Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1 - Praděd 1491m


Popis

Nejvyšší hora Moravy v masivu Hrubého Jeseníku, nadmořská výška 1491 metrů.


Mapa

Navštívil jsem Praděd 1491m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Restaurace Vysílač Praděd (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JESENÍKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°4'58.84"N 17°13'51.34"E
Hodnocení:
2.845
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1 - Praděd 1491m
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1 - Praděd 1491m
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1 - Praděd 1491m


29.07.2020 - dostupná bez problému
23.07.2020 - dostupná bez problému
13.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

<< 1 2
Michaela Švarcová
známka Praděd
2.9. jsem byla navštívit rozhlednu na Pradědu. Opravdu mě naštvalo, že zrovna známku číslo jedna nemají. Jiné by to bylo, kdyby se prodávala ještě na jiném místě. Byla by tak naděje známku získat i přes potíže. Takhle jsme ne zrovna krátkou dobu čekali, než se někdo vůbec uráčí přijít, aby nás obsloužil. A pak se jen dozvěděli, že známku stejně nemají.. bylo by podle mě dobré prodávat známku ještě např. na Chatě Barborce.
 
Jakub
Měl bych otázku: na kolik je cenněná tur. známka potištěná pouze z jedné strany? Díky za odpověď ;)
 
Petra T.
Krásný výlet
Vydali jsme se pěšky z Červenohorského sedla za cílem koupit si známku č.1 a bylo pro nás velkým zklamáním, když jsem zjistili, že známky 17.8. nemají :-(. Ale jinak procházka úžasná, můžu doporučit :-)
 
ADAM
VYJELI JSME NA PRADĚD NA KOLECH A ZNÁMKY V 12 HODIN BYLY VYPRODANÉ
 
Petr Mazúr
Známka i občerstvení a počasí vynikající
Praděd :-) to je mé magické cyklistické místo, každý výjezd má své kouzlo. Zvlášť, kd&#255;ž jej vyjížídím až z Opavy a mám za sebou 60km. Více na www.cyklostranky.webnode.cz....ty co tady brečí, nechápu :-( promiňte, ale jste na horách, hory jsou o odpočinku a sportu, brečet můžete doma na pohovce :-)
 
Rosťa a Maruška
Známka v pohodě
TZ zakoupena na vysílači ale měli jsme smůlu na počasí. Byla mlha pak na hoře foukalo a taky začalo pršet, tím pádem žádný výhled, ale ten pocit že jsme tam dolezli.
 
Martin
Známek na Pradědu je plná krabice. Ovšem při té turistické frekvenci je otázka, jak jim dlouho vydrží :-). V sobotu chvílemi výhled i na protější Ovčárnu, mraky se tu honily jak divé. Teplota 4 stupně Celsiovy...
 
David Holub
Dostupnost pro vozíčkáře
Parkoviště na Ovčárně, odtud asfaltka až k vysílači. Dlouhá sice, ale s dopomocí to jde. Zpátky budete opravdu HODNĚ brzdit.Na vysílači tři schody, jinak jednoúrovňově.
 
Arnošt J.
plně souhlasím:
http://www.lidovky.cz/restaurace-na-pradedu-po-kolena-v-nizinnem-mocalu-prumeru-p3j-/dobra-chut.asp?c=A110321_120907_dobra-chut_ogo
 
magipriba
Minulý pátek krásné výhledové podmínky, z vyhlídkového ochozu (vstup 60,-) bylo vidět až na Sněžku. Známka dole v bufetu za 30,- se samolepkou, razítko volně k dispozici.
 
Aleš
Známku jsem koupil v bufetu za 30Kč.obsluha nepříjemná , razítko jedině s nápojem.
 
Magda
Krásná procházka šli jsme s Karlové studánky Bílou Opavou na Barborku kde mě překvapila doba čekaní na jídlo a nepříjemná obsluha , která donesla i to co jsme nechtěli. S Barborky na Praděd , ale bylo zle vidět , ale příroda byla krásná . S Pradědu na Ovčárnu a z Ovčárny do Karlové studánky. Výlet to byl nádherný. Ale opřekvapila mě turistická známka ,která byla na všech místech za 30 Kč :)
 
Petr
Známka zakoupena bez problému v bufetu ve vstupní hale.Počasí krásné,ale těch lidí.Hrůza.O místě v restauraci jsme si mohli nechat jen zdát,tak jsme odpočívali na chodbě na lavičce.Ale i tak to stálo za to.
 
MNM8
dostupnost
Dostupnost této známky byla bez problémová, zakoupil jsem jí při vstupu do muzea a i další známku Dívčí hrad (Děvičky), na který jsmese vyškrábali pře muzeem. MNM68
 
ujunka
Zklamání
Na Praděd jsme se vydali z Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy. Výlet byl nádherný, ale neuvěřitelně mě zklamal (a naštval) přístup obsluhy na Pradědu. Číšník byl protivný, na naši otázku jen cosi zavrčel, na pití jsme čekali snad dvacet minut a známku jsme si museli div že ne vyprosit..Jinak ale paráda, krásné počasí i výhled.
 
jirkacek
Praděd v zimě i v létě
Na nejvyšší horu Moravy jsme s rodinou vyšlapali v létě i v zimě. V létě pěšky z Ovčárny ( klasika ) , v zimě na běžkách z Ovčárny a pak jsme pokračovali na Švýcárnu a zpět. S dětmi pohoda. Jen musí vyjít počasí. Na Pradědu to fouká i v létě. V bufetu v přízemí vysílače jsme dostali razítko , párek v rohlíku za 25 kč - možná bude ještě dražší , protože pán v bufetu byl znechucen , že jich musí tolik dělat. Na jídlo můžete využít i restaurace . Vyjeli jsme i výtahem nahoru za 60 kč , z vyhlídkové terasy je krásný výhled - když Vám vyjde počasí. Vstupenka je zároveň pohlednicí...Dolů na Ovčárnu lze využít i místní dopravy - jaké ?Běžte na www.turistika.cz , najděte příspěvky od jirkacek , kde najdete &#239;nformace o Pradědu , Ovčárně a dalších turistických místech.
 
Lena
Dnes jsme navštívili vysílač, byla inverze a na listopad poměrně teplo. V restauraci mají výborné šišky s mákem. Známku jsem sehnala bez problému v restauraci. Lenka
 
Kolchar
TZ zakoupena na Pradědu bez problémů. Počasí bylo skvělé, ale byl jsem znechucen obrovským množstvím lidí. Tento den to zde bylo jako v Praze na Václaváku! Hvězda dole přeplněná, Ovčárna též, restaurace praskaly pod tlakem návštěvníků, ochota se ani nedala čekat - lidi snad o víkendu byli všichni tady, nebo v Brně na papežovi. Prostě to nebylo ono - snad příště.
 
bobes
archeopark chotěbuz
kdo se zabývá středověkem vřele doporučuji jetam postavené středověké hradiště.asi 100m.je pěkná rybár.restaurace,dá se za poplatek ulovit rybu.
 
miraprusa
Tak už jsem tam byl konečně taky!!!
......................................................................................................................
 
Luke H.
TZ zakoupena v bufetu spolu s TZ 907 - Bílá Opava. Obě po 25 Kč.
 
Zuzana
TZ na Pradědu mají, v restauraci je ale velice!!!!!!!!!!!!nepříjemná obsluha, radši svoji svačinu, spravili jsme si náladu procházkou údolím Bílé Opavy, velice doporučuji!
 
Haňule
Po namáhavém, ale krásném výšlapu po Bílé Opavě jsem zakotvili v restauraci na Pradědu. Po třičtvrtě hodinovém čekání na hotovku, kdy před náma dostali minutku hosté, co přišli až po nás, jsme se zvedli a bez jídla odešli. Známku jsem koupila v kiosku a k mému překvapení měli i Barborku.
 
Markéta
Praděd
Výlet na Praděd stál za to, v pozdních odpoledních hodinách jsme byli nahoře skoro sami, na vyhlídce potom úplně. Trochu mne zarazil nápis Švícárna v popiskách na oknech... Jinak nádhera, viděli jsme i Sněžku.
 
Zero
Na Praděd jsme přišli v pozdějším čase, asi o půl šesté odpoledne, tak jsem měl trochu strach, jestli stihneme ještě prohlídku. Zazvonili jsme si na průvodce, který nás ochotně vyvezl na věž a říkal, že tam můžeme být, jak dlouho chceme, jen že tam bude jezdit po deseti minutách na kontrolu. Známku jsem zakoupil dole v restauraci, kde mi milá číšnice sama nabídla i známku Barborky. Celkový dojem z Pradědu byl tedy vynikající.
 
Libor S.
TZ č.1
Známky o víkendu na Pradědu měli, koupili jsme i minci z automatu. Lidí bylo jak na Václaváku,a do toho blázni na kolech a koloběžkách. Jinak je to tam docela lidové, dobrá nabídka, přijatelné ceny a výborná kuchyně. To na Barborce je opravdu extrém.Libor
 
Tatule
jedna známka
Známku na Pradědu jsme dostali, ale když jsme se kioskáře zeptali, jestli nemá ještě jinou známku než Praděd, protože na Barborce jim došly (viz příspěvek Milady), neměl a zeptal se nás docela hrubě, jestli bychom nechtěli třeba Vyšehrad. Asi mu to připadlo vtipný, ale chápu, měl vedle sebe slušnou děvu, třeba chtěl udělat dojem Tarzana. Škoda, že ten člověk je jedinej, co prodává Praděd No.1. Jinak bych od něj nekoupil ani rohlík.
 
Milada
Výlet
Dnes jsem byla s návštěvou z ciziny na výšlapu na Praděd. Překvapilo mne, kolik bylo všude lidu, to bylo asi tím, že jsou svátky. Známku jsme sehnali, měli i barborku a výroční. V restauraci příznivé ceny, chutnalo nám, zopakujeme zase. Míla
 
Monika
Zdravím všechny zběratele a turisty. 28.6 2009 jsme s manželem navštívili Praděd. Trasa po modré byla v pohodě, žlutá už horší - bílá opava dost rozbouřená, hladina větší než obvykle, všude kluzko. Ale i tak jsme trasu prošli. Na Pradědu jsme sehnali známku bez problému, dokonce zde měli i známku z chaty Barboky (kde ji už nemají od ledna tohoto roku - dle personálu). Známka CHKO Jeseníky již není k dostání. Až na tu mlhu na vrcholu to byl krásný výlet, vřele doporučuji, příroda je nádherná.
 
Martin Dej
Zdravíme všechny příznivce turistických tras. Praděd můžeme vřele doporučit, je to nenáročný výstup i pro mladé rodiny s kočárkem.S pozdravem, Dejovi.
 
Lukimat
Nádhera
Praděd je nejhezčím místem v Česku rád se tam vracím o dovolené.
 
Jílková K.
jaro je tady
Na Pradědu jsem byla s vnučkou v sobotu a stálo to za to. Známek mají dost, koupily jsme i výroční CHKO Jeseníky. Sníh už odtává, jaro se dostavilo i do těchto výšin.
 
SIml
"Ochota" personálu restaurace
Vlajková loď, známka číslo 1 (a výroční známka CHKO) je nedostupná jen proto, že personál má dočasně - na blíže neurčenou dobu (den/týden/rok) - zavřeno a na dotaz, zda by nebyl ochoten prodat známku reaguje jen: "Máme zavřeno, nic vám neprodám".Tak ať si tam tedy vyvěsí: "O návštěvníky nestojíme, už jsme si nahrabali dost. Jděte jinam!"Ještě že tam nějaká firma umístila nápojový automat.Všechno je a bude jen o přístupu lidí.
 
Kristýna
Na pradedu sem byla ted o vykendu a libilo se mi tam vrele doporucuji zajit si na vyhlidku!!! je to fakt uzasny !!! :-) a je mi 13 tak se nedivte mymu slovniku !!! sem verna sberatelka TURISTICKYCH ZNAMEK a vsude kde je maj tak si je kupuju uz jich mam asi 100 ted je nepocitam a zdarma tam rozdavali turisticke mapy :-)
 
Machálková J.
Se sestrou jsem navštívila Praděd o vánočních svátcích. Bylo tam lidu jako na Václaváku, daly jsme si polévku a svařáčekm a zakoupily TZ. Počasí vyšlo, rozhled byl super, doporučujeme. Zdarma tam rozdávali lonské mapy TZ, mají jich prý na rozdání ještě tisíce.
 
Verunka
Podařený výlet
O víkendu jsme byli na Pradědu, počasí nám přálo, TZ dostupná bez problému. V restauraci nás příjemně překvapili ceny a ochotná obsluha. Zase někdy Jeseníky navštívíme!
 
Krtik
Na Pradedu, tedy spis v jeho bezprostrednim okoli (Ovcarna, Svycarna...) jsem byla v poslednich letech nekolikrat, ale primo na vrchol jsem se po dlouhe dobe dostala az letos. Restaurace prijemna, dokonce lidove ceny... TZ bez problemu.
 
Honza
Tak konečně
TZ č. 1 mi říká pane. Počasí dneska nemělo chybu, lidí zase až tak moc nebylo, zažil jsem i horší procesí. Cestou z Ovčárny na Skřítek jsme se trochu posilnili borůvkami u stezky. Byl to jeden z nejhezčích výletů, co jsme letos podnikli.
 
JardaDrak
TZ
Na Praděd jsem vyrazil na kole z Bělé pod Pradědem, stoupání náročné, zvláště pak z Hvězdy na Ovčárnu, pak už máte před sebou věž a tak nějak vás nahoru žene vidina toho, že už je to blízko.Výhled příjemnej, příroda parádní, lidí taky nebylo tolik jak bych čekal. Aktuálně je k dostání i výroční známka. Známky měli. Jen by mě zajímalo, proč je na věži napsáno na skle u popisků panoramat "Švícárna"...
 
Petr a Martina
Klepáčov -> Praděd
Krásná "procházka" z osady Klepáčov, přes Skřítka, Ztracené kameny, Jelení studánku, Vysokou holi a Ovčárnu na Praděd a zpět. Sice nám po těch 40-ti km trošku brnkali nohy, ale stálo to za to :-) Známka č. 1 je naše :-)
 
Martina
Super výlet
Na Praděd jsme stoupali z Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy, přes chatu Barborka. Dolů jsme si půjčili koloběžky a jeli až k Ovčárně. Odtud autobusem zpět do Karlovy Studánky. Opravdu super zážitek.
 
Romča
Nejvyšší hora Moravy
V pondělí jsme vyrazili z Ovčárny směrem nahoru na Praděd. Procházka pěkná, i když to tam hodně foukalo. Známku spolu s dalšími turistickými materiály mají dostatek. Jen výtah na vyhlídku je poněkud drahý. Cestou do Karlovy Studánky kolem Bílé Opavy jsou krásné scenérie.
 
Michaela Husová
Hrom do toho.....
až se potáhnete v foukavím počásí na Praděd jenom proto abyste""ulovili""placku a známky tam byly a rodiče to nedovolili tak jim máte chu´t velkou zakroutit krkem.
 
Petronelka
Byli jsme tam sice loni, ale stálo to za to. Z Ovčárny hezká procházka a dolů údolím Bílé Opavy až do Karlovy Studánky. Na Pradědu byla známka k dostání bez problému, akorát ta nechutná fronta na vstupenky nahoru na vysílač... To jsme vzdali. Jinak pěkný výhled, ale dost to tam fouká.
 
Špalová Dana
nedostupnost turistické známky
spoustou sněhu jsme vystoupali na vrchol Pradědu a tam nás čekalo nemilé překvapení. Restaurace byla uzavřena. Tento den bylo nádherné počasí a lidí, kteří si udělali výlet na vrchol Pradědu bylo velmi mnoho. Bohužel všichni odcházeli zklamáni. Bzlo by dobré zajistit prodej známek alespoň na jiném místě, např. u obsluhy výtahu na vyhlídku, která alespoň fungovala. Pro mne, návštěvnici z Jižních Čech, to bylo velké zklamání a nevím, kdy se mi opět podaří se do těchto končit dostat. S pozdravem Dana z Milevska
 
zuzka
kez
ja po ni touzim,ale bohuzel mam akorat devatou
 
Jan Kirner
Televizní vysílač na Pradědu
Jako nejvyšší hora Moravy si určitě zaslouží turistickou známku. Je dostupná bez problémů pěšky nebo na kole, jak turistická známka, tak rozhledna, ze které je za dobrého počasí krásný výhled na Jeseníky.
 
Radosek
Hrom do toho...
... až se potáhnete v mizerném počasí na Praděd jenom proto, abyste "ulovili" placku, protože vidět není na krok, a dostanete teplé pivo se studenou polévkou a informaci o tom, že známky nejsou, máte chuť někomu zakroutit krkem... :o)))
 
turista008
Na nejvyšší hoře Moravy je skutečně krásně.Nádherné výhledy,příroda i občerstvení v místní restauraci.Nezapomeňte se podívat i na vyhlídkový ochoz zdejšího vysílače.
 
Ivík
Ahojky, vřele doporuřčuji se podívat na Pradět. Je to skvělé místo s krásným výhledem.
 
Jirka
Bylo už namrzlo
V neděli jsme byli na pradědu. Chtěli jsme to vzít dolů po žluté stezce podél vodopádů Bílé Opavi, ale nešlo to a museli jsme se vrátit zpět na modrou z důvodu těžkého, ale hlavně namrzlého terénu.Hrozně to klouzalo.
 
Carlos
Na Praděd
jsme šli z Červenohorského sedla po modré přes Švýcarnu a i když počasí vyhlídkám moc nepřálo (mlha) tak se nám to moc líbilo. Všem doporučuju. Známku na Pradědu neměli, protože se tam konal ňáký běh a známky prý byly vyprodány během chvilky:-)
 
Turistické známky s.r.o.
Chyba se vloudila
Díky za informaci, nový personál opravdu prodával známku za 30,-Kč, na Pradědu se dušují, že ne déle než jeden den. Už je to napraveno, omlouváme se!
 
katík
Pozor na cenu
Známku prodávají na Pradědu za 30kč
 
Rudolf Učík
Krásný výlet...
...co dodat.....
 
Petr@
Když pojedete z Karlovy Studánky na Ovčárnu autobusem, uděláte dobře, cestou nahoru budete mít nádherný výhled. Na Ovčárně je občerstvení a 1 km vzdálené Petrovy kameny. Známku můžete koupit i ve vojenské zotavovně. Na Praděd je to 3,5 km, až půjdete dolů, doporučuji jít kolem Barborky a vodopádů Bílé Opravy.
 
Jirka.K
Tak nám ji ukradli...
Koupili jsme si naši první známku... zrovna č.1... můj malý prcek ji měl na ruce... unavený mi usnul v náručí... seděl jsem s ním na lavičce pod rozhlednou... přisedl si k nám školní výlet... prcek se probudil... a známka nikde... "Děcka, nenašli jste tady na zemi turistickou známku?"... "Nenašli!"... ale já vím, že jeden nepoctivec ji určitě našel... a nevrátil... bylo nám z toho smutno... ale nemá papírový útržek... ten stačil můj akční synáček včas utrhnout :-)
 
Adam
Re: Tak nám ji ukradli...
No, ten dotyčný (ktorý ju ukradol)......má smolu....kvoli tomu utrzku......
 
Mirek
Máme to tady pěkné.... ale kdo nepozná.....
 
Kopečný Milan
Kdo byl v jeseníkách a nebyl na Pradědu udělal chybu nádherná tůra od Barborky údolím Bilé Opavy po naučné stezce do Karlovy Studánky kaňonem By neměla chybět .
 
Jenda
praděd
25.11. jsme koupili posledni 2 znamky... nevim, kdy dostanou dalsi varku...
 
Dav
....
Malá poznámka k Arturovi... Napsat, že Praděd nestojí za nic je trošku přehnané.Doporučuji každému projít se nahoru tak po sedmý večer, kdy už všichni hurá-turisti odjeli a je klid. Posloucháte šumnění větru, koukáte do kraje a je to úžasné.... Praděd je zajímavá hora, botanicky, geologicky i svou historí a hlavně má genia-loci jako hrom... Ovšem jen bez lidí...-)
 
golfoxovox
Taky doporučuju, určitě lepšínež jít po silnici od hotelu Hvězda
 
Lucka
Doporučuju jít na Praděd z Karlovy studánky po žluté - údolím Bílé Opavy, cesta celkem náročná, ale nádherná.
 
Arthur
Kromě výhledu, známky s číslem 1 a faktu, že jsme na nejvyšším místě moravy to tam teda za nic nestálo. Stovky lidí, pěkná asfaltka, prostě nuda.Zpáteční cesta po žluté do Karlovy studánky měla několikařádově větší grády a můžu velice vřele doporučit, ale od Pradědu nic nečekejte...
 
Dav
...
Známka bez problému v bufetu, doporučuji výhled z rozhledny a větrovku.
 
alena
turistická známka
Velice nás zklamalo, že na Pradědu nebyla k dostání turistická známka a ochota o informaci na turistickou
známku též nestála za nic.
 
Ajka
Na Pradědu jsem byla na zimní dovolené byla jsem ubytovaná na Hvězdě.Výjezd autem k hotelu Figura stojí 360kč
i s parkovným.Autobusy jezdí na Figuru každou celou hodinu od 7:00 do 17:00 a dolů každou půl hodinu
(7:30,8:30,9:30...).Na Praděd je to od Figury 4,5km.Možno na běžkách, pěšky, ale i na skútru který se dá na
Figuře půjčit ,a nebo v létě na kolech.Doporučuji jít tam když je pěkné počasí a vyjet výtahem nahoru na
vyhlídku!!!Dospělý stojí 50kč a dětský 20kč nahoře můžete být jak dlouho chcete čas není omezen!!!
 
Tomša a Mišule
No my tam šli jen sice pro tu známku,ale jako dálnice nám to nepřipadalo!!! My víme, že není nic divného na
tom, že nám v zimním období nepřipadá cesta na Praděd jako dálnice, když je celá zasněžená. Jenže my jsme k
tomu ještě viděli jen pár kroků před sebe.A těsně pod vrcholem byl pěkný fičák!!!Už jsme mysleli,že to
vzdáme!!! Ale vidina známky nám pomohla překonat těch posledních pár metrů :o) Zvládli jsme to a to je hlavní!
 
Hirony
Jestli tam jdete jenom pro známku... budiž, ale jinak každý turista by radši měl zajít někam do přírody a
zdolat klidně i jakýkoliv malý kopeček a ne vrchol, ke kterému vede dálnice, prodírat se mezi svátečně
oblečenými chodci, kolisty, dětmi, důchodci atd. Prostě skoro jak na Václaváku...
 
Tomáš
Praděd
Je to nádherné turistické místo. Já osobně tam byl třikrát a pokaždé mě překvapilo něčím novým.
 
David
Pokud chcete vyjet autem na Ovčarnu od Karlovy studánky, tak si musíte koupit vjezdovou kartu ( platí i na
parkování ) za 180,-. Jinak autobus z parkoviště Hvězda. Asi 2 km od Karlovy studánky. Možno nahoru vyjet
autobusem za 12,-.
 
venca
je to tam super ale vstávat po tom silvestru,no...
 
A.basniar
Praděd
byly sme tam s tatou.Jak jsme tam vylezly žádná tam nebyla.Nechali sme si dát razítko na autobusovou jízdenku.
 
karlos
chyba
Autobus stojí: Velký 12,-kč a malý 6,-kč :-)
 
Mam
26.7. 2005 Autem jsme dojeli na parkoviště Hvězda, odkud jezdí kyvadlová doprava až k Ovčárně - v každou celou
hodinu (velký lístek 12,-Kč, malý 8,-Kč). Dál na Praděd a k Barborce je za dobrého počasí pěkná procházka.
Zpátky jezdí autobus od Ovčárny v každou půl. Všude ku podivu jsme známky dostali bez předražení .
 
Lef
Známku neměli. Na Pradědu byl snad každý skautík i prodavač zmrzliny.
 
Ardbena
Cesta na Praděd je krásná z Červenohorského sedla po červené přes Švýcárnu.Jinak na Pradědu opravdu moc
lidí, většina jich však jde jen ten kousek od Ovčárny kam dojeli autem. Takže cesta ze sedla klidná s pěknými
výhledy.Známek měli dostatek, výhled je dobrý a ani nemusíte na rozhlednu za 50,- kč. Na cyklisty
opravdu dávat pozor, také jsme málem přišli k úrazu.
 
Vacice
Jak se tam dostat!
Pokud chcete jet autem až na ovčarnu vytahněte z kamsi 200 kč jinak vas nepusti ale mužete zkusit fintu že
jste z penzionu Barborka : I když radši ne je to podvod ale je to palba 200kč. ! jinak superrrrrrrrr!!!!
 
Fat Hippo
Nr. 1
Počasí typicky zimní na místní poměry . Personál vlídný a pohledný . :-) (foto mám, spojení na slečny
nikoliv) Praděd v tekuté podobě velmi chutný .
 
cestovatel
Cesta na Praděd je dobrá.Cestou je i krásný výhled na nejvyšší partie Jeseníků,včetně Přečerpávající nádrže
Dlouhé Stráně nebo Vysoké Hole.Známka byla dostupná jen někdy,kdy je přivezli,ale za 5 minut už nebyly
žádné.Jinak dobrej vejhled, ale pozor nevěřte jim ,že je ŠVÝCÁRNA Z MĚKKÝM I!
 
Jaňulka
Paděd
Praděd? Byla jsem tam několikrát a vždy se kochám nádhernou přírodou.Letos jsem tam byla se svým broučkem,
stálo to za námahu :o)
 
Michal
Tůra byla zajímavá. Chvíli hustá mlha a chvíli sluníčko, při stoupání na vrchol silně foukalo. Na vrcholu bylo
plno návštěvníků. Bohužel rozhled nebyl žádný. Ještě že nepršelo. Odskočit si pro turistickou známku z
Barborky na Švýcárnu se nám vyplatilo.
 
semelka
Jeste ze jsme tam nesli
Kdyz jsme byli na Pradedu poprve, jeste jsme znamky nesbirali.Po druhe pod Pradedem na Ovcarne jsme
zjistili, ze Praded by mohl byt No1 tak jsme se rozmysleli jestli tam zajit, ale nastesti jsme se vydali
rovnou smer Rymarov, bo pul hodky pred Starou Vsi nas chytl vytrvaly dest...Takze snad na potreti se nam
to povede a jak tak ctu snad budeme mit i stesti a znamky budou :))
 
Kalášci
Počasí se nám velmi pokazilo,když jsme dorazili na vrchol.Ale jinak super.Nezapomeňte ochutnat Praděda!
 
Ludvík Kadlček
Praděd
Po výstupu na Praděd nebylo možno koupit turistickou známku no.1. Děti to velmi mrzelo.
 
Adam
Na pradědovi je krásnej výhled ale nemělo by se tam jezdit na kole. Skoro mě srazil cyklista. :-( Před autem sem uhnout stačil, ale ta asfaltka na vrchol je na... Je to tam moc frekventovaný.
 
Milda
LIDI
Silene davy nedelne oblecenych "turistu", a komerce jak blazen! Nejlepsi je stanek se zmrzlinou
primo na vrcholu! :-(
 
Tomáš
V sobotu byla na vrcholu vichřice, málem mě to odfouklo. Známka je k dostání v bufetu, hned ve vestibulu
budovy. Víte, že nejvyšším místem v ČR není Sněžka ale vrcholek vysílače na Pradědu (1491+146 m)?
 
Radana Prachtová
Velmi mě mrzelo, že když jsem za slunečného leč mrazivého dne došla na Praděd, zjistila jsem že známku
nemají.Protože číslo 1 je číslo 1.A to mi zatím chybí.R
 
Danča
Známka s číslem 1 je prostě známka s číslem 1 a je to jedna z těch nejkvalitněji udělaných co máme.
 
Hana Kučerová
Na Pradědu to bylo dobrý, ale je to tam moc frekventovaný místo ( moc lidí)
 
Petra+Jirka
16.7. už známku měli. Souhlasíme s Petrou - okna jsou opravdu špinavá, což je škoda. Také jsme postrádali
orientační popisky toho, co vidíme.
 
Petra
Moc jsme se těšili na kolečko s číslem 1, bohužel neměli. Vyhlídka je pěkná, ale zapomeňte na to, že byste
odtamtud fotili, protože je tam dvojitý sklo a mezi skly je spousta prachu a špíny. Výtah na vyhlídku stojí 50
pro dospělého a 25 pro dítě, jinak než výtahem se tam dostat nedá.
 
Radek
Místo je pěkná a rozhled, po té, co se rozplynuly mraky byl úžasný.
 
<< 1 2
K dnešnímu dni je vydaných:
2633 Turistických známek
2490 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek