Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1296 - Rašovka


Popis

Restaurace “V Trnčí“ s rozhlednou a zahradní terasou byla otevřena 10. června 2006 u příležitosti Svatoantonínské pouti na Rašovce. Nová rozhledna je vysoká 19,5 metrů je zděná a je v první novodobou rozhlednou tohoto typu v republice.

Mapa

Navštívil jsem Rašovka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Rašovka (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°41'51.9"N 15°2'53.97"E
Hodnocení:
2.826
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1296 - Rašovka


15.08.2021 - dostupná bez problému
13.06.2021 - dostupná bez problému
02.01.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Přestože měla být rozhledna otevřená nebylo to tak. Byla tam totiž svatba a uzavřená společnost. No nahoru mě sice nepustili, ale známku jsem ukecal.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
13. 6. 2021
Vstupné na rozhlednu 30 Kč. Trochu mi připomněla hasičskou věž na hadice. Na TZ vypadá líp než ve skutečnosti. Ale jinak restaurace a zázemí hezké.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
Rozhledna Rašovka
Rozhlednu Rašovku jsme navštívili 16.11.2019. Je to moc pěkná rozhledna byli jsme tu už dvakrát jednou tu měli zavřeno a podruhé nám to vyšlo a vyšli jsme i na rozhlednu krásný výhled do okolí. Na Rašovku jsme přijeli, protože jsme měli zde zamluvenou Svatomartinskou husu. Husa,prodředí i obsluha byli velmi výborné když jsme tu byli teď po třetí, tak jsme nešli na rozhlednu, protože nebyl čas a úplně jsme na to zapomněli. Restauraci i rozhlednu doporučuji navštívit. TZ už mam z dřívějších dob jinak jí mají bez problémů na pokladně s turistickým suvenýrem.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka nelze zakoupit. Zavřeno i když mělo být otevřeno , žádný pohyb asi komplet uzavřeno.
 
Václav Toth
Václav Toth
Re: TZ
Známka objednána v Rýmařově.
 
Petr Hovad
Petr Hovad
TZ
Jak napsala paní Eva, od té doby se nic nezměnilo.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
26.7.2019
Zavřeno - na objektu vyvěšena cedule "k pronájmu".
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
TZ
Bohužel, TZ nemají, jsou objednané. Údajně by měly přijít do 14 dnů.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Rašovka
Pro nás celkem zklamání. Čekali jsme daleko hezčí výhled. Známka pořízena přímo v restauraci.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Zavremo
Restaurace s rozhlednou je uzavřena a je nabízena k pronájmu.
 
Inka
manipulační poplatek
známka za 50 Kč, zatím nejdražší co jsem koupila
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Nejsou TZ
Originál TZ tam opravdu nemají, jen nějaké jejich pofidérní. Vstup je přes restauraci, která k tomu patří. Pozor! Není otevřeno v Po a Út. Nahoru to je 61 schodů. Výhled z oken.
 
SLÁVEK
SUVENÝR
PRODÁVAJÍ TAKÉ SUVENÝR TZ - ROZHLEDNA RAŠOVKA A TO JE TÉŽ RÝMAŘOVSKÝ VÝROBEK..........
SLÁVEK
 
Petr a Sára Hrochovi
Rašovka
Obsluha nám nabídla na výběr asi z pěti různých známek ale ani jedna nebyla tato sběratelská a když jsme to obsluze vysvětlovali vůbec nevěděl co po něm chceme.
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
Turistické známky
Na rozhledně Řešovka již klasické turistické známky nemají. Pořídili místo nich podobné, ale menší, které nejsou z Rýmařova. Je to škoda, tak že jediná možnost jak jí získat je si jí asi objednat! Teda alespoň dokud se neumoudří, a nezačnou zase prodávat ty pravé :-(
P.S. Razítko ale mají úžasné :-)
 
Lenka Burganová
Lenka Burganová
Rašovka
Na rozhlednu se jde přes restauraci, vstupné 20 kč, pokud si nedáte něco v restauraci. Známka (poslední)zakoupena tamtéž. Pokud máte kolo, zajeďte si na nedalekou rozhlednu Císařský kámen, stojí za to.
 
Tomáš
rozhledna
Bývalý ruský nájemce při ukončení provozu ukradnul razítko rozhledny. Už je 70 let po válce a Rusové tu stále kradou.
 
Jindra
Předražená známka
TZ zakoupena v restauraci, kde sice dobře vaří a výborně obsluhují, ale výhled jsem si nechal raději jít, abych si nezkazil dojem z Císařského kamene, kde je výlez ZADARMO :-D.
 
Ivan Kestler
Ivan Kestler
kestlik
Dnes 17.8.2013 v 10hod celý den rozhledna zavřená-svatba, známku nám nakonec po bouchání na dveře prodali, ale za 35,-Kč :-(
 
Marek Jančich
Marek Jančich
zavřeno
Pondělky a úterky mají zavřeno.
 
jerry720
Zavřeno.
Návštěva v úterý 28. 08. 2012. Ten den bylo zavřeno, takže dostupnost TZ nemohu potvrdit. Dle vývěsky na dveřích je restaurace a rozhledna otevřena takto: Po-Út: zavřeno, St-So: 11-21, Ne: 11-17.
 
bohunka6
TZ
Známeček bylo dost, cesta k rozhledně bez problémů, ale stromy nějak rostou, tak i přes dobré počasí nejsou co už asi bývaly.....
 
Patrik
Návštěva 8.7.2012
TZ jsme získali i když bylo ještě zavřeno. Známku nám prodala milá paní která uklízela v hospodě u rozhledny.
 
Libor
29.01.2012 - TZ bez problémů v restauraci, rozhledna přístupná z restaurace (vstup 20 Kč dosp., děti zdarma)
 
Martin
Rozhled z Rašovky není zlej, ale pokud bych měl srovnat s nedalekým Císařským kamenem, kam je vlez mimo jiné volný, čili zadarmo, je přece jen rozmanitější.
 
Petr
Rozhlednu jsem navštívil s dětma. Po návštěvě ZOO Liberec. Pefektní obsluha jídlo dobré opravdu příjemná obsluha a všem to může vřele doporučit. Návštěva byla dne 21.4. 2011. Počasí nám přálo takže všichni honem tam opravdu nebudete litovat. TZ hodně a cesta od Liberce perfektní.
 
libor
Rozhlednu jsme navštívili 6.11.Známka bez problémů obsluha a jídlo výborné.Počasi sice nepřálo ale i tak návštěva stála za to.
 
vláďa
Ač nám nepřálo počasí a díky mlze nebylo vůbec nic vidět i tak se nám výlet na Rašovku moc líbil. Dali jsme si bezvadnou gulášovku a pivo, známek měli dostatek a mají i pěkné razítko. Otevřeno každý den kromě pondělí od 11 do 20 hodin.
 
Tatík
Rašovka (hostinec v Trnčí) je pěkně rekonstruovaný a opravdu dobře vaří. Na rozhlednu 67 schodů, výhled do všech stran dobrý. Turistických známek i pohledů dostatek u výčepu. Loni, když jsme se nahoru (611 m. n. m.) došplhali, tak byl kvůli svatbě celý objekt uzavřený-to bylo nepříjemné překvapení. Z Liberce úplně nová asfaltka, od Českého Dubu zatím jen klasická díratá.
 
Dita
V pondeli zavreno
Ahoj, znamka je nedostupna v pondeli, to tu maji zaviraci denSnazili jsme se tam nekoho objevit, lec marne :-)Dokonce jsme tam zavolali i na nejaky mobil. Fakt je, ze je to tam pro nas dost z ruky.Takze v pondeli na Rasovku nesplhejte.Zdravi¨m
 
Ant.Suchý
Doporučujeme výlet na Rašovku, v restauraci výborné prostředí, jídlo a obsluha.Za dobré viditelnosti musí být pěkný výhled z rozhledny, tentokrát byla mlha.( 28.1.2007)
 
Jana a Ríša
Skvělé!!!!
Dnes fakt strašně lilo, přesto jsme se vydali dobýt Ještěd - nezdařilo se. Po 5km od nádraží jsme skončili promoklí a promrzlí na Rašovce. Nejen že nás skvěle nakrmili, ale dokonce pan provozovatel, když viděl jak jsme zničení, nám nabídl svezení k nádraží. Prostě na Rašovce jsou skvělí lidé!!!! Mají rádi turisty i jejich pejsky.V interiéru si všimněte zajímavých historických snímků!
 
Jiří
Krásná Rašovka
Bezva posezení , výborné menu , perfektně vychlazené pivkorychlá obsluha, krásný výhled z rozhledny a to vše 1.5km odMHD . Díky zato !
 
Honza Pásler
Trochu mi uniká smysl této rozhledny. Ze silnice u rozhledny je téměř stejný (překrásný) výhled, jako ze samotné rozhledny. Ale jinak V Trnčí je příjemné posezení, ikdyž v den mé návštěvy zrovna došlo točené pivo...Nejbližší spojení veřejnou dopravou je do asi 1,5 km vzdálených Šimonovic, MHD Liberec, jezdí v prac. dny zhruba každou hodinu, o víkendu řídčeji.
 
SLÁVEK
1296
už ji máme,perfektní šéfové i provozní,svét je krásný,otevřeno út - ne 11 - 21 hodinahojky,SLÁVEK z Liberce
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2747 Turistických známek
2607 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek