Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1254 - Panenský Týnec


Popis

Panenský Týnec leží na silnici Praha - Chomutov, mezi městy Slaný a Louny. Ve větší známost přišel hlavně díky mohutnému kostelu při klášteře klarisek, který nebyl nikdy dostavěn. Má prý léčivé účinky.

Mapa

Navštívil jsem Panenský Týnec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Prodejna TALPA, Panenský Týnec
Toto místo prodává také turistickou známku
Krámeček U Tejnické panenky, Panenský Týnec 135 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Panenský Týnec (v klášteře) (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°17'45.82"N 13°55'0.61"E
Hodnocení:
2.878
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1254 - Panenský Týnec


27.02.2021 - dostupná bez problému
21.02.2021 - dostupná bez problému
06.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Tlapa market změnil majitele, ale budou se zde známky prodávat i nadále.
 
Róbert Fabian
Róbert Fabian
Tz
Koupena v konzumu :)
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka je dostupná v obchodě U Tejnické panenky.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Známka zakoupena v na úřadu v klášteře ale moc energie jsem nenačerpal protože tu čerpalo dost lidí jinak opravdu zajímavé a pěkné
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
Známka zakoupena na obecním úřadě společně. V krámku ve věži měli vyprodáno a novou zásobu prý mají na poště. Každopádně ochotně poradili, že mám zkusit obecní úřad nebo samoobsluhu na hlavní silnici. Moc krásné místo, čekal jsem jen, že torzo kláštera bude o něco větší. Každopádně stojí za shlédnutí.
 
Libor Marek
Libor Marek
23/05/2015
TZ koupena v krámečku, měli ji i v občerstvení. Zajímavé místo, ale asi nejsme dostatečně senzitivní...
 
Michael Bronec
Michael Bronec
!!!
Místo je vážně úžasné, vřele doporučuju k návštěvě! Kromě trosek kláštera je působivý i hřbitůvek za městečkem.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Panenský Týnec
Známka byla v sobotu k dostání i v občerstvení v klášteře, i v Krámečku u tejnické panenky. Dost slabá úroveň pohlednic... Místo samotné moc pěkné. Cestou po modré turistické značce mohu doporučit zajímavé pozůstatky hradu Žerotín, nádherné výhledy na České středohoří a skvělý pivovar v Zichovci !
 
Pavla
TZ
návštěva na krásném místě, místní občerstvení sice zavřeno, ale v krásném obchůdku "krámeček u tejnické panenky" u vstupu do areálu TZ mají, razítko i pohledy a spoustu pěkných věcí. I přestože není turistická sezona.....
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Panenský Týnec.
Zastávka u kostela v Panenském Týnci v neděli 27. 10. 2013. Areál kláštera a nedokončeného kostela je parádní, určitě stojí za zastávku. TZ jsem bez problémů pořídil v občerstvení v budově kláštera.
 
kuttna
známka
Známka zakoupena v krámku ve věži (součást klášterního kostela).
 
Roman a Kateřina Kovářovi
Známka koupena v prodejně Talpa za 30Kč.
 
Petr
Známku na úřadě měli,ale za 42 Kč co že trochu moc
 
Petr
Drahá známka
Známku sice mají,ale předraženou za 42 Kč!!!
 
Richard
Známka koupena v prodejně Talpa v neděli dopoledna bez problému. Panenský Týnec je zajímavé místo, jen by si zasloužil upravit vzhled. Chápu, nejsou peníze a krajský radní, který by přiklep dotaci, zde nebydlí.
 
Honza Pásler
TZ bez problému ke koupi v kiosku se suvenýry a občerstvením u kláštera.
 
Janex
TZ v sobotu dopoledne bez problémů dostupná v TALPA Marketu v Panenském Týnci.
 
Jana Vacková
Bohužel dnes TZ nebyla k mání. A zrovna je taková pěkná.
 
Pavel.S
V sobotu 22.1. v prodejně Talpa TZ nemají a o žádném razítku od firmy TZ nevědí a svoje taky nedali. Jen ty pohledy jsou k mání. Kiosek byl zavřený, otvírá až v květnu a OÚ v sousedství je v sobotu také zavřený. Takže TZ nedostupná. Jinak místo je opravdu kouzelné i v zimě a hlavně bez svatebčanů.
 
houkadlo
Panenský Týnec
Včera v sobotu TZ koupena v kiosku hned vedle nedostavěného kostela.Točej tam dobrýho pardála.Samotná katedrála a okolí je krásný a pěkně udržovaný místo bohužel trochu znehodnocený svatebníma komerčníma aktivitama.My jsme chytli dvě za sebou a byli vyhozeni.Takže genius loci je fuč.Jinak se placka dá pořídit i v koloniálu Talpa kde maj v sobotu a v neděli do 11.00.
 
KEŽI
Panenský Týnec
Nová TZ včetně samolepky v pohodě zakoupena v prodejně Talpa/ESO Market kousek od kláštera za 30Kč. Ochotná pokladní mi dala i firemní razítko do vandrbuchu od firmy TZ. OÚ o víkendu zavřené a taktéž vedle něj kiosek s TZ,protože bylo špatné počasí,mají to tam tak napsáno! Jako kdyby turisté v dešti nechodili?!?!? Místo ale skvělé,uklidňující a nabíjející.Dobrý lov!
 
Táňa
Měli jsme štěstí, podařilo se nám získat turistickou známku v místním krámku a to dokonce po zavírací době. Paní prodavačky se s námi ochotně vrátily do krámku. Jinak chrám je místo opravdu úžasné. Doporučuji!
 
meera
O víkendu je známka bohužel nedostupná, ale i tak jsem rád, že jsem místo navštívil. Byla neděle podvečer a byli jsme tak jediní turisté, kteří zde byli. To místo má kouzlo.
 
Veronika
Ach kde jsou ty doby, kdy o tamní katedrále nikdo nic nevěděl, byla zarostlá vysokou travou a člověk tam mohl vklidu rozjímat. Dnes se toto místo podobá spíš promenádě na Václaváku. Už od rána tu stojí autobusy a neustále sem proudí tisíce turistů až do pozdních nočních hodin. Tu zvláštní atmosféru, co to mělo kdydsi, to pod návalem lidí začíná postrádat. Kdo tam chce být sám, tak si musí přivstat a bát tam ještě před východem slunce. Známku jsme dostali v pohodě v obchodě, ale o víkendu mají otevřeno jen v sobotu a do 11h, tak bacha všichni kdo tam pojedete, ať to stihnete:-)
 
Tatík
V chrámu jsme byli již před rokem, to se tam ale konala svatba a prodejna Talpa byla zavřená. 30.7.2008 (středa dopoledne) v otevřené samoobsluze dostatek turistických známek i pohledů.
 
Miska
Známka dostupná bez problému, paní v samoobsluze byla moc příjemná...chrám je moc krásný a zároven je to hodne zvlastni misto :)
 
Tomáš
MOC KRÁSNÉ. ZBYTKY GOTIKY, UPRAVENÉ OKOLÍ, DOPORUČUJI !!!
 
Peťula
Pozitivní zóna chrámu z pohledu psychotroniky
Podle Dr. Olgy Krumlovské stojí chrám v Panenském Týnci na velmi silné pozitivní zóně, která má schopnost odstraňovat depresivní stavy, přinášet optimismus, dobrou náladu, elán a radost ze života. Pobyt na tomto místě je doporučován zejména lidem trpícím maniodepresemi, nedostatkem sebevědomí, lidem přecitlivělým, se sklony k sebevraždě. Energie vyzařující z tohoto místa posiluje obranyschopnost organismu. Dlouhodobější pobyt nebo časté návštěvy - posezení v trávě uprostřed chrámu, jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy. Na tomto místě je vhodné posedět v pohodlné pozici, položit ruce na kolena nebo do klína dlaněmi vzhůru a zpívat si nebo mručet.Kdo se chcete dobít, vzhůru do Panenského Týnce!
 
Fredo
V prodejně Talpa market dnes doprodali poslední známky. Ještě ke všemu mají samozřejmě v sobotu odpoledne
zavřeno. Náhodou otevřeli na zaklepání.Obecní úřad nedostupný.Ideální stav při začátku sezony, jen tak
dál.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek