Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1235 - Památník mistra Jana Husa - Husinec


Popis

Národní kulturní památka. Památník v domě postaveném na místě bývalého mistrova rodného domu. Dnešní dům je v jádru renesanční, postavený asi okolo roku 1616. Na domku Husův reliéf od sochaře Bohuslava Schnircha. V r. 1911 byly před Husovým domkem vysazeny dně lípy.
Kromě samotné Husovy rodné světničky je v Památníku nainstalována výstava Mistr Jan Hus - život a dílo, která byla původně na Pražském hradě při přiležitosti 590. výročí upálení Jana Husa.
Možnost odpočinku v muzejním parku.


Mapa

Navštívil jsem Památník mistra Jana Husa - Husinec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Centrum Mistra Jana Husa, Husinec (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městský úřad Husinec (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
49°3'8.27"N 13°59'9.2"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1235 - Památník mistra Jana Husa - Husinec
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1235 - Památník mistra Jana Husa - Husinec


12.07.2023 - dostupná bez problému
16.04.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
22.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Vše zavřeno, to jsem ale čekal.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Hus
Pěkná expozice v pěkném prostředí a moc milá paní na pokladně.TZ bez problému
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Husinec
Turistická známka i turistická nálepka dostupná přímo na pokladně muzea v Husinci u velmi sympatické a ochotné mladé dámy :) Na pokladně v prodeji spousta publikací s tématem mistra Jana Husa, pohledy a další turistické předměty a k dispozici je i krásné turistické razítko se stejným motivem jako raznice na známce. Vstupné do muzea je 50 Kč pro dospělého a prohlídka začíná krátkou a poučnou projekcí. Muzeum je asi po celkové rekonstrukci, všechno voní novotou, jednotlivé expozice jsou moc pěkně vytvořené, na dvoře za muzeem krásný parčík. Návštěvu doporučuji. Pro ty co ještě sbírají turistická razítka tak jako já další krásné tři mají hned vedle muzea v galerii.
 
Šárka Křenková
Šárka Křenková
Husinec
Moc pěkně udělaná expozice s moc milou paní průvodkyní. Turistických i putovních známek mají dostatek. Návštěva rozhodně stojí za to, i když nejste velký nadšenec do dějin.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
,,Úžasné místo k prohlídce" - aleŠnek (24.10.2015) - kniha návštěv! Opravdu nádherná expozice s milou paní průvodkyní. =) Video, audio ukázky a procházka po rodném domku nebo krásný udržovaný dvorek s možností posezení. =) Při této příležitosti jsem také získal svojí první PUTOVNÍ ZNÁMKU - 600 let od upálení Mistra Jana Husa.
 
Radomil Kočí
Radomil Kočí
Info pro vozíčkáře
Objekt je pro lidi na električáku v podstatě nedostupný, na mechaničáku jen obtížně vzhledem k úzkým schodištím. Máme električák, a i přesto že jsme měli vlastní nájezdy, jsme se nedostali do cca 1/3 místností. Na vrátnici mají k dispozici jen dřevěné špalky, které řeší vjezd k pokladnám v přízemí a od nich do zahrady. Co je ironií, jsou u vchodu do zahrady vyřešené bezba záchody. Vše perfektní, včetně sprchového koutu hned u mísy. To jsem viděl jen jednou v životě a ještě mimo Evropu.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v památníku společně s Putovní známkou
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Centrum MJH
Otevírací doba denně 9-12+13-17 hodin, vstupné 50,- Kč. Turistických známek včetně putovních dostatek. Expozice včetně dvou videí je moc pěkná.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Původní známka
Původní známka je (nebo alespoň 19. 8. 2015 byla) k dostání na obecním úřadu, který je naproti poště, která je vedle Husova památníku. Otevřeno pondělí a středa.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26.7.2015
Zajímavé místo pro příznivce takovýchto dějin. Známky mají :-)
 
Richard
Re: 26.7.2015
Rozumím Vám a ptám se stejně. Rö.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
Zajímavá expozice, velmi příjemná a ochotná paní, známka bez problémů včetně putovní.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Husinec
Expozice je pěkná a zajímavá, pán, co mě v den naší návštěvy v památníku službu nesmírně ochotný. Známka vč.putovní bez problémů.
 
Jan Hejna
Jan Hejna
Úžasná nová podoba
Husův domek jsme navštívili ve středu 1. července 2015 a můžeme ho jedině doporučit. Celá expozice je udělaná velmi zajímavým způsobem, na zatravněném dvoře je krásné posezení se stromy a sochami, které se pojí s Mistrem Janem Husem. Paní byla velmi milá a vstřícná, navíc se ke vstupence fasuje slevový poukaz do místní restaurace, který jsme sice nevyužili ale to jen z časových důvodů. Místo předpokládaných 20 minut nás totiž památník pohltil na hodinu a půl. Prostě úžasné, navíc s dostatkem známek.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Návrat na místo činu
Po dvou měsících prochazime z Vodňan do Prachatic přes Husinec. Památník je mimořádný! Oprava, celá instalace, vnitřní i vnější prostory. Pani, ktera památník spravuje, je mimořádně ochotna a sympatická. Odcházeli jsme v 17.20, dvacet minut po zavření a bez problémů vypustila dovnitř pozdní příchozí. TZ v novém provedeni, místo nápisu Památník mistra JH je na ni Centrum MJH, jak se objekt nyní jmenuje, takže je hezké mít obě. K ni PTZ a mnoho dalsich turistických suvenýrů. Rovněž nové velmi povedené pohledy a do písní známka s Husem. Kdyz k tomu přidám výborný stejk v pizzerii u mostu, ma Husinec tentokrát 1*! Doporučuji!
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
otevřeno!!
V sobotu 30.5.2015 jsme se konečně dočkali! Za účasti premiéra Sobotky byl památník slavnostně otevřen. TZ mají a dostali jsme zadarmo i výroční TZ k 600 výročí od upálení Mistra Jana Husa. Mají i kartu KČT č.0307 a všeho dostatek!!!Prohlídka byla velmi zajímavá a program oslav také. Zajímavá byla i výstava na radnici. Byl to krásný výlet.Děkujeme.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Husinec
V roce 600. výročí Husovy smrti NENÍ památník stale otevřen! Vzhledem k tomu, ze společně se zdejší známkou by se měla vydávat i prémiové pro rok 2015, tak na to můžete zapomenout. Známka se da koupit ve vedlejší prodejně keramiky, moc uz jich tam ale paní nema.
 
raf
Putovní známka
Putovní známka je k dostání na Obecním úřadu v Husinci. Koupil jsem ji v pátek 6. 3. krátce před 12. hodinou.
 
Pavla
:-)
TZ zakoupena v prodejně keramiky, mají jich tam zatím dostatek. Paní moc ochotná.
 
Mirek a Lucka Hudcovi
Mirek a Lucka Hudcovi
x
Památník v rekonstrukci, ale dá se koupit o kousek vedle v prodejně keramiky. Bohužel známku prý po obrovském nájezdu turistů nemají. Paní byla ale moc ochotná.
 
známka nedostupná
rekonstrukce a dovolená
Bohužel i v srpnu 2014 mají v nedalekém krámku s keramikou na plánu dovolenou, takže je známka nedostupná :( Jinde se nám ji nepodařilo zakoupit. Celkem zajímavá byla delší naučná stezka, určitě stojí zato ji projít.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Až v roce 2015
Probíhá komplet rekonstrukce, kvůli výročí v příštím roce.
 
Památník M. J. Husa
Rekonstrukce
Potvrzuji rekonstrukci po celý rok 2014, i když to vypadá spíš opustěně než v rekonstrukci. Prodejna keramiky v níž lze TZ údajně zakoupit je opravdu uzavřena. Po kratším pátrání jsme zjistili, že TZ lze zakoupit na obecním úřadu. Za shlédnutí a pěknou procházku stoji ještě výlet na nedalekou přehradu. A opravdu dobře se najíte v pizzerii přímo na břehu Blanice.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Známka nedostupná
Husův rodný domek po celý rok 2014 zavřený z důvodu rekonstrukce. Informace na dveřích, že turistické známky jsou ke koupi v nedaleké prodejně keramiky, ta je však celý červenec zavřená - dovolená. Jinak městečko celkem nezajímavé.
 
Marie Studená
Příjemný průvodce
Určitě doporučuji navštívit toto místo. Je to historie naší země. Dozvíte se také nové informace, které vás ve škole neučili.
 
Věra Týnková
Báječný průvodce
Musím se podělit o příjemnou zkušenost s památníkem. Takový přístup průvodce jsem ještě nezažila (a to jsem častou turistkou). I když jsme přišli těsně před koncem otevírací doby, průvodce se nám věnoval na úkor svého volného času. Prohlídku a informace podané záživným způsobem jsme si užili my dospělí, ale i děti, které odcházely s certifikátem znalce MJH, do jehož získání se, i o prázdninách, pustili s nadšením. Děkujeme moc panu Vojtěchovi.
 
Alena Sekaninová
Doporučujeme
Rodný domek Mistra Jana Husa jsme navštívili letos o prázdninách. Shlédli jsme novou expozici s obsáhlým a podrobným výkladem. Byli jsme překvapeni velkým zájmem návštěvníků.
Ochota, kvalifikovanost, profesionální a milý přístup pana průvodce nás obohatil o mnohé ze života Jana Husa. Tato naše národní kulturní památka si zaslouží pozornost a návštěvu zde vřele doporučujeme.
 
Jana Podhorská
Skvělé
Dnes o prázdninách jsme navštívili a byli jsme naprosto nadšeni.Dům by sice potřeboval opravu ale vše je plně vynahrazeno sympatickým a velmi milým průvodcem a jeho výkladem.Ochotně zodpověděl i naše otázky navíc a je vidět,že tomu co říká i rozumí.Bonusem navíc je sleva na oběd v místní restauraci,pokud památník navštívíte.Takže určitě doporučujeme :-)
 
Tomáš Mazur
Památník nezaujal
známku mi prodala slečna slunící se na zahradě. Nedivím se, že se sem nehrnou davy lidí.
 
Lucka
Známku jsme si koupili u pamárníku - starou verzi za 25,- Kč
 
Stanka
Méně nebývá vždycky více
Smysl tohoto muzea mi trochu unikl. Domek není autentický, po Husovi tam není prakticky nic původního, materiály seskládáné podle toho co se kde našlo, a podle jedné vitríny si už Neruda stěžoval, na úroveň rodného domku. Nepřestává mne udivovat nadčasovost tohoto básníka.
 
Iška
Expozice v Husově domě je už poněkud omšelá. Vzhledem k významu Husovy osobnosti by zasloužila zmodernizovat. Jinak domek není autentický, v minulosti vahořel a dnes tam stojí něco úplně jiného než za Husa.
 
Bohumil Šmucr
Docela pěkné místo nedaleko Prachatic, člověk by si ho neměl nechat ujít už s ohledem na to, že Husův dům je NKP. Kromě rodného domu je zde kostel a socha Mistra Jana.
 
Peťula
V Husově rodném domě je muzeum a na každém obrazu vypadá jinak.Už tam víckrát nepojedu.Nic moc k vidění.Jinak známka dostupná bez problému.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek