Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 170 - Přerov nad Labem


Popis

Kolekce 32 selských chalup, čtvrtý nejstarší skanzen v Evropě.

Mapa

Navštívil jsem Přerov nad Labem

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Skanzen Přerov nad Labem (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°9'38.47"N 14°49'28.05"E
Hodnocení:
2.928
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 170 - Přerov nad Labem


19.08.2023 - dostupná bez problému
03.08.2023 - předražený sběratelský předmět
24.06.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milan Rulc
Milan Rulc
19.8.2023 - Den s pohádkou Zdeňka Trošky
Ve skanzenu jsme byli již několikrát. Je to moc hezké místo. Dnes se ale výlet opravdu vydařil. Nejen, že bylo krásné počasí, ale od 10:00 do 16:00 probíhá akce věnovaná pohádkám Zdeňka Trošky. U akce je přítomen i sám pan režisér Troška. V rámci akce probíhá soutěž pro děti. Dále od 11:00 proběhl sraz historických kočárků. Bylo jich kolem 60. Samý hezký kousek.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Skanzen Přerov nad Labem
Moc pěkné místo. Skanzenů už jsem pár navštívila, ale tento mi učaroval. Nejen, že je zde mnoho zajímavých informací a věcí v rámci muzejních exponátů, ale prolínají se se světničkami plnými figurín zachycených při určité činnosti, což dělá stavení ještě útulnějšími. Navíc zde není tolik lidí, takže si prohlídku užijete. V rámci areálu se dá i občerstvit. Dá se tu strávit opravdu hodně času.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Od posledního komentáře ve skanzenu podražili, vstup za 120kč, turistické známky za 45kč. Zakoupena #170 + Labská stezka. Na prohlídku jsme měli 2h, ale klidně bychom zde strávili více času. Místo je moc pěkně upraveno, chalupy kouzelné, v každé je popisek - odkud byla do skanzenu přenesena, jaké historické období prezentuje, někde i foto původního stavu. Dále samozřejmě různá řemesla, zemědělství, včelařství, textilní tvorba, prostě různé aspekty života na venkově. Za nás naprostá spokojenost, návštěvu doporučuji...
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka ve skanzenu 100 vstup ale litivat nebudete.Jidlo v restauraci naproti taky super.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
Neberou karty
Doplním informaci, že neberou karty. Neberou je ani v obchůdku vedle, ani té restauraci proti skanzenu (vaří dobře,doporučuji). Tak pozor.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka před rokem na pokladně skanzenu v pohodě.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dostupná za 40,- Kč v pokladně Národopisného muzea - skanzenu. Mají i vizitku a TZ Labská stezka - Přerov Nad Labem. vstupné 100,- Kč, kdo má rád naši minulost na vesnici a lidové stavby bude velice spokojený s návštěvou.
 
Skanzen uzavřen
Skanzen během zimní sezóny uzavřen do 13.3.2020. Pokud si budete psát o TZ do Rýmařova, nezapomeňte si vytvořit důkaz.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ a STZ
Do Přerova nad Labem jsme přijeli v sobotu 26.10.2019. Skanzen se nachází skoro na konci vesnice. Je to moc pěkná soustava historických stavení nově opravených starý pře 200 let. Moc se nám tu líbilo toto místo určitě doporučuji navštívit mě se nejvíce líbila historická hospoda a škola. TZ dostupná bez problémů na pokladně u milé paní společně s STZ Labská stezka Přerov nad Labem a i STN a pěkné razítko.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ Skanzen
TZ získána bez problému v pokladně skanzenu. K tomu spousta pohlednic a dalších tur. předmětů. Skanzen vypadá velmi dobře, ale pro nedostatek času jsem si ho nemohl prohlédnout. Tak snad někdy příště...
 
Radek Košvanec
Radek Košvanec
tz
Ač jsem si myslel, že za půl hodiny bude po prohlídce, nebylo tomu tak. V klidu s dětmi necelé dvě hodinky, velice hezky udělaná expozice v chalupách našich předků. Vřele doporučuji.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena přímo v pokladně skanzenu. Velice pěkné místo. Určitě stojí za návštěvu.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Známka bez problému k dispozici v pokladně skanzenu, mají i TZ Labské stezky
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Skanzen
Moc pěkný skanzen,líbil se nám víc než ten v Kouřimi.Navíc měli o tomto víkendu dílničky pro děti tak si to užili i naše malé dítka.Naproti v restauraci u skanzenu jsme si dali oběd,také doporučuji,jídlo chutné.TZ bez problému na pokladně.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ v pokladne
Nadherny skanzen, kazdorocne se sem rad vracim TZ bez problemu v pokladne
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Tolikrát jsem projížděl poblíž trasou Praha-HK a tolikrát jsem si říkal, že se musím stavit, ale pořád mi to nevycházelo. Až dnes. A rozhodně nelituji. Překrásné místo, milí lidé...
Známka bez potíží k nabytí v pokladně skansenu
 
David Brkl
David Brkl
Skanzen Přerov
Nádherný skanzen,všem vřele doporučuji,úžasně prožitý víkend v Přerově...díky ubytování v Hostinec U skanzenu,super obsluha,výborná staročeská kuchyně,milý personál,stylové pokoje,parkování "pod okny"...nedaleko koupání ve Lhotě nebo Sadské,vesnička Ostrá,Lysá nad Labem...neopakovatelné zážitky,musím zanechat odkaz...
www.hostinec-uskanzenu.cz
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Skanzen v Přerově nad Labem.
Návštěva v úterý 27. 05. 2014. Skanzen mě překvapil svojí rozlohou a množstvím exponátů v jednotlivých objektech. Vstupné pro dospěláka 70 kaček, TZ bez problémů pořízena v pokladně skanzenu.
 
Franta
kouzelné místo na výlet
Krásné místo s velmi zajímavými expozicemi v jednotlivých staveních. Určitě sebou vezměte svoje děti. Jen málokteré "moderní" dítě má povědomost o každodenním životě našich předků v době relativně nedávné. Moc děkujeme za nádherné dopoledne. Více takových míst jako je toto.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re:
Český jazyk ve vašem komentáři trpí...
 
pavel
skvělé místo ke strávení krásného výkendu s rodinou či přáteli,hezky upravená už v roce 1983 1000i letá vesnice !nádherný a poučný skanzen i s púvodní ,,staročeskou chalupou,,místního púvodu ,škoda jen,že se těchto místních svědkú bohaté přerovské minulosti nedochovalo více!zajímavá je zde výstava zemědělské techniky,vybavení domu rozhodně nevypadá chudě ,jak by se mohlo na první pohled zdát,ale tv či velké knihovny zde rozhodně nečekejte,vždyt šlo o dobu ,kdy jen doma mít bibli znamenalo mít velké bohatství.jinak krásné sbírky místních krajek ,oblečení,nádobí,vybavení kuchyně,staročeských receptú,koření a dozvíte se jeho minulost a použití,jak se zpracovávalo mléko a taky uvidíte velkou sbírku včelých úlů,hotových to uměleckých děl...a na závěr bych ještě neměl opomenout krásný kostel,zámek a moto -velo muzeum a to vše ve vzdálenosti pouhých padesáti metrů od sebe,prostě super!
 
Jirka a Lenka
Moc Pěkné a poučné, hlavně se nám líbily dobové postavy.děkujeme
 
colonel
Skanzen je moc hezký a rozhodně stojí za zhlédnutí.
 
Jarda V
Místo mě zcela překvapilo, čekal jsem mnohem skromnější expozici, výstava betlémů taky skvělá, určitě se pojedu podívat i v létě. Vřele doporučuji teď před svátky.
 
Gigidaginka
Vždy, když se prohrabávám mými TZ a vzpomínám....tak u této se musím zastavit. Byla mojí první TZ a uplně náhodou sem zjistila, že se to sbírá :D Nj, bylo mi asi 8let :D a byla jsem zde dokonce 2x..... A je to tu pěkné myslím si :-)
 
Lucka
Známku jsme si koupili ve skanzenu už novou za 30,- Kč
 
Lukáš
Skanzen je nádherný a ještě sem se pobavil v pokladně,když se jedna malá holčička ptala,proč jsou známky číslovaný a já jí to vysvětloval =)
 
jana
moc hezké místo
jistě stojí za návštěvu, je zde vidět spousta odvedené náročné práce
 
Martin
Krásný výlet
Nenechte si ujít, krásný výlet. Doporučuji
 
Kůtíci
Návštěva skanzenu
O Velikonocích jsme navštívili tento nádherný skanzen s naprosto báječnou atmosférou (malování vajíček a pečení perníčků nejen pro děti) a také unikátní výstavou týkající se Velikonoc a zvyků s nimi spojených. Návštěvu vřele doporučujeme...
 
Alena
Navštívili jsme již několik skanzenů, ale tímto jsme byli opravdu unešeni. Vánoční výzdoba a "opravdoví " lidé, kteří jsou do chaloupek umístění názorně přiblíží dávný život. S těmi figurínami je to výborný nápad.
 
Petr
Nenechte si ujít- kus živé historie
 
Luky, Romi a Sabča
skanzen
Skvělý výlet s dětmi. Užili jsme si to. Určitě navštivte o velikonocích, krásná výzdoba. Známek dostatek a příjemná paní pokladní.
 
Jakub
Skanzen Přerov nad Labem
V pokladně skanzenu, hned u vchodu napravo. Ve skanzenu jsou krásně většinou dřevěné chaloupky. Je tam i škola. Mohou se tam koupit různé věci. Jak k jídlu nebo k pití, tak i na památku.
 
Arnold+Zdenka
Moc pěkná velikonoční expozice. Návštěvu vřele doporučujeme. Je vidět, že se o skanzen starají lidé, které to baví.
 
jarda
v pokladně skanzenu známka v pohodě k dostání ale pozor na hlavu při vcházení do pokladny! snížený podhled hrozí minimálně velkou boulí!
 
Mišák
Ve skanzenu je spousta krásných a zajimavých věci. Známku jsme koupili v pokladně. Paní byla veli ochotná a milá.
 
TortugaPearl
Velikonoce ve skanzenu
Velikonce ve skanzenu? Tak to byly stromy v plném květu, bzukot včel a modré nebe, v chalupách kraslice, mazance, jidáše... Podvědomě jsem čekala, kdy ze stavení vyjde Barunka s kyticí kočiček v ruce (i když vím, že Ratibořice jsou přeci jen trošku jinde...). :-)
 
Pinďa
Předvánočně
Krásný skanzen. V každé chalupě něco o vánocích, prostě paráda. Smekám před těmi, kdo tento skanzen spravují a určitě se sem vrátím někdy v létě, nebo možná již před velikonocemi.
 
Miloš
Až do vánoc otevřeno každý víkend. Každá chalupa ja vánočně vyzdobena.V těchto hektických dnech je to velice příjemné pozastavení. Dýchne na Vás ta správná vánoční atmosféra. Mohu jen doporučit.
 
Myšák
V pondělí 8.5. bylo vyjímečně otevřeno a jelikož bylo navíc i krásně, strávil jsem ve skanzenu skoro 4
hodiny...a ani mi to nepřišlo. Pokud někoho zajímá, jak se žilo dříve na českém venkově, mohu jen doporučit...
 
Zdena
Zavřeno
Bohužel jsem si vybrala pondělí,kdy je zavřeno.
 
Luboš
Známka stále za 23,-. :-)
 
raf
Známku prodávají za neuvěřitelných 23,- Kč. V restauraci U skanzenu dobře a levně vaří. Dnes jim nastoupil
kuchař.
 
J&D
Skanzen je skvělý, lepší jsme zatím na našich cestách nenavštívili. Ke vstupence zde dávají i malé samolepky
skanzenu.Zajímavý je i zámek - na louce hned vedle skanzenu - přehlédnout se opravdu nedá (jen škoda, že
je nepřístupný - prý je tam archiv ČRo).Rozhodně můžeme doporučit i návštěvu soukromého velomuzea (hned za
zámkem u silnice) - skvěle naaranžováno, estetiku starých strojů ocení i neznalec (viz náš případ) - opravdu
hezký zážitek.Určitě ale nemůžeme doporučit na jídlo Penzion Bomber - tak hrozné jídlo už jsme tedy dlouho
neměli. To asi nebude smůlou na kuchaře.
 
Medvěd
Byli jsme příjemně překvapení skanzenem i muzeem motocyklů a jízdních kol, v Přerově je i restaurace BOMBER,
patřící fobalové hvězdě Tomášovi Skuhravému - příjemné prostředí, slušné ceny, ale na kuchaře jsme asi měli
smůlu.
 
Sněhulák
Přerov n/L
Skanzen je skvělý , v tomto místě je i velmi pěkné muzem moto-velo. Známky jsou dobře dostupné v kase skanzenu
(známka je krásná) , ale museli jsme se zeptat , opět zádné upozornění, označení nebo letáček. Restauraci
"U Skanzenu příliš nedoporučuji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2875 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek