Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1382 - Ptenín


Popis

Tvrz přestavěná v první polovině 18. století na barokní zámek hrabětem Ferdinandem Morzinem, majitelem Dolní Lukavice.

Mapa

Navštívil jsem Ptenín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Ptenín, zámek (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°31'48.49"N 13°11'14.78"E
Hodnocení:
2.233
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1382 - Ptenín


06.09.2020 - dostupná s menšími problémy
30.05.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
02.09.2018 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Mádlo
Stanislav Mádlo
Minimuzeum
V neděli 28.5.2017 ve 14 hodin zavřeno a pani na telefonu oznámila,že ještě neví kdy otevřou.Hlavně že na to dostali dotace.
 
Martin Čechura
Martin Čechura
Minimuzeum
Dnes jsem zde byl. Kdyz jsem vyšel schody do prvního patra, tak jsem zde na papíře našel číslo na paní, která by mi otevřela dveře do minimuzea. Bohužel jsem zde absolutně neměl signál, takže jsem musel celou vesnicí projíždět a signál hledat.. Bohužel bez úspěchu (mam vodafone). Ptal jsem se i mistniho štamgasty a ten mi říkal, že jediný vodafone je na tom takto špatně. Naštěstí poté přijeli dalši turisti s jiným operátorem a problém se vyřešil. Paní do pěti minut po telefonátu přijela. Muzeum je opravdu mini. Jsou to vlastně tři místnosti (zrestaurované) s fotkami a dalšími památečními starožitostmi. Problém se známkami nebyl. Sice jsme je dobralk z věšáčku, ale paní prý doveze nové, takže no problem. :) návštěvu doporučuji, pokud máte cestu kolem, ale X km bych pro ní nejel.. Otevřeno je jen o vikendech od 14 do 17 hodin. Právě po telefonátu.
 
František Kubalík
František Kubalík
TZ
Minimuzeum otevřeno jen víkendy 14 - 17,00 od května do září. Telefonní kontakty jsou ale vyvěšené na cedulce v zámku a fungují. Smíšené zboží je už passé, přítomný asijský prodejce vůbec netušil, co je to turistická známka.
 
Josef Kotek
Josef Kotek
TZ
č.p. 31 nezklamalo :-)
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
Dle Vašich komentářů jsme zkusili paní v č. p. 31 a uspěli jsme, má plnou krabičku :-) Tímto děkujeme za ochotu.

Zámek jsme obhlídli pouze z venku, stále je na něm hodně práce, ale snad se časem zadaří sehnat peníze na opravu, na ničem jiném to asi stát nebude.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Ptenín
TZ koupena přímo na zámku, který podle mě je zatím jedna velká ruina, opravena zatím malá část zámku, nová střecha. V prvním patře nově opravené tři místnosti v nichž je expozice o historii zámku a rodů, kteří zámek vlastnili. Vstupné je dobrovolné a kromě známky mají i pohledy, časem snad i razítko. Za mě mírné zklamání, ale až bude zámek opravený bude krásný, zatím to tak ale nevypadá.
 
KAREL Z KLATOV
Je to tak,jak psala Zuzana.telefoní číslo je na dveřích a paní je stále ochotná a usměvavá.za 25Kč.je dobře,že něco zůstává stejné.K.
 
Vavřík Ag
Chtělo by to peníze na opravu
Poněkud schátralý zámek, navíc tu chcípnul pes a bylo zavřeno. Škoda, zámky vždy na nová místa prosazuji, ale toto místo mi TZ nepřineslo, no nic napíšeme do Rýmařova, škoda že jsem si nepřečetl příspěvek Zuzany včas, mohl jsem zajít do č.p.31...
 
Zuzana
Zámek se opravuje a je uzavřen, ale když projdete nádvoří a vystoupáte pár schodů ve směru šipky "minimuzeum", najedete na dveřích tel. číslo, na které se nám ozvala milá paní bydlící v čp. 31 a TZ nám s úsměvem prodala, moc už jich ale nemá, bude doobjednávat...
 
Marfi
Zámeček, ač víkend zavřený, na dveří cedule že turistická sezóna skončila 15.září 2011, krámek zavřený a úřad také. Prostě smůla a z venku skoro nic k vidění, mnohem hezčí je náves, kde lze i posedět.
 
Sker
Zámek
Zámek by měl mít otevřeno o víkendech, ale na státní svátky se to nevztahuje. Druhé místo na zakoupení, krámek, byl ve státní svátek taky zavřené, takže bez úlovku.
 
muffy
Ptenín
Vyrazil jsem do Ptenína ráno ve středu, s tim že prohlídnu zámek a koupim TZ. Muzeum má otevřeno jen o víkendu, ale s tím bylo počítáno. Prohlídka vnějšku a části interiéru (chodby). Po prohlídce vyrážim tedy pro známku do smíšeného zboží, ale bohužel vyprodáno. Na úřadě dovolená, ještě asi 2 týdny, takže jsou tam jen ve večerních hodinách. Škoda, musim sehnat někdy jindy...
 
RedFoxCZ
Zámek (muzeum) je otevřeno pouze v sobotu a v neděli. Turistická známka se dá sehnat (kromě přímo na zámku) ještě ve smíšeném zboží na návsi, ale mají otevřeno pouze od 8 do 12 a nebo na obecním úřadě v pondělí nebo ve středu do 17:00. V pondělí 25.7.2011 ale byly úřední hodiny vyjímečně pouze do 15:30.Takže sehnat známku je na tomto místě poněkud problematické...
 
JirkaK
V muzeu se mi líbilo. Ochotný pán mě provedl muzeem a řekl co kde je v okolí za zajímavosti. A jelikož zapomněl razítko,tak na chvíli zamkl a šel se mno pro něj. A nakonec jsem zjistil , že je to kamarád souseda z vedlejšího baráku v Dubí.
 
jarda
V dubnu minimuzeum ještě zavřeno. naštěstí hned naproti vchodu do muzea bydlí ochotná a milá paní Nováková, která ráda známku prodá. jinak zámek je v dost dezolátním stavu a oprava je nevyhnutelná! jinak hrozí zřícení a to by byla velká škoda.
 
DAN
Ptenín
V bývalém zámku je v 1.patře zbudováno malé muzeum (3 místnosti), kde jsou především obrazy místních rodáků. Součástí muzea, které spravuje Zkrášlovací spolek Ptenín, je také infocentrum. Otevřeno mají v sobotu a neděli od 14 do 17 hod. Vstupné je dobrovolné, turistická známka dostupná bez problémů za 25 Kč. Pohledy žádné nemají - nevydávají. Ale prý se pokusí pohledy do budoucna nafotit a prodávat. Obě starší paní, které v muzeu měly službu, byly velmi příjemné. Bylo vidět, že o obnovu zámku mají velký zájem, ale chybějí finance. Přesto alespoň část zámku má novou fasádu a uvnitř je výše uvedené muzeum. Kéž by podobných nadšenců bylo více...
 
Věrka
Minimuzeum je pěkné, ale lidem kteří neznají okolí asi bohužel moc neřekne :-( Všechny tři paní, které se o nás "staraly" byly moc milé (jedna dokonce doběhla domů pro razítko). Už se těšíme až vyrazíme na místní pětikilometrový okruh.
 
Bártíci
Oficiálně bude v prodeji od 29.9. 2006 od 10.00 hodin dopoledne při slavnostním otevření minimuzea v Ptenínském zámku. Toto muzeum zde založil a kromě nevelkých sponzorských darů i financoval "Zkrášlovací spolek Ptenín". Je to združení 15 místních občanů, kterým není jedno chátrání této památky. Otevřeno bude o víkendech do konce října od 14 do 17 hodin. Jinak si prohlídku lze domluvit po telefonu (737 315 613) s paní Velkoborskou. Velice milá osoba, provedla nás ochotně po celém jejich muzeu!! Mají i pěkné razítko. Parkovat se dá u zámku, vedle zámku je i občerstvení. Celkově velice příjemné místo!!! Lovu zdar!!! Bártíci!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek