Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1316 - Říjiště


Popis

Křižovatka turistických cest nedaleko Rossbachu, která vede i k Plešnému jezeru.


Mapa

Navštívil jsem Říjiště

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Nové Chalupy 41, Nová Pec (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení Říjiště, Nová Pec (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ŠUMAVA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
48°46'27.66"N 13°53'49.82"E
Hodnocení:
2.714
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1316 - Říjiště


27.06.2024 - dostupná bez problému
07.05.2023 - dostupná bez problému
28.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

alex
Říjiště
známky za 45,-, ale po 18 km túře přes Plechý jsem byl rád za pití a odpočinek, skvělá oáza :-)
 
Josef Kotek
Josef Kotek
Říjiště
V bufetu na Říjišti TZ za 45,-
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Na Říjišti ve středu mimo sezónu zavřeno. Známka bez problemu v IC Pec
 
wenzel
Říjiště
TZ dostupná také v IC Nová Pec. Přímo na Říjišti prodávají nkromě této TZ také nekolik dalších z okolí, ovšem za 45kč. Podle předchozích příspěvků je zde cena TZ vždy o 5kč vyšší než prodejní cena doporučovaná. Přestože se na internetových stránkách ˇříjiště dočtete, že pondělí bývá zavřeno, po telefonátu obsluby IC Nová Pec přímo provozovateli Říjiště nám byla tato informace vyvrácena a otevřeno tedy bývá i v pondělí. Doporučuji so na Říjišti otisknout razítko, jeho motiv je jeden z nejkrásnějších v mé sbírce, a může také posloužit jako orientační mapka :-) Bohužel to teď na Říjišti nevypadá moc hezky, okolní les byl z velké míry pokácen a místo je celé na slunci. O několik set metrů dál je možno spatřít jezírko, po vydatných deštích bylo plné vody a nasycena byla také půda a rašelina okolo, takže pohled z cesty musel stačit. Říjiště je ideální zastávkou na občerstvení při cestě z Nové Pece k Plešnému jezeru nebo na Plechý.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
20. 7. 2019
Známka přímo z Říjiště, což je malá útulna na pomezí k Plešnému jezeru. Otvíračka sice nic moc, ale personál(majitelé) nás obsloužili i po zavíračce, když už odjížděli za další prací ;-)
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Nová Pec za běžnou cenu 35kč.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ dostupná v občerstvení za 40 kč, dále v IC Nová Pec za 35. Na obou místech známek dostatek...
 
Jana Michálková
Jana Michálková
TZ
Známka zakoupena na Říjíšti, chtějí za ní 40,- Kč.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
Říjiště
TZ zakoupena v IC Nová Pec.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Maličká chajda
Úplně nechápu, proč má toto místo turistickou známku. Je zde jen dřevěná chata (lze zde zakoupit občerstvení a posedět) předpokládám, že už i historická, ale nic víc. My toto místo navštívili cestou na Plešné jezero.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
Známka dostupná ve stánku u parkoviště ve Stožci, stejne jako chlazena voda.
 
Matěj Kalous
Matěj Kalous
neděle
Známka zakoupena u parkoviště ve Stožci.
 
Miloslav Zaoral
Miloslav Zaoral
pátek
Říjiště jsem navštívil ve dnech 21.8. a 22.8. První den pozdě večer, poté co jsme postavili stan v nedalekém nouzovém nocovišti, avšak už bylo zavřeno. Druhého dne ráno a známku neměli. Měli pouze Schwarzenberský kanál.
 
magipriba
Říjiště
Známku tohoto místa jsme koupili za 30,- ve stánku u parkoviště ve Stožci. Kolem samotného ŘÍJIŠTĚ jsme prochzeli příliš brzy ráno (podle cedule otevřeno od 9.30 do 16 hodin). Nicméně skrze sklo bylo možné spatřit stojan s TZ, takže momentálně mají kromě vlastní známky i TZ PLEŠNÉHO JEZERA a SCHWARZENBERSKÉHO KANÁLU. Necelé dva kilometry nad Říjištěm se nachází nouzové nocoviště, kde se dá zdarma přenocovat. S mračny komárů jsme počítali, s pachem z Toi Toiek a brutální bouřkou nikoliv.
 
KamPa
pondělí
TZ dostupná bez problému dne 20.8 přímo na Říjišti spolu s TZ 1315 Plešné jezero a vychlazeným Budvarem,ráno,cestou nahoru,konkrétně:Nová Pec-Říjiště-Plešné jezero-památník A.Stiftera-Plechý-Trojmezí-Třístoličník.Při zpáteční cestě jsme Říjiště vyhlíželi jak oázu,bohužel jsme přišli půl hodiny po zavíračce a narozdíl od Vládi jsme měli smůlu.Tak jsme se v půl šestý večer vrátili do Nové Pece po 28 km a po devíti hodinách chůze vysušený jak tresky.
 
vláďa
Pro mě bylo Říjiště při mém putování rájem. Konečně šance na občerstvení po ujití cca 20 kilometrů. Pivo sice jenom lahvové, ale skvěle vychlazené. Známke měli dostatek, stejně jako i na ostatních prodejních místech, tj. U Jirásků a na parkovišti ve Stožci.
 
Hury
7.2.2012 běžky z Horní Plané -> Huťský dvůr -> Klápa -> Říjiště -> Jezerní stezka -> U Rosenauerova lesa -> Rosenauerova kaplička -> Jelení Vrchy -> Hučina -> Plešné jezero -> Hučina -> Ministerská a Oslí cesta -> Oslinec -> Nové Údolí (dle mapy s běžeckýma trasama cca 38km)TZ koupena 7.2.2012 v občerstvení u Jirásků (Jelení Vrchy).Říjiště zavřené (otevřeno jen o víkendu), známka dostupná i v obchodním domku Rilich ve Frymburku.
 
Martin
Známka k dostání i na Jeleních Vrších v občerstvení u dolního portálu tunelu.
 
libor
Koupena dnes na parkovišti ve Stožci.
 
Martin
Známka no. 1316 k dostání přímo v chatě Říjiště. Před pár dny tu bylo známek dost. Jinak souhlasím s thiefem, to co se zdejšími lesy dělají dřevaři, to se kůrovec může jít zahrabat. Rozježděné lesní plochy, zničené cesty (např. na Třístoličník), vykácené nemalé oblasti, především u Rosenauerovy kapličky, to mě hodně nakrklo...a tak dále. To nemá se šetrnou těžbou dřeva pranic společného. Člověk neví, kde končí řádění nedávného orkánu, a kde začíná zisk po dřevu. Chjo.
 
thief
říjiště
Je to jen chatka s občerstvením na cestě k Plešnému Jezeru. Bylo zavřeno (není divu v září) a známku jsem chtěl koupit U Jirásků. Ale problém. Tento podnik není v Nové Peci jak je tu uvedeno, ale v Jeleních vrších!!! V Nové Peci TZ Říjiště neseženete!!!Za zmínku stojí okolní lesy. Jsou děsivě zpustošené - dřevařskou technikou a pozůstatky těžby dřeva. V celé Šumavě jsem právě na trase Rossbach - Říjiště viděl nejhorší zničené lesy. Velké mítiny plné pařezů a suché trávy, rozježděné lesní cesty, škody se nevyhnuli ani Schwarzenberskému kanálu v podobě uvolněných kamenů a klád naskládaných přes tok kanálu. Když jsem to srovnal s kůrovcem zničenými stromy v okolí Břežníku a pramenů Vltavy, tak dřevaři nepochybně vedou. mezi padlými kmeny vidíte mladé stromky a nový podrost, tady je jen vyprahlá mítina a vyježděné stopy velkých kol.
 
Pavla
21.8.2009 jsme šli z parkoviště v Nové Peci na Říjiště (občerstvení otevřeno, známku mají), dále na nejvyšší horu Šumavy - Plechý, zážitkovou trasou na Plešné jezero (přišlo nám nejškaredší asi z 5-ti, které jsme už navštívili) a přes Říjiště opět do Nové Pece. Lesy jsou tady hodně postiženy kůrovcem - působí to ponuře.
 
Karel
znamku prodava i obchodni domek Rilich ve Frymburku
 
Vavřík Ag
Říjiště zavřeno
Bohužel Říjiště bylo zavřeno a to v otvíracích hodinách..., takže musíme napsat do Rýmařova!
 
lois
Srub u cesty k Plešnému jezeru uprostřed lesů,šly jsme z Nového údolí po takové dálce je člověku jedno kolik co stojí,ale není to tak hrozné studené pití 30 klobása 45 v srubu není proud, vše je na baterie a takový provoz také něco stojí tak se není co divit.Komu se nezdá, stačí jít přez Třístoličník nanuk 2 Euro klobása 4.50 Euro.V Říjišti dostatek pohledů ,ale nemají razítka milá stručná obsluha ,v tom davu turistů...
 
Sisa
Pohoda
Zakoupila jsem hned dvě říjiště a plešné jezero. Krajina je krásná. Výlet všem doporučuji
 
Venda
Známky dostupné bez problémů (Říjiště + Plešné jezero). Upozorňuji, že každé pondělí o prázdninách je zavřeno. Obě známky je možno též zakoupit v restauraci v Novém Údolí.
 
Ivča
Známku jsme 11.7.06 koupili v občerstvení Říjiště. Nabízeli i Plešné jezero a hlavně měli nanuky a studené pití. Sice dražší, ale ve vedru, uprostřed lesů a po 40 km na kole úplná oáza.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek