Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1632 - Pohořelice


Popis

Město Pohořelice leží převážně na pravém břehu řeky Jihlavy.Pohořelice jsou vhodným východiskem turistických cest za poznáním Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava, kde se nachází vzácná fauna a flóra.Město bylo od nejstaršího období průsečíkem obchodních cest.

Mapa

Navštívil jsem Pohořelice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městský úřad - Knihovna, Vídeňská ulice, Pohořelice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
KIC - Stará radnice, Brněnská 2, Pohořelice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
48°58'34"N 16°30'50"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1632 - Pohořelice


28.09.2020 - nemají sběratelský předmět
03.08.2020 - dostupná s menšími problémy
21.06.2018 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
Doporučení
Nestává se to často, ale najít IC, nebo Starou radnici, (kde nakonec v rámci místní Knihovny byla cenná dřevěná známka zakoupena) bylo když to řeknu slušně, velkým dobrodružstvím. Jedna cukrárna, kde měla známka být už neexistuje, druhá cukrárna známku dávno nemá - a paní nás poslala přes objížďku okolo města na městský úřad, kde nic takového nevedou.Naštgěstí tam ale věděli, kde je Stará radnice, vedle pošty na úplně druhém konci městečka. Takže znovu přes objížďku na Starou radnici. Tam už jsme zcela spolehlivě za farou vedle pošty našli knihovnu s mini info, kde měli i více krásných věcí pro turisty. Takže pozor - v Pohořelicích žádnou info směrovku, nebo ceduli nehledejte,(snad dojde k nápravě) ale rovnou budovu Staré radnice vedle pošty. Zde ji mají.....
 
Martin Staněk
Martin Staněk
TZ
Informační centrum v otevírací době zavřené. Cukrárna Barunka zavřená, nakonec koupeno u autobusové zastávky i s nálepkou.
 
Filip D
Filip D
Pohořelice
Bydlím v sousední vesnici, takže můj pohled je možná trochu zkreslený... ale Pohořelice mi nikdy nepřišly jako turisticky atraktivní místo. Snad jen židovský hřbitov by stál za zmínku, ten ale není běžně přístupný. Když si vybavím všechna okolní menší města, ať už Dolní Kounice, Moravský Krumlov, Židlochovice nebo i Miroslav, všechny mi přijdou zajímavější...
 
Jan Urban
Jan Urban
tz
Koupeno v ne, mimo otvírací dobu u autobusové zastávky. Náhoda, ale přesto s úsměvem na tváři.
Neděle kolem poledne, všude zavřeno. Až na asiaty.
 
Michal Švestka
Michal Švestka
Tz
Koupeno v cukrárně Barunka.známek dostatek
 
David Obřez
Re: Turistická známka
ja si myslim ze ta pani byla velice ochotna, a dominantní zena. xdxdxddxdxdxdxdx

David Obřez
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
jsme zakoupili ve sváteční den v Cukrárně U Marty.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známka zakoupena v cukrárně Barunka.
 
Radek Michalčík
Radek Michalčík
TZ
TZ na úřadě neměli,poslali mě do cukrárny tam také neměli, poté v trafice, kde jsem taky neuspěl.Pak jsem to vzdal.Přeju přijemné hledání TZ.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
TZ
TZ zakoupena v cukrárně u Marty :)
 
Miroslav Kraus
Miroslav Kraus
TZ
Známku nikde neměli. Ani v cukrárnách, ani na MU.
 
Jambus Bambus
Jambus Bambus
Turistická známka
Známka se nedala koupit nikde, radnice zavřená, cukrárny ani jedna neměla, a na městském úřadě bylo řečeno paní v podatelně, kterou zjevně můj dotaz obtěžoval, že známku nemají.
 
Daniel Pčolár
Daniel Pčolár
Turistická známka
Turistická známka zakoupena v cukrárně u Barunky.Velmi ochotná paní prodavačka.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Staveniště
Městečko, které nás asi nejvíc zaujalo tím, že jeho centrum se nyní proměnilo v jedno velké staveniště. Na městském úřadě u nádraží známky již nevedou, turistické centrum na radnici, jakož i radnice celá jsou v rekonstrukci. Známku jsme nakonec zakoupili v cukrárně U Barunky.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
nic moc
TZ o březnovém víkendu dostupná jen v cukrárně Barunka, resp. nejdřív se muselo do smradlavé "čtyřky" hospody hned vedle, tam požádat obsluhu, která odemkne cukrárnu a prodá TZ. Město nic moc. V popisu TZ je uvedeno, že je město "východiskem turistických cest", což podle mě na TZ v kategorii HISTORICKÁ MĚSTA nestačí ani náhodou.
 
2mig1
...
známka zakoupena u marty, teda v martě, paní nevim, jak se jmenovala :) jinak kostel s parčíkem pěkný, ale jinak obyčejný město, kde nic tu nic...
 
Libor
14.07.2012 (so) - poslední TZ zakoupena v cukrárně U Marty, v cukrárně Barunka zrovna v ten samý den prý doprodali také poslední TZ .. takže kafe, zmrzliny a kostel a hurá dál ...
 
Martin
V cukrárně Marta známek dost. A jak to, že tu toho moc není, kostel, radnice, upravený průtah městem, zrušená železniční trať, nedaleká dálnice, každej si tu najde svý :-)
 
majka
Turistickou známku v cukrárně Marta neměli a obecní úřad byl zavřený. Ale je tam moc ochotný pan vedoucí. Slíbil, že když známku zaplatím, vyzvedne druhý den na úradě a známku mi pošle. Hned druhý den tak učinil.
 
manan
Tomuto místo známku zrušit. Krom kostela a radnice, která není zrovna žádnej zázrak, zde nic není. I ten vzhled tohoto města.. nic moc. Kterákoliv okolní vesnice je zajímavější. Dostupnost nevím.. známku už mám.
 
Tatík
1.7.2009
Kostel Sv. Jakuba (na známce) je téměř proti infocentru v nyní uzavřené ulici. Turistické známky a pohledy mají a bylo otevřeno ve středu ještě 16:05 hod., takže doba uvedená níže platí. Mimo bohoslužby je kostel zamčený a musíte zastihnout pana faráře (fara přes ulici).
 
Nalim L.
Dnes, tj. v pondělí 22. 12. jsem přijel k pohořelickému infocentru ve 13:15 h. Ačkoliv mělo být otevřeno (viz příspěvek Honzy Páslera), nebylo tomu tak. Naštěstí se zde nacházel kontaktní mobil na pracovnici IC, která mi prozradila, že TZ č. 1632 mají i na informacích v nové budově městského úřadu, jež se nachází na Vídeňské ulici. Takže jsem jel na opačný konec města směrem na Mikulov. Zde byla známka už pořízena bez problémů.
 
Honza Pásler
Takové úplně obyčejné město, ničím nezajímavé. Nevím, proč je tady TZ. A ta její dostupnost! Infocentrum (spíš jakási kancelář na radnici) otevřeno:po-čt 8.00-12.00po 13.00-17.00st 13.00-16.00Tedy nic pro turisty.
 
hynek
TZ jsem zakoupil 23.10.2008 v Pohořelicích na Brněnské ulici vedle restaurace v turistickém centru. Paní mi prozradila, že jsem první, komu známku prodává.TZ je zdařilá.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek