

No. 2442 - Renesanční věž kostela sv. Vavřince, Dačice
Popis
Věž byla postavena v letech 1586-1592 podle návrhu italského stavitele France Garofa de Bissone za finanční podpory obce a tehdejšího majitele panství Oldřicha Krajíře z Krajku. Věž je vysoká 51 metrů, má 7 pater, 148 schodů k ochozu, který je ve výšce 32 metrů. Ochoz je tvořen arkádami s toskánskými sloupky na žulových krakorcích. Odtud je nádherný výhled na město a okolí. turistika.dacice.cz/pamatky/renesancni-vez/
Mapa
Navštívil jsem Renesanční věž kostela sv. Vavřince, Dačice
Prodejní místa:

Renesanční věž Dačice, Göthova 152, Dačice (
web)

Infocentrum, Palackého náměstí 1, Dačice (
web)

Městské muzeum a galerie, Havlíčkovo náměstí, Dačice (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°4'47.82"N 15°26'4.05"E Hodnocení:
Fotogalerie:
02.09.2024 - dostupná bez problému
07.08.2024 - dostupná bez problému
04.07.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvekAleš Socha
TZ
Z věže. Nic pro klaustrofobiky a tělnatější návštěvníky.
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno v ičku, všeho dostatek, věž zavřená, škoda.
Michaela Ťoupalová
Má takové místo význam?
Věž samotná je pěkná, výhled z ní je určitě parádní, ale k čemu takové místo jako známkové, když ji může člověk navštívit akorát 2 měsíce v roce (o letních prázdninách)? Zbylý čas ji můžete obdivovat akorát odspodu a nebo z dálky při pohledu na město.
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů v infocentru, ale nevím, co místní sledují tím, že je vyhlídka otevřena jen o prázdninách. Ráno otevřít a večer zavřít by přece nebyl zas tak nezvladatelný úkol. No nic, tak jen zespodu, ale je to pěkná věž.
Jaroslav Bašta
Dostupnost
TZ zakoupena v IC Dačice
Václav Vosecký
zavřeno
TZ nedostupná, otevřeno bude až v červnu :(