Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1739 - Podkrušnohorské technické muzeum Most


Popis

V roce 2003 vzniklo na bývalém dole Julius III Podkrušnohorské technické muzeum s hlavním zaměřením na historii dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve.

Mapa

Navštívil jsem Podkrušnohorské technické muzeum Most

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Podkrušnohorské technické muzeum, bývalý důl Julius III, Most-Kopisty
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Most
Poloha:
50°33'15"N 13°37'21"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1739 - Podkrušnohorské technické muzeum Most
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1739 - Podkrušnohorské technické muzeum Most


15.10.2021 - dostupná s menšími problémy
18.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny muzea.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Zajímavé muzeum se super průvodcem,vše nám ukázal a předvedl,prohlídka stojí opravdu za návštěvu
 
Petr
Tz
Poslední prohlídka v 15 hod, známky jsou vyprodané, budou až příští týden.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Muzeum
Otevřeno od dubna do konce října ÚT-NE 9-17 hod. Poslední prohlídka možná v 15 hodin, jelikož projití celého muzea zabere cca 2 hodiny. Prohlídka byla suprová a známek mají dostatek. Doporučuji.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
nám utekla mezi prsty.

Otevírací doba: ÚT - NE 9 - 16 hod., poslední prohlídka jde v 15 hodin.

My jsme dorazili chvíli po třetí hodině a už nás přivítal jenom hlídač za zamčenou bránou. Pokud budete vážit do končin, kde muzeum sídlí, ohlídejte si čas, aby ta krkolomná cesta nebyla zbytečná.
 
Karel Dvořák
Karel Dvořák
Zajímavé muzeum stranou zájmu
Muzeum je trochu mimo civilizaci, z ruky, ale stojí za to zatočit z hlavní silnice mezi Mostem a Litvínovem a zastavit se tu. Areál vypadá, jako kdyby ho skoro včera teprve opustili horníci, autenticky, expozice jsou zajímavé, ať už replika dolu s funkčními stroji, nebo postupně opravované reálné památky na těžbu, skvělé jsou i volně přístupné bagry, nakladače a podobně. Provádět vás může dokonce přímo bývalý horník a to pak rád přihodí historky, jak sám práci na dole zažil. Nenechte se odradit nevzhledným okolím a příjezdovou cestou (i když i to má určitou "romantiku").
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Turistické známky prostě došli.
 
dotaz
Vzpomínka na Julius III a Kopisty
Beru na vědomí,že jde o technické muzeum,přesto nabízím vzpomnku-text jak jsem jako chlapec poznal
šachtu Julius III,kde můj otec fáral. Bydleli jsme na šachtě Julus IV pod těžní věží,mám inějakou fotku.
Má adresa je Jiří Svejkovský, Urbánkova 45 Praha 12 Modřany 1430 tel: 606 857 907
E-mail:jirisvejkovsky25@seznam.cz
 
hovnař
10krát
TZ 364, 376, 1046, 1243, 1389, 1642, 1739, 1740 mají v infocentru v Mostě (SO, NE 8-14)
 
Tatík
Na hlavní silnici Most-Litvínov opravdu odbočka není značená, dále již jsou nově černé důlní vozíky se šipkami. Vstupné 60,- Kč, otevřeno od 1.3. do 31.10. od úterý do neděle 9-16 hod. Prohlídka přes hodinu, zvlášť funkční stroje v maketě dolu bezvadné. Turistických známek dostatek v místních suvenýrech, měli je i v IC v Mostě, ale expozici si nenechte ujít!
 
Václav
Určitě stojí za shlédnutí.Na expozicích je vidět, že chybí peníze na další rozvoj, ale pan průvodce je natolik ochotný a hovorný, že Vám to ani nepřijde.Jinak doplňuji popis cesty-od hlavní silnice mezi Mostem a Litvínovem není značeno-takže se řiďte modrou cedulí ČD CARGO, podjeďte viadukty a dále už je značení.
 
Béďa
Hledal jsem muzeum na adrese ul. Budovatelů 2830. Tam není, ani dle poptávání místních obyvatel nikdy nebylo. Doputoval jsem až do oblastního muzea v Mostě, kde mi bylo mi řekla paní v pokladně, že nikdy neslyšela, že nějaké Podkrušnohorské muzeum v Mostě existuje. Takže jsem ho nenašel.
 
eMPage
Je vidět, že známky doplňují rychle, 23.7 už byly opět k dostání bez problémů :-)Prohlídka zajímavá vzhledem k místu, kde se to nachází. Jinak štěstí, že jsem jel autem, protože pěšky od tramvaje bych každý krok nadával jako špaček, jak je to daleko. Vhodné pro kolo, vzhledem k cestě, pěšky je to opravdu na dlouho :-)
 
KEŽI
Podkrušnohorské technické muzeum
!!! POZOR, TZ BYLY VČERA 17.7. DOPRODÁNY !!! Pán z Mostu,co byl se mnou na prohlídce ,kupoval poslední.Návštěvu mohu doporučit,skvělý průvodce(bývalý horník),prohlídka trvala skoro 2 hodiny,věnoval se nám a čekal,až si vše vyfotíme.Vše v původním stavu,jako když se šachta zavřela,jen chybějí peníze,aby se to dalo do šůsu,ale prý jsou již z unie skoro na cestě...tak ať to vyjde!K vidění je zde toho mnoho,kromě parního stroje z r.1891 a různých expozic o hornictví a báňské záchranné službě,je zde na povrchu udělána věrná kopie důlní štoly se všemi funkčními stroji a pasy,taktéž video se 3D brýlemi rubacího stroje na podvozku tanku T-34.Muzeum najdete asi 3km od Mostu směrem na Litvínov,nepřehlédněte odbočku doprava přes tramvajové koleje,pak pod viadukt a dále po značených šipkách tech.muzea.Asi po 1km silnice končí u firmy H+H a těsně před ní musíte odbočit doprava pod parovod na šotolinovou cestu,která vede až k branám dolu Julius III. - nyní tedy k technickému muzeu.Návštěvu všem doporučuji,hlavně fandům hornictví a za skvělou prohlídku děkuji!
 
Martin Fridrich
TZ 1739
Známka Podkrušnohorského technického muzea volně dostupná, ochotná paní ji přivezla dokonce i před otevírací dobou
 
Kampa
chybička
Byli jsme tam ve středu 7.7.
 
Kampa
Dne 9.7.2010 TZ dostupná bez problému.Muzeum otevřeno út-ne 9-16hod,po+svátky je zavřeno.Prohlídka v každou celou.Z Mostu směr Litvínov asi 2km,pak doprava přes tramvajové koleje pod železniční viadukt,pak už dle šipek.Dle GPS 50°33'15,929'' a 13°37'21,135'' dojedete až před muzeum bez problému.Muzeum i průvodce jsou super.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek