Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 842 - Pivovar filmových Postřižin, Dalešice


Popis

Historický pivovar s expozicí pro návštěvníky a s prohlídkou současného provozu. Místo natáčení slavného filmu podle Bohumila Hrabala.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar filmových Postřižin, Dalešice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Pivovar Dalešice, Dalešice 71 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Vysočina/Třebíč
Poloha:
49°7'40"N 16°4'35"E
Hodnocení:
2.831
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 842 - Pivovar filmových Postřižin, Dalešice


28.07.2023 - dostupná bez problému
17.07.2023 - dostupná bez problému
11.06.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pivovarského obchůdku.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Pivovar Dalešice
Byli jsme objednáni na prohlídku a udělali jsme i rezervaci do restaurace (vzhledem k poslednímu příspěvku jsme neměli vysoká očekávání). Jídlo bylo výborné (všechno - tvarohový dort, palačinky, kulajda, svíčková, guláš i panenka na pepři, to vše jsme postupně zkusili a na dnešní dobu opravdu silný nadprůměr), byli jsme zde dokonce 2x, jak nám chutnalo. Pivo luxusní, nejvíc nám chutnal rádler (alko i nealko), který míchají z jejich domácí zázvorové limči a piva. Prohlídka muzea krátká, ale pěkná, vše je krásně zrekonstruované. Do výrobní části jsme nešli, měli jsme psy. Všude velmi milá a ochotná obsluha. Takže za nás to byl výborný výlet. Parkování zdarma přímo před pivovarem.
 
Martina Cicvárková
Martina Cicvárková
Pivovar
Do Dalešic se teď dostanete poněkud obtížně, protože jsem celé rozkopané. Na prohlídku jsme nešli, přijeli jsme v blbý čas. Ale dali jsme si oběd v restauraci (dost narváno, museli jsme přisednout k jiným lidem). Jídlo žádná sláva, ale pivo opravdu skvělé :-) Známku měli v obchůdku.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Recepce
Známka na recepci hotelu, nikoliv v restauraci společně s několika dalšími předměty. Pro všechny fanoušky filmu stačí při příjezdu k pivovaru vidět a projít vstupní branou...
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Souhlasím
se všemi zde uvedenými příspěvky. Půvabné místo a malebný pivovar. Pivo (11°, 12°, 13°) sice poněkud dražší, ale chutnalo moc, zvláště při vzpomínce na skvělý Menzelův film.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Doporučuji si zarezervovat jak místa do restaurace tak na prohlídku. Je tam dost narváno. My měli štěstí, jelikož se v restauraci uvolnil zrovna stůl, ale na spoustě z nich byly rezervačky a další hosté si již němeli kam sednout. Na prohlídku nás ještě taky paní vmáčkla. Jsou zde dva okruky. A - prohlídka nových prostor a B - historická část spojena s filmem. Bohužel varianta "B" nesplnila mé očekávaní. Vše se sice točilo kolem historie pivovaru, ale o filmu zde padlo pouze pár slov. Myslím si, že by se z toho dalo vytěžit mnohem více. Pochválit a vyzdvihnout musím především výklad mladého průvodce který byl perfektní a nenechal se rozhodit ani vřískáním malých dětí. Spousta suvenýru a pivo k zakoupení domu samozřejmostí. Pivo výborné.
 
Iva
TZ
Moc pěkné místo na výlet.TZ na pokladně u příjemných slečen.Tip na další výlet-návštěva vodní přečerpávací elektrárny Dalešice,stojí to za to.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka je
V Dalešicích měli den otevřených dveří. Známku měli. Škoda ze není ještě nálepka. V restauraci dobře vaří. Ceny vyšší.
 
Jan Stoček
Jan Stoček
TZ
Místní pivo bylo super - škoda, že jsem byl autem. Malebné a pohodové místo. V místní restauraci dobře vaří za přijatelné ceny. Prohlídka pivovaru s průvodkyní byla zajímavá.
 
Libor Marek
Libor Marek
06.07.2013 (sobota)
Jako fanatický fanoušek Hrabal i Menzela nejsem nezaujatý, takže super :) vše se zdá poněkud menší než ve filmu
 
jerry720
Pivovar Dalešice.
Návštěva v sobotu 27. 08. 2011. Areál pivovaru je opravdu malebný, člověku se začnou vybavovat scény z filmu Postřižiny a každou chvíli čekáte, že se odněkud vyloupne hlučný Pepin a způsobí nějakou katastrofu :-) Vedle pokladny je místnůstka, kde jsou vystaveny artefakty ze zmiňovaného filmu. TZ bez problémů k sehnání v pokladně (recepci). Toto místo určitě stojí za návštěvu.
 
Petr
Moc hezké místo, jen VŠE se zdálo ve filmu o hodně větší.
 
vláďa
Známek dostatek, z tohoto místa na Vás dýchne duch Postřižin. Pivo dobré, jen ten komín se mi ve filmu zdál o dost větší.
 
Veronika
muzeum nestojí za návštěvu
TZ jsem bez problémů koupila v recepci hotelu. Na prohlídku jsem musela čekat 1 hodinu, než se sešlo 5 lidí (dospělí 50 Kč, děti 30 Kč) - během 10 min. jsme viděli 3 místnosti s historickým zařízením varny a několik věcí z filmu Postřižiny a k tomu nám "průvodkyně" četla výklad - příště bych tam nešla - cena neodpovídá !!!
 
Pařez
Pivečko super, zvlášť ta Májová 13°, na jídlo Bednářská bašta, mňam, prostředí hospody fajn. TZ jsme chtěli na té recepci, bylo zavřeno, ale lelkující důchodce nás upozornil, že slečna z recepce právě provádí nějakou skupinu pivovarem. Ona právě vyšla a než s turisty zase zalezla do dalšího tajemného sklepení, prodala nám TZ a dala razítko do vandrbuchu, sice nic moc, ale člověk jednou povzpomíná... Na dobré pivko a ochotné lidi.
 
hynek
známka
Vážení sběratelé,známku mají za každého počasí vedle vchodu do restaurace do recepce pivovaru.Recepce je otevřena po celý rok,jelikož je možné se ve zdejším pivovaru i ubytovat a v létě prožít krásnou Postřižinskou dovolenou.Jinak je zde možné zakoupit i mnoho dalších různých upomínkových předmětů.
 
gerbera
Neochota
TZ v hospodě v pivovaru neprodávají, prý jen muzeum. To však má v neděli až od 13 hod. Kdo tam má čekat ? Muzeum je vedle hospody na dvoře, kde se stále provádějí stavební úpravy
 
Komar
Známka a pivovar
V pivovare zrovna provadi nejake stavebni upravy. Nedalo mi to a nasel jsme si na dvorku hospodu. Hoste tam nebyli zadni. 5 druhu piv a znamku mi prines cisnik na pozadani.Takze jidlo dobry.Pivo zvlastni :-).Obsluha prijemna. Proste utulna hospudka, jako delana na peknou zastavku.
 
Petr Novák
tak nevím, když jsme si šli pro známku, tak nám z vedlejší kanceláře vystartoval chlap, a vyhodil nás, at tam, nezacláníme..že pruvodkyně přijde za chvili, Tak nás jeho chování natolik znechutilo, že jsme se sebrali a čli pryč.
 
Petr
Super
Super pivo, super jidlo, super muzeum... a doporucuju navstivit nedalekou elektrarnu v Dukovanech...blik blik:-)
 
Pavel Fadrný
Byli jsme tu někdy začátkem srpna,­prohlídka fajn, pivnice ještě lepší­(ňuf, ňuf), jen ta známka..... Poslední­a navíc přilepená, jinak by jsme si ji­odnesli.... :-)
 
Josef
Byli jsme tam 7.5.2006 a známku mají, je vidět přímo za výčepem.A personál jej donesl na vyžádání ihned.Eliško
bude to spíše o pravopisu jak o obsluze.
 
ELIšKA
Hrůza
Ahoj lidičky, do Dalešic jsme se vydali, protože jsme slyšeli, že tam výborně vaří, což je ve spojeni se
známkou ideální. Bohužel servirky byli tak nepřijemné a neochotné a skoro nás poslali do háje, že je
otravujeme s nějakými známkami, že nás chuť na jídlo přešla a do kanceláře pro ně nepůjdou...
 
jeran
Pivo
Pivo ve výčepu je vskutku výborné, a to protože je nepasterizované. Stojí za to si ho dát. Rozváží se i po
okolí, a do pár hospod i do Brna. Bližší na stránkách pivovaru.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek