Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 846 - Pivovar Dětenice


Popis

Historický zámecký pivovar v Českém ráji.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar Dětenice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámecký pivovar, Dětenice 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°22'4.95"N 15°10'22.58"E
Hodnocení:
2.658
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 846 - Pivovar Dětenice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 846 - Pivovar Dětenice


02.09.2023 - předražený sběratelský předmět
06.11.2022 - dostupná bez problému
06.11.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Byl jsem zde v době, kdy to ještě nebyla fabrika na kýč.Sládek nás provedl pivovarem, nechal ochutnat a večer jsme poseděli v hospodě. Program byl jen večer po 19. hodině . O pár let později už vám jídlo bez zaplacení kejklířů nedali.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka koupena v obchodě se suvenýry nad krčmou.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Prohlídka
Po dvou letech jsme se opět stavili v krčmě,kde jídlo je pořád super. Dnes jsme stihli i prohlídku pivovaru. No pivovaru,prohlídka je na půdě formou vtipné expozice. Čekal jsem od toho trochu něco jiného. Rozhodně nedoporučuji prohlídku ve vedru,bylo tam hrozně.
 
Alena Kadavá
Alena Kadavá
Pivovar a krčma
Známka zakoupena u suvenýrů. Moc se nám tam líbilo. Doporučujeme.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Dobré pivo
Zde musím ocenit moc pěkný krámek se suvenýry u pivovaru.Jinak v krčmě jsme si dali žrádlo a k tomu právě místní pivo,které je tedy slabší ale moc dobré.
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka bez problémů zakoupena v krámku se suvenýry.
 
Tomáš Bok
Tomáš Bok
změna pozice
Opravte umístění známky, jsou se zámkem na mapě na sobě a nejdou vidět.
50.3689508°N, 15.1716675°E
 
Hana
TZ pivovar Dětenice
Známka je dostupná i večer restauraci na náměstí :-)
 
Daniel
Komerce
Včera jsme navštívili Dětenice. TZ dostupná bez problému v prodejně vedle pivovaru. Co nás však zarazilo, je že vstup do parku je jen s platnou vstupenkou do zámku (120,-), takže pokud si chcete prohlédnout zámek zvenčí, můžete jen nakukovat přes plot. Proč třeba nedají vstup do parku za 20,-, chápu, že údržba stojí nemalé peníze, ale takto by určitě ty peníze vydělali také a možná i víc. Spousta lidí, když to viděla se otočila a šli pryč. Je to asi tak, kdo chce moc, nemá nic.Krčmu jsme si nechali ujít. Jednou jsem ji už navštívil. Se stolováním ve středověku to opravdu má málo co společného. Už tenkrát si hosta vážili a snažili se o něj dobře starat a né mu bezdůvodně nadávat a urážet ho. To co se předvádí v této "knajpě" je jen umělecká licence, kterou si podnikatel vymyslel. Ale pokud jsou lidé, kteří toto chtějí podstoupit, byl to dobrý podnikatelský záměr a budiž majiteli zisk přán.
 
mirek
...
upřímně řečeno, po všech zvěstech jsem se trochu bál a vejít do krčmy mě stálo hodně přemáhání.... ale ve výsledku se jednalo o vcelku příjemnej, atmosférickej zážitek... oblsuha byla trochu drsnější, ale pokud přisotupíte na jejich hru, tak se dobře pobavíte... co se týká cen, dost lidí to se svou reakcí přehání, najed jsem se a napil do sytosti a stálo mě to necelejch pět stovek, jasně, že v každý druhý hospodě zaplatíte 2x mín, ale tady mi to rozhodně nepřijde jako vleká pálka... nealko tu stojí prakticky jako všude jinde, pivo trochu přiražený, ale co... jídlo výborný.... a tu fotku za stovku nikdo nikomu nenutí, ber nebo nech bejt...
 
anonym
co na to máte
DĚTENICE jsou náhodou dobré je to sice drahé to jo
 
Libor
22.05.2010 - TZ bez problémů v suvenýrech v pivovaru (spolu s TZ 1036 - zámek Dětenice), s 2 malými dětmi jsme však prohlídku neabsolvovali, zato jsme si skočili na něco malého do středovéké krčmy - určitě stojí za návštěvu kvůli prostředí (ale hladový bych tam musel jít s plnějším měšcem)
 
PeGe
Nic moc
...a zlodějina,pivo předražené,věřím že dobré,ale za tu cenu ať si ho nalijí...Proč může být např. v minipivovaru Kácov 12° za 14kč,nebo v Medlešicích 12° za 15 a tady za 39.Všechno je to tady jen šaškárna a komerce. Na druhou stranu,každý se nějak živí, a když jim to lidi daj, tak proč ne.
 
Marije
Zklamání
musím souhlasit s Mokrým a Romanem. Je to jen vybírání peněz za nic. návštěvu nedoporučuji, jsou hezčí a příjemnější místa.
 
kalman
Prohlídku zámku a pivovaru sme mněli po 17h TZ jsem koupil v pizerii na náměstí.
 
Roman
Příšera
Naštěstí jsem absolvoval návštevu při podnikovým výletě a nic jsem neplatil,ale to pivo je fakt něco hrozného a při šestém jsem měl větší žízen a obsah alkoholu ....o tom se da hodně spekulovat,já to osobně vidím na nealkoholické....nadruhou stranu mají jistotu,že se u nich nikdo neopije a neudělá tam bordel a všechny nepošle do pr....
 
Mokrý
Ztráta času a peněz
Pivovar docela zklamání - je to spíše takové muzeum typu co kdo našel na půdě.Staročeská krčma raději bez komentáře - nehorázná zlodějna.....to se jinde nažeru a nachlastám (slovník paní průvodkyně) za ty prachy jinde třikrát.Celkově jsou Dětenice předražené a hlavní moto je:zaplať a rychle vypadni.
 
Luděk
to JirkaK
Hmmm, ale řeč byla o točeném a ne lahvovém - zkus se poptat v jiných minipivovarech, kolik tam stojí pivo v láhvi - nejlépe třeba na Zvíkově. Nebo se má pan Michal vyjádřit jednoznačně. Jde do hospody na točené a mluví o lahvovém...
 
JirkaK
Pivovar
Pivo stojí 75 Kč včetně láhve. Pivovar stojí za shlédnutí a nenechte si ujít ten středověký nádech ( oblečení + slovníček ).
 
Luděk
Pivovar Dětenice
Nevím, kde předchozí pisatel přišel k tomu, že pivo stojí 75 Kč - skutečnost je taková, že světlé stojí 35, řezané 36 a tmavé "pivo lásky" 38 Kč za půllitr, dá se objednat i třetinka za nižší cenu. Kvalita piva a jídla od mé poslední návštěvy, podle mého skromného mínění, mírně poklesla. V suvenýrech vpravo za pivovarskou krčmou lze kromě TZ a obvyklých cetek koupit např. tácky nebo džbánky s nápisem Dětenické pivo
 
Michal
Krčma
Místo vypadá zajímavě a středověká krčma vypadá taky dobře, bohužel ji známe jen z venku. Přece jen ceny za půlitr piva 75, jídlo v průměru pro jednoho kolem 250, takže pro dva návštěva v hodnotě zhruva 600 stovek si bohužel moc dovolit nemůžeme, je to opravdu troěšku "lidová" cena.Dobrý nápad, originalita, ale ty ceny jsou opravdu děsivé. Čekali jsme to dražší, a byli jsme to ochotni i akceptovat, ale tohle už je skoro lichva. ŠKODA.
 
kvapa
krásná středověká historická hospoda se vším všudy, pokud si někdo chce dát vynadat za peníze tak rozhodně navštivte toho místo, TZ k dostání v pokladně, možno i prohlídka samotného pivovaru, počasí bylo krásné, ohromný zážitek
 
Pavel Veselý
Krčma má pěkný středověký ráz. Vulgární slovník personálu. Dobré kvasnicové pivo světlé za 29,- Kč, řezané za 32,- kč.
 
jeff
Začátek turistické dovolené jsme zahájili v Dětenicích prohlídkou místního pivovaru.Vřele doporučuji, nám se zde líbilo a středověký hantec v krčmě proč ne, když máte smysl pro zábavu tak to není od věci.Svědčí to i o tom že mají neustále plno a o víkendech se zde za jeden večer obsluhuje až 600 lidí, jen tak dál.
 
Tatík
Pivovar a krčma jsou opravdu český Disneyland.Ve vsi 3 přeplněná parkoviště,v krčmě plno včetně 1-2 svateb,už i personál s objenávkovými (středověkými?) computery unavený a málo výřečný.Jídla na grilu celkem dobrá,ovšem jen s chlebem a nijak levná.Turistických známek dostatek v obchodě za pivovarem.
 
Rakša
Pivovarské muzeum je hezky udělané, návštěva určitě stojí za to. Bohužel pivo mají pouze točené, takže pokud ho nechcete jako suvenýr přivézt v petce, nemáte šanci potěšit s ním své blízké. O krčmě se toho moc potěšujícího bohužel říct nedá. Je pouze pro otrlé nátury a hlavně bez dětí. Jídlo bylo sice dobré, ale čekali jsme na něj hodinu a půl. To by si ve středověku těžko mohl někdo dovolit.
 
Honza Pásler
Iluze středověku?
Prohlídka pivovaru: stojí za viděníStředověká krčma: Pokud v někom vyvolá iluzi středověku obhroublý až
vulgární slovník obsluhujícího personálu, pak je na správném místě. Ale za iluzi se platí (pivo za 32,- atd.)
 
Pavel.S
Dne 11.5. jsem navštívil areál zámku Dětenice, kde jsem navštívil Pivovarské muzeum a malý pivovárek za
krčmou. Prohlídka byla půl hodinová s průvodkyní, která podala celkem dobrý výklad prošpikový hláškami o
chlastajících sedlácích/viz krčma/. Prohlídka stála za to. Vstupenka a razítko do pivovarského záznamníku
získána v pokladně u vstupu do areálu zámku. TZ pivovaru a zámku, pohledy a další informace jsou v suvenýrech
v boční budově nalevo od zámku. Prohlídky zámku byly v sudou hodinu a pivovaru v lichou hodinu.
 
gerbera
TZ 846
Známka se koupí v pokladně před zámkem společně s TZ 1036. V krčmě nic nevědí.
 
Pavel a Bára
O turistické známce pivovaru v Dětenicích obsluha neměla ani ponetí.
 
Klimbim
Super
Dětenický pivovar a krčmu opravdu doporučuji!!!Klimbim
 
Mates
Dětenický pivovar
Toto známkovací místo opravdu stojí za shlédnutí!!!
 
Jana a Ríša
Viz dtto známka č. 1036
Je pravda, že krčma je cosi neobvyklého, na první posezení mimořádného, ale v porovnání s prvními lety provozu
se mi zdá, že obsluha, která právě dělá atmosféru poněkud upadá.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek