Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 767 - Památník Joachima Barranda Skryje


Popis

Pemátník francouzského inženýra J.Barranda, paleontologa, který proslavil Čechy a také Skryje.

Mapa

Navštívil jsem Památník Joachima Barranda Skryje

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum- Památník Joachima Barranda, Skryje 68
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Penzion Trilobit, Skryje 48
Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny - občerstvení na Faře, Skryje č. p. 44
Toto místo prodává také turistickou známku
Galerii Samson Cafeé, V Brance 233, Rakovník
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
49°57'52.23"N 13°45'56.98"E
Hodnocení:
2.768
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 767 - Památník Joachima Barranda Skryje


25.07.2023 - dostupná bez problému
19.09.2021 - dostupná bez problému
18.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela
Skryjská jezírka
Dobrý den, nikde jsem nenalezla na internetu informaci o tom, že by byla turistická známka na Skryjská jezírka. Můžete mi prosím sdělit jestli opravdu není k sehnání?

Děkuji za odpověď do emailu mikopackova@seznam.cz
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Vstup krásných 30kč plus známka muzeum pěkně udělané zajímavé mě se tu líbilo.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem zakoupil v památníku.
 
Ladislav Harbáček
TZ
Cesta autem do skryjí je strašná úzká silnice plná nepřehledných zatáček a když už jsme tam dojeli tak na všech místech vyprodáno! Tak jsem naštvaný jel přes Křivoklát. Naštěstí v infocentru jí mají.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Skryje
Turistická známka zakoupena v muzeu J. Barranda ve Skryjích, v prodeji mají i tur. známku hradu Týřov, který byl nějakou dobu uzavřený, je už opět volně přístupný!! V muzeu kromě známek mají i nespočet pohledů, publikací a několik krásných turistických razítek. Po předchozí domluvě nám velice ochotná paní muzeum otevřela. V přízemí se nachází expozice o hradě Týřov, která nás zajímala nejvíce, v prvním patře je expozice zkamenělin a ve sklepě si můžete najít svoji zkamenělinu. Muzeum je zajímavé, ale můj názor je, že by potřebovalo trochu větší investici. Za shlídnutí to ale stojí, ale nic extra rozhodně nečekejte. Z okolí doporučuji naučnou stezku po stopách trilobita, která vás provede okolím skryjí. Pěkná procházka s nádhernými výhledy na údolí řeky Berounky i na nedaleký hrad Týřov. V určitém úseku stezky si můžete také najít svého trilobita což se nám ani po hodině hledání bohužel nepodařilo najít. Každopádně nenáročná procházka krásnou krajinou.
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
TZ
TZ zakoupena v muzeu paní která má na starost muzeum bydlí hned vedle, stačilo zazvonit a paní se hned nám věnovala, pohledy, razítko TZ atd. Pak pěkná nenáročná procházka k jezírku (cca 3 km), venku tropy (září) dost málo vody.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
V pondělí zavřeno
Muzeum je v pondělí zavřené - škoda. Alespoň jsme prošli Skryje, procházka k jezírku a vodopádu je moc pěkná. Nic náročného, jde se téměř po vrstevnici. V nalezišti trilobitů za vsí se nám podařil asi 1 cm velký originál :-) Ale nečekejte žádnou láci, chce to hodně hledat a rozlamovat kameny, než na vás vykoukne. Mnozí odcházeli zklamaní a bez úlovku. TZ zakoupená v restauraci Trilobit.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V sobotu 28.2.2015 bohužel neměli ani v hospodě Trilobit ani U Grillů :-(
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Muzeum
Muzeum navštívila dcera a moc se jí líbilo. Také se vydali do Skryjských jezírek a tam hledali trilobity. Přivezla pěkný 'kousek'.
 
Libor Marek
Libor Marek
01.05.2014
Malé muzeum, které nám za zazvonění v sousedním domě otevřela milá paní. Dětem se nejvíce líbilo roztloukání kamenů ve sklepení s cílem najít si svého "trilobita". TZ zakoupena v pokladně muzea. Určitě nevynechejte Skryjská jezírka, cca. 3 km odtud.
 
Jirka
Velice příjemné muzeum
Zakoupena v maličkém, ale o to příjemnějším muzeu ve Skryjích - pro mě osobně byla návštěva velice poučná, neb jsem se dověděl nemálo informací o okolí i o samotných trilobitech... poté ještě spojil s návštěvou Skryjských jezírek..
 
Lucka
Zakoupeno v suvenýrech u Křivoklátu na parkovišti
 
Robert Šulc
skryje
Muzeum bylo otevřeno a pani co to má na starosti byla moc hodná a dokonce aby jsem nemusel čekat venku se psem tak nás sním pustila do vnitř :-) mají tam i T.Z. č.1442 -Týřov
 
jerry720
Skryje
Málem bych zapomněl. Všimněte si nádherné roubenky, která stojí hned naproti památníku J.B. Na rohu roubenky je umístěný krásný malovaný obrázek Panny Marie (alespoň si to myslím, že je to ona). Před kostelem stojí pěkný památný strom.
 
jerry720
Skryje
Památník Joachima Barranda ve Skryjích jsem navštívil v sobotu 03. 07. 2010 před 14. hodinou. V celém objektu jsem byl sám, tou dobou tam nikdo jiný nebyl. V přízemí a v suterénu je pěkná expozice "Vesnice našich prababiček", v horním patře je pak samotná expozice věnovaná Joachimu Barrandovi a geologickým sbírkám. TZ bez poblémů zakoupena v pokladně památníku, mají tam i TZ No. 1442. O Skryjských jezírkách už tady byla řeč, jenom doplním, že od parkoviště u hájovny Slap je to po modré turistické značcce 1,5 km pohodlnou lesní cestou. Kousek nad Skryjema, kde u dřevěného kříže uhybá zelená turistická značka z hlavní silnice, je osazena panoramatická mapa, od které je nádherný výhled do okolí a do údolí Berounky. Doporučuji.
 
olda
TZ dostupná i v IC Křivoklát.
 
tag.toget
Skryjská jezírka
Památník jsme zkoukli jen zvenku, ale to skryjské jezírko opravdu stojí za to!
 
ježek
Návštěva jezírek stojí za to, je tam moc krásně. Má to svojí atmosféru. Můžu doporučit i návštěvu muzea ve Skryjích je to tam moc pěkný. V muzeu měli TZ jak památníku J.B. tak hradu Týřova. Ale v hotelu Šindler měli jen Týřov stím že prý TZ památníku J.B. už objednali. Škoda jen že jsme nenašly nějakého trilobita.
 
petr
Známku je také možno zakoupit ve stánku na parkovišti u Křivoklátu
 
vláďa
Známek dostatek na všech třech prodejních místech. Expozice v památníku stojí za zhlédnutí, dětem se moc líbily zkamenělý trilobiti. Bohužel při cestě ke skryjským jezírkům jsme žádného nenašli.
 
Mista
Skryje mají parkoviště na náměstíčku a je zdarma.Známku jsem kopil ve smíšence naproti rozcestníku.Měli tam i Týřov č.1442.Jezírka jso po modré 3km.Posledních pár metrů je horších,potkal jsem dvě "turistky" v lodičkách nechápu jak přes kameny lezly!Jinak naprosto úžasná krajina a stojí zato jezírko navštívit.
 
Michaela
Výlet pro TZ na kole
Ahojky všichni sběratelé,já teprve začínám sbírat,minulý týden ve čtvrtek jsem byla s dětmi na kole ve Skryjích a máme druhou TZ, měli jen Joachima,Týřov nebyl.První známku jsme koupili na Křivoklátě-bez problému.Jsem kousek od Rakovníka,takže na Skryje super výlet,podotýkám s dvěma dětmi a přívěsným vozíkem-utahaná jako ... .Příští návštěva bude Beroun,vlakem,tak doufám že pochodíme.Jinak létu a známkám zdarec.
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v muzeu a v hotelu Šindler hned vedle (na jídlo ale nelze doporučit). Muzeum je současně památník J. Barranda-otevřeno od července do září mimo pondělí 9-17 hod. Vstupné 15,- Kč. Bohužel nikde nebyla známka zříceniny Týřov.
 
Keži
Skryje a okolí
Velmi pěkné místo u Berounky.Doporučuji se vyšplhat na zříceninu hradu Týřova,je od tud krásný výhled na okolí a Berounku a potom se projít na Skryjská jezírka-klídek a pohoda,pstruzi jsou na metr od vás a vůbec se nebojí.Chválím tímto pana Helebranta z místní skryjské hospody za dobré občerstvení i tip!TZ koupíte tam.Muzeum v SO v 11 hodin ale zavřené i když mělo být otevřené.Telefon vám nikdo nezvedne-divná morálka!
 
Honza
Známku jsem bez problémů sehnal v muzeu,ale jde také koupit v občerstvení-smíšené zboží na náměstí,kousek jak od muzea tak od hotelu Šindler.
 
Mandy
Miniaturní muzeíčko, ale pěkné, je tam i mini expozice české vesnice!! Otevřeno do 17hodin....., jen v sezoně. Vesnička Skryje roztomiloučká a okolí báječné!
 
tom
Po stopách trilobitů
Vřele doporučuji návštěvu údolí Berounky v okolí Skryjí všem milovníkům přírody. V době babího léta je zde
opravdu krásně. Památník Joachima Barranda s pěknými sbírkami trilobitů je už jen třešničkou na dortu, která
dokáže výlet docela zpříjemnit.
 
JItka
od 5.7.2004 je k dostání TZ 767 Památník Joachima Barranda - Skryje. Jsou velmi příjemní a ochotně Vám podají
odborný výklad.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek