Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 655 - Prachatice


Popis

Vzácně dochované renesanční královské město v podhůří Šumavy, na důležité Solné a Zlaté stezce.

Mapa

Navštívil jsem Prachatice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Velké náměstí 1, Prachatice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Decoré, Velké náměstí 38, Prachatice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prachatické muzeum, Velké náměstí 13, Prachatice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
49°0'45.75"N 13°59'51.95"E
Hodnocení:
2.905
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 655 - Prachatice


26.06.2024 - dostupná bez problému
12.07.2023 - dostupná bez problému
22.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Prachatice
Opravdu nádherné město ukryté mezi šumavskými kopci. Historická část je úchvatná, člověk neví, nač se dívat dříve. Řekla bych, že předčí i některá města spadající pod UNESCO. Prolezli jsme ho křížem krážem a udělali si i okruh asi 14 km po naučné stezce vedoucí kolem Prachatic, narazili jsme na obůrku s laněmi a muflony, prohlédli jsme si Kapli sv. Markéty a kolonádu ukrytou v lesích, z dálky pozorovali lom, ale dokonce se vyfotili v místě křížení rovnoběžky s poledníkem. Jsou to moc pěkná místa, a to jsme nešli celou trasu. Město se opravdu stará a každý turista si tu najde své. Doporučuji též vystoupat na Žižkovu skalku, ta je ve městě a nabízí krásný výhled na historickou část a kopce v okolí. Muzeum krajky bylo zavřené, ale muzeum města (krásně udělaná Zlatá stezka a maketami koní, kteří vypadají jako živí) a muzeum loutek a cirkusu jsme navštívili, obojí stojí za návštěvu.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Decoré na náměstí.
 
FCB
Známku
jsme koupili v infocetru na náměstí. Bylo otevřeno i v neděli v 15:30.
Prachatice jsme navštívili při dovolené na Šumavě. Byli jsme překvapení, jak hezké je historické cetrum města. Nádherné náměstí s úzkými přilehlými uličkami a s udržovanými domy.
Návštěvu rozhodně doporučuji!!!
 
wenzel
Prachatice
Do města jsme dojeli až okolo 18. hodiny. Prachatice nám zvedly náladu po propršeném dni stráveném v okolí Vimperka a Zadova. Nádherné náměstí, rekonstruované roku 2000, je zatím jedno z nejkrásnějších, které jsem po toulkách českými městy viděl. Řada opravených domů, a to i v postranních uličkách a zákoutích. Kostel prochází rekontsrukcí a tudíž byl zahalen v plachtách a lešení. Alespoň jsme navštívili místní pivovar, TZ zakoupena v krámkun se suvenýry a smíšeným zbožím na rohu náměstí. Otevřeno měli až do večera a ten výběr.... najdete vše, na co si vzpomenete. vstřícná obsluha nám ještě poradila cestu do pivovaru. Škoda, že takové obchůdky, kde se dá TZ sehnat i k večeru, není na jiných místech více.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Prachatice
Krásné malé historické centrum města,s krásnými budovami.V kostele sv.Jakuba se dá vylézt na věž odkud je výhled na město.Na náměstí jsme šli přes park místního hospicu,který také stojí za zhlédnutí,mají zde voliéry s různým ptactvem.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Prachatice
Turistická známka koupena v informačním centru na náměstí. Do historického centra jsme se vydali Dolní bránou na náměstí kolem kostela sv. Jakuba Většího, který měl otevřený interiér a dalo se do něj nakouknout a ne jako skoro všude koukat přes mříž. Nádherný kostel s ještě krásnějším interiérem, překrásné klenby i vybavení kostela. Využili jsme i otevřenou vež, zníž je krásný výhled na Prachatice a okolí. Doporučuji návštěvu i parkánu u dolní brány se zachovalým opevněním města a přilehlé uličky k náměstí jenž jsou plné starých budov. Opravdu velice příjemné historické centrum města, které stojí za návštěvu.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Zakoupeno také na náměstí v obchodě Decoré. Souhlasím, je to opravdu příjemné místo! ;) Chvilku jsem se pozdržel a popovídal. Zákoutí samotných Prachatic jsou nádherná. Do budoucna se do nich chystám znovu. ;) Navíc jsem nestačil navštívit muzeum Cirkusu a české loutky, tak to musím napravit!
 
Pinďa
Decoré
TZ jsem koupil na náměstí v obchodě Decoré, je tam velmi příjemno. Íčko je v sobotu zavřené, v muzeu cirkusů a loutek TZ nemají. Ovšem samotné muzeum za návštěvu stojí, stejně jako prohlídka prachatického náměstí a přilehlých ulic.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
Centrum města je opravdu nádherné, zdrželi jsme se tam déle než jsme plánovali, stojí to opravdu za to. Zašli jsme i na věž kostela, který je hned pod náměstím a je z něho celkem hezky vidět náměstí. Známku jsme zakoupili v infocentru bez problémů.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Prachatice
Centrum města je nádherné a stojí za důkladnou prohlídku! TZ dostupná v obchodě u Jakuba i v IC, obojí otevřeno v sobotu před čtvrtou, narozdíl od muzea (regionálního), které ma mit do čtyř, ale o půl uz se nedobouchate.
 
Ladislav Bargl
Ladislav Bargl
Jak sehnat známku???
Krásné malebné městečko. Navštívili jsme cestou z libínské rozhledny a lanového parku. Ovšem sobota odpoledne není nejlepší. IC zavřené, ani tam nemají otevírací dobu. Obchod, ve kterém mají mít TZ taky zavřený. Důkaz o návštěvě proveden elektronicky (pořád nevím, jak to funguje). Veřejné WIFI je snad po celém městě, i na koupališti, kde jsme osvěžili unavená těla. Mimochodem velice pěkné a příjemné koupaliště. Sice trochu studenější voda, 22°C, snesl bych o něco teplejší, ale hodně dobře vybavené.
 
Jindřiška Žišková
Jindřiška Žišková
TZ
Jak známku Prachatic, tak Libína jsme sehnali ve všední den na Ičku.
Každopádně město je to krásné.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
IC zavřené
Nechápu logiku IC, které je otevřené pouze ve všední dny. Pokud mají sloužit především turistům, tak nevím proč je o víkendu zavřené. V muzeu divadel měli snahu se s městem na prodeji jejich TZ dohodnout, ale to prý nemá zájem.???!!
 
Milena Kárníková
Milena Kárníková
nedostupná TZ
Do Prachatic jsme přijeli v sobotu ve 12.30 hod., bohužel půl hodiny po zavíračce malého obchůdku na náměstí a jinde TZ nevedou. IC je otevřené jen během otevíracích hodin na úřadě a bojím se, že mají v listopadu zavřeno jako všude na Šumavě, v muzeu je nevedou. Sehnala jsem jen TZ 1513- muzeum loutek a cirkusu- stojí za shlédnutí, ale TZ města nevedou, prý spadají pod Prahu. ????
 
Martin
Známka Prachatic (655) i rozhledny na Libíně (703) v poho k dostání v prachatickém ic.
 
Jarda
k nesehnání
Celé nedělní dopoledne jsem se snažil sehnat TZ č.655 Prachatice ale nikde nemají, Íčko do června zavřené, v muzeu nevedou, paní z muzea mě navedla do galerie kde by možná mohla být ale uoha v neděli zavřeno. Tak jsem sehnal pouze č.1513 muzeum divadel a cirkusů. Zkusím to někdy v týdnu.
 
DeiSi
Hezké město, nádherné náměstí, rozhodně stojí za návštěvu...
 
Lucka
Známka již nová za 30,- v pohodě zakoupena na infu ve městě
 
AFIk 2811
Město je pěkné, krásné náměstí, krásný kostel...i když zrovna v opravě a tuto nádheru zkazí TZ za 30,-kč.
 
Boťas
V IC TZ za 30 Kč. Důvodem je prý to, že jsou plátci DPH a tudíž si musí tato procenta přirazit k ceně známky!!! Že by jinde městští ouředníci DPH neplatili? Zajímalo by mne, kde je pravda. Jinak město prokouklo a je v něm blaze. A potkal jsem tu poránu pána oděného pouze do trenýrek a pantoflí (bylo cca 8 stupňů Celsia). Taky zážitek...
 
Stanka
Město je poměrně krásné, jsou tady 3 super muzea( loutky a cirkusu má svojí známku), všude moc ochotní a příjemní, ale známka za 30-.
 
Iška
Krásné město, TZ v íčku dostatek, i všelijaké další. Budu se sem muset někdy vrátit.
 
feli
Ani nemám co psát, stejné jako ti pode mnou...... :-(((
 
Jaňule
Nádherné centrum města,na infocentru byly příjemní,ale TZ prodávají za 30,-
 
Jan Němec
JJ, nádherné centrum města, jen ta TZ by nemusela být za 30,-
 
Jelínci
Pěkné město, turistické známky mají v Íčku, za 30,-Kč! Jinak příjemná slečna, poradila nám mnoho tipů na výlet.
 
Jan Markup
Nádhera
Město je opravdu krásné, ale známky nemají a neví, kdy budou mít! Takže velké zklamání!!
 
Martina
nádhera
Celé centrum Prachatic je od středověku téměř nezměněné, ale o hodně čistčí a proto naprosto nádherné. Nevěřte ale informacím na webu Infocentra - přes léto je otevřeno nejen ve všední dny, jak je uvedeno na webu, ale i o víkendech.
 
Lenka
Infocentrum otevrene i v nedeli odpoledne. Moc dobre zasobene a s vybornou obsluhou. TZ jsou k dostani i na dolnim okraji namesti u Pisecke veze v obchode se "suvenyry" - drevene hracky, pohlednice..Vedlejsi cukrarnu take doporuceme, hlavne venkovni posezeni s vyhledem do parkanu a na veze. Dortiky moc dobre.
 
David Z.
Pěkné muzeum. Když se nás v první místnosti sešlo shodou okolností několik, neváhal jeden z pracovníků muzea a poskytl nám velice rozsáhlý výklad k jednotlivým exponátům. Jsou zde asi 2 místnosti ohledně soumarské stezky včetně nějakých nově nalezených předmětů (takže kdo zde byl před delší dobou a bude mít cestu kolem, určitě se zastavte). Dále klasická "historie města", která by neměla chybět v žádném "městském muzeu" obohacená o jednu místnost, kde je instalace připomínající původní expozici pradávného muzea v jednom sklepení. V současnosti pěkná expozice o šumavských lokálkách.
 
Phephy
Prachatice mají nádherné malé náměstí. Také hradby stojí za zhlédnutí. U Dolní brány doporučuji cukrárnu, zvlášť Pařízská kostka byla velmi vydařená. :-) Sběratelé pohledů se určitě vyřádí v infocentru u divadla na náměstí, kde mají neuvěřitelné množství pohlednic z celé Šumavy.
 
Sawek
Ve zdejším infocentru jsou skvělí, poskytnou veškeré služby. Městečko je nádherné, a přestože ještě není hlavní sezóna, žije - na náměstí v sobotu odpoledne otevřeno 5 (!) hospod a 2 cukrárny. město je upravené a čisté jako málokde v Česku.
 
Andilek@Prazdroj
Krásné městečko. Žaludky jsme naplnili v restauraci U Vojtů, které je u náměstí a můžeme ji jenom doporučit.
Rychlá, příjemná obsluha a točí Prazdroj :-)
 
Honza Pásler
Překrásné historické město, které nenavštívit by byla velká škoda.Za vidění stojí i Muzeum paličkované
krajky v Poštovní ulici
 
Eda
2.9.2004 - V Prachaticích jsou 2 infocentra - první "velké" na náměstí, další v galerii pod branou
(pobočka velkého infocentra). V obou prodejnách byla k dostání nejen TZ Prachatice, ale také Schwarzenberský
kanál a VTZ Karel Klostermann - a samozřejmě také "Kapr Jakub". Ve velkém infocentru velmi
příjemný pan Přibyl - ví o Prachaticích snad úplně všechno.
 
Endy + Věra
23. 8. jsme navštívili překrásné to město Prachatice. Turistická známka nebyla již bohužel na skladě, ale v
infocentru nám přislíbili její zaslání. Obálku se známkou jsme obdrželi ještě než jsme se vrátili z prázdnin.
Poštou až do domu. Za rychlé zaslání a ochotu všem z Prachatického infocentra vřele děkujeme.
 
Tomáš
Infocentum je v současné době pod lešením, je to budova v levém horním rohu náměstí. Středověké centrum města
stojí za prohlídku. Mají tam taky 509 Schwarcenberský kanál.
 
Prcek
Krásné historické centrum města,ale Infocentrum má chytře otevřeno jenom v pracovní dny.
 
Nina
Malebné městečko,ochotný pán v Infu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek