Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1853 - Podzemí Rabštejn - Janská


Popis

Muzeum koncentračního tábora a podzemní továrna z II. světové války. Expozice v jednom z podzemních systémů popisuje historii Rabštejnského údolí. Labyrinty podzemních chodeb jsou dlouhé 4500 m. http://www.podzemirabstejn.cz/

Mapa

Navštívil jsem Podzemí Rabštejn - Janská

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Expozice - OSR Rabštejn - Janská 108
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Srbská Kamenice 224
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, nám. Míru 122, Česká Kamenice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°48'6"N 14°22'12"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1853 - Podzemí Rabštejn - Janská


17.08.2022 - dostupná bez problému
04.08.2022 - dostupná bez problému
15.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru v České Kamenici, v Srbské nemají.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
Podzemí Rabštejn
Nutná předchozí domluva !!! Pokud je na webu vypsaná prohlídka, je možné se přidat, jinak je nutno zaplatit 10 vstupů (1600,-)

My jsme byli ve 3 a musím říct, že to za těch 550,- za osobu rozhodně stálo. Expozice úžasná a podzemí - něco podobného se jen tak nevidí. Pan průvodce velice ochotný a zapálený pro věc.

TZ se prodávají v IC Srb/Čes Kamenice. A nově navíc přímo na pokladně podzemní továrny !
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC Česká Kamenice.
Bez předešlé domluvě ani nenavštěvovat páč jsou vidět jen vchodové dveře do skály.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Velice zajímavé a originální.
Prohlídka byla rozdělena na 3 podzemní segmenty. V 1. segmentu byla umístěna expozice týkající se celé továrny. Toto místo se dá považovat za celkem příjemné (působí jako jeskyně). 2. segment už v člověku může vyvolávat ponuré myšlenky, jelikož se jedná o veliké chodby, bez osvětlení a navíc s duchařskou historkou :) . 3. segmentem jsou nádrže na uchovávání paliv, toto místo na mne působilo velice negativně a velice depresivně. Celkový výklad byl velmi zajímavý a vedl ho velice příjemný člověk, který je opravdovým nadšencem. Prohlídka trvá kolem 3,5 hodiny, ale doporučuji. Čas tu utíká jinak a ač se to nezdá, nudit se nebudete. Jediné, co bych možná vytkla - v 1. expozici průvodce řekne pár slov a pak už si každý prohlíží sám, než to všichni obejdou, trochu to trvá a člověk se chvílemi nudit může, ale zas na druhou stranu, pokud budeme mít otázky, pán je ochotně zodpoví a čekací čas si tím zkrátíte.
 
Karel Kyksa
Karel Kyksa
Dostupnost TZ
TZ dostupná pouze v IC Srbská Kamenice a nebo IC Česká Kamenice, při prohlídkách mají pouze razítko a nevedou žádné suvenýry
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
TZ dostupná 22.9.16 v IC Česká Kamenice
 
Richard a Richard Röderovi
Richard a Richard Röderovi
TZ
Známka zakoupena v IC Srbská Kamenice 16.9.2016. Známek měli dost. Mimochodem výborně vybavené "íčko". A navíc milá dáma.
 
Soňa a Luboš
Soňa a Luboš
Podzemí
Známka zakoupena bez problémů v neděli v íčku v Kamenici. Exkurzi jsem měli objednanou až na středu. A vůbec nesouhlasím s předchozími lidmi, že pán byl nepříjemný. Pán si pouze umí sjednat pořádek a to bravurně. Zprvu jsem si myslel, že tomu bude tak jak zde píšete, ale po delším poslouchání jsem zjistil, že pán je velice a perfektně nadšený pro hledání a bádání různých "suvenýrů" z války atd. Expozice ačkoliv možná nenadchne všechny je skvělá, historické fotografie taky. Jedno z mála míst, kde jsem se dokázal díky skvělému výkladu vžít do tehdejší doby, ačkoliv nebyla nijak příjemná. Jak už jsem psal. Pán dokázal zaujmout svým výkladem a dokázal si sjednat pořádek. I tak, že malé děti, které jeho výklad rušili hlasitým halekáním rázně okřikl. Když to nedokážou rodiče tak zakročil sám. Malé děti tam snad ani neberte. Stejně z toho nemají rozum a po hodině je dlouhý (ale velmi zajímavý) výklad začne nudit. A baterky sebou:-) Nezapomenu na to. Bylo to působivé!
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v České Kamenici
 
K + E
Jánská
TZ v expozici není dostupná infocentru České Kamenici ji koupíte. Asi "průvodce" velice nepříjemný a neochotný.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známku jsem dnes kopil v IC Česká Kamenice
 
Veronika Špatná
Veronika Špatná
verunka
Doporučuji koupit v infu v České Kamenici. Přímo v Jánské mě velice "milý" pan rpůbodce poslal skoro do pr.... že prý ho my sběratelé známek, razítek a podobně obtěžujeme! Takře rychle di Infa:-)
 
kaer morhen
Známka koupena dnes 27.4.2013 v íčku v České Kamenici.Měli tam i pět dalších.Všeho dost.
 
Bob
9.11. Známka v pohodě dostupná v íčku v České Kamenici.. Mají i TZ 1949 Kamenicko-šenovský motoráček + minimálně pět dalších TZ...
 
svihaklazensky
Pro sběratele TZ:známka č.1853 Podzemí Rabštejn-Janská je od 6.11.2012 k dispozici v infocentru na náměstí Míru v České Kamenici.
 
hlodavec
Dnes v pátek jsem navštívil prodejnu p.Hunčovského v Markvarticích.Bylo mi sděleno že měli 200ks známek které vyprodali a další nebudou,protože jeho kolega průvodce(majitel penzionu Skála v Jánské) si je nepřeje.Znamená to že tahle TZ zcela zanikne.Kdo ji máte važte si toho.
 
Martijo
Honba za známkou
Známka se prodává opravdu na špatně označeném místě a člověk musí po ní pátrat.Přímo na Jánském podzemí mi jeden ochotný pán řekl že by měla být v prodeji v Markvarticích směrem od Veselé.Opravdu jsem tam známku získal ikdyž na 2 pokus.Je to hned za cedulí obce po levé straně s nápisy o prodeji hydr.zvedáků a pístnic s místním železářstvím.Otevřeno mají po/pá od 9:00-16:00.Já jsem ji získal i po otevírací době stačí zazvonit a udělat smutné oči :-) a paní (pokud vám otevře) ji ochotně prodá. Tím ji moc děkuji a držím všem palce při lovu.P.S.:přímo v Jánské ikdyž uvidíte reklamy na info o podzemí v místním penzionu tak se tam nestavujte !!! pán nepříjemný s odsekem konstatoval že známku nemá a mít nebude!!!!
 
Chroust
Provozní schizofrenie
Občanské sdužení provozující podzemní továrny se jaksi rozštěpilo, takže ikdyž si prohlídku objednáte a absolvujete ale s těmi "nesprávnými", získáte sice spoustu velmi zajímavých informací azážitků, ale známku nikoli. Doiporučoval bych ještě nabízet známku na nějaké "neutrální půdě", aby byla dostupná všem návštěvníkům.
 
KamPa
Dne 20.8 jsme po předchozím telefonickém objednání absolvovali prohlídku zajímavé expozice,leč TZ nedostupná.Sice zásilka z Rýmařova již dorazila,ale průvodci si ještě TZ nerozdělili mezi sebe!?Prý budou v prodeji až za týden.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek