Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1109 - Radnice


Popis

Historické, horní a průmyslové městečko severně od Rokycan. Mezi památky patří synagoga z r.1781, kostel Sv.Václava. V bývalém zámku dnes muzeum.


Mapa

Navštívil jsem Radnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum a muzeum, Radnice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°51'23.28"N 13°36'16.53"E
Hodnocení:
2.333
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1109 - Radnice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1109 - Radnice


07.10.2020 - dostupná bez problému
07.10.2020 - dostupná bez problému
03.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Spolu s Libštejnem bez problému v IC
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v Muzeu/Infocentru kousek od náměstí. Cena standart 35Kč. Expozice menší, ale pěkná. Milá obsluha na pokladně infocentra. Pokud pojedete kolem, doporučuji zde přibrzdit, jako samostaný výlet bych to nedoporučoval. Ideální spojit s výlětem na zčíceninu hradu Libštejn - v Íčku prodvají i tuto známku.
 
Standa
Známka v IC
Známka zakoupena dnes v IC, chválím cenu 25 Kč.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Radnici
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Za 25,- Kč
V sobotu odpoledne známka bez problémů dostupná v místním muzeu-infocentru za 25,- Kč a lesy kolem radnice plné hub.
 
Informační centrum Města Radnic a Mikroregionu Radnicko
IC Radnice
Milí turisté a sběratelé, od jara 2013 sídlí IC v Radnicích v budově muzea na náměstí. Neváhejte nás navštívit, IC je v provozu celoročně, v době od května do září probíhá nepřetržitý denní provoz. Turistických známek je dost a dost (včetně samolepek). Veškeré podrobnosti naleznete na našich stránkách www.muzeumradnice.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu. Zdraví Martin z IC v Radnicích
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Radnice
Muzeum funguje jako infocentrum, vstupné dobrovolné. Turistických známek dostatek.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
muzeum
TZ mají jen v muzeu. íčko vedle kostela už fakt roky neexistuje. známka je za 25,- a je bez samolepky
 
pindrucha
pátek 16.11.2012
TZ lze získat pouze v muzeu, které je zároveň IC. Původní IC je již 2 roky uzavřené, přestože na domě je zelené I. Na MÚ rovněž nelze TZ získat. Oběd v restauraci na Trucovně nedoporučuji - nic moc.
 
Pavla
zaslání TZ
poté co jsme v Radnici v sobotu 7.7.2012 neuspěli s nákupem TZ na místě, napsala jsem mejlem na infocentrum a dnes mi byla doručena TZ poštou.
 
Pavla
sobota 7.7.2012
všechny předchozí příspěvky mají bohužel pravdu. náměstí je hezké, ale muzeum zavřené a íčko také zavřené. V sobotu v 11:30 bohužel není možné sehnat ani obyčejný pohled z tohoto městečka. tak si jí také nechám poslat, znovu sem kvůli TZ nepojedu.
 
jíra
Otevírací doba íčka jak uvedeno níže, horší je to s jejím dodržováním. Ve 13 hod. nikde nikdo, uvedené tel. číslo možná platí, ale já neuspěl. Poslední pokus před odjezdem se však nečekaně povedl, odněkud z patra přišla paní s vysavačem a známku prodala. Prý musí taky někdy uklidit. Tak hodně štěstí turisté, třeba už má vygruntováno.
 
jerry720
Radnice.
Poslední zastávka v Radnici ve středu 25. 04. 2012. Stavěl jsem se tady již několikrát, ale ani jednou jsem s pořízením této TZ neuspěl. Informační centrum (najdete ho na náměstí vedle kostela v domě U Růže) má dle vývěsky otevírací dobu Po-Pá 07.30-16 (polední přestávka 12-12.30), ale ještě před 13.00 h byly dveře zamčené a déle se mi čekat nechtělo. Městské muzeum (najdete ho naproti budově městského úřadu a České spořitelny) má otevírací dobu Čt-Pá 09-14. S TZ jsem tedy opět neuspěl a pravděpodobně si jí nechám poslat. Jinak náměstí v Radnici má netradiční tvar trojúhelníku, dominuje mu kostel sv. Václava.
 
Ozzák
nic moc
dnes jse byla po pár letech v Radnicích a byla jsem sklamaná, že se skoro nic nezměnilo je to stále stejné nic nového škoda
 
libor
9.10.jsme zkusili zda se nám na rozdíl od ostatních podaří sehnat tur.známku města radnice.Světe div se podařilo se.Na brance muzea visí papír v průhledných deskách kde je napsaná otvírací doba a tel kontakty.Otvírací doba muzea je čt pá 9-14 hod.Zkusili jsme na jedno číslo zavolat a ochotná paní z muzea i přesto že byl víkend a zavřeno ,přijela a známku nám prodala.Otevírací dobu infocentra jsem nikde na budově nenašel.
 
Romča
Město Radnice
3.8.2010 jsme rovněž zavítali do města Radnice. Souhlasím s předchozími pisateli téměř ve všem, co tady píšou. Náměstí vypadá, že se tady zastavil čas. Muzeum bylo zavřené bez jakékoliv zmínky o jeho otevírací době či zajímavostech v něm. Infocentrum rovněž zavřeno. My tam byli po 15 hodině v turistické sezóně. Tudíž TZ jsme nesehnali. Na Městském úřadě nikdo nic nevěděl ani o TZ, ba ani o tom, že ve městě mají IC. Toto město vůbec nedoporučuji k návštěvě!!
 
Boťas
Vyhněte se Radnicím!
Po několika létech, kdy jsem se párkrát dostal do Radnic vždy v sobotu při turistickém pochodu a TZ tudíž byla nedostupná, jsem se tu konečně ocitl v den všední. Po túře z Rokycan jsem spatřil otevřené IC a zajásal. Uvnitř mne ale hned na dveřích uvítala cedule, že TZ jsou zcela vyprodány! Paní, která má na starosti kromě IC i veškeré kulturní počiny ve městě, mi řekla, že TZ nejsou už od loňského podzimu, protože Městský úřad na jejich nákup odmítá přidělit peníze. Jelikož Městské muzeum spadá pod tento úřad také, nejsou ani tam. Bylo mi doporučeno se před další návštěvou telefonicky v IC zeptat, jestli si to páni radní nakonec nerozmyslí a nějaký peníz (který se jim vlastně vrátí!) na TZ neuvolní. Z tohoto důvodu navrhuji, aby pro naprostý nezájem kompetentních osob byla tato TZ zrušena.
 
Pinďa
Přešmat
TZ samozřejmě není, když je zavřeno. Nějak jsem se přešmát a už to nejde změnit.
 
Pinďa
Nic nového
O víkendech stále zavřeno. Na dveřích Íčka je krásná cedule. Kromě jiného je zde napsané, že kdo bude mít maskáče, nebo kraťasy, nebude vpuštěn na hodiny tanečních. Tak jsem si vzpomněl, jak jsem jednou před lety nebyl vpuštěn na hodinu, protože jsem neměl dostatečně čisté bílé rukavice.
 
magipriba
v infocentru znamek dostatek,zato pohled jediny,letecky,zdarma letak o meste a okoli,velky vyber pohledu maji hned vedle infocentra v PAPIRNICTVI-HRACKY-SPORT
 
Luboš
Nic moc
Nejsem si tak úplně jistý, že si tohle město zaslouží známku. Každopádně o víkendu v červenci ji nebylo možné v infocentru koupit, protože infocentrum bylo zavřené stejně jako všechno ostatní v tomhle městě. Naštěstí alespoň pracovitý rákosník měl otevřeno a po pěti minutách domlouvání se pochopil, že po něm chceme razítko na účtenku a tak jsme známku dostali poštou...
 
Fat Hippo
Infocentrum
S provozní dobou mimo sezonu to není tak samozřejmé . Doporučuji volat - 371 795 311 . Lovu zdar a zdrávi došli !
 
Petr Zeman
Radnice
Turistickou známku jsi můžete koupit v infocentru na proti kapli jeto hned v prvním petře.áááhhhooojjj.
 
Luděk
Radnice
Městečko jen vzpomíná na zašlou slávu střediska panství, na těžbu uhlí atd. IC na náměstí otevřeno Po-Pá 8-16 hodin. Synagoga jen po domluvě (více na radnicko.cz). Pro ty, co se chtějí svézt přívozem přes řeku Berounku (nejbližší mosty jsou od sebe 15 km v Dolanech a pak až v Liblíně: u obcí Darová a Nadryby fungují přívozy (8-18 hodin, ten nadrybský mimo Po a jen přes prázdniny) - asi 6 resp. 8 km západně od Radnic.P.S. Kdosi z budoucnosti již (ne)sehnal TZ 27.6. :-)))
 
Jakub Vais
Když si objednáte prohlídku tak si prohlídnete muzeum a na koci prohlídky vám ji prodají.Vstupné 10 - 15 ,-.Do 14.7.2006 už bý měli mít otevřeno.
 
Duro
Radnice ,jsou opravdu male mestecko, ano muzeum by mohlo byti otevrene v letnich mesicich alespon i v sobotu,
ale i tak je v okoli Radnic nac koukat.A propo, znamka nebyla vydana na popud MU.Az bude, tak ji
koupite v prodejne tabaku a casopisu, kde maji zatim alespon velky vyber pohledu !
 
Mandy
Byla jsem zde o týden dříve než "pepi". Tz mají prodávat v muzeu, nebo infu. Tz není ještě
vyrobená, nejsou na ni penízky od radnice, nebo tak nějak mi to bylo vysvětleno. Možná na podzim, tedy tak
okolo září...... Doufejme!!!
 
pepi
Město Radnice na každého příchozího působí dojmem místa, kde se zastavil čas. O víkendu zde není možné
navštívit nic. Otevírací doba muzea je pouze ve dnech čtvrtek a pátek, normální by bylo o víkendu, kdy
většinou přijíždějí zvědaví turisté. Infocentrum zavřené též. Místní hotel nevede pohledy. Bylo by na
zváženou, zde vůbec do takových míst dávat TZ, kde jsou prakticky velmi obtížně dostupné. Zámek nic moc ,
upravený skoro jako panelák. Budova muzea parádní barokní stavba, ale zavřená. Městský pivovar na spadnutí a
kostel ....Kdo chce tuto TZ získat, má šanci pouze od pondělí do pátku a to ještě v čase pracovní doby!
Přeji více štěstí dalším návštěvníkům.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek