Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1596 - Podyjí vyhlídka na Hardegg


Popis

Skýtá mimořádný pohled do údolí Dyje a na město Hardegg. Původní vyhlídkový altánek z roku 1885 se nazýval Luitgardinou vyhlídkou. Později zpustl a byl zcela zničen. Altánek byl rekonstruován Rakouským klubem turistů a v roce 1990 byl jako dar předán tehdejší Správě CHKO Podyjí.

Mapa

Navštívil jsem Podyjí vyhlídka na Hardegg

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Návštěvnické středisko správy Podyjí, Čížov 176 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hospoda "U Švestků", Čížov 153 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Náměstí 47, Vranov nad Dyjí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Autocamping Vranovská pláž (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CHKO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Znojmo
Poloha:
48°51'26"N 15°51'43"E
Hodnocení:
2.962
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1596 - Podyjí vyhlídka na Hardegg


10.09.2021 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
22.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem měl z infocentra které leží nedaleko.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Vyhlídku jsem navštívil už asi potřetí, nikdy nezklame.
TZ k dispozici jak v centru NP v Čížově, tak v nedaleké hospodě U Švestků. Obojí jsou sezonní záležitosti, takže na konci října zavřou a otevřou až někdy na jaře.
 
Lucie Pechová
Lucie Pechová
TZ
TZ jsme sehnali bez problémů v IC ve Vranově nad Dyjí, ale je otevřeno jen do konce září. Vyhlídka úžasná, hrad i jeho prohlídka taktéž.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Krásné místo s úžasným výhledem do údolí Dyje a hrad a vesničku Hardegg. Lehká cesta na kole i pěšky z Čížova nebo náročnější z druhé strany z Vranova přez Felling a Hardegg. TZ zakoupena v Čížově v infocentru, které je mov pěkné i s milou obsluhou. V čížově také k vidění zbytky původní železné opony a strážní věže.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Okouzlující vyhlídka
Cesta z Čížova, kde je dostatečně velké parkoviště sice nepůsobí nikterak výjimečně, ale kdo má rád flóru, přijde si na své (je zde mnoho teplomilných a vzácných rostlin). Samotná vyhlídka plně vynahradí celkem nudnou asfaltovou cestu. Pohádkový pohled z dřevěného altánku na upravenou a čistou vesničku v údolí řeky Dyje. Dominantou je samozřejmě zřícenina hradu Hardegg. Na ten se také můžete vydat, vstupné je 7,5 Euro, na kase byla česká obsluha. Dokonce tam mají i TZ Hardeggu a řekla bych poměrně vzácnou jubilejní - 10 Jahre ohne Grenze (již není v prodeji). TZ tam sice stojí 3 Euro, ale za tu ochotu a hlavně péči, kterou hradu věnují si to zaslouží. Na zřícenině lze prolézt různé komnaty i kapli, je zde ukázka dobových předmětů.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
nálepka
Nálepka zakoupena v informačním centru Čížov v prvním patře. Vyhlídka kolem 4 km od Čížova. Moc krásný výhled na Hardegg
 
Veronika
Vyhlídka
TZ zakoupena U Švestků. Krásná vyhlídka na malebné rakouské městečko s hradem. Mimoto zaujmou pozůstatky železné opony včetně strážní věže za obcí Čížov.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 8. 2016
TZ jsem se dá koupit i v pokladně Vranovské pláže. Na kolech jsme udělali okruh z Vranova na Felling, Hardegg, Čížov a zpět Vranov. Vyhlídka je před Čížovem, luxusní výhled na Dyji a hrad Hardegg, kde mají rakouskou TZ za 3 eura. V pokladně je česká průvodce, cena okruhu přes 10 euro, ale na hradě minimum návštěvníku oproti tech na českých hradech v okolí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Vyhlídka
TZ koupena v Čížově v návštěvnickém centru NP Podyjí. K vyhlídce je to necelé 3 km, klidnou chůzí jste na místě ani ne za půl hodiny. Výhled do na město, obzvlášť na hrad Hardegg je impozantní. Okolní příroda nádherná. Na místě jsme byly sami, cestou zpět jsem začali potkávat celkem hodně lidí. Nejlepší je místo navštívit ráno nebo odpoledne, později myslím, že už je dost velké riziko, že se v klidu z vyhlídky nepokocháte. Za návštěvu také stojí památník železné opony, který je hned vedle návštěvnického centra NP Podyjí v Čížově.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost TZ
TZ byla bez problémů dostupná v neděli 28. 09. 2014 v návštěvnickém centru NP Podyjí v Čížově. Z odstavného parkoviště před obcí je to na vyhlídku 3,5 km pohodlnou lehce zvlněnou cestou, bohužel asfaltovou.
 
Ruda
TZ
Měli jsme krásné počasí a z vyhlídky bylo celé údolí a Hardegg jako vymalovaný. TZ v IC Vranov nad Dyjí.
 
K + E
TZ koupena v náštěvnickém centru. Vyhlídka na krásný hrad a městečko Hardegg.
 
Simone Romoli
Koupil jsem tu turistickou znamku ne v Cizove, ale v malem obchodem, ktery se nachazi naproti pokladne zamku Vranova
 
Libor
10.06.2012 - Tz dostupná jak v IC tak i v hospodě U Švestků v Čížově. Pohodlná 6 km procházka, i když hlavně po asfaltce (ideální spojit také s 6 km procházkou na Nový Hrádek a máte celodenní výlet jako víno). Výhled na Hardegg jak z letadla, zajímavý je i zbytek železné opony v Čížově.
 
Eliška
TZ Hardegg
Jinak bohužel známku Hardeggu na hradě neměli :(( A Rýmařov Rakouskou známku asi nepošle... Tak máme důvod se sem vrátit.
 
Eliška
Nádhera!!!
TZ bez problémů v Čížově v návštěvnickém středisku. U střediska musíte nechat auto, dál už je zákaz. Z Čížova pěšky na cca 2 km vzdálenou vyhlídku.. a kdo má chuť tak od vyhlídky je to dalších cca 2 km do Hardeggu. Autem se tam prý dostanete jen když pojedete do Rakouska přes Šafov a pak na Felling a Hardegg. Ale doporučuji pěší túru z Čížova - není to zas tak daleko a dá se vidět spousta zajímavých věcí. Samotná vyhlídka a Hardegg - NÁDHERA, fakt romantika. Je to krásný kus země, byla jsem z výletu nadšená, Hardegg je krásné klidné místo.
 
apple123
TZ mají v hospodě u "Svestků" na rozdávání, příjemné místo
 
Eda
19.8.2011 - Známku mají také v detašovaném informačním místě NP Podyjí na vranovském zámku, měli tam i výroční TZ "20 let NP Podyjí". Jinak souhlas s předchozími příspěvky - okolí Čížova a Hardeggu patří k nejkrásnějším partiím Podyjí.
 
Igor
koupena v hospode U Svestku, kde jsme taky spali dve noci. Super hospoda a moc krasne uzemi. V Hardeggu jsme byli hned 2x. V navstevnickem centru jsme koupili jeste vyrocni znamku 10 let NP Podyji.
 
Jan Lutrýn
TZ dostatek v návštěvnickém centru i v hospodě u "Švestků", na obou místech velmi příjemná a pohledná obsluha :-). Vyhlídka nádherná, celkové nádherný kraj. Hrad a městečko Hardegg je jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy navštívil. Rakouská TZ Nr. 204 Burg Hardegg je za 3,50 EUR k dostání u pokladny hradu.
 
Petr M.
Nááádherná vyhlídka! I procházka z Čížova (kde jsou zachovalé zbytky hraniční linie) byla fajn. A ten výhled za to stál. Romanitka na entou. Doporučuju všema deseti!
 
Lucka
V hospodě jsme se suprově najedli a mají skvělou žlutou limonádu ZULU:-)
 
jájulka
Hardegg byl úžasný..vyhlídka suprová, měli jsme super počasí, navštívili jsme i hrad..který byl opravdu famózní....super, moc doporučujeme všem....kteří se do tohoto kraje přijedou podívat.....
 
Pavel
Nádhera, navštívili jsme i hrad (z Čížova jsme tam byli za hodinku), byl tam český průvodce, pak jsme to vzali pěšky do Lukova a na nedaleký Nový Hrádek. Jo a slečna v infocentru byla ochota sama, otravovali jsme ji i s dětma snad půl hodiny a ani jednou se na nás nezamračila...)
 
Vavřík
Hardegg je krásný
Je to přesně jak píšeš Vláďo, stojí za to se vydat do Hardeggu a obejít si i celý okruh NP Podyjí, viděli jsme i hrad Kaja a stálo to za to. Jen se sem dostat bez auta je hotový problém, jeli jsme ráno v 6.20 ze Znojma, protože poslení se z Čížova vrací v 16 hodin!
 
vláďa
Tak jsem se dnes vrátil z dovolené na Vranovské přehradě a zjistil jsem, že vyhlídka u Čížova má svou TZ. Ještě, že jsem hodně fotil a o známku si napíši. Vyplatí se i přejít přes Dyji a tento středověký hrad si prohlédnout z blízka. Otevřeno mají denně od 1.4. do 15.11. od 9 do 17 hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek