Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1169 - Římov - poutní areál


Popis

Římov je významným jihočeským poutním místem. Nachází se asi 14 km jižně od Českých Budějovic na toku řeky Malše. Poutní loretánská kaple byla postavená v Římově v letech 1648 - 1653.

Mapa

Navštívil jsem Římov - poutní areál

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Železniční muzeum Roubenka, Římov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Římov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/České Budějovice
Poloha:
48°51'22.15"N 14°29'16.32"E
Hodnocení:
2.806
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1169 - Římov - poutní areál


09.07.2022 - dostupná bez problému
21.05.2022 - dostupná bez problému
21.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Lenka Linhartová
Lenka Linhartová
TZ
Infocentrum v sobotu 21.5.2022 bylo otevřené.
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
IC zavřeno, obecní úřad rovněž - známku zde nelze sehnat. Nelze navštívit ani kostel s ambity. Pašijová cesta se opravuje na několika místech.
 
Pavel Hrabě
Pavel Hrabě
TZ Římov
IC bylo zavřené, vedle je vchod na OU a velmi ochotný pán z úřadu mi známku prodal. Děkuji!
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Římov
Nevím, jaký byl stav před pěti lety, ale křížová cesta je výborně značená, jen před posledním zastavením je zřejmě nedávno spadená malá bříza a ještě ji nikdo neodstranil, takže se musí podlézt (hodně dobrý skokan ji může i přeskočit). Pro jistotu doporučuji nechat v IC 15 Kč za průvodce s mapkou. Je tam zanesena i zkratka k VN, jen satelitní městečko se za tu dobu poněkud rozrostlo, takže možná budete chvíli bloudit. Na občerstvení doporučuji restauraci na náměstí hned vedle patrně již definitivně uzavřeného zámku.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v IC Římov
 
Romana Oceláková
Romana Oceláková
Známka
Dostupná v sobotu dopoledne na obecním úřadě.
 
Kateřina Kubatková
Kateřina Kubatková
kostel
bohužel jsme si nemohli prohlédnout kostel, dle informací z IC je prohlídka možná jen v době bohoslužeb. Mimo ně jen od vchodu přes mříže.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
TZ
Informační centrum má mimo sezonu zavřeno, ale vzhledem k tomu, že je ve stejné budově jako obecní úřad, dá se známka sehnat. Zašel jsem na úřad (ten má otevřeno od pondělí do pátku), poprosil jsem milou paní účetní města a ta se mnou do IC zašla a známku prodala. Díky moc!
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Pěkné místo
Křížová cesta s kapličkami v okolí obce stojí určitě za vidění. Infocentrum otevřené i o víkendech (i ve státní svátek). Dorazili jsme k němu právě v době polední pauzy, což vůbec nevadilo, protože vedle v restauraci Malše se zatím úplně excelentně a za rozumnou cenu postarali o naše hladové žaludky.
 
Míša
Známka dostupná jak v íčku na náměstí, tak v muzeu Roubenka. V íčku velmi příjemná paní, co ráda a ochotně poradí. Muzeum stojí za shlédnutí, je zde něco málo o koněspřežce a hlavně docela velký železniční model, plně funkční a se spoustou mašinek a vagonků. Ochotný pán vše rád ukáže a spustí, dokonce řekne i pár vět o historii Roubenky a koněspřežky. Co se týče kostela, je otevřen každý den v 15 hodin. Křížová cesta zahrnuje překrásné a neobyčejné kapličky v příjemném prostředí. Bohužel sochy, jež mají být součástí jsou umístěné v kostele. Cesta není dobře značená a člověk často zabloudí. Chybí mi u naučné stezky nějaké informace - panely s popisem míst. Dalším mínusem je pes na vodítku, krásně by se zde mohl vyblbnout a vyběhat. Jinak ale místo rozhodně stojí za návštěvu.
 
Libor
27.09.2010 - TZ jsem náhodou koupil v muzeu Roubenka, kde právě byl nějaký správce (jinak v 09 otevřeno již jen o víkendech), areál pěkný - i přes mříže lze nahlédnout do krásně malovaného vnitřního dvora - před kostelm pěkný strom - strom roku 2008
 
Setup.exe
Michal
Známka dostupná v infocentru na náměstí. Ten kostel je moc pěknej. Prohlídky tam jsou v 11:00 , v 13:00 a v 15:00.
 
Kaama
Známek dostatek i mimo sezonu v IC, které bylo k mému údivu otevřené v neděli odpoledne!!
 
Pařez
TZ jsme sehnali v IC přes OÚ - oboje je v jednom domě. Paní z OÚ s námi ochotně zašla od infa a dala i razítko. Římov nemá chybu.
 
Věrka
Známky spolu pohledy prodávají i v koloniálu naproti infocentru, takže je i v sobotu po osmé hodině ranní bez problému dostupná.
 
Pinďa
Pro Slávka a pro ostatní
Plkání o kráse místa je možná lepší, než psát otevírací dobu IC. Životnost této informace je určitě delší. Pokud máte rádi modelovou železnici, navštivte i zdejší roubenku.
 
Slávek Č.
Eda chybu má
Kdyby místo plkání o kráse místa opsal otvírací dobu IC,udělal by lépe!
 
Peťula
Nádherné místo,ketré stojí za shlédnutí.Známka dostupná bez problému.Doporučuji také navštívit přehradu Římov vzdálenou necelý kilometr.
 
Eda
Souhlas se předchozím příspěvkem. Římov patří k nejpřívětivějším místům, jaká jsem kdy poznal, a infocentrum nemá chybu. Kdo by měl zájem o prohlídku kostela s Loretou, koná se každý den od 12 hod., jinak je možné do ambitů nahlédnout alespoň přes mříž. Jen škoda, že na náměstí J. Gurreho stojí těsně u vstupu do poutního komplexu nevzhledný stánek s textiliemi - opravdu musí být právě na tomto místě?
 
Tyrolak
Římov
Příjemné místo, příjemné infocentrum a v něm příjemná paní, která ví spoustu informací. Známku dala vybrat, aby "doma pasovala k nábytku".
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek