Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1558 - Potštát


Popis

Potštát je město ležící v severní části okresu Přerov na potoce Veličce.


Mapa

Navštívil jsem Potštát

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace na Baště, Hřbitovní 80, Potštát (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Městský úřad, Zámecká 1, Potštát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Přerov
Poloha:
49°38'11.68"N 17°39'7.65"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1558 - Potštát


08.04.2023 - dostupná bez problému
01.08.2022 - dostupná bez problému
04.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vojtěch Krška
Vojtěch Krška
Pouze v týdnu
Uvedená restaurace je uzavrená, takže o víkendu TZ nezískáte.
 
Adam Novobilský
Adam Novobilský
tz
Zámek má opravenou fasádu a hezky prokoukl. Od místních služeb raději nic nečekejte. Ideální místo na odpočinek po okolních procházkách. Známka za krásných starých časů. Na ůřadě 21 Kč :)
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ 1558
v restauraci TZ v pohodě
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Potštát je pěkné městečko, turista se ale musí připravit na to, že se tu nenaobědvá.
Známka na úřadě v prostorách zámku za 25 Kč.
 
Marie Bůžková
Marie Bůžková
turistická známka
Nádherné městečko. Známka zakoupena na městském úřadě, sice po úředních hodinách, ale našla jsem tam velmi milé a ochotné úřednice. A za cenu 21 Kč.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
neděle
TZ jsem sehnal i s pohledy v restauraci na Baště.Mají jich dostatek.O víkendu otevřeno od 11 hodin.Pěkné náměstí s hodinami a dvěma sousošími a před kostelem kříži.
 
Pavla
TZ
Hospoda zavřená. Mrtvé město ...
 
Miroslav Žák
Miroslav Žák
TZ a suvenýr
TZ koupena na náměstí v knihovně. Dne 20.11.1014 cena 21.- za TZ a 16.- za originélní suvenýr s funkčními slunečními hodinami.Pěkné historické městečko...
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Potštát
Známka zakoupena na městském úřadě Potštát, stále za milých 21Kč.
 
Honza Pásler
Čas se tu asi zastavil
Městečko vypadá, jako by se tu zastavil čas někdy před 30 lety. Na zámku sídlí obecní úřad, ze strany náměstí je pěkně opravený, zezadu vypadá žalostně, omítka opadaná, budova zanedbaná. Podobně zanedbaným dojmem působí i jinak monumentální kostel. Jako cíl výletu bych si Potštát asi nezvolil, zajímavější než městečko samotné je okolí se skalními útvary a zříceninou hradu Puchart.
Známka ke koupi v hospodě Na Baště.
 
za 21Kč
Známky stále za 21Kč, příjemná slečna na matrice, turistické razítko v památníčku, můžu jedině doporučit. :)
 
Jirka Z.
22.5.2013...TZ zakoupena bez problémů v 16 50 hod. v prostorech MÚ, který je opravdu velmi pěkně zrekonstruován. TZ měli i v hospodě na Baště, restaurace bych to snad ani nenazval, jelikož všichni čtyři hosté měli jako společenský oděv montérky. ;)
 
Láďa
TZ koupena na Městském úřadě za 21 Kč.
 
Kanar.21
Známka koupena v restauraci na Baště bez problémů
 
Honza
Hoooodně zajímavé město
V rámci akce Bílý kámen jsem zde zavítal 1.května 2011. Kdyby zde někdo investoval pár miliard, nebyl by zde patrný tak brutální úbytek obyvatel, kteří beztak k městu ani nemají moc vztah, bylo by to překrásné město jako z pohádky. Bohužel je město ale odrbané, hodně brizolitové a úzké uličky, které mohly být příjemně útulné jsou pouze šedé a nevzhledné a poměrně bez duše. Město působí vykořeněně a paradoxně působí opravenost zámku: opraven jen ze dvou stran. Vrcholem je jižní strana náměstí kde rozsáhlému domu chybí střecha a očividně i patro. Přitom ten dům ( beztak ještě po Němcích ani neopravován) mohl být tak krásný. Město působí vykořeněně a vylidněně. Ovšem stojí za to ho navštívit. Je to ukázka smutného poválečného vývoje a " s mírně dekadentní atmosférou" člověk přijde na jiné myšlenky a vlastně se zde cítí hrozně zvláštně uvolněně. Nemusíme vidět jen precizně až snobsky vypadající Karlštejny, Prahy nebo Hluboké. (Tím tato místa nechci jakkoliv zhazovat) Známku i pozornost si město zaslouží pro svou bezpochyby velkou zajímavost !!!
 
Iva
TZ v restauraci Na Baště dostatek za Kč 28, jinde jsme se ani neptali.
 
jirkacek
Potštát a okolí
Využili jsme krásných slunečních dní a vyrazili na výlet do Potštátu a okolí.Město Potštát má na mapě žluté kolečko ( zámky ). Na TZ je napsáno ale město Potštát. Opačně je to v případě TZ 334 NOvý JIčín.Známka zakoupena v restauraci Na baště, jelikož Na vyhlídce již TZ nevedou.Město samotné nabízí zámek ( o víkendu nepřístupný ) - sídlo MÚ. Dále kostel, který by potřeboval rekonstrukci a na náměstí pěknou hodinovou věž a barokní sochy.Z města jsme jeli do SPálova, od kterého je to kousek k poutnímu místu Panny Marie ve skále. Pokud vám je to něčím známé, tak je to místo, které neprošlo hlasováním. Škoda. Ve srovnání s jinými TZ určitě nabízí více. Dále jsme pokračovali do Partutovic, kde se nachází jeden z nejzachovalějších mlýnů v ČR. Je plně funkční, uvnitř je rodinné muzeum, majitel bydlí přímo u mlýna - na můj dotaz , jestli by chtěli mít svou tz, jsem dostal odpověď, že jim bylo řečeno, že by si museli objednat několik tisíc kusů. Že by chyba obchodního zástupce?? Prý to ale ještě zkusí...Nakonec jsme si nechali údolí potoka Veličky, kde je hostinec U tlustého Jana se zajímavou historií, ale hlavně přímo nad ním je zřícenina hradu Puchart. Kilometr odtud začíná naučná stezka Potštátské skalní město, které jsme ale již z časových důvodů nestihli projít.Vše najdete na turistika.cz, stačí vyhledat uživatele jirkacek a moje jednotlivé turistické cíle či souhrnný cestopis.
 
Stanislav
Dostupnost TZ
TZ v restauraci Na Vyhlídce nevedou, ale výčepní mě poradila, že ji mají v restauraci Na Baště, která je asi 3min chůze směrem nad náměstí. Od Vyhlídky se projde akorát zatáčkou a jste tam. Poněkud neobvyklá cena 27Kč. Dříve bych řekl předražená, v součastnosti levná i když se nejedná o novou TZ s nálepkou.
 
WoHiman
Nikde nikdo
Jeli jsme sem za známkou, ale zdálo se nám to tu jako zapomenuté místo. Myslím si, že by se neměli dávat známky místům, kde známka není ani dostupná. Dle komentářů zde soudím, že je to tu opravdu zapomenuté místo. Paní v restauraci mi zdělila, že známka tu dostupná už dlouhý čas není. Byla ale ochotná a dala mi razítko, abych si mohl o známku napsat do Rýmařova.
 
Stanislav Pecha
Potštát a okolí
Co by stálý obyvatel města doporučuji:- prohlídka zámku (pouze ve všedních dnech) kde je sídlo městského úřadu a kultrního střediska- na náměstí hodinová věž, pod ni morový sloup, nad ní kašna a v horní části náměstí socha Sv. Floriána, patrona hasičů, po levé straně náměstí je sousoší Sv. Trojice- dále doporučuji návštěvu místního hřbitova, kde se nachází barokní kostel Sv. Bartoloměje s restaurovanými nástěnnými malbami uvnitř chrámu.
 
Pavlina
Známek dost, příroda nádherna stojí to za výlet.
 
Honza
jo!!!!pramen Odry ten by mě l být 100%!!! když je TZ Pramen Labe a Pramen Vltavy tak by měla být i TZ pramen Odry...je to významný Evropský veletok který sice pramení na zapomenutém a ''nevýznamném'' místě,ale známkou by se to oživilo!!!
 
turista008
Určitě zajímavé místo pro TZ.Dále navrhuji výrobu těchto TZ v okolí:1.město Potštát(historická města),2.Potštátské skalní město(přírodní památky),3.zřícenina hradu Puchart(hrady),4.pramen Odry
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek