Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 360 - Poutní místo Sv. Hostýn


Popis

Jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst u nás, hora v Hostýnských vrších s barokním poutním kostelem.

Mapa

Navštívil jsem Poutní místo Sv. Hostýn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Restaurace Poutní dům č. 2, Svatý Hostýn 115
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Prodejní stánek u kostela a stánek č.3, č.6, č.15
Toto místo prodává také turistickou známku
Knihkupectví HOSANA, Poutní dům č.1, Svatý Hostýn
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Poutní stánky č. 20, č.33, Svatý Hostýn
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Recepce Poutní dům č.3, Svatý Hostýn 115, Chvalčov
Toto místo prodává také turistickou známku
Prodejní stánek č. 19, Svatý Hostýn
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Kroměříž
Poloha:
49°22'36.73"N 17°42'1.31"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 360 - Poutní místo Sv. Hostýn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 360 - Poutní místo Sv. Hostýn


03.12.2022 - dostupná bez problému
10.09.2022 - dostupná bez problému
23.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Alena Kosťunová
Alena Kosťunová
TZ
Známka zakoupena v knihkupectví Hosana.
 
Ladislav
Petr
Pěkný výšlap na vrch
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Poutní místo Sv. Hostýn
Místo jsem navštívil v rámci podnikové akce (Ří 2002). Doporučuji navštívit. Známku jsem zakoupil v Informačním centru a Muzeu TZ, Opavská 1357/74, Rýmařov (18.1.2019).
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
ač nejsme zrovna věřící, tak se nám tohle místo velmi líbilo, opravdu je velmi zajímavé a krásné, jen ta větrná elektrárna to dost hyzdí a nejen vzhledově, ale ruší i nádherný klid, který by tu jinak byl.... pro mě nepochopitelné, kdo tohle povolil... :/
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
20. 6. 2017
U info Bystřice pod Hostýnem sídlí Mě Policie a tam dostanete propustku na cestu autem nahoru. Místo je to skutečně skvostné a i když nejsme až tak nábožensky založeni, moc se nám tam líbilo. TZ se prodává na spoustu místech, ale když už budou všechny zavřené, recepce Poutního domu č. 3 je nonstop.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Auto jsme nechali na turistické chatě Tesák a odtud pak pokračovali pěšky po zelené a pak po NS Hostýnské vrchy. Trasa vede po hřebenech a dá se absolvovat i s kočárkem s kolečky do terénu. Po trati jsou lavičky a z trasy jsou i krásné výhledy do širého okolí. Známku jsem koupil v prvním dřevěném stánku spolu se dvěma výročkama: 100 let od korunovace sochy Panny Marie Svatohostýnské a 100 let od 1. rekonstrukce rozhledny na sv. Hostýně.
Místo je to krásné, bazilika překrásná, spousta stánku s občerstvením a suvenýrů. Jediné, co narušuje vzhled a krásu tohoto místa je větrná elektrárna. Toto se opravdu, ale opravdu, nepovedlo a zůstává nad tím rozum stát. Nepěkně působí i střecha rozhledny, která je obsypaná anténami internetového poskytovatele. Kdyby to nebylo tak významné poutní místo tak neřeknu ani půl slova, ale toto je jak by řekla Kelišová, „hnus velebnosti".
 
Pavel Stehlík
Pavel Stehlík
dostupnost
Auto nechat na parkovišti za50Kč,nahoru pěšky cca 3km a dolů busem za 17.Známky mají ve stánku.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Rozhledna Hostýn
TZ 360 se prodává i na rozhledně na vrcholu Hostýna.
 
Norbert Šabacký
Norbert Šabacký
super den
Auto jsme nechali na parkovišti za 50 kč.,a jeli autobusem na Hostýnek.Krásné počasí,návštěva kostela,rozhledny a ostatních památek.Vřele doporučuji.Známka koupená ve stánku.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Sv. Hostýn
Známka zakoupena ve stánku.
 
Zdeněk Chmelař
TZ
Super výlet, nádherné místo, skvělá atmosféra, mnoho k vidění a návštěvě. Vřele všem doporučuji. TZ dostatek. Doporučuji navštívit i zdejší muzeum a rozhlednu. Celkový zážitek na 100 %
 
Kateřina Mikušková
Kateřina Mikušková
Krásný výlet
Na Hostýn jsme vyjeli autem, parkovali jsme na parkovišti za 50 Kč. Je to moc krásné místo, bazilika, nádherná křížová cesta a rozhledna. Atmosféru bohužel kazila větrná elektrárna (vrtule) hned u rozhledny. Také jsem byla trochu zmatená u rozledny, na předních dveřích cedule "otevřeno", ale dveře zamčené. Až pak jsme si všimli šipky ukazující ke vchodu z druhé strany :-) vstup 10 Kč, krásný výhled. Na rozhledně jsme koupili známku za 35 Kč. Při odjezdu jsme si všimli také stánku pod bazilikou pod schodištěm, kde stojí známka 30 Kč, mají tam i jednu výroční ještě loňskou. Stánek ale otevřel až kolem 10 hod, proto jsme o něm při příchodu nevěděli.
 
Jaroslav
Všeho dostatek. TZ+dvě výroční-100.let Korunovace P.M.Svatohostýnské a Memoriál Rudolfa Plajnera, razítka i v Poutním domě, prodejně Matice i na rozhledně. Úchvatná atmosféra, pro mě jedno z nejkrásnějších míst na světě. Boží přítomnost je zde cítit na každém kroku-kdo nevěří, ať sem běží. Vřele doporučuji.
 
magipriba
Známku jsme koupili na rozhledně, oproti oficiálním informacím mají teď v červnu otevřeno i ve všední dny, pokud je tedy pěkné počasí. Vstup za 10,- ,výhled krásný, vrtule mi vůbec nevadí. Celou jednu korunu ušetříte ;-) , pokud známku koupíte v Poutním domě číslo 2 pod kostelem. Doporučuji tuto restauraci využít i k obědu, mají skvělou kyselici i další jídla. Z teresy je parádní výhled.
 
Tally
Bobovačka na Hostýně :-)
21.2.2012 se udělal krásný slunečný den a tak jsme vzali boby a pekáč a vyrazili autem do Bystřice p. Hostýnem. Na parkovišti u hřbitova jsme nechali auto a dál jsme jeli busem až na Hostýn. Rozhledna byla samozřejmě zavřená, protože není sezóna :-( , ale i tak byl od rozhledny krásný výhled, ale bobovačka byla ještě lepší, protože všude bylo plno sněhu. TZ jsme zakoupili v Poutním domě č. 2 za 29 Kč.
 
Jana
Bazilika
Bazilika byla uzavřená, dělá se tam nová dlažba. A jelikož je po sezoně, byla zavřená i rozhledna :-( A nechápu, co na takovém místě dělá větrná elektrárna. Jinak je to krásné místo (a výstup mi nepřišel až tak náročný - nahoru vyšlapanou cestičkou v lese a dolů po cestě, jen ta cesta je dost rozbitá).
 
Kampa
V Bystřici pod Hostýnem je veliké parkoviště,odtud 3km po červené.V letošních tropických vedrech doporučuji vyjet nahoru autobusem,neboť výšlap je dost náročný hlavně posledních 500 metrů k Vodní kapli.Bazilika i Jurkovičova křížová cesta jsou krásné.Rozhledna by mohla mít svou TZ.Větrná elektrárna nám vadila víc,než stánky s občerstvením,suvenýry,oplatkami a sladkostmi.
 
Petr
Hostýn
Hostýn je krásné místo.Na Hostýn jezdí z Bystřice bus.Všechny informace na webu- http://www.hostyn.cz/Bazilika je velice pěkná stavba. Křížová cesta pana architekta Jurkoviče je nádherná.Rozhledna otevřená-pozor jedny dveře zavřené,vchod z druhé strany!Vrtule je opravdu rozporuplná.
 
Věrka
Na Hostýn chodíme či jezdíme každý rok několikrát, je tu krásně. Známka zakoupena v prvním stánku nalevo od schodů, když přicházíte zespod. V 16 hod. měli poslední dvě.
 
Lenka Jeřábková
Na Hostýně bylo krásně, jen škoda mlhy s dohledností do dvou metrů, nebylo možné naplno ocenit krásy místa!
 
Radka
Hostýnský vrch
Projela jsem Hostýnské vrchy, od Rajnochovic přes Tesák , Troják dolů přes Bystřici až na Svatý Hostýn. Hostýn je velice pěkné poutní místo odpočinku s nádhernou bazilikou. Strmost svahu a schodiště pro pěšího je místy docela záběr, ale stojí to za to ! Tutistickou známku jsem dostala tady bez problémů v jednom ze stánků. Jurkovičova Křížová cesta je velice hezká, stará Křížová cesta se opravuje. Byla jsem i nahoře na rozhledně, byl nádherný výhled a krásné počasí. Vrtule tento výhled skutečně kazí a na poutní místo se nehodí, ovšem je to zajímavá technika moderní doby řízená počítačem, kdy člověk hledá možnosti využití alternativní energie, síly větru...
 
berca55
Nejsem věřící, ale návštěva celého místa stojí za to !!! Vyšlápla jsem si to pěšky z Rusavy a nelituji. Stánky mě nevadí, nějak se lidi živit musí. Levně se tam dá najíst. Křížová cesta pěkná, upravená. Rozhledna - byl pěkný výhled, dalekohledem i na Svatý Kopeček v Olomouci. Jen ta hrůzná vrtule mě tedy dost překvapila. Na toto místo absolutně nevhodná !!!!!!!!!!!!
 
Alžbětka Hrnčiříková
Hostýnek ...
Ráda se tam vracím, jezdímtam s babičkou a dědečkem za odměnu.
 
kanor
Na Hostyne jsem nebyla X let, tak jsem vyuzila dnesniho hezkeho pocasi a vyrazila na vylet i se svym synem. Vse bylo super, jedine zklalmani prinesla zavrena rozhledna , na kterou jsme se oba tesili. Tak snad priste :-)
 
Kocour
Hostýn jsem navštívil velmi rád, dokonce mi ani nezkazil náladu déšť, který se valil z mraků nejkratší cestou mně za krk. Musím říct, že se mi tam opravdu líbilo, sice jsem jako nepříliš velký zastánce turistické zprofanovanosti musel překousnout armády stánků po cestě k vlastní kapli (ale aspoň bylo kde koupit známku) a na rozhlednu jsem ani nešel, protože bych krom mraků stejně nic neviděl, ale tohle místo si tři hvězdičky rozhodně zaslouží. Nevím, jak moc je to tam obležené turisty o víkendu za hezkého počasí, a ani to snad vědět nechci, ale s návštěvou rozhodně neváhejte. Časy se trochu mění, takže u Koliby už najdete poměrně viditelné značení v podobě turistických tras (červená vás dovede od nádraží v Bystřici až na Hostýn, je to asi 4 kilometry). Kolo jsem s sebou bohužel neměl, ale určitě by to za to stálo.
 
Oudý
pohoda
Známku prodávají i na rozhledně na Hostýně. Krásná vyhlídka, krásná křížová cesta, místo stojí za návštěvu !!!
 
Renča
Hostýn je krásný, doporučuju výjezd na kole z Bystřice, je to fuška, ale po luxusní silnici, kam normální provoz nesmí (takže jen autobusy a sem tam taxi). A ten výhled, poutní chrám a vůbec stojí za to!
 
Cinca
Nádherné místo
Krásný výšlap z Bystřice,pouze značení nad Bystřicí nějak zmizelo a chvíli jsme se motali po lese kolem
nějakého lomu:-)Nad Bystřicí p. H. u roubené restaurace Koliba(žádná značená odbočka) je potřeba zahnout vlevo
a jít do lesa,tam už značení je.
 
Pavel
Známky jsou všude k sehnání - dokonce i na rozhledně.Dnes byla otevřená, bylo krásné počasí a pěkný
rozhled do kraje. Všem doporučuji.
 
granule
Hostýn, krása za ten výšlap stojí
Na Hostýnu jsem známku koupila v poutním domě č. 3, kde mi dali i razítko Matice Svatohostýnské a v krámku v
poutním domě č. 1, mi přidali razítko kostela. Jinak je zde rozhledna Josefa II. krásná křížová cesta. Z
Bystřice pod Hostýnem jezdí každou hodinu autobus, to jen pro ty, kteří by ten kopec a v závěru nekonečno
schodů nezvládali.
 
Broučci
Na Hostýnek jsme se škrábali nějakou zkratkou na které místy ještě ležel sníh, bezva zážitek, vřele
doporučujeme. V létě vám sníh nehrozí. Rozhledna zavřená.
 
i-gabi
rozhledna
Na rozhledně mají sice cedulku s nápisem otevřeno, ale těmito dveřmi se dovnitř neodstanete! :) Pod nápisem
otevřeno je malá červená šipečka, podle které se dostanete k dalším hnědým - železným a děsně těžkým - dveřím
z boku rozhledny, kterými se dostanete dovnitř! :)
 
Ivča
Rozhledna byla zavřená, což chápu, protože už byla celkem zima, ale mohla by na ní viset alespoň tabulka s
provozní dobou. Ještě se mi nestalo, že by byla rozhledna v provozu.
 
Radek Horňák
Neopomeňte navštívit rozhlednu !!! Za 6Kč to opravdu stojí za to.
 
Klára
Krásný celodenní výlet i s dětmi
Přestože se Hostýn řadí mezi poutní místa, nelze tuto turistickou atrakci řadit pouze mezi církevní turistické
cíle. Kostel Nanebevzetí panny Marie leží na kopci, ze kterého je krásný rozhled po krajině východní Moravy.
Ke kostelu přiléhá i nádherné dřevosochařské dílo Křížové cesty ze sedmnáctého století a stará rozhledna. V
okolí jsou příjemné značené cesty a za povšimnutí stojí i městečko Bystřice pod Hostýnem, odkud jede na Hostýn
i autobus.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek