Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1676 - Podzámecká zahrada, Kroměříž


Popis

Zahrada původně vznikla k pěstování zeleniny a květin. Od 15. století prošla několika proměnami, až byla v 19. století upravena na přírodně krajinářský park o velikosti 64 hektarů.
Podzámecká zahrada je romantickým parkem stvořeným k procházkám, vnímání harmonické krásy, načerpání nových sil, občerstvení i oddechu v přírodě. Její scenérie překvapují sítí vodních kanálů a rybníků, množstvím romantických staveb a kompozic, zookoutkem a volně chovaným zvířectvem, jako jsou pávi, labutě, kachny, veverky. Park je volně přístupný, je však možné absolvovat komentovanou prohlídku.


Mapa

Navštívil jsem Podzámecká zahrada, Kroměříž

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Kromeříž - pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Velké náměstí 115, Kroměříž
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Kroměříž
Poloha:
49°18'4.7"N 17°23'43.14"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1676 - Podzámecká zahrada, Kroměříž
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1676 - Podzámecká zahrada, Kroměříž


27.08.2022 - dostupná bez problému
23.08.2022 - dostupná bez problému
29.07.2022 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Šustr
Pavel Šustr
TZ
Zakoupena "mimo sezónu" díky ochotě paní pokladní v Arcibiskupském zámku. Cena 50 Kč
 
Pavel Šustr
Pavel Šustr
TZ
Již podruhé snaha koupit TZ v IC - opět zavřeno :(
 
Patrik Salava
Patrik Salava
TZ
Nevím jak v infocentru, ale asi běžte pro známku tam. Na zámku 50 Kč!
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Koupena v infocentru.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
12. 8. 2014
V době návštěvy bylo známek v info hafo :-)
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Stále platí předchozí příspěvky - mincovna zavřena, v IC nemají a další objednávat nechtějí. Probíhá rekonstrukce a prý i nový majitel.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Zavřeno
Mincovna se opravuje už druhým rokem, takže stále zavřeno. Jestli se ale znovu otevře, to nikdo neví.
Platí příspěvky níže. Infocentrum má vyprodáno a nové objednávat nebude,než se vyřeší stávající situace. Jediné doporučení je si mincovnu vyfotit a zažádat o poslání z Rýmařova.
Navrhuji taktéž toto turistické místo momentálně s prodejem tz pozastavit.
 
Familíe Nedělovic
Familíe Nedělovic
TZ 1676
Mincovna je již druhým rokem zavřena, expozice mincí přemístěna do zámku, vlastně nikdo neví co tam bude dál. Známky v Íčku doprodali a nebudou další objednávat.

Zde by bylo vhodné známku minimálně pozastavit ne-li zcela zrušit.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Nedostupná. Mincovna je uzavřena a v íčku přestali prodávat její tz. Nechápu proč, budovu jsme viděli zvenku a myslím, že dovnitř bychom nepotřebovali jít i kdyby byla otevřená...
 
Michal Brabec
Michal Brabec
...
Zakoupena v IC na náměstí
,,,
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Biskupská mincovna
Známka zakoupena v IC na kroměřížském náměstí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Biskupská mincovna
Tur. známka mincovny koupena v kroměřížském infocentru. Bohužel při naší dvoudenní návštěvě Kroměříže, byla po oba dva dny mincovna zavřená. Řídili jsem se oficiální stránkou města, kde mají uvedeno otevírací dobu mincovny od 1. května, tak tomu ale nebylo, po dalším zjišťování jsem našli na jiných stránkách a poté i přímo na dveřích mincovny správnou otevíračku. Tento rok mají otevřeno až od 15. května. Za nás hodně velké zklamání, na návštěvu jsem se těšili, takže spoléhat se oficiální stránky nemá cenu.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
Mincovna
Známku jsme zakoupili na zámku, jelikož je po sezóně a bylo zavřeno.
 
Alena Floriánová
Alena Floriánová
TZ 1676
Známka zakoupena v pokladně mincovny. Prohlídka pravda menší, ale mince zajímavé. Zvláště se podívat jak se za těch několik set let měnily z úplně maličkých na velké.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
...
Vstupné 70/45 kč.Jediné co bych mohl doporučit z "mincovny" je restaurace naproti.Mincovna sama o sobě malinká,kde nic moc není.Jediné pozitivní je mladá slečna (paní),která Vám ochotně řekně trošku historie o vodárně.Celkový dojem "palec dolů".
 
Barbora Havlová
Barbora Havlová
Mincovna
Mincovna se nachází v budově galerii Orlovna, naproti restauraci U Mincovny (pozor, tady i přes víkend do 15 hodin výběr jedině z pěti meníčkových jídel, bez polévky, každé za nejméně 115 Kč, včetně smažáku s hranolkami, brrr).
V Mincovně jsme narazili na velice milou "obsluhu", mladší slečna nám povykládala o vodárně i aktuálních poměrech ve městě a bylo vidět, že jí ta práce baví. Už jen za její přístup má místo pro mě obrovské plus. Kromě mincovny si zde prohlédnete uměleckou galerii i starou vodárnu. Nám se zde líbilo a doslova nadšeni jsme byli ze současné výstavy Memento Tiziani
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Biskupská mincovna
Známka zakoupena v infocentru na Velkém náměstí.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Mincovna
Mincovnu jsem navštívil již dříve, v době kdy jsem ještě nesbíral známky. Je malá, ale zajímavá. Známka zakoupena dodatečně v infocentru.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
*
TZ zakoupena v infocentru u radnice
 
Míša
Známka zakoupena v Mincovně. Doporučuji zakoupit výhodné vstupné VIA ARTIS (obrazárna na zámku a mincovna). Mincovna není veliká, ale je opravdu pěkná, hlavní informace se člověk dozví z krátkých textíků a co se týče penízků, je rozhodně co k vidění. Součástí domu je i galerie Orlovna a Nová vodárna. Zároveň nám vstupenka, ač to nebylo nikde napsáno, platila do Květné zahrady a k prohlídce rotundy s právě probíhající výstavou.
 
magipriba
Známku Biskupské mincovny lze společně se známkami Kroměříže a Květné zahrady zakoupit v infocentru na náměstí (otevírací doba : po - pá 9 - 16.30, so 9 - 13) nebo v pokladně Květné zahrady. Všude za správnou cenu 30,-.
 
dobrejrocnik
Známku možno zakoupit v suvenýrech na nádvoří zámku.
 
apple123
Mincovna dne 21.5. v cca 9.45 zavřená, i když má otvírací dobu od 9.00. TZ koupena v Íčku
 
Lucie
Známka k dostání v infocentru na náměstí, jsou tam velmi ochotní, jak píšou níže, jsou zde i známky NO.1432 a No.261. Nicméně mincovna je otevřena v pouze od května do září, což je škoda. Zámek má taky otevřeno až do konce října. Jinak doporučuji navštívit Kroměříž a její památky, stojí to za to.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM SEHNAL V ÚTERÝ V 16.45 V INFOCENTRU KROMĚŘÍŽ. MAJÍ JICH JEŠTĚ CELKEM DOST. MAJÍ TAM I ČÍSLA 261,937,1432 A JEDNU VÝROČNÍ. 50M VEDLE NA NÁMĚSTÍ V KROMĚŘÍŽSKÉM MUZEU MAJÍ č.937 TAKÉ A MAJÍ TU I ČÍSLO 699. A MAJÍ JICH V PYTLÍČKU TAKÉ DOSTATEK. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Aleš
Známku jsem koupi v IC v Kroměříži +Joker-100 let KČT Kroměříž.Doporučuji navštívit i Květnou zahradu a zámek.
 
Kateřina Adéla Hájková
Mincovna sama od sebe pekna,ale pani v pokladne nevlidna az hanba mluvit!Maji do 17.00 a posledni navstevnik vstup v 16.30(to jsem ochotna respektovat)ale ona hudrala uz ve 16.20,ze zavira a jde vytirat.To se nedela!
 
Katee
V mincovně to mají moc pěkné, v pokladně je velmi milá paní, dala nám vybrat z několika známek, jinak jich tam měla dostatek. Známku mincovny mají i v Infocentru na náměstí:-) Vřele doporučuji mincovnu navštívit!
 
jirkacek
Mincovna
Tak konečně je tady TZ Biskupská mincovna Kroměříž . Podle vstupenky , kterou mám schovanou jsme zde s rodinou byli 3.5.2008 , výhodnější vstupné je když koupíte vstupenku do zámku i mincovny najednou. Mincovna není sice bůhvíjak velká , ale pěkně udělaná. Nachází pár desítek metrů pod zámkem , nedaleko jsou vinné sklepy - ale nejdřív do mincovny ! Některé mince jsou velmi malé a po návštěvě sklípku byste je nemuseli už rozeznat.....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek