Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 671 - Petrova bouda


Popis

Hraniční horská bouda mezi Slezským sedlem a Dívčími kameny.

Mapa

Navštívil jsem Petrova bouda

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
TIC, Svatopetrská 173, Špindlerův Mlýn
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum SPINDL.INFO, Špindlerův Mlýn 10
Toto místo prodává také turistickou známku
Moravská bouda- Špindlerův Mlýn
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°46'21.16"N 15°36'43.9"E
Hodnocení:
2.457
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 671 - Petrova bouda


31.08.2022 - dostupná bez problému
31.05.2022 - dostupná bez problému
21.05.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Moravské boudy.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v IC Špindl.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Tz
Dostupná bez problému v Moravské boudě.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Vyprodáno
Na Moravské boudě mi paní servírka sdělila, že má pouze známku Moravské boudy. Ale výborně tu vaří, borůvkové knedlíky i kulajda byly super.
 
Jirka
Jirka
TZ
Petrova bouda byla v rekonstrukci, zakoupeno o kousek vedle v Moravské boudě za 35 Kč.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Petrova bouda už téměř hotova, tipuji, že přes léto bude hotová.
TZ zakoupena v Moravské boudě za neobvyklých 33 Kč, je k dostání též v IC u městského úřadu ve Špindlu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
24. 11. 2016
TZ na Moravské boudě. Petrova bouda se staví, na původních základech. Lokalita boudy je jedna z nejhezčích.
 
Adam Mohelnický
Adam Mohelnický
TZ
Tz koupená poslední v Moravské boudě
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ koupena v IC ve Špindlu za Kč 30,-.
 
Tomáš Bartoň
Tomáš Bartoň
8.8.2015
Známka na Moravské boudě vyprodaná
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
10.7.2015
Známka na Moravské boudě za 33,- myslím si, že to není tak strašné.., co mě štve víc, že u Petrovky není vůbec nic k vidění.. jen cedule s "zde staví nějaká firma", žádné fotky z historie či nějaký text...
 
Jana Vacková
Jana Vacková
6.7.2015
Koupeno na Moravské boudě. Mají obě, akorát že stále za 33,-. Myslím, že se tento suvenýr neprodává s vysokohorskou přirážkou. Kazí to pověst zřizovatele turistických známek!
 
Libor Marek
Libor Marek
20.08.2014
TZ koupena na chatě Varta, která sousedí s Moravskou boudou. Mají ji i v IC Špindl. Zbytky boudy jsou vidět již z dálky ...
 
Monika Němcová
Monika Němcová
Na Moravské boudě předražená
mají tam Petrovku i Moravskou boudu obě za 33 Kč, ve Špindlu je normálně za třicet-městské info.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Petrova bouda
Známka, jako připomínka kdysi stojící Petrovy boudy je k dostání na infocentru ve Špindlerově Mlýně.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
Dne 23.8 TZ stále v prodeji na Moravské boudě.
Sklepy Petrovky jsou zakryty betonovou deskou,okolo se nacházejí hromady suti a kamenů,jinak žádný pracovní ruch,jen ten turistický.Smutné místo,ale s krásným rozhledem.Narozdíl od předchozího přispěvatele já jsem pro výstavbu repliky boudy.
 
thief
petrovka
Od Moravské boudy je to sem asi 500m do kopce po asfaltové cestě. Hlavní dav sem míří od Špindlerovi boudy cca 2,5km po pěší dálnici. Z Petrovi boudy je uklizené spáleniště, jen stádečko ovcí se klidně pase na horské louce. Na Dívčí kameny odsud vede kamenitá cesta v kosodřevině. Je krásné počasí, je tu bohužel víc lidí. K této části Krkonoš mám jen dvě poznámky. ad1 Doufám, že Petrova bouda nikdy nebude obnovena. V téhle oblasti jsou již dva horské hotely vedle sebe - Špindlerova a Moravská bouda, a myslím že třetí hotel by okolní přírodě moc nepomohl. Ještě tak stanice horské služby nebo kiosek KRNAPu bych pochopil, ale ne víc. ad2 Cestou okolo Dívčích a Mužských kamenů si povšimněte jak se chovají výletníci, kteří zde zastavují. Šplhání a skákání po kamenech, pózování, svačení a drbání se. Mě to ohromně připomělo návštěvu v pavilonu opic v zoo. Člověk své kořeny zkrátka nezapře. :-)
 
Reek
Prodej pozastaven není. Na Moravské boudě (0,5 km od Petrovy) se prodáva spolu se známkou Moravské boudy. Známek Petrovy boudy měli dostatek, o zbytky se asi nejedná, ani to nikdy myslím nebylo oficiální prodejní místo této známky. Známka je ale předražená (jako i známka Moravské boudy) za 33 kč.
 
Tapír
TZ bez problémů dostupná v Infocentru Špindlerův mlýn a viděl jsem ji na dalších minimálně dvou místech v Harrachově...
 
Lenka
TZ
Známka je stále bez problémů dostupná v infocentru ve Špindlerově mlýně :-)
 
Luboš
Na Moravské boudě
známka bez problému na Moravské boudě, ale "přeražená" 33 Kč
 
semiska
TZ
Známka dostupná na chatě Vatra.
 
Jan Lutrýn
Známka v dostatečném množství stále k mání v infu ve Špindlu.
 
Spagi
Známka Petrovky dostupná na infu ve Špindlerově mlýně.
 
dizzy
Známka koupena 31.8.11 v infocentru ve Špindlu ( u obecního úřadu), ještě jich tam pár bylo..
 
Michal
TZ 671 PETROVA BOUDA je k dostání v IC ve Špindlerově Mlýně,ale pouze v IC,které sídlí v budově MěÚ.Mají tam taky 1750-Labská přehrada,1239 Pramen Labe a 15-Špindlerův Mlýn.V ostatních infocentrech mají pouze TZ 15-Špindlerův Mlýn.Takto to bylo dne 10.8.2011.
 
Zero
7.8. jsem se na IC ve Špindlu sháněl po TZ, nepovedlo se, známku nemají. 8.8. ráno jsem šel okolo boudy na naskytnul se mi obraz zkázy, chata komplet vyhořelá, jen místy stojí nějaké zdivo. Spáleniště je ještě cítit a na okolních smrčcích je poznat, jaký to musel být žár. Podle místních má však majitel v úmyslu vybudovat na tom místě chatu novou.
 
Luboš
Konec legendy?
http://www.novinky.cz/krimi/240580-v-krkonosich-zcela-shorela-pamatna-petrova-bouda.html
 
AFIk
S dostupností TZ nevim, jak to je, protože jí již mám, a tak jsem se po ní nesháněl. Chata, ale vypadá strašně. Okna zabedněná, dveře po straně vytrhné, některá okna vymlácená....Pokud chata přežije letošní zimu bude to malý zázrak, ale pokud se na ní nezačně pracovat, tak další zimu už nepřežije
 
Míra
Tak nevim jestli má smysl prodávat v IC známku boudy, která je v takovém stavu, že už rozhodně nikdy otevřená nebude! Asi adept na zrušení místa...
 
karel z klatov
tz 671
dostupna bez problemů na městském infocentru ve Sp.mlýně.maji take pramen Labe,labska přehrada a Sp.mlýn.je to směrem na svatý petr,asi 100m za křižovatkou po levé straně.kousek od silnice.K.
 
panda
zavřeno
Bouda je zavřená, zepředu vypadá ještě jakž takž, ale obejdete-li ji, vidíte rozbitá okna, jak to vypadá uvnitř např. zde: http://cestovani.idnes.cz/pamatne-petrove-boude-v-krkonosich-hrozi-pad-kvuli-plisni-a-vandalum-1iy-/igcechy.aspx?c=A110217_210701_hradec-zpravy_klu Toto známkové místo by asi mělo být zrušeno, protože bouda už dávno neslouží turistům...
 
Jan Sobotka
dostupnost známky
Známka bez problémů dostupná na MEU Špindlerův Mlýn. Je zde dostupná i známka č. 1750, Labská přehrada
 
Shrek
Nedostupnost
TZ nedostupná, jelikož bouda je zavřená a vypadá to, ž je zavřená už nějaký pátek.....docela chátrá, což si myslím, že je docela škoda.
 
mačo
asi konec známkového místa
dle boudařu z okolí otevření v nedohlednu...a mě chybí do 10 ti to je k vzteku
 
Honza
Petrovka je dlouhodobě zavřená a rekonstrukce v nedohlednu, aspon dle oficialnich stranek.
 
Kateřina
Známk neni
Chata byla zdolána . Nebylo však otevřeno . Četla jsem , že je v rekonstrukci . Jenomže mě se zdá , že jen tak chátrá . Nikdo jí totiž neoravuje .
 
Miloš Baborák
Petrova bouda zavřena. Otevření nelze asi v dohledné době očekávat.Počasí nemělo chybu.
 
Ráďa Strejc
známka nebude asi nějakou dobu dostupná
Byl jsem na Petrově boudě, "známku" neměli, od října bude boudu ohledně celkové rekonstrukce uzavřena, ještě nevědí, jak dlouho.
 
Honza
Známku 16. září neměli a podle personálu ji neobjednávali proto, že bouda za 14 dní končí, má nového majitele a bude se opravovat.
 
Jajinka
Znamka je stale nedostupna :-(
 
Jonny
musím potvrdit slova lidïček píšících předemnou. Obsluha mi říkala, že je už 14 dní nemají a přijdou mu až pozítří. To Fakt čekat nemůžu. Ale razítko je k dispozici.
 
midži
obsluha ok, ale známku nemají. dostanou jednou za 3 měsíce 200 ks a ty jsou za 14 dní pryč a potom čekají na další a lidi jim zbytečně nadávají. pro boudu na takovém místě je to dle mého názoru dost špatné
 
Honza
26. října známku neměli, podle obsluhy čekají, až jim dorazí z Rýmařova, místo známky nabízejí razítko.
 
Šárka
Byli jsme s celou rodinou na Petrovce 14 dní, od 19.8.-2.9.2006, známky měli po celou dobu našeho pobytu. Petrovka je klasická horská bouda pro lidi, co mají rádi hory a nežádají hloupý luxus, který se do hor nehodí. Personál Petrovky je velmi ochotný a příjemný. Jídlo bylo skvělé - měli jsme polopenzi. Ani jednou jsme neměli pocit, že by byl někdo nepříjemný nebo neochotný. Petrovku doporučuji všem, kdo jede do Krkonoš proto, že je má rád. Pokud hledáte luxus, zajděte na Špindlerovku. Doporučuji mluvit německy a mít dost peněz (samozřejmě EUR), jinak vás neobslouží.A ještě jednu poznámku, před vjezdem do KRNAPu si přečtěte vyhlášku 2/1995, dostupná na stránkách KRNAP, o povolení a cenách za vjezd na území národního parku. Doporučuji vytisknout a vzít sebou a porovnat s cenami, které má KRNAP vyvěšené dole ve Špindlu. Stojí to za to.
 
Filip + Pája
Byli jsme zde velmi spokojeni s obsluhou i s dostupností známky. Paní za výčepem se mile usmívala a ochotně nám známku prodala. (Mají jich celkem hafo).
 
Kocour
Známku tu prostě "nemají", už se ani nenamáhají s vysvětlováním. Obsluha jako by koukala skrze mě, celé místo působí totálně odpudivým dojmem, z pultu se na mě mračil oschlý borůvkový koláč. Je to smutné, že to místo vypadá takhle, a nemá cenu to na někoho svádět, ale celá situace je prostě žalostná.Jinak na Petrovku doporučuji vyrazit buď po modré od Brádlerových boud přes pěkný výhled na Ptačím kameni či přes Ženské a Mužské kameny po červené.
 
Jirka
Na Petrově samozřejmě známku opět neměli a vše svádí na dodavatele. Prý známku mají přes měsíc objednanou, ale pořád jim ji nechtějí poslat. Zajímalo by mě jestli známku vůbec objednali ??
 
Roman
Já se jenom divím jak si tam ten personál na sebe vydělá. TZ samozřejmě nejsou, nahoře v restauraci potemníno a nikdo nikde, když vlezete do vchodových dveří tak vás málem "přerazí vejpůl" smrad z WC. A při tom to je pěkná a zachovalá chalupa na překrásném místě. Škoda. Ale pokud se chcete slušně najíst tak doporučuji buď bufet dole nabo Martinovku (pokud jdete kolem tak je to asi 1,5km)- tam číšník běhá jako "fredka".
 
Iveta
Petrova Bouda nezajem
Znamka bude zrejmne nedostupna cele prazdniny, cisnik tvrdil ze dodani TZ od objednani trva 3 mesice a jeste jsme ho strasne obtezovali i kdyz to tam zelo prazdnotou. Tato znamka by mela mit jeste jedno prodejni misto.
 
Jana Šeflová
nezájem
Jihomoravský děda v bufetu opravdu skvělý,škoda,že neprodává TZ,v Petrově boudě se tvářila číšnice na dotaz o
TZ jako by o nich slyšela poprvé,interier hezký,ale zádná pohoda,píšu si o známku do Rýmařova,zdravím
turisty!!!
 
Robot_Karel
na Petrovce je lepsi se restauraci nahore vyhnout. O to vic potesi posezeni v bufetu z vyhlidkove strany s
vzdy usmevavym a hovornym jihomoravskym dedou, kde je mozno si dat kuprikladu vynikajici slepci vyvar za 25
korun (navic si sam nabrat a pripadne dle libosti i pridat) nebo nejakou jinou dobrotu jako utopence, hermous
nebo zavinace a pri odchodu se podivit, ze i takhle malo se da v horske boude (navic ve Spindlu) za
obcerstveni zaplatit. Ohledne znamky pan doporucoval zajit nahoru do restaurace, pry ji tam urcite maji -
takze sem tam zasel, podoporen jeste drevenym stitem oznamujicim prodej TZ prave zde primo na vchodovych
dverich - a zahy jsem se u baru stroze dozvedel, ze znamky nejsou.. :/Vynahradil sem si to ale paradni
vyhlidkou a pokracoval lyznickym vyletem pres Medvedi boudu, kde znamku 1274 meli a dokonce i nejakou jinou
vlastni medvedi navic :)
 
smoky
Hnus!!!! TZ za 48 Kč,-, smažák za 140,- a normální jídlo kolem 250Kč,-!!! Tohle opravdu neni normální, neni!!!
 
Pajik
Bouda pri prichodu od cesty CeskoPolskeho pratelstvi vypada jako zavrena, ale z druhe strany je velky napis
GEOFNET. vevnitr hnusny interier ala 70 leta, ceny premrstene - smazak 100,- steak 140,- spousta jidel za
200,-, polevka 30,-, vyber asi z 6 druhu pohledu a dostatek TZ, vrchni se tvaril ze spolknul mouchu, v lokale
asi 5 lidi (nedele poledne), ani si vic nezaslouzi. Za meho cca 30 min. pobytu zde 2 lide reklamovali, ze na
neco zapomnel a jeden si sel 3x rict o rohlik k polevce. Snad jedine dobre cerne Krusovice lehce vylepsily
dojem.
 
Lawrence z Arábie
TZ zakoupena bez problémů (měli je připravené za barem). Chata z venku vypadá příšerně a neudržovaně a na
první podled se může zdát, že je zde zavřeno. Obsluha nám místo jídelního lístku postupně na naše dotazy co
mají k pití vyjmenovala nápoje které můžeme dostat, ale sama nám nic nenabídla a ani se nezeptala jestli si
dáme něco k jídlu. Přitom jsme v chatě byli téměř sami. Jedné co stojí za shlédnutí je vyřezávaný interíér
chaty a vitráže.
 
lois
Nejhorší bouda Krkonoš,rada všem: vyhnout se dalekým obloukem,obsluha více než neochotná,všude špína, chudák
ten kdo riskne si dát něco k jídlu.O 300 metrů níže vše bez problémů včetně ubytování a na jedničku a to v
Moravské boudě :))
 
Petr
Jestli si nechcete zkazit den a zbytečně se rozčílit, raději se této boudě zdaleka vyhněte. Opravdu nechápu
jak s jejich přístupem k zákazníkovi se mohou uživit. To tedy opravdu netuším. Snad to nejhorší co jsem v
krkonoších zažil. Vyhněte se jim.
 
Venca
Petrova bouda
Tak jsem navštívil Petrovu boudu a musím všem oznámit, že chodit tam pro známku je zbytečné. Jak jsem se na
boudě dozvědel tak známky nemají a ani už mít nebudou. Proč to mi neřekli. Možná by stálo za úvahu přesunutí
známkového místa na protější Špindlerovu boudu.
 
Pája
Personál Petrovky zřejmě prodej turistických známek obtěžuje. Jinak si neumím vysvětlit, že je už půl roku
nemají.
 
Tomik
Petrova Bouda
I ja sem se setkal s neochotou personalu Petrovky.Byl jsem tam 5.7.2005 a znamka stale neni.Snad se Vam
postesti a znamku ziskate.Mejte se fajn a sbirani znamek zdar
 
Adnon
Petrovka
V úterý 3.5.05 jsem se vypravil na tůru (nejen po stopách TZ:-)) a jak jsem dopadl? Vidím, že se i podle
předchozích ohlasů stav na této boudě nezměnil - známka není (prý už 2 měsíce objednána, ale jaksi zatím
nedošla - čert ví, jak to je ve skutečnosti). Co je však o dost horší, že se se mnou vpodstatě nikdo ani moc
nebavil. Na dotaz, zda TZ je, jsem byl za téměř bezdechého ticha odvlečen na bar a tam mi byla předhozena
účtenka s jasným posunkem, ať si otisknu razítko a slušně řečeno se ztratím. Vím, že není perná sezóna a ten
den se začalo horšit počasí, ale trochu normální komunikace s člověkem si jedinec snad zaslouží. Doufám, že
časem budete mít větší štěstí. Jinak na Martinovce měli do 5.5.05 zavřeno, ale jak jsem četl, teď už snad
fungují dobře a na Brádlerovkách jsme s kolegou byli jedinými hosty, přesto se příjemná slečna od své práce
utrhla, udělala nám čaj i džus nalila, normálně se s námi bavila, známku prodala a při rozloučení popřála
štastnou cestu. Jaký kontrast, že?
 
SLÁVA
Výlet nádherný.Obsluha protivná.Známku nemají.Alespon pohled s razítkem.
 
granule
Krkonoše
Petrova bouda je klasická horská bouda. Nejlépe se k ní dostanete od Špindlerovky, která bohužel známku nemá.
Z Petrovky můžete jít na Martinovku a můžete to vzít i přes Brádlerovy (Fučíkovy) boudy nebo po hřebenu po
cestě Českopolského přátelství přes Vysoké kolo a Sněžné jámy. Na Petrovce bohužel teď jen pohled a razítko.
Na známky čekají. Sami přiznali, že známky pozdě objednali, ale že snad do začátku zimní sezony budou.
 
Peta
Nevím jak obsluha, ale známku jsme zakoupili bez problémů, dokonce po mém dotazu, co že je to na známce za
postavičku s námi číník vyšel do haly a ukázal nám permoníka z motivu.
 
Filip Bartoš
souhlasím ve všem s Milkou je to jak napsalakdyž vyjde počasí je tam nádherný výhled jinak nic spíš by si
zasloužila známku Špindlerovka
 
Milka
Nejprve jsme museli boudu celou obejít, pak jsme vlezli dovnitř, prošli jsme se po koberci, párkrát jsme na
temných chodbách zahnuli doprava či doleva, takže jsem chvíli myslela, že odtamtud už nikdy netrefíme ven. Pak
skoro vrazíte do baru, kde jsme 24. 7. 2003 známku koupili. Ale číšník je nepříjemnost sama a asi nechápe,
proč si nechcete dát ani tu předraženou sodovku.
 
Piskačová Jana
Na Petrovce je krásný výhled ale mizerné občerstvení, joko poslední dobou téměř všude na hřebenech Krkonoš
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek