Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1280 - Podorlický skanzen Krňovice


Popis

Skanzen lidové architektury regionu Královéhradecka, muzeum vesnice a řemesel.

Mapa

Navštívil jsem Podorlický skanzen Krňovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Podorlický skanzen, Krňovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Hradec Králové
Poloha:
50°11'25.16"N 15°58'55.09"E
Hodnocení:
2.735
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1280 - Podorlický skanzen Krňovice


30.10.2022 - dostupná bez problému
29.10.2022 - dostupná bez problému
13.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Dnes měli otevřeno. Mají tam nádherný mlýn do kterého se dá nakouknout a v několika budovách měli veterány. Tři osobaky značky Tatry, několik motorek z toho jedna od Ural.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Dnes měli zavřeno.
 
FCB
Známku
jsem koupil přímo v pokladně skanzenu, který není nijak velký a prohlídka mi trvala cca 45 minut.
Skanzen nabízí cca 15 objektů a návštěvu doporučuji!!!
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Skanzen
Pěkný skanzen, byli jsme tu skoro sami tak jsme se tu mohli v klidu procházet. Mlýny,hlavně ten větrný, jsou fakt krásný,určitě doporučuji. TZ na pokladně.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Skanzen Krňovice
I když v areálu skanzenu byla svatba, skanzen úplně normálně fungoval. Moc pěkné místo, známek dostatek.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
skanzen
Skanzen jsem navštívil 9.8. a to byl mlynářský den. Mlýn klapal o 107, mouka se sypala, chleba se pekl ...... Příjemně strávené dopoledne, krásné počasí. Ulovil jsem i výroční známku 15 let skanzenu, k tomu krajíc se škvarkami, no potřebuje člověk něco víc ?
 
Tatík
Otevírací doba květen-červen a září-říjen v sobotu a v neděli 10-16 hod., v červenci a v srpnu úterý-pátek 10-16 hod., sobota a neděle 10-17 hod.Vstupné 60,- (30,-) Kč, turistických známek a pohledů dostatek, funguje i občerstvení. V celou hodinu prohlídka s průvodcem (jen pro nás dva). Přeji hodně úspěchů v dalším rozšiřování skanzenu.
 
Paaja
Papírové modely
Skanzen už nějakou dobu láká taky na výstavu papírových modelů lidové a sakrální architektury prodloužené do konce října. Jelikož jsem modelařil, neodolal jsem a navštívil, pěkný výběr a zatraceně precizní modelářská práce, asi začnu zase lepit :).
 
Adam Záruba
Re: Trocha zklamání
Přeji dobrý den všem,zklamaná reakce nás samozřejmě mrzí, proto si dovolím napsat několik slov na vysvětlenou. Podorlický skanzen v Krňovicích je ve výstavbě teprve sedmým rokem a je financován převážně z omezených soukromých zdrojů a grantových příspěvků v řádu max. několika set tisíc Kč ročně. Nelze ho proto ani náhodou, co do počtu objektů i rozsahu expozic, porovnávat se státním skanzenem na Veselém Kopci, který je budován za bohatých státních dotací již 40 let. Skanzen jsme otevřeli pro veřejnost již po třech letech výstavby, aby návštěvníci měli možnost vidět, jak vznikají jednotlivé stavby a měli možnost porovnání toho, jak se skanzen v průběhu let mění a rozvíjí (např. skanzen ve Strážnici byl otevřen pro veřejnost až po 11 letech výstavby). Jistě pochopíte, že výstavba i údržba a provoz takového skanzenu není zadarmo a že je nutné tyto potřeby krýt zčásti i ze vstupného. Domnívám se, že vstupné 50 Kč za dospělou osobu (nezvyšovali jsme ho již 2 roky) je velice příznivé a málokde najdete nižší. Rozhodně na něm nevyděláváme a investujeme ho do údržby dalšího rozvoje skanzenu. Pokud se jedná o papírového průvodce, tak tuto věc jsme zavedli jako jednu z možností nedávno - jednak proto, že stoupá počet zájemců o individuální prohlídky bez průvodce a také z kapacitních důvodů. V době, kdy skanzen navštívilo max. několik desítek návštěvníků týdně jsme si mohli dovolit provázet osobně třeba i jednoho návštěvníka. Dnes, kdy se návštěvnost zvyšuje, jsme byli nuceni zavést podobný systém, jako funguje na většině ostatních přístupných památek - komentované prohlídky s průvodcem se konají v každou celou hodinu, pokud se sejde alespoň 5 návštěvníků. V ostatních případech, což byl asi i případ nespokojené návštěvnice níže, je možnost individuální prohlídky s tištěným průvodcem, kdy záleží pouze na návštěvníkovi, jak podrobně si skanzen prohlédne a jako dlouho tam pobude. Někteří návštěvníci s papírovým průvodcem vydrží skanzen a jeho expozice studovat třeba i 2 hodiny a odcházejí nadšení, na druhou stranu jiní ho proběhnou za 5 minut a odcházejí s dotčeným pohledem a pocitem, že tam "nic není". Všem se bohužel zavděčit nelze.Věříme, že i nadále budou převažovat spíše pozitivní zkušenosti a reakce a že se sami přesvědčíte o kvalitě vznikajícího díla, jehož cílem je záchrana lidové architektury Královéhradecka a její prezentace veřejnosti spolu s životem lidí na venkově v minulosti.S pozdravemAdam Záruba, Podorlický skanzen v Krňovicích
 
veselka
Trocha zklamání
Dnes jsme navštívili krňovický skanzen a byla jsem docela zklamaná. Zaplatili jsme 50,-Kč vstupné a průvodce na papíru a radu kudy postupovat. Sice hodnotím snahu budovatelů skanzenu, ale ve srovnání skanzenu na Veselém Kopci i ve vstupném a prohlídky s průvodcem, opravdu nic moc.
 
Martina
prohlídka
V sobotu jsme skanzen navštívili a byli jsme nadšeni. Mladá paní nás velmi informovaně provedla, předvedla funkční stroje. Švagr se zapřáhl do žentouru. Viděli jsme v chodu stabilní motor a jím poháněnou mlátičku a mohli jsme se pohodlně usadit ve veteránech Tatrovek. Děkuji a přeji skanzenu a hlavně jeho majitelům a budovatelům, aby ve svém nadšení vydrželi.
 
Honza Pásler
Skanzen vybudovala i provozuje rodina Zárubova. Jejich elán a nadšení jsou obdivuhodné. Sami bydlí přímo ve skanzenu, v kopii statku z Piletic u Hradce Králové. Některé objekty jsou nově postavené - kopie historických budov, jiné převezené a znovu postavené. Zajímavá je expozice zemědělských strojů, traktorů a pod.Skanzen ještě zdaleka není dokončený, přesto už teď stojí za návštěvu.
 
Honza Pásler
Před několika dny jsem si zde posteskl, že jsem do skanzenu Krňovice dorazil až 40 minut po zavírací době. Dnes mi pan Záruba (asi správce areálu) napsal mail, že jsem měl vytrvat a zvonit, že určitě byli někde v areálu a přišli by mi otevřít.Je vidět, že si tu návštěvníků dovedou vážit a chtějí jim vycházet všemožně vstříc. Takže někdy příště - moc se těším.
 
Honza Pásler
Letní otevírací doba 9-12, 13-16 mimo pondělí.Dnes v 16.40 již zavřeno, nebyl jsem jediný, kdo by se rád podíval. Na zazvonění nikdo nereagoval. Brána odemčená, ale vstoupit jsem si netroufl, odrazen tabulí, že objekt hlídá pes. Pohledem přes plot je patrné, že areál je ve výstavbě, až to bude hotové, bude to určitě super.Tak snad někdy příště...
 
ivan
Skanzen je zatím ve výstavbě, ale pro návštěvníky je otevřen. Není to klasický skanzen, jak jsou lidé zvyklí,
ale část staveb jsou rekonstrukce podle dobových dokladů.Zakladel i paní průvodkyně jsou velice
ochotní(průvodkyně ve skanzenu dokonce bydlí, takže TZ prodá i mimo otevírací dobu.
 
Zdeněk K
poděkování
Dnes 25.3.2006 jsem se zastavil pro známku v malé obci Krňovicích. I když bylo zavřéno slečna mi velice
ochotně otevřela a známku mi prodala.Více takových milých a ochotných lidí.Dík
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek