Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1697 - Pěchotní srub MJ-S 3 Zahrada - Šatov


Popis

Tento pěchotní srub je jediným zpřístupněným objektem stálého těžkého opevnění budovaného Československou republikou v letech 1935 - 1938 na Jižní Moravě. Základ expozice instalované v objektu tvoří původní pevnostní výzbroj.

Mapa

Navštívil jsem Pěchotní srub MJ-S 3 Zahrada - Šatov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pěchotní srub MJ-S 3 Zahrada, Šatov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Znojmo
Poloha:
48°47'17"N 16°0'54"E
Hodnocení:
2.882
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1697 - Pěchotní srub MJ-S 3 Zahrada - Šatov


14.05.2022 - dostupná bez problému
26.09.2021 - dostupná bez problému
09.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Hana Humpolíková
Hana Humpolíková
Pěchotní srub MJ-S3 zahrada
Krásná prohlídka, která zabere cca 40 minutek času a během které se člověk dozví hodně zajímavého. Vstupné do srubu za úplné minimum. Nám se moc líbilo. Byly jsme i s 3 letou dcerkou, které se tam také líbilo. TZ zakoupena přímo u pokladny u srubu za 35,-
 
Radek Chromý
Radek Chromý
Srub
Známku mají za 30 přímo na pokladně u srubu
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
30. 8. 2018
V Šatově je cesta ke srubu dobře vyznačená cedulemi. Zajímavé místo s info tabulemi k lepšímu seznámení se stavbou a jejímsmyslem. Jediná věc co mne zklamala je, že srub nebyl nikdy za války využit. Prohlídka je poutavá, vše docela dobře vymyšleno k obraně státu, akorát chybí ta historie.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Pěchotní srub Zahrada
Srub i jeho okolí jsou pěkně tematicky upravené. Prohlídka stojí za to, výklad je obsáhlý a poučný. Bohužel s námi bylo hodně lidí a někteří z nich se chovali jako nevychovaní burani, což mi kazilo celý prožitek z prohlídky tohoto jinak moc zajímavého objektu. Přímo ve srubu lze zakoupit mnoho suvenýrů, včetně modelů tanků, letadel a dalších.
 
Ruda
TZ
Moc hezký zážiteček.
 
Norbert Šabacký
Norbert Šabacký
Bunkr
Bunkrem provází opravdový fanda opevnění 2.svět.války-i děti měly předním respekt!Jinak super průvodce!
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Velice pěkně zrekonstruovaný pěchotní srub uvedený do původního stavu před ukončením používání v r. 1989. Pěkná a zajímavá prohlídka s průvodcem, který vysvětlí a zodpoví takřka veškeré dotazy týkající se tématu opevnění (myšleno celkového pevnostního opevnění v tehdejším Československu). Počátkem prázdnin se zde koná také velice pěkná akce pro celé rodiny s programem s armádní tématikou.
TZ zakoupena přímo u poklady do srubu. Zásoba dostatečná.
 
Ondřej Musil
Ondřej Musil
TZ
Známku mají taky v nedalekém stánku s občerstvením, kde jsem ji bez problémů zakoupil.
 
Luka
Turistická známka
TZ jsem bez problému,pořídil u průvodce.
 
Libor
08.06.2012 (pá) - ač jsme došli cca. 5 minut po začátku prohlídka (každá celá hodina), dělali jsme venku takový rámus :-), že nám hodný pan průvodce otevřel a pustil nás dovnitř. Pro 15 lidí prostory tak akorát, pěkná zajímavá prohlídka vč. nákupu Pevnostního vína. TZ bez problémů v pevnosti.
 
Blanka
Moc pěkné
Skvělá prohlídka se skvělým průvodcem. Je to trošku jiné oproti bunkrům a pevnostem ve východních Čechách. Zde je přeci jenom vidět, že to využívala armáda až do 90.let, takže zase jiný zážitek a to moc pěkný. Vřele doporučuji.
 
Eliška
paráda
Přijeli jsme až v půl 6, ale známku jsme bez problému sehnali v malém občerstvovacím stánku naproti bunkru. Jina bunkr zvenku fakt krásný, již jsmě nějaké bunkry navštívili, ale takhle veliký jsme nikdy neviděla. Určitě se sem vrátíme na prohlídku.
 
jerry720
Prohlídka bunkru.
Prohlídku tohoto pěchotního srubu jsem absolvoval již vloni, letos jsem se tam vrátil pouze pro TZ, kterou jsem si vloni zapomněl koupit. K tomu jsem si jako velice netradiční suvenýr koupil za 110 kaček lahvinku pevnostního vína, odrůda Veltlínské zelené, výrobce Znovín Znojmo. TZ jsem bez problémů pořídil u průvodce ve čtvrtek 25. 08. 2011.
 
Zdenda
Tuto známku sme získali pouze díky ochotě "personálu" Dojeli sme skoro až v 18:00 tak sme ani nečekali že uspějem :-) Cestou k tomuto srubu sme totiž narazili na značení k pěchotnímu srubu MJ-S 4 zatáčka a odbočili tam ... ale ničeho nelitujeme.... srub MJ-S 4 opravuje spolek nadšenců takže sme si vyslechli poutavé vyprávění od pana průvodce... mohli si vše vyzkoušet a odejít MAXIMÁLNĚ spokojeni :-) Tento srub je podle slov průvodce zatím otevřen pouze párkrát do roka a vezné je tudíž pouze symbolické :-)
 
Tatík
18.9.2010
Otevírací doba od června do září denně mimo pondělí 9-17 hod., v dubnu, květnu a říjnu v sobotu, v neděli a ve svátky 9-17 hod. Prohlídky každou celou hodinu, vstupné 50,- (25,-) Kč. Srub byl používán armádou až do r. 1999, vybavení tedy není původní-třeba nové pozorovací zvony a dělo 85 mm z r. 1959. Turistických známek dostatek.
 
Freelander
Velmi hezké! Prohlídky každou hodinu, poslední v 16h.
 
hynek z
1.7.2O1O-dostupná bez problémů-druhý bunkr směrem na Chvaletice-otevřen.
 
Nik3
Super
Byl jsem tam. Je to tam pěkný akorát je tam strašná zima...
 
MARKOS
AHOJKY. V NEDĚLI KOLEM ČTVRTÉ JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL U PRŮVODCE BUNKRU. JEŠTĚ JICH TAM PÁR MÁ. JEN MUSÍTE POČKAT NA KONEC NEBO ZAČÁTEK PROHLÍDKY,KDY VYCHÁZÍ VEN. JÁ MĚL ŠTĚSTÍ,ŽE JEDNA PROHLÍDKA ZROVNA KONČILA,TAK MI ZNÁMKU HNED OCHOTNĚ PRODAL A MIMOCHODEM 8.5. PRÝ OTVÍRALI DRUHÝ BUNKR SMĚREM NA CHVALETICE. TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
MJ
Vtipálek?
Nějaký vtipálek zadal datum 29.12.2009 a že je dostupná s menšími problémy, což je samozřejmě nesmysl.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek