Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1049 - Pivovar Velké Popovice


Popis

Historický pivovar Velkopopovického kozla s expozicí pro veřejnost.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar Velké Popovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Návštěvnické centrum pivovaru Velké Popovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
49°55'32"N 14°38'10"E
Hodnocení:
2.823
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1049 - Pivovar Velké Popovice


24.10.2021 - dostupná bez problému
27.09.2021 - dostupná bez problému
29.08.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem zakoupil v restauraci. V podnikové prodejně je neprodávají a návštěvnické centrum s kozlím obchodem pravděpodobně kvůli koroně zavřeno.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
U ledu
Dostupná také v hotelu U ledu na recepci
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Koupeno v restauraci za 40,-
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Kozlí obchod
Stará brána mi učarovala. TZ jsem koupil v kozlím obchodě. Mají také výroční známku. Zajímavé bylo, že jsem nepotkal ani živou duši.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
29. 2. 2016
Krásný pivovar, kozlí obchod nemá chybu, určitě si tam něco koupíte i když nic nepotřebujete :-) Také doporučuji kozlí restauraci, pivo z tanku a výborný ovárek. Exkurzi jsme bohužel nešli, v tomto období je jen o víkendu.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
Kozlík :)
Turistické centrum včetně kozlího obchůdku super, příjemná průvodkyně i slečny v t.centru a na závěr návštěva živého maskota pivovaru - kozlíka Oldy...
Ochutnávka nepasterizované třináctky v horkém počasí přišla k duhu a když muž sdělil, že nemůže, že řídí auto, ochotně mu byl podán Birel (nealko), aby nemusel jen tak koukat, jak my ostatní popíjíme :)
Než přišel čas exkurze (přijeli jsme o něco dříve), zkrátili jsme si čas procházkou, návštěvou nedalekých Berchtoldic (tz č. 1664) a následnou návštěvou (byl čas oběda) restaurace hned kousek od brány pivovaru.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
středa
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.Exkurze byla zajímavá,a ochutnávka živého piva neměla chybu.
Exkurze se konají od dubna do září každý den v 13.00 a 15.00,od října do března so+ne+svátky v 13.00.Vstupné 100 Kč.
V Kozlím obchůdku široký výběr suvenýrů,ať tekutých,dřevěných,skleněných,atd.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Exkurze
Po čtyřech letech od zakoupení známky jsem se vypravil i na exkurzy do pivovaru. Známek měli v návštěvnickém centru dostatek, exkurze trvala něco přes hodinu a návštěva pivovarských sklepů spojená s ochutnávkou speciální třináctky neměla ve včerejším parném počasí chybu. Exkurze do pivovaru jsou celoročně a začátek prohlídky je vždy ve 13 a 15:30 hodin. Návštěvu vřele doporučuji, takto by mělo fungovat turistické známkové místo.
 
MILAN
Kozlí obchod super, paní byla velice příjemná, koupili jsme známku i nějakého toho kozlíka. Otevírací doba denně 10-18h, v zimě do 16h.
 
Hanka
Pivovar vypadá moc hezky, hezký je i kozlí obchůdek, ale na prohlídku jsme se nedostali, jsou až od jedné hodiny odpoledne, to bylo pro nás dlouho. Navíc v pokladně nepříjemná paní, měla problém s pětistovkou, neměla na vrácení.
 
djorthodox
TZ zakoupena v peknem obchudku, planujeme se jeste podivat, neb maji exkurze. Byly jsme tam ve spatnou hodinu a na dalsi exkurzi s pruvodcem bychom cekali dlouho...
 
jerry720
Velké Popovice
Návštěva v sobotu 18. 06. 2011. TZ bez problémů pořízena v Kozlím obchodě. Zaujala mě možnost exkurzí do pivovaru, určitě se tam na ní někdy vypravím.
 
Libor
Kozlí obchod
Na trase Zámeček Berchtold - Zámek (hotel) Štiřín jsme se zastavili v Kozlím obchůdku. Ačkoliv měli zavíračku v 16.00 (neděle), měli jsme ještě díky nějaké mimořádné exkurzi štěstí - měli otevřeno ještě v 16.40! K TZ jsme ještě přibalili kartonek "kozlíka" :-)
 
Tomáš
v brožuře psali, že se známka dá zakoupit v restauraci vedle pivovaru U Velkopopovického Kozla. Na známku jsem se těšil, jenže jí tam neměli a tvrdili nám, že ostatní prodejní místa jsou už zavřená, přičemž v brožuře nebylo nic napsané, když jsem se podíval tady na internet, tak mi to bylo jasný...tak pozor na to
 
vláďa
Známku jsem bral v návštěvnickém centru pivovaru poslední, ale prý je mají objednané a měly by každým dnem přijít.
 
Hana
V Popovicích jsme nebyli úspěšní, zato v Brtnici v kavárně Úsměv jich měli dostatek, příjemné prostředí, milá obsluha a úžasný medovník. Není to z Popovic daleko. Vyplatí se tam zastavit.
 
Martin
Hodnocení
Koupil jsem známku v kavárně Úsměv. Je to cca 1,1 km od pivovaru, ale cesta k ní je dobře značená. Koupě známky bez problému. Kavárna se zahrádkou i obsluhou je moc milá. Doporučuji.
 
Vláďa
Beze stopy
O pár měsíců později je vše stejné, jako v předchozích příspěvcích. Snad je to jen o to horší, že teď si z lidí dělají vyloženě legraci. Posílají vás od čerta k ďáblu, i když už určitě vědí, že nikde nemůžete uspět: restaurace u pivovaru, podniková prodejna, vrátnice, obchod naproti, restaurace u stadionu - vše marné. Perzonál se všude jen evidetně baví.
 
Petr
je to hnus
Chtěl jsem se rozepsat ,ale v podstatě to vše napsal naštvanej Jarin.Jinak lovu zdar.Taky dneska na(sr)anej Petr
 
Petr
je to hnus
Chtěl jsem se rozepsat ,ale v podstatě to vše napsal naštvanej Jarin.Jinak lovu zdar.Taky dneska na(sr)anej Petr
 
Naštvanej Jarin
Rýmařov si z nás s Popovicema střílí
Apeluji na Rymarov, aby si udelal ve znamkach a jejich prodejních místech PORADEK! Dnes jsem cíleně navštívil Popovice za koupí TZ. V knížce je psáno že prodejní místo má být v restauraci velkopopovického kozla, což je přímo vedle pivovaru. Jdu dovnitř. Vrchní na mě kroutí ramenama řka: pivovar NAM PRODEJ TZ ZAKAZAL, ze si je bude prodavat sám. Nu dobrá říkám si a jdu na vrátnici, vrátný jenom kroutí ramenama a říká nic takovýho se tu neprodává, říkám: máte tady nějakoku prodejnu, vrátný: jóóó ta je v areálů přístupná JENOM předem objednaným exkurzím. Je na něm vidět že se mě chce zbavit, posílá mě do pivovarské prodejny která je v potravinách. Krom pár pivních tácků a korbelů po známce ani památky, ptám se u kasy, jóóó známky se mladej prodávají na poště. Vracím se s vyšší mírou tepu na vrátnici, vrátný už poměrně podrážděný mě odkazuje do baráčku naproti kde je prodej piva. Tam sklízím akorát posměch, že jediný co můžu dostat je sud a nebo nadržku... Pokouším se o malou demnostraci ;) bezúspěšně. Nakonec s výkřiky "Kozel se nedá pít, ať žijou Krušovice" opouštím vrátnici pivovaru.... A to mě kozel vcelku chutnal.... Teď na něj nebudu mít chuť hodně dlouho. Může si v tom Rýmařov konečně udělat pořádek a neposílat nás opět někam kam se dostaneme jenom při předchozí domluvě exkurze??? Je na tom něco tak složitého nebo si z nás Rýmařov schválně střílí??? Cestou busem z Popovic se ještě smeju billboardu u silnice "Vítá Vas pivovar Velké Popovice, otevřeno denně"
 
Milda
Po známce ani stopy
28.9. ráno jsme projížděli kolem pivovaru, počkali si 20 minut na otevření restaurace "U Velkopopovického Kozla", abychom známku stejně nedostali, prý "už nám je neposílají". Nikde žádný vývěsní štít ani nic podobného, co by svědčilo o prodeji TZ, odkázali nás na vrátnici pivovaru, tam paní prohledala všechny šuplíky, ale známku nenašla - dala nám aspoň pár pivních etiket jako cenu útěchy a odkázala nás na restauraci, kde už jsme byli. Podniková prodejna byla z provozních důvodů zavřená - snad mají známku tam.(???)
 
Martin
Dnes jsem projížděl V.Popovicemi, TZ v uvedené restauraci k dostani není a taky jsem byl odkazán na vrátnici pivovaru,ale tam bohužel také nic,škoda :(
 
Katka
TZ nedostupná, servírka nesympatická ... zřejmě neměla svůj den :-)
 
Páv
V udané restauraci servírka o žádných známkách nikdy neslyšela a snažila se mě odeslat na vrátnici pivovaru. Ale jinak jídlo v pohodě, a pivo tam točí taky dobré! :)
 
AFIk
Berte to s rezervou,že TZ nemají,možná jí mají. Já tam byl hodinu před otevřením. Velice ochotná paní vše prohledala,ale TZ nenašla. Tak aspoň to razítko jsem dostal
 
Iva
OPRAVA
Omluva - níže uvedené informace o otvírací době prodejny se vztahují k TZ 1341pivovar Bernard.
 
Iva
Podniková prodejna otevřena o víkendu pouze v sobotu do 11.30 hod.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v restauraci, bohužel žádné pohledy, jídlo ale výborné. Omylem jsme vlezli na zimní stadion, docela příjemné ochlazení v parném létě.
 
Věra a Endy
známku měli poslední ,ale barona Ringhoffera bylo jěště dostatek,v restauraci bylo utulno a jídlo
výborné,vřele doporučujeme.
 
black demon
Koupíte taky VTZ Krajinou barona Ringhoffera.A nezapomeňte požádat o razítko.Nemá chybu.S Kozla by si měli
brát ostatní příklad.
 
Honza Pásler
Hospůdka opravdu nemá chybu. Otevírají denně v 11 hod. V 10.55 jsme čekali před hospodou dva lidé, deset minut
po jedenáctá byla už hospoda plná, odhadem 60 - 70 lidí a všichni už konzumovali. To, co tam dvě mladé
servírky předváděly jsem ještě neviděl. Prostě koncert. Sem by měli všichni číšníci povinně chodit na exkurzi.
Jenom ten motiv mi moc nesedí: kozel s napěněným půllitrem by se na známce určitě vyjímal lépe než
současný motiv.
 
Fylkir
Výborné pivko
Jak dostat známku za pozvání na pivo? Jednoduše - pozvěte známé do hospody u pivovaru! Mají tu seznační černé
pivo, známku dostanete u pípy za 25 Kč. Jelikož jsme přijeli až k večeru, nic jsme tu neprošli. Jen jsme se
vyfotili u "kozla" a hurá domů. Je ale mi záhadou, proč tu nemají lahvové pivo... Kdyby bylo více
známek po hospodách, bylo by i více sběratelů :-D. Nevím sice jak je to "turisticky je nevhodné
místo", ale jako závěr dne plného výletů určitě Velké Popovice doporučuji!
 
Vacice
Pivovar
No sám tady bydlím takže vim kde ji mají ovšěm tato hospoda není vhodná k prodeji t.z. Budu t.Z. navrhovat
přesunout do unismi- suveníry. Pokud nechcete navštívit pivovar tak stojí za povšimnutí kostel marie sněžné
vedle školi ale moc si od V.P. neslibujte tento pivovar ma silné a dlouhé kořeny ale třeba takovýž hrad sion
545 no. to je zajímavé :)
 
Vlach
Předražená známka
Velké zklamání. Historická výzdoba sálu hospody na první pohled příjemně naladí. Tím to ale končí. Nostalgii
likviduje reprodukovaná techno hudba. K tomu předražená jídla s dlouhou čekací dobou, arogantní personál a
nakonec tur. známka za Kč 30,- ! Turisticky nepříjemný zážitek.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek