paláce, kde se seznámíme s domácností historika Františka Palackého a jeho zetě, advokáta, politika a encyklopedisty Františka Ladislava Riegra.

Mapa

Navštívil jsem Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra, Palackého 7, Praha 1

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Památník, Palackého 7, Praha 1
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistashop - prodejna map, Bělehradská 63, Praha 2
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'52.34"N 14°25'24.18"E
Hodnocení:
2.559
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1511 - Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra, Palackého 7, Praha 1
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1511 - Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra, Palackého 7, Praha 1
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1511 - Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra, Palackého 7, Praha 1


21.09.2021 - dostupná bez problému
02.10.2020 - dostupná bez problému
29.08.2020 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martina Cicvárková
Martina Cicvárková
Jen v úterý
Památník je přístupný jen v úterý a 1x v měsíci do října i v sobotu. Pozor, je nutné se předem objednat!!! Více na : https://www.nm.cz/navstivte-nas/objekty/pamatnik-frantiska-palackeho-a-frantiska-ladislava-riegra
My jsme ho navštívili dnes, objednali jsme se přes email včera, ochotně do hodiny odpověděli. Památník je krásný, jak na zámku, určitě stojí za návštěvu. Pan Prošek nás neprovázel, ale i tak jsme si to užili :-) Na místě k dostání TZ i pohled. Razítko ani vizitka ale není...V Turistashopu známku neměli.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 9. 2019
Toto je další "tuctovka" vzniklá v roce 2007, když se houfně rozšiřovaly počty známek na Prahu. Nebýt Turistaschopu, TZ neseženeš, jelikož památník není vůbec dostupný. Pouze na tel. objednání.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v Turistashopu.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Objednání předem může být odrazující, ale nenechte se odradit. Unikátní místo, skvělý průvodce a nezapomenutelný zážitek.
TZ je v prodeji na místě za 30 Kč. Kdo koupí v Turistashopu bez návštěvy památníku dělá rozhodně chybu.
 
Tereza Čížková
Tereza Čížková
Památník Palackého a Riegra
Na prohlídku památníku je nutné se předem objednat. Prohlídka trvala 2 a půl hodiny. Památníkem nás provázel pan Prošek a ke každému obrazu na zdi a ke každé věci v místnosti povídal minimálně 1O minut, a to je dobře. Z prohlídky si odnášíme díky panu Proškovi drahocenné poznatky o Palackým a Riegrovi. Návštěvu památníku rozhodně doporučuji, stojí za to.
 
Hynek Sladký
Hynek Sladký
Prohlídka
Veškeré informace k památníku se dozvíte na http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Pamatnik-Frantiska-Palackeho-a-Frantiska-Ladislava-Riegra.html .Od letoška provází vynikající Bc.Jan Prošek.který zde působil před 10ti lety.TZ dostupná ve verzi 2.přímo v památníku.V nové éře jsem byl úplně první návštěvník.
 
... ...
... ...
Turistashop
TZ zakoupena v Turistashopu v Bělehradské ulici.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
nuda
Byla jsem na víkend v Praze a vydala jsem se po stopách TZ. Nemilé překvapení mě čekalo zde, kde mě čekaly jen zavřené dveře a cedulka, že návštěvy jsou možné po předchozí domluvě. Což je možná fajn pro Pražáky, ale ne když jedete s východní Moravy. Za mě místo hodné zrušení TZ.
 
 testado
testado
1511
Turistashop- prodejna map, Bělehradská 63, Praha 2
 
Milena Kárníková
Milena Kárníková
bez předem objednání nic !
Zamčené dveře a u nich jen malá tabulka s tel. číslem pro objednávku návštěvy předem. Pro někoho dobrodružství, pro mě nezajímavé místo hodno zrušení TZ!
 
Martin
Dostpnost - Nedostupnost
Známku jsem nesehnal, na místě je tabulka s telefonním číslem pro objednání prohlídky a telefon 9.8.2012 dopoledne nikdo nebral. Do budovy se mimo mne dobývala i pošťačka a se stejným (ne)úspěchem. Známku jsem sháněl i v nové budově Národního muzea kde mi sdělili že známku nemají, kde ji sehnat nevědí a jak se dostat do Památníku neporadily, ikdyž je to jejich pobočka... Přestože jsem na pokladně byl sám, měl jsem pocit že dámy obtěžuji - jejich ochota jakkoli mi pomoci se blížila nule. Takto umístěná turistická známka spíše namíchne, než podpoří v pokračování ve sběratelské hře. Rozumím umístění známky - zaraktivnění místa, ale pokud je uprostřed turistické sezóny místo zavřené a nedostupné měl by někdo zvážit zda takovéto místo propagovat. To že je prodejním místem také Turistashop v Bělehradské jsem zjistil až zde na fóru - proč není uveden v tištěných materiálech docela pochopím, ale proč není uveden v záhlaví známky netuším - předpokládám , že tam někdo z Rýmařova musí známky dodávat, ikdyž Bělehradská je od místa památníku "sakra" daleko.
 
sokoj
Známka je k dostání v Turistashopu na Bělehradské. A je stejnostraná
 
Eva
Eva
Souhlasím, že dostupnost známky je komplikovanější, ale pro mě je pak získaná známka o to cennější. Osobně by mě netěšilo koupit si známku a nevidět expozici. Což se dost často děje a je to věc, která mě nepřestává udivovat, když občas pročítám diskuse ke známkám. Každopádně na podzim bude v Památníku den otevřených dveřích, takže další možnost pro návštěvníky, kterým kazí náladu nutnost se objednat.
 
Tatule
Otevřeno mají až od dubna, musí být alespoň tři návštěvníci a objednat se po telefonu. V Národním muzeu v nové budově bývalého Federálního shromáždění (stará budova v rekonstrukci) mi řekli, že tuhle známku už neberou, takže ji nemají.
 
libor
Známka koupena dnes v Národním muzeu.
 
Michael
Získáno v Národním muzeu.Ta paní ovšem, která mi to nakonec prodala, měla zřejmě pocit, že ji návštěvníci velmi ruší od telefonních hovorů s kamarádkami..
 
Michal
Taktéž zakoupeno v NM na Václaváku - u pokladny stačí říct, že si jdete jen pro známku a bez problému vás pustí
 
Lucka
Jestli chcete naštívit památník, musíte se objednat několik dní předem na telefóním čísle:233 375 636
 
Suzynka
zakoupeno v Národním muzeu
 
Ljuba
Památník jsme si prohlédli pouze zvenku.. Známka je dostání v obchůdku za šatnami v Národním muzeu.
 
Libor
15.05.10 - TZ v hlavní budově NM bez problémů, památník jsme si "prohlédli" jen z ulice - busta Palackého a pamětní deska. Bohužel, kvůli přístupnosti (či spíše nepřístupnosti) se dovnitř podívá asi jen málokdo :-(
 
Kleio
Jak už bylo řečeno, TZ místo na dvě věci. TZ v pohodě zakoupena v Národním muzeu vedle šatny v suvenýrech. Jinak památník vůbec neznám, TZ jsem si koupila jenom proto, že jinde se koupit nedá. Možná, že až půjdu okolo, tak se kouknu, ale objednávat se a já nevím co ještě mi přijde tedy naprosto PŘÍŠERNÝ. ZRUŠIT...!
 
Makky
TZ jsem koupila v Národním muzeu na Václaváku.
 
Silencer
Toto je zase turistické známkové místo jak noha. Prohlídka pouze na obejdnávku, známka dostupná v Národním muzeu. Ach jo.
 
Luboš
Mají jich dostatek v suvenýrech v nár. muzeu
 
AneTka
Ahoj,známku jsem zakoupila spolu se známkou NÁRODNÍHO MUZEA v Praze,kde jsem obě známky zakoupila práve v Národním muzeum v Praze v přízemí s obchodě se suvenýry.
 
raf
Dostupnost TZ
Možnost zakoupení TZ v 1. patře Lobkowického paláce na pražském hradě už neplatí. NM už zde výstavu nemá.
 
Mort
Známka bez problémů zakoupena na pražském hradu v prvním patře Lobkowického paláce na výstavě NM.
 
Marty
Známka je dočasně vyprodána!
 
Jana Dobisíková
dostupnost známky Památník Palackého a Riegra
Vážení sběratelé,dostupnost této známky není ideální, což je dané tím, že tato expozice je z klimatických důvodů otevřena jen v letní sezóně a na objednávku. Rádi vám ovšem vyjdeme vstříc, a tak do 1.2. 2009 můžete známku zakoupit v prodejně u výstavního sálu Národního muzea v Lobkovickém paláci na Pražském hradě v 1. patře, Jiřská 3. Viz www.nm.cz. Po té snad v prodejně v hlavní budově Národního muzea na Václavském náměstí. Těším se, že se také někteří objednáte k prohlídce této expozice, zkuste to i jednotlivě. Viz opět www.nm.cz
 
David
Velice milé dámy v pokladně, ochotně se podívaly jak má otevřený památník Jaroslava Ježka v Kaprovce.Expozice zajímavá.
 
Jarin
od dneška (30.09.2008) je Lob.Palác otevřen s novou výstavou Moravské Třebové. Velmi příjemná Paní z podpultu vytáhla posledních pět kusů..
 
Jarin
nešťastnost
me prijde naprosto nešťastný dávát turistické známky na místa, která jsou v roce z 99% nepřístupná. Po dobu zavření LP se mohla umístit do pokladen PH, nevím co je v tom OPĚT za problém...
 
Lucie
Přijde mi, že není úplně šťastný nápad umístit známku do míst, kam se člověk musí předem objednávat...
 
Lucie
Přijde mi, že není úplně šťastný nápad umístit známku do míst, kam se člověk musí předem objednávat...
 
K8
Pro Jakuba:Stačí se podívat na plánek hradu...http://www.hrad.cz/cz/prazsky_hrad/navsteva_hradu.shtml
 
Jakub
Byl jsem tam, krásné dubové dveře a cedulička, že prohlídku lze uskutečnit přes telefon či email od dubna do října. Pán, který do areálu vjížděl autem, mi řekl, že nic takového tady ani není, v okolních krámcích vědí taky houby.A rád bych se zeptal, kde ten Lobkovitský palác je, pokud mohu, protože v sobotu jsem ho na pražském hradě hledal asi půl hodiny...
 
Julie
V Lobkovickém paláci jsem známku dostala díky hodnému panu vrátnému - prodali mi ji v kanceláři.
 
Jan Černík
dostupnost
Da se koupit V Lobkowitzkém palaci na Pražskem hradě
 
Jirka
Turistická známka je bez problému k dostání v Lobkovickém paláci na pražském hradě
 
jarda
opravdu, dostupnost této známky je přímo katastrofální. vrata nedobytná a doprošovat se prohlídky přes mobil je dost nedůstojný!
 
HonzaH
Toto místo je podle mě žhavým adeptem na zrušení (kvůli mizerné dostupnosti). Přimlouval bych se za jeho náhradu za rodný dům Fr. Palackého.
 
oli
V Lobkovickém nemají a u památníku ? Nebaví mě se doprošovat prohlídku přes telefon taky to je zase tur. místo hrůza děs
 
Mandy
Lobkovický palác je momentálně asi tři neděle uzavře. Staví novou expozici. Šla jsem včera okolo, když bylo tak krásně a bylo mi řečeno, že asi tak za týden otevřou. Neověřovala jsem to, ale na stránkách Národního muzea to jistě bude.
 
Dobisíková Jana
turistická známka v Památníku Palackého a Riegra
Zdravím sběratele turistických známek,památník bude i nadále z klimatických důvodů možno navštívit pouze od dubna do října, a to na objednávku na tel. č 233 354 467 nebo emailem na adrese : jana_dobisikova@nm.cz. Ti, kteří v minulosti již expozici navštívili, známku mohou od 15.1. 2008 zakoupit v pokladně Národního muzea v Lobkovickém paláci na Pražském hradě v 1. patře .Těšíme se na Vaši případnou návštěvu v letní sezoně, ozvěte se, i když nejste skupina.
 
Roman
Tak památník je opravdu otevřený pouze v období od března do října a objednat prohlídku pro 5-15 osob si musíte předem.Národní muzeum,kterému expozice patří by možná mělo zvážit změnu těchto pro TZ nepříznivých faktů.Jinak si památník TZ určitě zaslouží a návštěvu vřele doporučuji.
 
raf
Jsem zvědavý jak se zde bude známka získávat. Do Památníku se totiž dostanete pouze v období březen až říjen a navíc se musíte objednat jako skupina.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek