Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 734 - Petrovice - kraj kamenů


Popis

Malebná a romantická Čertova Hrbatina jižně od Sedlčan, kraj plný bizardních kamenů, s městečkem Petrovice.


Mapa

Navštívil jsem Petrovice - kraj kamenů

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Kuníček u Petrovic
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Petrovice 26
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Příbram
Poloha:
49°34'3.47"N 14°21'45.93"E
Hodnocení:
2.83
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 734 - Petrovice - kraj kamenů


14.08.2022 - dostupná bez problému
01.08.2022 - dostupná bez problému
11.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

AJA AJA
AJA AJA
TZ
zakoupeno na OÚ, velmi ochotná paní
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na obecním úřadě.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Petrovice - Kraj kamenů
V Petrovicích se nám líbilo náměstí se zajímavou kašnou, kostelem a zámkem (nyní OÚ) s přilehlým parkem. Kousek za obcí na malém kopci je obří viklan Vrškámen. Co se týče Petrovic, začíná zde naučná stezka vedoucí Petrovickem s mnoha zajímavými zastaveními. Kousek od Husovy kazatelny je opravdu malé parkoviště na cca 6 aut, my zde byli sami. Jinak nás až tak moc balvany neuchvátily, čekali jsme větší množství a turistické trasy ve stavu, aby se člověk nemusel prodírat trávou vyšší, než je on sám, značení takové, aby trefil, a panely naučné stezky nezarostlé v kopřivách. Příroda pěkná, ale bohužel sem asi moc lidí nechodí, a tak jsou stezky neprošlapané a značení zastaralé. Je to asi tím, že většina lidi mrkne na kazatelnu a dál nejde. U parkoviště rozhledny Kuníček začíná též celkem zajímavá křížová cesta, kdy jednotlivá zastavení nejsou kříže, či kapličky, ale stylově vytesány do žulových balvanů z okolí Petrovic.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka zakoupena na OÚ Petrovice v úřední době, což je pondělí a středa, 9-11 a 12-17.
 
MiskaH
Trasa
Husova kazatelna je zhruba 200 m od silnice mezi Vysokym Chlumcem a Petrovicema,je tam i malinke parkoviste a informacni tabule
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Petrovice
Známky už zase mají na rozhledně Kuníček ve více méně stejném počtu, jako TZ samotné rozhledny, takže je dostupná i o víkendu.

Kraj je tu opravdu nádherný. Kromě Husovy kazatelny doporučuju i například nedalekou Divišovu jeskyni, ta a její okolí je taky krásná.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
21. 7. 2017
Na rozhledně Kuníček jsme se od správce dozvěděli kde známku prodávají a jak se k místu dostaneme. Zahradnictví,jak bylo uvedeno jedno z prodejních míst už nefunguje a na obecním úřadě už známky také došly. Musel jsem tedy žádat do Rýmařova. Toto místo určitě navštivte, je nenápadně značené u silnice mezi Vysokým Chlumcem a Petrovicemi. Tolik obrovských balvanů jsem ještě takhle v lese neviděl.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
TZ nemají na rozhledně
Na rozhledně Kuníček tuto TZ neseženete. Byli jsme tu v neděli 23.7.2017, takže ani obecní úřad neposloužil. Jinak moc pěkné místo, stojí za návštěvu.
 
Nikola
Průdková
Na brance zahradnictví byla cedulka zavřeno, takže smůla :( Myslím, že by bylo lepší umístit známku na místní poštu, která je hned na náměstí a mají tam otevřeno pravidelně.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
Známka dostupná na pokladně rozhledny Kuníček :). Pěkné místo s hlavním kamenem, který je vyobrazený na známce :).
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Zahradnictví
Dle cedulky na vrátkách by měli mít otevřeno PO - PÁ 8 - 12 13 - 16:30, SO 8:30 - 12, ale nás přivítala pouze přes otevírací dobu zavěšená cedulka ZAVŘENO. Proto nebylo možné dostupnost známky ověřit a rozhlednu jsme vzhledem k datu a mírnému dešti ani nezkoušeli.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Petrovice
Kolem Petrovic je to samý obří kámen, za viděni stojí kamenná křížová cesta okolo Kuní. Známka dostupná na rozhledně Kuníček, v zahradnictví ji před 14 dny neměli.
 
Libor Marek
Libor Marek
11/10/2014
Pěkné magické místo, plné velkých balvanů v čele s viklanem. (Cca. 100 m od silnice.) TZ zakoupena na rozhledně Kuníček.
 
v.ida@seznam.cz
Re: 11/10/2014
Ahoj Libore. Jsem ráda, že tě toto místo zaujalo, ale to jen část magické oblasti, která sahá až do hloubky vzniku planety.Přeji hezké dny Ida
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost známky.
Poslední návštěva v sobotu 19. 07. 2014. Tato TZ je bez problémů dostupná v pokladně rozhledny Kuníček (No. 1069).
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Petrovice
Turistickou známku měli v zahradnictví. Kamenné moře jsme prošli už před lety, je u silnice z Chlumce č. 105. Nevím, proč zámeček na náměstí není využit lépe než na úřad...
 
Zuzana
Musím i zde poděkovat: přijeli jsme pozdě odpoledne, po zavírací době, ale přesto nám obě známky s úsměvem prodali.
 
magipriba
Na rozhledně Kuníček jsme sehnali turistickou známku samotné rozhledny (č. 1069) i známku č. 734 PETROVICE-KRAJ KAMENŮ s motivem viklanu Husova kazatelna. Pán v pokadně byl velmi ochotný, k dispozici má velkou spoustu turistických materiálů i malé občerstvení. Pokud je nablízku, je ochoten pro větší skupinu otevřít rozhlednu i mimo otevírací hodiny. Telefonní kontakt na něj je : 607584152 (pan Kolinger). Vstup za 10,- , rozhled fantastický ! Dobře poobědvat lze v blízkých Petrovicích na návsi v restauraci Modrá hvězda.
 
colonel
IC zrušeno
Informační centrum je zrušeno, ačkoliv ho stále připomíná tabule na zdi. Místo něho se zde nachází prodejna textilu. Dle informací od zaměstnance této prodejny, bylo IC zrušeno z důvodu nedostatku finančních prostředků a pravděpodobně již nebude obnoveno. Známku je možné zakoupit pouze v zahradnictví, které se nachází cca 250m od zrušeného IC ve směru na Příbram po pravé straně. Známka stojí 30 Kč. Dostupnost na OÚ jsem neověřoval.
 
Husita
TZ
TZ k dostání spolu s TZ 1069 na rozhledně Kuníček, cca 2 km od Petrovic, obě TZ se samolepkou po 30,-Kč.
 
Radka
Jo a TZ jsem koupila bez problémů v Íčku v Petrovicích, měli tam i TZ 1069, jedna byla nová za 30 Kč, druhá ještě stará za 25 Kč.
 
Radka
Naučná stezka
Loni jsem si prošla naučnou stezku kolem Petrovic a vřele doporučuji, krajina je zde velice zajímavá a proměnlivá, za zmínku stojí mj. krásný kostel v Oběnicích, hezká vesnička Žemličkova Lhota, viklan Husova Kazatelna, řada rybníčků, křížová cesta z Kuní do Kuníčku, mlýny na Brsině.... Okruh má asi 25 km, což se čtením panelů a kocháním zabere téměř celý den. Cestou si lze odskočit na rozhlednu Kuníček.
 
Zdenka
Ahojky,je nutné v Petrovicích řádně vysvětlit, co chcete. Paní v zahradnictví totiž neví, že Petrovice nemají vlastní známku a hovoří pouze o Husově kazatelně, vlastní známku dle ní Petrovice nemají.Jinak je to moc hezké město. Krásný kostel, obecní úřad...
 
Jirka
Známka k dostání bez problémů v zahradnictví - stačí zazvonit.Samotné kameny v okolí Petrovic jsou opravdu zvláštní a v podzimní atmosféře neopakovatelné...K dostání spolu s Výroční 110let udělení znaku obci a TZ rozhledny
 
Pařez
IC zavřeno, na OU nemají a tak jsme TZ koupili v zahradnictví. Pan zahradník je taky pan turista a prodával nám jak tuto TZ, tak rozhlednu Kuníček a nabízel ještě VTZ města Petrovic. Na Husově kazatelně jsme byli, ale musím říct, že u nás ve Chřibech máme hezčí.. (a nemá TZ), jelikož to zastupuje všechny šutry v krásném okolí, tak to beru.
 
Vláďa
Infocentrum bylo zavřené, tak jsem se pokusili zakoupit TZ v místech, jak je uvedeno v atlasu. Internet Štěpánek neexistuje, zahradnictví Kloudová jsme vůbec nenašli. Když bylo IC otevřené, vše bylo bez problémů.
 
Vavřík Ag
Skvělé íčko
Pěkné íčko, milá paní, známek plno včetně dvou prémiových a okolí Petrovic moc pěkné! Zvláště Husova kazatelna je super.
 
vláďa
Známku bylo možno včera zakoupit v petrovické škole na startu pochodu P-P. Tato trasa vedla z části i po naučné stezce v okolí Petrovic a tak jsme se dostali i k Husově kazatelně, která je na TZ vyobrazena. Moc pěkná a zajímavá příroda, návštěvu této lokality všem doporučuji.
 
Karel
Infocentrum otevira az 15.kvetna, takze je teprv videt pres vylohu pripravy na seoznu.. ale znamka je bez problemu dostupna u te pani zahradnice, je to Krasnohorska ulice cp. 89, ma i znamku Kunicku. Na namesti maji vynikajici tocenou zmrzlinu! :)
 
Rosťa a Maruška
V neděli na rozhledně Kuníček jsme koupili i tuto TZ Petrovic
 
Pinďa
V Íčku
Známky Petrovice a Kuníček jsou bez problémů v Infu na náměsti, které je v domě s pečovatelskou službou naproti obchoďáku. Uvnitř je velice vstřícno, příjemno a ochotno. Doporučuji.
 
Ahasver
...naštěstí tam funguje infocentrum a tam je mají.
 
Pavla
Internet Petr Štěpánek - to už je zrušeno, nové infocentrum je otevřené až od června a na paní Kloudovou jsme se nedozvonily, tak snad příště.
 
MUDr Vladimír Henzl
Dnes , tj. 9.9., jsem byl na pochodu "Krajem kamenů ", to není podstané, ale , že je v Petrovicích Infocentrum v záhlaví není, jsou tam k dostání známky Petrovic i Kuníčku, moře brožurek (gratis !!!!) o regionu Sedlačanska, množství suvenýrů, razítka , knihy apod. A navíc velmi milé a ochotné slečny slečny
 
Luboš
Infocentrum otevřeno denně až do 15.9..
 
Luboš
Jak jsem byl právě informován ochotnou paní Skalníkovou z Internetu P.Š., známky jsou v neděli dostupné také v
místním infu (9-17.30).
 
granule
Známka vykoupena turisty pochodu Praha - Prčice a to i Kuníček ikdyž tam pochodníci asi ani nebyli, protože to
bylo mimo trasu. Jinak u Kloudů dnes zavřeno, protože pomáhali na pochodu, ale známky hned v pondělí
objednají. Zahradnictví je kousek od náměstí směrem na Kuní a Krásnou Horu. Škoda jen, že neměli známek víc,
myslím, že i spousta účastníků pochodu byla neúspěšná. Při tom na náměstí je funkční resturace a hned vedle
cukrárna. Co dát pár známek sem. V cukrárně jsem sehnala pohled, jeden z posledních "podpulťák" a
vedle v restauraci razítko. To byla záchrana.
 
Bártíci
Pro známku jsme si jeli v den jubilejního 40. ročníku pochodu Praha-Prčice. Proto jsme startovali odsud. V
zahradnictví nám opět s úsměvem paní řekla že nemá, ale má je objednané. Paní asi neví, že v den pochodu se do
Petrovic sjedou stovky až tisíce turistů a budou chtít známky. nějak zapomněla objednat včas... Zkoušet
inženýra na náměstí je zbytečné. Známky má vystavené (i loňskou VTZ Krajem kamenů), ale v tento významný den
odmítl otevřít a jeho péče o zákazníky sahá tak daleko, že se ani nenamáhá oznámit otvírací dobu...
 
Klára
Já jsem se narodila kousek od Petrovic (a Sedlčan) a často tam jezdím. Je to krásné město. Určitě si tam
udělejte vílet.
 
alex
návštěva Petrovic
I když jsem myslel,že do Petrovic pojedu jen kvůli TZ,nelitoval jsem.Krásné náměstí,fajn hospoda na
náměstí,bludné kameny v okolí.Doporučuji..
 
vmtur
Petrovice u Sedlčan, pěkné náměstí
 
Klika
Které Petrovice
O které Petrovice se jedná? V republice jich je mnoho.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek