Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 211 - Pernštejn


Popis

Nejlépe dochovaný gotický hrad u nás, rodové sídlo staré moravské šlechty Pánů z Pernštejna.

Mapa

Navštívil jsem Pernštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Suvenýry na hradě Pernštejn
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistické informační centrum, Nedvědice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC, Masarykovo nám. 1, Bystřice nad Pernštejnem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Vysočina/Žďár nad Sázavou
Poloha:
49°27'3.17"N 16°19'6.74"E
Hodnocení:
2.877
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 211 - Pernštejn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 211 - Pernštejn


05.07.2022 - dostupná s menšími problémy
26.06.2022 - dostupná s menšími problémy
29.05.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno dole v Nedvědicích v infocentru.
 
Pavla Veselá
Pavla Veselá
hrad
stojí za návštěvu, krásné nádvoří a zahrady, užijte si to!
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Více, než dost v suvenýrech hradu.
 
Dominik Macáš
Chybný kraj a okres potřetí
Tak ani po dalších čtyřech letech není opraven kraj na Jihomoravský a okres na Brno-venkov. Ale kam spěchat, vždyť ta změna platí teprve něco přes 16 let! Jo, možná v příštím století to někdo změní.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
tz
Pro nákup známky na hradě, je nutné si nejprve zaplatit vstupné - takže minimálně prohlídka nádvoří :) Na druhou stranu - nádherný hrad a asi za pokladnu půjde každý
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Stojí za prohlídku
Hrad určitě stojí za návštěvu a prohlídku! Známka je k dostání v suvenýrech na hradě, ale také v informačním centru v Nedvědicích.
 
Jan Říha
Jan Říha
Vstupné
Pro nákup známky na hradě, je nutné si nejprve zaplatit vstupné. Takže známka nakonec vyjde na 85Kč
 
Petr
Klenot uprostřed lesů
Stojí za návštěvu. Dal jsem jen nádvoří, ale i tak to bylo super. Hladomorna, kaple, zbrojírna, černá kuchyně a kavárnička se skvělými dortíčky na horním nádvoří.
 
Bořek Sedlák
Pernštejn
krásný hrad. Boží mlsání ke kafíčku na horním nádvoří. Byla hlava na hlavě. TZ 4 druhy ve dvou krámech za 35Kč
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 211
Známka zakoupena v suvenýrech na nádvoří za Kč 35,-.
 
Datel55
Perfektní neděle
Dokonalý výlet, příjemná průvodkyně.
Završeno kávičkou a neuvěřitelně chutným cupcakem na pohádkovém dvorečku nahoře na hradě.
V suvenýrech čtyři druhy TZ za 35kč bez problému.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Pernštejn
navštíven potřetí za cca 15 let. Nádherný hrad, jeden z mých nejoblíbenějších. Základní okruh (dlouhý) v 11:20 utekl jako voda, pan průvodce naprosto perfektní! Žádné naučené odříkávání textu, je vidět, že ví o hradu všechno, ochotně odpovídal na všechny naše otázky. Potěšila nás možnost odložit batohy do zamykatelných skříní a netahat je s sebou.
A také povolené focení bez blesku. Jediné mínus: obě prodejny suvenýrů mají tz za 40kč. Hrad a k tomu blízké zříceniny 1403,1404,1405.
 
Adam Novobilský
Adam Novobilský
Návštěva hradu
Hrad nádherný, prohlídka vynikající. Co se týče občerstvení tak zde je velmi chabé. Kdyby česká gastronomie neznala strouhanku tak hradní restaurace nemá skoro co nabídnout :( Žádný stánek, nic ... známka v suvenýrech za pokladnou za 40,- na parkovišti za 35,-
 
Eleona
Pernštejn hrad
Přímo pohádkový hrad.
Vynikající kávička na horním nádvoří.
Pozorování aranžérů při práci paráda!
 
Norbert
Pernštejn
Pěkný výlet na úžasný hrad.Známek dost ve dvou prodejnách suvenýrů a navíc také známky nedalekých zřícenin.
 
Marek
Pernštejn
Krásný hrad se skvělou kávičkou a zákusky nahoře na posledním nádvoří!!! Známky bez problémů na několika místech.
Doporučuji navštívit.
 
Helenka
Pernštejn
Známek dostatek v několika prodejničkách suvenýrů
 
Ruda
Pernštejn
Pohádkový hrad , lidí málo, známky ve dvojích suvenýrech dokonce 4 druhy.
 
Katka
Slavnosti
Krásný turnaj, lidí jako much
 
Honza
Pernštejn
Krásný hrad,skvělý rytířský turnaj!
V suvenýrech v prodeji hned 4 druhy známek.
 
Martina Kuglerová
Martina Kuglerová
Předražená známka
Dejte pozor na obchod se suvenýry, kde pan prodejce tvrdí, že doprodává starou zásobu známek za původní cenu (40Kč),po vyprodání budou za 50Kč!!! Hanba!
Na parkovišti pod hradem za doporučenou cenu 35Kč.
 
Dominik Macáš
Chybný kraj a okres!
Hm, vidím, že ani po dalších pěti letech není opraven kraj na Jihomoravský a okres na Brno-venkov. Ale kam spěchat, vždyť ta změna platí teprve něco přes 12 let!
 
Martin Tešnar
Martin Tešnar
Pernštejn
Navštíveno v pátek dopoledne, šli jsme nejdelší okruh. Pěkná prohlídka, známka v suvenýrech bez problémů.
 
wenzel
Pernštejn
Pěkný hrad s vyhlídkovou věží. Prohlídku lze absolvovat v několika okruzích, lze nahlédnout i do kaple. V areálu hradu jsou 2 prodejny suvenýrů, občerstvení, kavárna, v létě je možno zakoupit i zmrzlinu. Známek dostatek v suvenýrech, ale mají je i na novém parkovišti pod hradem, kde je zdarma i WC
 
Martin a Antónia Lavičkovi
Martin a Antónia Lavičkovi
Pěkný hrad
Velmi pěkný hrad, okruh 2 - zvládli jsme i se 4 letou dcerkou - ta také velmi spokojená. Tz dobře dostupůná. můžeme jen doporučit
 
Mia
slavnost
Dnes jsme byli na slavnostech hradu a chtěli bychom pochvalit organizatory,účinkující i trhovce.Vše bylo příjemné,lidé milí,což se v dnešní době moc nevidí.Díky za hezký den všem.Mohu jen doporučit
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 9. 2015
Krásný hrad, na prohlídku se jen tak nedostanete, je potřeba objednat dopředu na stanovenou hodinu, jinak budete dlouho čekat. TZ dostatek v pokladně i suvenýrech.
 
FCB
Hrad
Pernštejn je nádherný, prohlídka I. okruhu se nám líbila. Průvodkyně milá a rozhodně neodříkávala naučený text. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Pernštejn
Moc pěkná prohlídka (okruh č. 2). TZ k dostání ve dvou obchodech se suvenýry, razítko pouze v pokladně hradu. Příjemná hradní restaurace. Škoda, že není vydána nálepka.
 
magipriba
PERNŠTEJN
A úplně jsem zapomněl - známka za 30,- v pohodě k dostání na pokladně i v suvenýrech cestou na prohlídku.
 
magipriba
PERNŠTEJN
Hrad jsme navštívili o tomto víkendu, poslední prohlídka už v 15 hodin, později by to kvůli záměrně neosvětleným prostorám hradu ani nešlo. K dispozici byl pouze 2. okruh s věží (o tu nám šlo především) za 120,- na osobu. Průvodkyně byla dost slabá, naučený výklad odříkala s neměnnou intonací. Chtělo by to civilnější projev (jako o den později na Lipnici n. S.). Hrad je ale moc pěkný. Poplatek 50,- za něco, co si říká parkoviště, ale je to taková širší lesní cesta, se nám moc nelíbil. Mít víc času, necháme auto někde stranou a zadara.
 
Honza
Naprosto prázdný hrad
Dnešní prohlídka byla opět super, na celém hradě bylo včetně personálu asi tak 20 lidí. Krásné počasí, krásný hrad, co víc si přát ...
 
Fanda
Skvělé Velkonoce
Sněhu po kolena, lidí přiměřeně.
 
Honza Pásler
O prázdninách davy lidí, ale je zde co obdivovat. TZ bez problému v prodejně suvenýrů.
 
johni59
Vstupné
Nevím tedy, jestli se pořád platí 10 ká za vstup do areálu, ale byl jsem tam v posledních dvou letech a vstupné po mně chtěli. Parkoviště nechť ať každý zváží, může zaparkovat dole pod hradem zadarmo a vyjít si to pěšky. Ale vstupné si myslím je celkem vysoké, ale to není problém jen tohoto hradu, ale poslední dobou se rozrůstá fenomén, kdy se dříve jeden okruh rozdělí na tři a za každý se tučně zinkasuje. A pokud chce člověk projít všechny okruhy tak za to vyplázne pětikilo, nehledě na výslednou cenu pokud sebou bere celou čtyřčlenou rodinu. A to v ceně nemáme započtenu cenu za dopravu, popřípadě něco k jídlu, to si pak člověk rozmyslí jestli vyrazí na hrad nebo někam do přírody. Tím nechci říct že by si památky na sebe neměli vydělávat, ale méně je možná někdy více. =)
 
Tatík
14.4.2012
Turistických známek dostatek v obou stáncích se suvenýry. Absolvovali jsme III. okruh (vlastně vše za 90 minut), ve dvou cena 300,- Kč. Ale hrad opravdu stojí za to projít celý. Stánek s udírnou u vchodu mohu také doporučit!
 
AlenaV
Tak my jsme navštívili hrad 2. srpna 2011 a musím jenom chválit....o žádných 10 kč vstupu na nádvoří nic nevím, platili jsme až u pokladny, mladá průvodkyně byla velice milá a ochotně odpovídala na naše dotazy. Z návštěvy jsme měli moc příjemný pocit, Pernštejn považuji za nejkrásnější hrad, který jsem kdy navštívila. Mimochodem odložení batohu do uzamykatelné místnosti mi vůbec nevadilo, spíše naopak jsem to uvítala, protože s sebou většinou tahám 3 litry vody na pití. A co se týká psů a dětí...sama mám 3 psy, ale na prohlídku hradu bych je tedy určitě nebrala. Malé děti mi nevadí, pokud se chovají slušně. Rozjívené děti cizinců, které schválně sahají na nábytek, šlapou, kam nemají, a to ještě většinou na kolmé zdi, a řvou tak, že není slyšet výklad, vadily i mému 10-ti letému synovi.
 
Dominik Macáš
Takové shrnutí k předešlým komentářům
Jako místní bych se rád vyjádřil k některým komentářům přede mnou. Nejdřív jedna oprava k hlavičce - Pernštejn už je drahnou dobu naštěstí v Jihomoravském kraji, okres Brno-venkov. Takže na správci stránek je toto opravit. A k věci - předně Nedvědice je "ta", nikoli "ty". Singulární je to proto, že název je odvozen skutečně od samice medvěda. A k hradu - jako průvodce kdysi dávno mohu potvrdit veškerou kritiku týkající se zákazů, odkládání batohů a vstupného na nádvoří. Máte pravdu, tohle je mínus, které si dělá ale kastelán sám. Průvodci jsou možná protivní, protože oni ani o ničem moc navíc mluvit nesmí, jednou jsem jako průvodce odpovídal jednomu návštěvníkovi na dotaz k vlku na Pernštejně a pak mi bylo vynadáno od kastelána, co si to dovoluji, apod. A vůbec bych se tam nerad vracel. :-) Ale to je jejich věc, budiž. Každopádně návštěva Nedvědice za to určitě stojí.
 
Indilucka
Hezká prohlídka
Prohlídka hradu v rámci exkurze s VŠ byla v sobotu dopoledne absolutně bez problémů. Přijeli jsme o půl hodiny později a přesto nám prohlídku okamžitě zařídili. Parkování taktéž bez problémů. Průvodkyně byla milá a ochotně odpovídala i na všechny otázky (jsme studenti historie). Odložení batohů absolutně nevadilo - měli pro naše věci vyhrazenou místnost, ve které byly navíc ještě uzamykatelné klecové skříňky (na mnoha hradech či zámcích zamčou batohy jen tak někam na zem nebo dokonce mezi dvoje dveře na schodiště). Známka dostupná v prodejně suvenýrů bez problémů.
 
OGGY
Přátelé turisté, z hradu přes Nedvědice jsme se vydali na 12 km okruh směrem do obce Skorotice. Náves této minivísky nás vrátila do malebných časů Josefa Lady. Něco tak nádherného se zachovalo jen na pár místech. Odtud pokračujte do údolí Chlébského potoka, kde romanticky projdete vodními zákoutími a vrátíte se zpět kolem letního plaveckého bazénu do Nedvědic. I s prohlídkou hradu budete po 7 hodinách zpět. Apropó, pokud Vy, turisté, jak jsem se dočetl níže v příspěvcích, nebudete ochotni platit ze svých peněz za to co se Vám líbí, budete nuceni se koukat na stav objektů v takovém stavu, jako je právě ten letní bazén v Nedvědicích, protože stát za ten hrad nic platit nebude, i když je státní. Mám z Vás, přátelé turisté, pocit, že pokud by bylo na hrady vstupné dobrovolné, musela by se zřejmě většina, Vás turistů, stydět. Omlouvám se všem poctivým turistům.
 
mira
10 korun zaplatit ,aby vás pustili k pokladně!!
Nesmyslný systém vstupného,nejdřív 10 kč za vstup do areálu,a teprve pak v jiné pokladně 90 za vstup, najednou si to nelze koupit. Jinak pěkné,průvodce č.11 naprosto perfektní,ale vstup nadvakrát to je unikum.
 
jerry720
Hrad Pernštejn
Hrad jsem naposledy navštívil v neděli 22. 08. 2010. Asi to bylo pěkným počasím, protože parkoviště bylo nacpané k prasknutí a na hradě bylo lidí jako much. Na prohlídku jsem tentokrát nešel, za 10 kaček jsem si jenom prošel hradní areál. Ve stánku s občerstvením jsem si pak dal výbornou klobásu přímo z udírny. TZ jsem bez problémů sehnal v prodejně Suvenýrů na hradě.
 
WoHiman
Čert ví proč
Tuto pohádku moc nemusím, ale natáčela se zde! Jednak zde je vidět kuchyně, ale hlavně ten nádherný pohled na hrad. Parkování u hradu stálo 45,- takže jsme nemuseli jít pěšky. Hrad je krásně schovaný v lese na vrcholku kopce. Vstupné nebylo až zas tak drahé, ale těch 10,- korun nás taky zarazilo. Na Helfštýně je třeba procházka po nádvoří úplně zadarmo :) Velice můžu doporučit suvenýry! Najdete jich tu spousty a hlavně hodně milého pána, který Vám poradí a i dokonce přidá "ze svého"Moc se nám tu líbilo!
 
k.m
Ten vstup jsem zamotal - činil 90 očí.
 
k.m
Těch deset korun bych tedy řešil dle mého je to nehoráznost a ani v cizině jsem se s tím ještě nesetkal a to mám toho procestováno celkem dost!Co se těch zákazů týče je to opravdu buzerace - s tolika zákazy a příkazy jsem se nikde nesetkal stejně jako s klasickým pohledem za deset korun.Vstupné je též předražené - padesát minut za 120 očí...zas tak moc v útrobách k vidění není.Hradní restauraci nehodnotím,stačí se podívat na ceník - v Nedvědicích jsou rozhodně levnější možnosti.Návštěvy nelituji z venku je hrad opravdu pěkný,ale podruhé bych to mít nemusel...
 
Ondik
Nezlobte se na mě,ale řešit tu 10,- Kč za vstup na nádvoří mi přijde směšné! Za tento obnos si dnes s bídou dojdete na WC, které máte mimochodem na hradě zdarma. V cizině je naprosto běžné platit za vstup už na nádvoří. Za tuto "horentní" sumu máte možnost nakouknout do několika zákoutí hradu. Co se týče restaurace na hradě, byli jsme tam několikrát a mohu jen chválit. Nikdy se nevyskytl nejmenší problém.
 
meera
Velice milí lidé jak v pokladně, tak v suvenýrech. Kéž by to tak bylo všude...
 
MARKOS
AHOJKY. V SOBOTU ODPOLEDNE ZNÁMKA BEZ PROBLÉMŮ V MÍSTÍM ÍČKU. OTEVŘENO: PO-PÁ/8:30-17, SO+NE/9-13. MAJÍ I 540,1011,1403,1404,1405. OD KAŽDÉ 15KUSŮ. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Jana
Státní zámek plný byrokracie
Velmi zvláštní přístup k návštěvníkům hradu - započne vybráním 10,- za vstup na nádvoří /neslýchané/ a pokračuje neochotnou obsluhou v pokladně. Během minuty se dozvíte tolik zákazů, že musíte nabýt dojmu, že zde o návštěvníky nestojí - batůžek -problém, dítě - problém...děkuji ale toto podporovat nebudeme a nechceme. přístup tohoto hradu považuji za zcela arogantní, což potvrzují i zdejší příspěvky - zajděte raději na okolní zříceniny - jsou zdarma a zákazy neexistují.
 
Jirka
Hrad samotný nádherný, ovšem přístup správců hradu k návštěvníkům je síla - 10Kč poplatek za vstup na nádvoří a v podstatě k pokladně nechápu, ale budiž... dojdete k pokladně a množství zákazů nás odrovnalo - nesmíte toto, nesmíte tamto - což je pak potvrzeno ohromnou cedulí u kaple. Na otázku proč pes velikosti vetšího králíka, uschovaný v přepravním boxu na to určeném do hradu nesmí se nám dostalo odpovědi - nesmí a hotovo...to že nikde jinde jsme za vstup na nádvoří neplatili nechám stranou, ale že se nám ještě nestalo aby nás na hrad, zámek, muzeum apod nepustili s naším spícím psíkem v přepravce, to se nám ještě nestalo...podobně dopadla paní s pánem mající dítě na zádech a s kočárkem - odešli poměrně slušně náštváni...možná by stálo za námahu napsat tyto informace na web...chápu, že návštěvnost má hrad slušnou, ale ne vždy je ideální se takto chovat k návštěvníkům.. asi mých pár korun hrad nevytrhne...
 
tag.toget
z dnešního výletu máme ty nejlepší zkušenosti. známku měla příjemná paní v obchůdku Gotica - dostali jsme tam i na ochutnávku pernštejnského likéru. na hradě na nás vyšel příjemný průvodce - byl do výkladu dost zažraný a ochotně odpovídal na naše všetečné dotazy. pak jsme šli zpět do nedvědic a po červené až do tišnova! zejména úsek doubravník-borač je nádherný kolem řeky.
 
Gabriela
Návštěva hradu 24.8.2008 (od 12:05 do 14:05)
Hrad pěkný, bohužel, jsem odešla bez TZ, nahoře u pokladny v suvenýrech Pod Hláskou jsem neměla šanci (nebyla už několik dnů), u Gotika jsem to nestihla pouze o hodinu, alespoň mi to řekla prodavačka, že poslední měla před hodinou. Zarazilo mě, že se platí už při vstupu na hrad (10,-Kč) to jsem nikde nezažila. Pak pokladna (resp. casa) je v čase oběda zatvořená, z informaci na tabuli se nedozvíte v jakých intervalech jsou prohlídky. Čekala jsem tam až do jedné hodiny a pak jsem to vzdala (návštěvnicí, kteří to stihli do 12 hodiny kdy byla pokladna ještě otevřena měly zakoupené lístky na první prohlídku po pauze). Takže prohlídku interiéru hradu jsem nakonec neabsolvovala :-((. Zato mám zážitek a to ve formě návštěvy restaurace (přímo v areálu hradu-dolní hradiště). Po objednaní hovězího vývaru (malé porce) jsem tam čekala 50 minut a když jsem (hodně hladná) dostala cca 150 ml toho mastného a nic nepřipomínajícího hovězímu vývaru kapalinu. Tak jsem po prvním hltu zjistila, že vývar byl pravděpodobně chlazen aby nepopálil moje „citlivé jazykové buňky“ a jeho teplota byla asi jako teplota okolního vzduchu cca 20 stupňů. Asi jsem měla smůlu, že nebylo tepleji.
 
Jelen
Protivná arogantní průvodkyně a otrávení hosté
Moje rodina navštívila 29.7.08 v 13,15 Pernštejn a vrátili se znechuceni protivnou průvodkyní - dcera ji přirovnala k učitelce z filmu Matilda. Vše jim pokazila a ani neřekla, kdo byl majitelem. Hlavně jim za začátku arogantně vychrlila všechny zákazy a příkazy. Pokud ji to nebaví, ať nedělá průvodkyni. Doporučuji všem se ihned ozvat na začátku prohlídky a vyžadovat kvalitu. Toto považuji za oficiální stížnost, neboť prý na hradě není kam si stěžovat. Ona už paní u pokladny byla dostatečně protivná. Tak ať se tam ostatním líbí, my už na Pernštejn nejedeme.
 
Klára
Pernštejn
Na prvním nádvoří levné občerstvení s příjemnou obsluhou, taky obhlídka hradu je moc pěkná, je tu i výstava o rekultivaci romantických zahrad. Známek dostatek ve třech obchodech se suvenýry. Co už moc hezké nebylo byla prohlídka interiérů. Průvodkyně byla načinčaná, ale ohledně historie a češtiny velmi slabá, drmolila a pospíchala, už od začátku velmi otrávená (prohlídka od 13:30). Ani vnitřek hradu není nijak zajímavý.
 
Jakub Pařízek
Návštěva hradu Pernštejna
Vzhledem k tomu, že bydlím asi 15 km od Nedvědice, hrad Pernštejn navštěvuji každý rok. Už jen proto, že se zde každoročně konají Slavnosti pernštejnského panství. Turistické známky sbírám již třetím rokem, ale za tu dobu se mi na Pernštejně nikdy získat známku nepodařilo. Až letos jsem se naštval, zjistil si všechna prodejní místa a kupodivu hned na tom prvním - v suvenýrech Gotika jsem sehnal jak TZ Pernštejna, tak i VTZ (TZ i VTZ mají dostatek a je zde i milá obsluha). Sice už nechodím navštěvovat hrad ,,zevnitř", protože ho mám za ta léta už okoukaný a proto se zdržuji na nádvořích hradu. Návštěvu Pernštejna doporučuji, a to hlavně během Slavností pernštejnského panství. Je zde totiž velmi pestrý program, ale jednu vadu na kráse to má - musíte překousnout ty obrovské davy lidí... PS: Jinak SUPER výlet :)
 
Petra Faltýnová
Hrad Pernštejn
Krásný hrad, návštěvu včele doporučuji.
 
Roman Vagner
TZ jsem koupil v suvenýrech GOTIKA, která je hned vedle restaurace Pod Pernštějnem, měli zde i výroční známku z roku 2006. Co se týče návštěvy hrady, vstup do areálu byl 50 Kč, z důvodu konání slavností Pernštějnského panství. Základní prohlídková trasa (A) stojí 90 Kč a trvala cca 60 minut. Je možnost využít dalších tří prohlídkových tras (B, C, D) každá stojí 200 kč, sleva není a musí být předem rezevovaná. Průvodkyně nebyla moc příjemná.
 
Mgr.Alena Jandová
zloději na Pernštejně
Oznamuji Vám, že mezi sběrateli TZ jsou zloději, kteří mi ukradli vývěsní označení prodejního místa TZ ze vstupních dveří mého obchůdku v neděli 18.5. (a že mu to muselo dát práce vzhledem k velikosti šroubu).Takže prodejní místo Suvenýry na Cejchárně je neoznačeno, ale TZ máme.
 
pask
1.9.2007: Známka dostupná bez problémů za obvyklou cenu. Na místě k dostání i výroční známka. Vstupní poplatek 10,- kč umožňuje vstup do hradu a následně prohlídku hladomorny, černé kuchyně, bytu služebnictva a kaple. Prohlídka hradu však představuje malé zklamání. Základní trasu za 80,- kč (na jiné "rozšířené" se musíte předem objednat) která udájně trvá 60 minut zvládnete (máte-li tu smůlu) s průvodkyní za slabých 45minut. Řadu místností jen procházíte s dovětkem, že se tam skupina nevleze. Vystupování slečny průvodkyně Vás rozhodně nenaláká k další návštěvě tohoto hradu, jasně dává najevo jak ji to oběžuje. Byl jsem tu před lety a bohužel to tenkrát bylo lepší. Má někdo podobné zkušenosti?
 
Dušan Sedláček
Bohužel dne 10.8. mi pán sdělil, že TZ nemají, neboť jsou všechny na Bouzově :)) Tak se taky pobavte.
 
Anett..
Hrad je pekny,ale nemeli TZ az za 3 tydny..hm..docela me to zklamalo.Od pruvodce sme dostali hned pokyny a vyapdalo to jako ze nesmime skoro nic.jinak v suvenyrech maj spoustu peknych veci..
 
George
Dne 8.8.07 měli poslední 3 známky úplně nahoře u pokladny v suvenýrech Pod Hláskou. Po mém odchodu už jen dvě :)
 
Renáta
Známek dostatek.Na hradě je prodávají na třech místech v suvenýrech.Mají je také v Nedvědicích v obchůdku GOTIKA,který je hned vedle restaurace Pod Pernštejnem.
 
Anies
Známky na Perštejně
Tento krásný hrad jsem se svou rodinou navštívila v sobotu 28.7.2007. Známku jsme koupili v suvenýrech za vchodem, kde jsme samozřejmě neunikli poplatku 10,-Kč za vstup do areálu hradu. V suvenýrech známek bylo dost. Stejně jako pamětní medaile a štítky na hole. Prohlídka hradu nás celkem okouzlila a náladu jsme si nenechali zkazit ani parkovným 30,-Kč, ani pokynem k odložení batohů apod.
 
Petr
znamky nejsou, ale budou
zamek krasny. okoly krasny ale sehnat znamku to byl nadlicky ukol, na ddverich bylo napsano ze znamky budou za 3 tydny
 
Koky
pěkné,ale...
první pohled na hrad byl vskutku pěkný zážitek,jenže pak se to začalo jaksi kazit..první divná věc byla ta,že musíte zaplatit jakési symbolické vstupné již u brány,což jsem moc nepochopil..a to se človek ještě nedostal ke kase.Dále průvodkyně byla sice výřečná,ale ta vychrlená spousta informací šla moc naráz a vyjadřovala-li se o něčem odbornějším,jaksi to zapoměla vysvětlit.A na konec mě též velice nepotěšilo,že u tak známého hradu turistická známka není k dostání(prý vyprodaná).Celkově však,jak je zmíněno na začátku-pěkný zážitek
 
Kajas
Divné...
Hrad je velmi pěkný, ale jsou věci, které se mi vůbec nelíbily-1) vstupné se platí už když chcetejít jen do areálu hradu-bez prohlídky+prohlídka,kterou buď jdete nebo ne 2)před začátkem prohlídky musíte odevzdat všechny batohy a tašky-kromě příruční taštičky (ale proč, nikde se to nedělá že) 3) fotit se nesmí po celou dobu prohlídky (to bych chápala) ale ani na nádvořích, ze kterých si během prohlídky prohlížíte okolí (to je trochu přehnaný) a nakonec za 4) průvodkyně se celou dobu ohlíží, je nervózní a sleduje všechny až moc, její výklad je nejistý a tak z toho máte divný pocit....prostě hrad krásný ale to kolem toho děs běs....
 
Petr Jež
Trošku mimo
Pro Adélu není to u Velkého Meziříčí, ale nad městečkem Nedvědice.
 
Dagmar Petrova
Krasny hrad, prijemna pruvodkyne i obsluha v suvenyrech. Bohuzel znamku nemeli - pry ji maji objednanou jiz mesic!!!!!! Skoda .........
 
Adéla
Pernštejn
Hrad je přístupen a suvenýry také.Je to levné a pěkné !Všem doporučuji!Místo:U Velkého MeziříčíParkování:ano Pěšky:ano
 
Petr
Už mě tu neuvidí
Chování průvodkyně strašné (brejlatá kráva), 10 Kč pouze za vstup do areálu hrad(s tím sem se ještě nesetkal), vše předražené. Jinak hrad samotný pěkný, ale personál hrůza! Chování personálu mě totálně znechutilo a zkazilo pěkný den. Už mě tu neuvidí.
 
Turtle
Hrad je otevřen a bez problémů přístupný, ale kdo se těšil na fotografování má smůlu. Podstatné části jsou pod lešení a to na fotkách dvakrát dobře nevypadá. Vyhořelá část už je - asi provizorně - zastřešena. Známka bez problémů. Navíc k dostání i VTZ.
 
Clar
Dokonce jsem byla první, kdo si tam kupoval výroční turistickou známku - což mi udělalo celkem velkou radost.
:o)))
 
Simča
Hrad je do odvolání uzavřen
Dnes ve zprávách proběhlo, že hrad dnes vyhořel a bude do odvolání uzavřen. Bohužel......S.
 
honza
Stojí za návštěvu
Každý rok na začátku července se na hradě a v okolí konají slavnosti pernštějnského panství. Více na
www.nedvedice.cz
 
Sněhulák
Super
Krásné místo. Mohu dát jen to nejlepší doporučení. 2 známková místa , obě velmi dobře označena velkou známkou
, v obou skvěle informovaná obsluha .
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek