Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1502 - Pivovar Svijany


Popis

Pivovar Svijany ležící v jižním cípu Libereckého okresu a svým rokem rokem založení 1564 se řadí mezi nejstarší pivovary v České republice.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar Svijany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Podniková prodejna pivovaru, Svijany
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°34'22.6"N 15°3'14.39"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1502 - Pivovar Svijany
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1502 - Pivovar Svijany


16.08.2022 - dostupná bez problému
13.06.2022 - dostupná bez problému
05.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Radim Kolúch
Radim Kolúch
TZ vyprodaná
Známka byla v podnikové prodejně vyprodaná. Zakoupeno přímo v Rýmařově po předložení důkazu.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v podnikové prodejně kde jsem si zakoupil i 2litrový soudek na večer domů.Místo exkurze jsem se dobře najedl v pivovarské restauraci.
 
Zdeněk Macháček
Pivovar Svijany
Známka zakoupena v podnikové prodejně.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz mám už dlouho, ale nedávno obměnili motiv a protože jsem jel zrovna kolem, stavil jsem se pro novou verzi a při té příležitosti se naproti v zámku vyfotil s maxiznámkou.
 
Nela
Dvořáková
Nemají sběratelský předmět.
 
Martin Dvořáček
Martin Dvořáček
Nedostupná tz
Dřevěná známka byla na prodejně nedostupná
 
Katerina Majerova
Turistická známka dřevěná
Nebyla na prodejně
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka dostupná v podnikové prodejně.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Prohlídka
Co se prohlídky týká, je na stránkách pivovaru objednávkový formulář, kde žádají objednat nejméně týden předem. Učinil jsem tak minulý čtvrtek a požadoval jsem návštěvu na 16. 8. 2018. A hned druhý den jsem měl e-mailem odpověď, že na tento den není zatím žádná objednávka (tedy aby byl splněn požadovaný počet) a mám to zkusit začátkem týden. Provedl jsem tedy znovu objednávku v pondělí 13. 8. 2018 a ještě ten den v noci mi přišla odpověď, že mohu přijít 16. 8. 2018 od 15:30 hodin. Tedy jsem jí dnes absolvoval a byla zajímavá, i zásluhou slečny průvodkyně.
 
wenzel
Pivovar Svijany
Ačkoliv jsem do pivovaru 2x volal a chtěl si domluvit prohlídku (na ni musí být nejméně 10 lidí), řekli mi, že se podívají na termíny a že mám zavolat o pár dní později. Když jsem tam učinil, slečna mi sdělila, že u sebe nemá diář a že se mi ozve. Tak se bohužel nestalo a do pivovaru už jsem se poté nedovolal. Takže z prohlídky, na kterou jsem se hodně hodně hodně těšil, nakonec sešlo. Alespoň jsem si udělal soukromou půlhodinovou exkurzi po podnikové prodejně. V prodejně je ke koupi mnoho suvenýrů, oblečení a dalších doplňků včetně všech druhů místního zlatavého moku. TZ mají rovněž v prodejně. Hned vedle prodejny je na dvvorku restaurace, kde se dá výborně najíst. Pivovar je návštěvníky vyhledáván, bylo zde mnoho lidí. Jen škoda té neuskutečněné prohlídky...
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Pivovar Svijany
Turistická známka koupena v podnikové prodejně v areálu pivovaru. Prohlídky bohužel jen po předchozí domluvě.
 
Michal Trnka
Michal Trnka
TZ 1502
TZ zakoupena v podnikové prodejně naprosto bez problémů.
 
Ladislav Nauš
Ladislav Nauš
Prodejna
Takovou velkou prodejnu se suvenýry jsme ani nečekali,člověk si může vybrat opravdu cokoliv, TZ sehnána taky bez problému. Tak to má vypadat.Paní ochotná
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Super
Úžasné, úžasné, úžasné. Pro milovníky tohoto piva nejúžasnější. Známka koupena v prodejně pivovaru i se spoustou suvenýrů od štamprliček až k bečičce, triček, krýglů atd. Doporučuji nakupovat s dodávkou. U pivovaru je skvělá hospůdka. Prohlídku pivovaru nelze slovy téměř popsat. Každý pivař se tu může ukochat. Nejdřív si vyslechnete historii pivovaru a pak uvidíte z blízka úplně všechno. Od varny, přes kvašení v otevřených kádích, po plnění piva a ochutnávku. Otevřených kádí je tu "pouze" 86. Jsou to obrovské vany s pivem v různých fázích kvašení. Jsou tak velké, že by se v nich neplavec utopil a musí je čistit na žebřících. Zajímavá je místnost s výstavou diplomů, bečiček a různých sklenek z historie pivovaru. Chlapi tu mají rybník plný kaprů, které krmí mlátem. Úplně nejlepší je ochutnávka. Dostali jsme se jako pomocníci při čepování z tanku jako první k obrovským korbelům. Dostali jsme pro naši skupinu načepované dva "korbelíky" výborného Svijanského mázu, a protože v naší skupině byla spousta ženských, které buď pivo nepijí, nebo se štítí pít skupinově, odjížděli jsme lehce podroušení.
 
Gwann
turisticky možná nezajímavé, leč prodejna velmi dobře zásobena pitivem i "suvenýry". restaurace vynikající, výtečná svíčková
 
jerry720
Pivovar Svijany.
Návštěva v pátek 31. 08. 2012. TZ bez problémů dostupná v Podnikové prodejně pivovaru Svijany. Zakoupil jsem tam i multipack piva "Svijanské kníže", tak jsem na něj zvědav, jak bude chutnat.
 
Jan Nemec
TZ koupena v podnikové prodejně ve Svijanech. Maji opravdu velké množství suvenýrů. Tak to má vypadat. Chválím.
 
Martin
Známku svijanského pivovaru lze taky pořídit v prodejně svijanských výrobků v Lomnici nad Popelkou.
 
Libor
20.08.2011 - TZ zakoupena bez problémů v podnikové prodejně u pivovaru spolu se vzorky všech místních pivínek, mají spoustu suvenýrů, zejména pro cyklisty :-)
 
Pavla
Ještě doplnění k předešlému, zakoupena byla v podnikové prodejně pivovaru, Svijany.
 
Pavla
Včera jsme zakoupili TZ bez problémů, ale otevřeno mají až od 10:00, tak pozor na to. Jinak tu není nic k vidění.
 
gallisek23
Proč
Dobrý den, jak už tady někdo psal proč má TZ pivovar, kde jsi člověk může prohlídnout jen podnikovou prodejnu, která ji sice hezký, ale proto se přece TZ nedavá. Já bych pivovaru, kde není možnu udělat prohlídku TZ prostě nedával to se bude dávat zachvilku každému kdo bude mít jenom nějakou profejnu. Byl jsem PLZNI a tam bych TZ dal to bylo moc hezké celý pivovat a okolí. TAkže opravdu dávejte TZ tak, kde to stojí za to.
 
Stanka
Není co vidět
Proč má turistickou známku pivovar, kde si lze prohlédnout maximálně prodejnu, pokud není i ta zrovna zavřena? A vzhledem k tomu, že nemají potřebu ji prodávat ve vedlejší hospodě, která je otevřena každý den, asi o ni ani sami moc nestojí.
 
skodik.mamlas
---
Dnes v podnikové prodejně koupena známka bez problémů.
 
vláďa
Známky již k dostání
V podnikové prodejně přestěhované do nových prostor mají známek dostatek. Jak jsem si přečetl předchozí příspěvky, je to asi po dlouhé době. Návštěva se milovníkům zlatavého moku určitě bude líbit, protože kromě celého sortimentu zde vyráběných piv je možno zakoupit i velké množství reprezentačního zboží pivovaru.
 
magipriba
Do Svijan jsme dorazili v utery odpoledne,podnikova prodejna ma bohuzel v tento den(stejne jako v pondeli)zavreno,dalsi dny je otevreno takto:st,ct,ne-11-17 h , pa,so-11-19 h . Skoda,ze znamku nemaji i v restauraci,ktera sidli ve stejnem objektu . Muzu vrele doporucit zde poobedvat,hotovky maji od 11 az do 17,ceny mirne,kvalita nadprumerna,vyber ze svijanskych piv samozrejme pestry.
 
Béďa
Ač neděle v podvečer, prodejna otevřena, výběr pivíček velmi bohatý, ale známku prý již dlouho nemají a ani nevědí kdy ji budou mít. Škoda.
 
Zdena
Dostupnost známky
Pozor,pivovarská prodejna má v pondělí a úterý zavíracíden!!!
 
JirkaS
Super podniková prodejna! Jediné štěstí, že pokladna funguje pouze za hotové jinak by to byl průvan na platební kartě. Takový sortiment jako v prodejně mají jsem dlouho neviděl, takže při nejbližsí příležitosti plánuji určitě další návštěvu.
 
Pařez
No sláva! TZ motiv velmi hezký. Přikúpili jsme párty soudky a jiné drahocennosti. V hospodě jídlo už nemají tak dobré jak před léty. Ovšem žirafu mají pořád :-)
 
František
Pozor, prodejna otevřena od 11.00. Jinak super.
 
Jirka
V podnikové prodejně pivovaru se každý milovník piva musí tetelit - s kvalitou místního Knížete a Barona jsem byl velice dobře obeznámen (jsem milovník zdejšího moku) a tak mě ceny přímo v pivovaru natolik okouzlily, že jsem odjížděl jak zásobování prodejen .-))restauraci nemůžeme posoudit, na jídle jsme byli v Rohozci...O prohlídce bohužel paní prodavačka nic nevěděla... škoda....
 
Roman
Super
Super další pivovar má turistickou známku.Co nejdříve jej navštívím,zakoupím známku a ochutnám místní pivečko.Jako ostravák doporučuji i vytvoření TZ pivovar Ostravar.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek